У галереї компанії «Технопарк ЛЗТА» відкрилася нова експозиція — львівський художник Ігор Теплий запросив співвітчизників у власний світ світовідчуттів, переданих за допомогою пуантилістичної (крапочками) техніки виконання. Понад тридцять робіт представляють Ігоря Теплого таким, яким його знали (а в рідному місті Ігор не виставлявся уже понад п'ять років) і таким, яким він є сьогодні.
Цікаво, що так, як малює Теплий, у Львові не малює майже ніхто. Та й в Україні є не так багато митців, які обрали пуантилізм — стиль, що його в кінці ХІХ століття заснував француз Жорж Сера, поклавши в його основу теорію кольору та оптику, для власного самовираження. Дехто вважає, що Ігор Теплий, попри те, що інтригує технікою виконання, з плином часу у творчості змінюється не так помітно. Однак інші акцентують: зміни є і в кольоровій гамі передовсім.
Зрештою, самому художнику до цих розмов насправді байдуже. Як каже «Пошті», не може не малювати, хоча часу на це заняття залишається не так і багато — художник багато працює над внутрішнім оздобленням церковних споруд в Україні та Румунії. Зокрема, сьогодні в роботі аж три об'єкти — церква святих Володимира та Ольги у Львові, собор Преображення Господнього в Коломиї та церква св. Андрія Первозваного у Хоружівці на Сумщині. А роботи, які маємо сьогодні нагоду оглядати, — це те, чим живе Ігор Теплий, коли його дружина та діти вкладаються спати. Мистецтвознавці стверджують, що він не просто творить в окресленій манері, а «специфічно її інтерпретує, переломлюючи через призму як столітнього досвіду, так і українських національних сюжетів».
«Я не розпачаю з приводу того, що змінююсь не особливо, — звіряється «Пошті» Ігор Теплий. — Бо набагато важливішим є інше — робити те, що для мене, як митця, дійсно внутрішньо необхідне. А ці картини саме такими і є. Створюючи площини з різних кольорів, шукаю гармонії, і це процес, який не набридає ніколи...»
Джерело: lvivpost.net
Комментариев нет:
Отправить комментарий