У замку Любарта встановлять унікальну «звукову скульптуру». Цьогоріч у травні у замку з'явиться нова дивовижа — перкусійний музичний інструмент, який не має аналогів в Україні.
Про це йшлося 28 лютого під час прес-конференції в Луцьку, присвяченій майбутній події.
Як розказала координатор проекту, директор Луцького джазового клубу Олена Хаджиоглова, українсько-англійський проект «Chime!» передбачає встановлення інструменту під час міжнародного джазового фесту «Музичні діалоги 2012», який відбудеться 18-19 травня у замку.
Інструмент змонтують шестеро музикантів із Великобританії та після завершення фестивалю подарують його лучанам – залишивши його в замку та давши поради, як доглядати за диво-інструментом. На ньому зможе грати кожен охочий.
«Музиканти приїдуть у Луцьк за три тижні до початку фесту і працюватимуть над виготовленням інструменту на місці. Матеріали вони привезуть свої, але монтуватимуть та налаштовуватимуть його уже в замку», — зазначила Хаджиоглова.
З її слів, інструмент виготовлять музиканти із мистецької організації «Jack Drum Arts» з англійського міста Дарам.
Як зазначила представник великобританської організації Джулі Уорд, інструмент — втілення експериментальних досліджень її чоловіка Патріка Бартона, який захоплюється фольк-музикою. Концепція інструменту об'єднує ідеї полінезійського барабану та маримби, а зроблять його у вигляді «звукової скульптури».
«Ця конструкція складатиметься з алюмінієвих трубок та дерев'яних частин», — пояснила Джулі Уорд.
Зі слів британки, такий інструмент встановили у Королівському парку в Единбурзі, є по одному в Ірландії та Швеції. Там на них також може грати кожен охочий.
«Таких інструментів більше немає у Східній Європі. Кожен інструмент унікальний, оскільки створюється для конкретного місця, яке має свою акустику. Власне тому його потрібно монтувати три тижні – адже усе треба вивірити. Звук буде дуже витончений і гарний», — заявила Уорд.
Як розповів президент Луцького джазового клубу Олег Баковський, до дизайну всієї конструкції хочуть залучити дітей. Із його слів, активне бажання участі проявила школа №4. Баковський зазначив, що лучани можуть допомагати британцям монтувати перкусії.
«Якщо хтось виявить бажання поспілкуватися з музикантами під час робіт у замку, захоче якось допомогти, то ласкаво запрошуємо», — заявив Олег Баковський.
Олена Хаджиоглова розказала, що проект фінансує Єврокомісія. З української сторони виступає Волинська обласна організація «Луцький джазовий клуб» та Благодійним Фонд «Співдружність-Волинь».
Попередньо у Києві проводився конкурс музичних громадських організацій, але зрештою вибрали Луцьк.
«Нас зацікавив Луцький джазовий клуб, а також багата історико-культурна спадщина міста», — пояснила Джулі Уорд.
Як виглядатиме інструмент і яка його конструкція, це поки секрет.
За матеріалами: ВолиньРost
Комментариев нет:
Отправить комментарий