«Віддай, якщо можеш. Візьми, якщо хочеш», під таким девізом в Україні уже декілька місяців діє добровільний рух, який отримав назву «Відкриті долоні». Першою в Луцьку до нього долучилась мережа піцерій «Тарантелла». Відтепер, там можна випити каву чи чай, посмакувати піцою, при цьому ще одну чи декілька «підвісити» для незнайомця, просто так, від чистого серця і під настрій з бажанням зробити чиюсь мить щасливішою.
Лого «Відкритих долонь» можна побачити на дверях піцерій, що на вул. Сенаторки Левчанівської, 7 та Ковельській, 40. Тут на столиках стоять листівки на трьох мовах зі зверненням до відвідувача закладу: «Віддай, якщо можеш. Візьми, якщо хочеш. Запитайте у персоналу, чи не залишав хто-небудь що-небудь для вас. Якщо вам дадуть відповідь «так» – значить, хтось поділився з вами тим, чим міг і хотів. Просто так, від чистого серця і під настрій. Це не благодійність, це подарунок. Прийміть його, якщо хочете. А якщо можете – поділіться і ви. Просто купіть, що хочете, і попросіть персонал залишити це для іншого. Будь-кого, хто забажає. Або того, хто не може купити це сам. Або того, кому це просто потрібно – трохи добра і тепла від незнайомої людини».
Традиція «підвішеної» кави народилася в Італії, а саме у далекому Неаполі. Вперше про неї написав італійський письменник Тоніно Бенаквіста в романі «Малавіта»: «… відпочиваючи в Неаполі, почув про старовинний звичай, який ще шанували деякі тамтешні власники бістро. Враховуючи ціну еспресо біля стійки, клієнти нерідко вигрібали дріб'язок з кишень і купували дві кави, випиваючи при цьому тільки одну, а бармен записував собі на дошку одну безкоштовну каву для незнайомця… ».
В Україні ж цю традицію було започатковано наприкінці 2011 року харківським журналістом Зурабом Аласанією. 29 листопада вперше в нашій країні на столах харківських кав'ярень з'явилися таблички з текстом, який присутній і в «Тарантеллі». Паралельно з цим дизайнер Сергій Мішакін з власної ініціативи створив логотип, якому й судилося позначити заклади, які долучилися до добровільного руху: дві руки, що створюють в перетині долонь зелений листочок.