среда, 31 июля 2013 г.

На Городоцькій археологи виявили кілька різночасових об’єктів – від дерев’яних споруд до австрійського колектора

На вулиці Городоцькій археологи виявили відразу кілька різночасових об'єктів. Найдавнішими на ділянці є дерев'яні об'єкти – фрагмент споруди; настил, що, ймовірно, був дорогою, або містком через потічок, та тин, від якого збереглись лише вертикальні палі. Археологи також розкрили рештки середньовічного муру, який, ймовірно, пов'язаний з костелом святого Станіслава. І найновіший об'єкт на ділянці вулиці Городоцької, яку вже дослідили археологи, це інженерні комунікації часів Австро-Угорської імперії, повідомляє прес-служба НДЦ «Рятівна археологічна служба».

На Городоцькій археологи виявили кілька різночасових об'єктів – від дерев'яних споруд до австрійського колектора

«Вулиця Городоцька виявилась дуже цікавою для досліджень. Вже перші знахідки свідчать про кількасотлітнє безперервне загосподарювання цієї ділянки. Зрештою, це не дивно, адже це територія, яка в середньовіччі була шляхом на Городок. Звичайно, найцікавішою знахідкою для нас була би точна локалізація костелу святого Станіслава. Оскільки площа досліджень дуже обмежена, зараз складно сказати, чи ми натрапили на стіну самого костелу, чи на рештки прилеглих споруд. Зараз детально вивчаємо архівні матеріали та плани забудови, аби точно дати відповідь, що це за конструкція, – розповів директор НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Олег Осаульчук.

За п'ять днів досліджень археологи розкрили приблизно 30 кв. м.. Глибина розкопу становить 4 м. Науковці також знайшли чимало рухомих знахідок: люльки XIX ст, монети часів Австро-Угорської імперії, дві свинцеві торгові пломби тощо.

На Городоцькій археологи виявили кілька різночасових об'єктів – від дерев'яних споруд до австрійського колектора

Нагадаємо, археологічні дослідження в рамках реконструкції вулиці Городоцькій проводять науковці «Рятівної археологічної служби». Частина вул. Городоцької від вул. Торгової і до початку вул. Шевченка є одною з найстаріших вулиць міста. У 1507 р. вона згадується під назвою «Західної вулиці проти Кракова», а  з кінця ХVІ ст. до другої половини ХІХ ст. носила назву Святої Анни, оскільки в кінці вулиці був розташований однойменний костел. Історично вона починалась від Краківської брами і становила початок великого шляху на Краків. Вже у ХV – XVI ст. вулиця була досить густо забудована і входила до складу Краківського передмістя.

Фото: Віталій Грабар

 

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Комментариев нет: