вторник, 31 августа 2010 г.

Львівських майстрів навчатимуть відновлювати ліпнину та стінопис

У Львові продовжуються практичні семінари для місцевих реставраторів. Українсько-німецький проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» триватиме з 31 серпня до 10 вересня тренінг для місцевих спеціалістів з реставрації ліпнини та стінопису. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

У ньому бриатимуть участь маляри і штукатури із досвідом роботи на пам'ятках архітектури. Тренінг будуть проводити одразу двоє визнаних спеціалістів з Німеччини – Ульріх Тюммлер (реставрація ліпнини) та Роланд Мруґґала (реставрація стінопису).

«Після курсів реставрації природного каменю та дерев'яних вікон в центрі уваги опинилася саме ліпнина та стінопис. Як і решта семінарів, що проводяться GTZ, семінар буде практичним і відбуватиметься на конкретному об'єкті у місті. Місцем проведення вибрали галерею, що веде в подвір'я львівської середньої загальноосвітньої школи №21 на вул. Кониського 8. Загалом у приміщенні цієї школи проводиться багато реставраційних заходів. Після реставрації вікон столярі, що брали участь у попередніх семінарах по реставрації дерева взя� �ися реставрувати дві дерев'яні історичні брами», — розповіла керівник проекту у Львові Іріс Ґляйхман .

Метою учасників практичного семінару є зразкова реставрація ліпнин та стінописів у школі. Крім того у семінарі передбачена теоретична частина, під час якої буде опрацьовано такі теми, як колористика, технологія, реставрація та дослідження розписів, історичний огляд форм та орнаментів, використання сучасних та альтернативних матеріалів при реставрації та ін.

«Як і на інші практичні семінари, ми щиро запрошуємо всіх зацікавлених відвідати місце проведення тренінгу і подивитися на процес реставрації у холі школи № 21 на вул. Кониського 8. Керівники тренінгу відкриті для будь-яких питань в галузі реставрації», — додала Іріс Ґляйхман.

Довідка: проект «Муніципальний розвиток та реставрація старої частини міста Львова» втілюється міською радою та Німецьким товариством технічної співпраці (ҐТЦ) і спрямований на підтримку процесу оновлення старих кварталів міста. Для цього проект проводить конкретні заходи: напр. надання консультацій мешканцям, проведення роботи з громадськістю і власне проведення навчальних курсів для майстрів-реставраторів.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

„Дискобум” — у День знань

1 вересня о 18.00 годині при вході у Центральний парк культури і відпочинку ім... Лесі Українки відбудеться мистецька акція, присвячена Дню знань -„Український навчальний дискобум". У заході візьмуть участь відомі місцеві виконавці, відбудеться показ мод у національному стилі, українська дискотека. Організатор та ведучий імпрези – відомий шоумен краю В'ячеслав Добжанський.

Здесь можно оставить свои комментарии.

На Львівщині штормове попередження

Штормове попередження сьогодні оголосили на території Львівщини через сильні дощі. Як повідомляє прес-центр головного управління МНС у Львівській області, в Карпатах та Передкарпатті дуже сильні дощі, подекуди грози та град.
Вітер південно-східний 7 – 12 м/с, місцями пориви 15 – 20 м/с. Температура повітря вночі 7 – 12є тепла, вдень 11 – 16є тепла.
31 серпня – 01 вересня на ріках басейнів Сяну, Дністра очікується підйом рівнів води на 0,5 – 1,5 м над поточним.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Будинок горів через необережність господаря

Відчутних збитків завдала пожежа у цегляному житловому будинку в Ходорові, що трапилася через необережність власника будівлі під час куріння, повідомляє прес-центр головного управління МНС у Львівській області.

Вогнем знищено: дах на площі 50 м.кв, перекриття на площі 15 м.кв, 4 дверей, 2 вікна та речі домашнього вжитку на площі 20 м.кв. Також пошкоджено дах на площі 30 м.кв, перекриття на площі 40 м.кв, 2 вікна. Збитки обчислено на суму 16000 грн.

Врятовано 2 житлові будинки.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

понедельник, 30 августа 2010 г.

Двоє львів’ян намагалися вкраcти три дорожні знаки

Правоохоронці Залізничного району затримали двох 25-річних громадян, які на перехресті вулиць Люблінської та Петлюри викрали три дорожні знаки на суму 1200 гривень.

Про це інформує ЦГЗ ГУ МВС України у Львівській області.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

ДТП на автодорозі Львів – Шегині: пішохід у реанімації

На автодорозі Львів – Шегині 20-річний пішохід після наїзду автомобіля ВАЗ потрапив у реанімацію. Про це повідомляє прес-служба ДАІ у Львівській області.

Дорожньо-транспортна пригода трапилась близько 21.00 біля села Родатичі Городоцького району Львівщини. Водій автомобіля «ВАЗ-2101», 25-річний житель Городка, скоїв наїзд на 20-річного жителя села Родатичі.

Унаслідок ДТП пішохід отримав перелом лівого стегна зі зміщенням, черепно-мозкову травму та був госпіталізований у реанімаційне відділення Городоцької центральної районної лікарні.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

У львів`янки вилучили обріз

Міліціонери Франківського району Львова затримали 27-річну жительку обласного центру за незаконне зберігання зброї.

Як повідомляє ВЗГ ГУМВСУ у Львівській області, жінка, яка раніше вже відбувала покарання за кримінальний злочин, зберігала обріз мисливської рушниці ТОЗ 54-12, який є нестандартною вогнепальною зброєю.

У Франківському  районі затримано раніше судиму 27-річну львів'янку, в якої було виявлено та вилучено обріз мисливської рушниці “ТОЗ 54-12″ 12-го калібру  (номер знищений механічним шляхом), яка являється нестандартною вогнепальною гладкоствольною  зброєю придатною для стрільби. 

Номер обріза спиляно.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Апеляційний суд підтвердив незаконність надання низки частот ТВі та 5-му каналу

Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив незаконність рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення про надання низки частот телеканалам ТВі та "5 канал".

Як передає кореспондент УНІАН, таке рішення щойно оголосив суддя Апеляційного адміністративного суду Києва.

Відповідно до постанови суду, апеляційний позов телеканалів ТВі та "5 канал" суд задовольнив частково. Зокрема, Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції і ухвалив нове рішення. Згідно з ним, рішення Нацради про надання низки нових частот цим телеканалам визнано неправомірним і скасовано.

Суддя зазначив, що це рішення Апеляційного суду може бути оскаржене відповідно до закону у Вищому адміністративному суді України.

Також суддя зазначив, що повний текст постанови суду можна буде отримати 3 вересня.

Як повідомляв УНІАН, 8 червня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив вимоги за позовом групи телеканалів «Інтер». Таким чином, було оскаржено рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення від 27 січня 2010 року про виділення ТВі та «5-му каналу» частот мовлення.

Телеканал ТВі оскаржив в Апеляційному адміністративному суді Києва це рішення суду.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Календар заходів Арена-Сіті на вересень

Календар заходів Арена-Сіті на вересень

Здесь можно оставить свои комментарии.

У Львові виступить легенда російського рок-н-ролу

6 вересня у театрі ім. Марії Заньковецької відбудеться концерт-творчий вечір рок-легенди Бориса Грєбєнщікова. Про це повідомляє прес-служба МО «Дзиґа».

Початок о 19 год. Вартість квитків: 150-380 грн.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

У веломарафоні Львів-Краків переміг Олег Соломко

У веломарафоні Львів-Краків переміг спортсмен з Дрогобича, член збірної України з велоспорту на шосе Олег Соломко, повідомляє прес-служба Львівської міської ради. Він найпершим з-поміж 48 велоспортсменів подолав 335-кілометрову відстань від Львова до Кракова за 11 годин 5 хвилин.

Друге та третє місця вибороли Тарас Дубинець з Києва та Василь Малинівський з міста Дрогобич відповідно. Всю дистанцію здолали 26 спортсменів, одна з них  — жінка. Це — Юлія Бухер, яка фінішувала 22-ю.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

воскресенье, 29 августа 2010 г.

“Art Jazz Cooperation-2010″. Як це було…

За статистикою лише 1% населення світу припадає на шанувальників джазу. Протягом двох днів у Луцькому замку зібралися не лише віддані поціновувачі інтелектуальної музики, а й ті, хто лишень нещодавно познайомився з джазом. «Art Jazz Cooperation-2010» за традицією порадував відвідувачів якісними виконавцями та цікавими сюрпризами.
Гості з різних міст та країн радо представили свою творчість волинській публіці. За два дні фестивалю на замковій сцені виступили іноземні виконавці: Ніна Шацька та Free Spoken Band & Тетяна Балакірська з Росії, Peter Lipa Bend зі Словаччини, UKRAPOL – польсько-український проект. Звісно, не обійшлося без українців. Luchesk Band, Lela Brasil Project, джаз-тріо Богдана Гуменюка, Резус Блюз, дует Рукомойнікова та Давидова, JT FRESH та ManSound – усе це здобутки українського джазу.
Приємно, що на високому рівні відбулися виступи і місцевих джаз-зірок. «Резус Блюз» на чолі з вокалісткою Галиною Конах та Luchesk Band з Олегом Баковським.
Хедлайнерами фестивалю виступив київський секстет «ManSound». Музиканти – професіонали високого рівня, що отримали визнання слухачів і музичних критиків у всьому світі. Вони є постійними учасниками джаз-фестивалів, гідно представляють Україну за її межами. «ManSound» вирізняються з-поміж інших оригінальним аранжуванням як давно знайомих хітів, так і власних музичних доробків.
У рамках фестивалю відбулися джазові лабораторії, джем-сейшни. Вже традиційною фестивальною подією став унікальний мистецький проект – Фотоконкурс «Джазові Емоції», до якого залучаються не лише відомі фотохудожники, а й початківці.
Ведучими фестивалю у Луцьку були учасники луцького джаз-клубу Наталка Войтович та Павло Маркевич, завдяки яким можна було детально дізнатися про кожного виконавця, що виходив на сцену «Art Jazz Cooperation-2010».
До слова, фестиваль відбувався паралельно і у Рівному. Чекаємо Art Jazz Cooperation наступного року, сподіваємось, що надалі свято джазу збиратиме все більше й більше своїх прихильників.

http://molod.in.ua/?p=3843

Здесь можно оставить свои комментарии.

DRIVE ВЕЧІРКА від репетиційної бази GARAGE

4.09.10, субота – кафе-бар "МАНДРИ", DRIVE ВЕЧІРКА від репетиційної бази GARAGE

Гратимуть гурти:

Lewis Carroll (Рівне) http://vkontakte.ru/club7611484
When Ladies Go Charm (Луцьк) http://vkontakte.ru/club1719219
CUBE (Луцьк) http://vkontakte.ru/club17647782
KEtO (Луцьк) http://vkontakte.ru/club7332391
When The Weather Fix Up (Рівне) http://vkontakte.ru/club12514475
ЗЛАМ (Київ) http://vkontakte.ru/club4484678

Квитки:
РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ КВИТКІВ НА GARAGE DRIVE PARTY ЦІНОЮ У 20грн.
ТРИВАТИМЕ 5 ДНІВ… ПІЗНІШЕ ЦІНА БУДЕ ВИЩА!!!
КВИТКИ КУПУВАТИ У МУЗИЧНОМУ МАГАЗИНІ "МЕДІСОН" та ЗАМАВЛЯТИ ЗА НОМЕРОМ – 063-789-54-48 (Андрій)+(наша доставка в центр міста)))

Здесь можно оставить свои комментарии.

Новий hip-hop проект “БІТлокація”

4.09.2010, субота – в кафе "Ретро, Квартира FM & FMZ представляють Новий hip-hop проект "БІТлокація"

Проведи свій час у ритмі українського хіп-хопу від гуртів:

DLF (Луцьк)
NoFace (Луцьк)
Коваль (Луцьк)
ПМД. Рамаха (Луцьк)
Кузня (Луцьк)
FMZ (Луцьк)
ВЗК (Івано-Франківськ)
СВД (Київ)

Початок: 16.00

Здесь можно оставить свои комментарии.

Львів’янка вкрала вечірню сукню, взуття і тапочки

У Личаківському районі Львова із квартири 19-річна львів'янки викрала вечірню сукню, взуття і тапочки. Про це повідомляє відділ зв'язків з громадськістю ГУ МВСУ у Львівській області.

Як йдеться у повідомленні, дівчина завдала збитків на 2 тисячі гривень.

 

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

суббота, 28 августа 2010 г.

У Львові буде банер з баченням України, в якій хочеться жити

Від учора на вулиці Князя Романа у Львові розміщено банер, на якому представлено твір «Мій дім» дванадцятирічної дівчинки Марії Ісаченкової із Запоріжжя — лауреата минулорічного Всеукраїнського конкурсу дитячого образотворчого мистецтва «Україна, в якій я хочу жити». Про це повідомляє прес-служба «Фронту змін».

Банер розміщено з ініціативи засновників конкурсу — ТзОВ «Компанія Гердан», Національного музею у Львові, Львівської організації Національної спілки художників України та Всеукраїнської громадської організації «Фронт Змін», які уже другий рік поспіль проводять вище згаданий конкурс.

Мета реклами – представити позитивне бачення України, в якій хочеться жити.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Податок на рекламу є недоцільним – Колесніков

Податок на рекламу є недоцільним, оскільки приносить мало прибутку до бюджету і складний в адмініструванні, заявив в інтерв`ю “Дзеркалу тижня” віце-прем`єр-міністр з питання Євро-2012 Борис Колесніков.

“Я зустрічався, наприклад, з рекламістами. Думаю, що податку на рекламу бути не повинно: доходи для бюджету копійчані, а складність адміністрування для бізнесу величезна. Замість креативу вони думають про адміністрування. Це неправильно. Має бути загальний принцип сплати податків”, — упевнений віце-прем`єр.

Він також повідомив про плани щодо врегулювання діяльності аудиторів, консультантів і адвокатів.

“Що стосується аудиторів, консультантів, тих, хто надає правові послуги, то пропонуються два варіанти. Жодного єдиного податку, природно, бути не може. У рамки малого бізнесу такі структури теж не вкладуться. А ось для адвокатів, що працюють з фізлособами, це цілком допустимо”, — підкреслив Б.Колесніков.

При цьому він підкреслив, що можливий і інший варіант врегулювання оподаткування в даних сферах.

“Друга модель: аудитори, консультанти, ті, хто надає правові послуги, платять тільки 19% податку на прибуток. І не є платниками ПДВ”, — повідомив Б.Колесніков.

РБК-Украина

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Сьогодні стартує «Наш Fest! Звенигород»

28-29 серпня в селі Звенигород біля Львова проходитиме молодіжний музичний фестиваль «Наш Fest! Звенигород», повідомляють організатори. За два дні фестивалю обіцяють дивувати відвідувачів не тільки якісною українською музикою, а й різноманітними конкурсами і розіграшами.

Хедлайнерами фестивалю стануть гурти «Фліт» (Івано-Франківськ) та «Тартак» (Київ). Організатором фестивалю є команда Сихів team.

