У Школі біоетики УКУ професор медичного факультету Макгільського та Монреальського університетів (Канада) Юрій Мончак прочитає курс відкритих лекцій.
Юрій Мончак – директор лабораторії молекулярної генетики та професор генетики медичного факультету Макгілського університету (Канада). Професор Юрій Мончак разом зі своєю матір’ю заснував фонд ім. Михайла Мончака, о. Івана Гаврилюка, Дарії Когутяк і Софії Кокоцької при УКОФ (Українській католицькій освітній фундації). Йому небайдужі проблеми морально-етичного характеру та оцінка їх з християнської точки зору. Для Юрія Мончака також є важливою ідея гуманізації медицини на основі християнських цінностей та виховання поваги до людського життя.
За словами професора, сучасна медицина переживає ґрунтовну революцію!
Під час лекцій Біоетика і клонування Юрій Мончак також розповість про трансплантацію пуповинної крові, генетичні маніпуляції в лабораторії, торкнеться теми стовбурових клітин та клонування звірів і людей. Тема клонування надзвичайно важлива, тому що сьогодні людина має можливість маніпулювати стовбуровими клітинами, вирощувати штучні органи в пробірках, стовбурові клітини з будь-яких інших диференційованих клітин і перетворювати їх в інші роди клітин. Багато організмів вже були клоновані, тепер іде спроба клонувати людину – однак усе набагато складніше, ніж ми можемо уявити. Людина відкрила ключ до самого ядра свого фізичного існування і починає гратися з найсильнішим аспектом біологічного життя – генетичним кодом. А чи розуміє вона, які можуть бути наслідки? Щоби сформувати здоровий підхід та думку про сучасний стан біології, ми мусимо розуміти біоетичні підходи у цій сфері.
Джерело: afishalviv.net
Комментариев нет:
Отправить комментарий