У програмі фестивалю – широке коло стилів рок-музики: етно, панк, альтернатива, акустична музика та багато інших. На заході зіграють: «Karna» (Івано-Франківськ), «ДримбаДаДзига» (Київ), «Русичі» (Білгород-Дністровський), «Оратанія» (Львів), «XY4» (Львів), «Сонцекльош» (Київ), «Кожному Своє» (Львів), «Пан Пупец» (Івано-Франківськ), «Гапочка» (Київ), «Мандариновий Рай» (Черкаси) «Контрабас» (Полтава) та «Йорий Клоц» (Львів).

«Наш фестиваль — це чудова можливість донести до молоді якісну сучасну українську музику, яку не завжди можна почути по радіо чи побачити по телебаченню. Крім того, відвідувачі зможуть відчути ту справжню атмосферу, коли сотні людей об'єднуються в одному пориві танцю і музики», — поділився куратор концертів Сихів team Святослав Роман.

Окрім музики, на гостей чекає насичена спортивна програма, розіграші різноманітних призів, атракціони та багато інших заходів.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

В Драмтеатрі — «Імператриця»

14 вересня

«Императрица» — Московский театр «Русская Школа» Судьба великой женщины – Екатерины II всегда будет вызывать интерес потомков. Постановка режиссера Ольги Глубоковой — не собрание исторических анекдотов, а стремление раскрыть личность самой яркой правительницы Российской империи. Исполняющая главную роль народная артистка СССР Людмила Чурсина говорит, что играет не царицу, а просто одинокую женщину. «Управляться с делами мне позволяет мой несносный женский характер. Мы, женщины, от природы одарены умом более практичным, чем вы, м ужчины». Спектакль «Императрица» – это сцены из личной жизни Екатерины Великой. Слухи и домыслы, интриги и коварство, зависть приближенных, нравы XVIII века! Беспощадны окружающие к личной жизни Екатерины, так много сделавшей для России, но так и не обретшей личного счастья. Любовь слишком большая роскошь для Императрицы. Убийство любимого человека, потеря надежды на личную свободу не сломили Екатерину. Екатерина, – прежде всего Императрица, оставшаяся навсегда в истории России! Спектакль «Императрица», создан по пьесе Елены Греминой « За зеркалом», где использованы дневники и мемуары Екатерины Второй. В спектакле также заняты Народные артисты России Аристарх Ливанов, Владимир Конкин, Ольга Богданова. Артисты говорят, что участие в спектакле для них — это возможность сыграть роли, которые в кино могли бы и не состояться. Хотя царственных особ за свою кинематографическую карьеру — а в фильмографии Чурсиной более 80 фильмов — она сыграла предостаточно. Среди воплощенных ею образов были и императрица Екатерина Первая, и Мария Федоровна, и первая на Руси христианк а княгиня Ольга, а вот единственную правительницу России, заслужившую титул Великой, артистка играет только на театральной сцене. Режиссер-Постановщик — Ольга Глубокова Действующие лица и исполнители: Екатерина II — Народная артистка СССР Людмила Чурсина Князь Потемкин – Народный артист России Аристарх Ливанов Графиня Брюс — Народная артистка России Ольга Богданова Советник Екатерины – Народный артист России Владимир Конкин Фаворит Екатерины — Иван Глубоков

Здесь можно оставить свои комментарии.

Жизнь прекрасна 01.09.2010 в Киноклубе «Ретроспект»

Жизнь прекрасна
/La vita è bella/
«Жизнь прекрасна» (итал. La vita è bella) — итальянская трагикомедия 1997 года.

В главных ролях Роберто Бениньи, Николетта Браски.

Сразу после выхода картина получила широкое международное признание. В 1998 году фильму был присуждён Гран-при Каннского кинофестиваля, в том же году кинолента была представлена на Оскар в семи номинациях («Лучшая музыка», «Лучшая мужская роль», «Лучший фильм», «Лучший иностранный фильм», «Лучший сценарий», «Лучшая режиссура», «Лучший монтаж»). Две статуэтки Оскара получил Роберто Бениньи как лучший актер и как режиссер лучшего иностранного фильма, за музыку к кинофильму Оскар получил Никола Пьовани.

Заглавие фильма взято из записок Льва Троцкого. В Мексике, предчувствуя скорую смерть от рук агентов сталинского режима, он писал: «Жизнь прекрасна. Пусть грядущие поколения очистят её от зла, гнёта, насилия и наслаждаются ею вполне».

Италия, 1939 год. Из деревни в город приезжает жизнерадостный Гвидо, случайно встретив школьную учительницу Дору, он влюбляется в неё с первого взгляда. Он покоряет её своими «волшебными» совпадениями, своей безграничной искренностью и невероятным чувством юмора. Дора и Гвидо женятся, открывают свой книжный магазинчик и становятся родителями сына Джозуе. Фильм в первой своей части кажется доброй и романтической сказкой.

В обществе нарастают фашистские настроения, начинаются гонения на евреев. Взрослых мужчин и женщин угоняют в концентрационные лагеря, где под видом душа немощных стариков и детей убивают в газовых камерах. Гвидо спасает сына от газовой камеры. Отец объясняет все происходящее как игру, призом в которой будет танк. Для получения главного приза необходимо набрать 1000 очков, очки даются при безусловном исполнении ряда правил: запрещается показываться на глаза солдатам, плакать, жаловаться и просить есть. Ребёнок верит, несмотря на смерт� �, боль и кровь вокруг, своему папе, что это только игра. Вторая часть фильма — это смех сквозь слезы...

Итак 01.09.2010
Ждём всех на улице Кафедральная, 12 в кафе «Ретро»
В 19.00

Здесь можно оставить свои комментарии.

У Сколівських Бескидах зупиниться кругосвітній пробіг з нульовим викидом

Кругосвітній пробіг з нульовим викидом, що стартував 16 серпня з Палацу Націй в Женеві, 30 серпня зробить першу зупинку на території України в Національному природному парку Сколівські Бескиди. Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

Як йдеться у повідомленні, учасники перегонів “ZERO EMISSIONS RACE” зі Швейцарії, Німеччини, Південної Кореї та Австралії, вже проїхали дорогами Швейцарії, Голландії, Бельгії та Німеччини, заряджаючи свої електромобілі від відновлюваних джерел енергії. На шляху гонки відбуваються зустрічі з численними прихильниками електротранспорту в цих країнах, зі школярами та студентами, пресою та представниками владних структур.

Далі на маршруті Австрія та Угорщина, а 30 серпня “ZERO RACE” має перетнути кордон України в Чопі. Цього ж дня учасників перегонів зустрічатимуть у місті Сколе Львівської області.

Довідка: «ZERO Race» намагається привернути увагу до збереження біорізноманіття, адже ООН проголосила 2010 рік Міжнародним роком біорізноманіття. Організатори перегонів вірять, що використання електротранспорту в комбінації з відновлюваною енергією сприятиме вирішенню проблеми зміни клімату. Вплив кліматичних змін на біологічне різноманіття є дуже відчутним по всій планеті.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Розклад руху залізниці і автобусів

Розклад залізничного вокзалу (lutsk.ua)

Розклад міжміських автобусів АС№1

Розклад міжміських автобусів, Вояж-Луцьк (voyagelux.in.ua)

Розклад міжміських автобусів, Луцьк-Експрес (www.lutskexpres.ukrbiznes.com)

Здесь можно оставить свои комментарии.

пятница, 27 августа 2010 г.

На Львівщині пройшов археологічний волонтерський табір

З 17 по 27 серпня 2010 року на Львівщині відбувся молодіжний археологічний волонтерський табір «Стільський град», що мав на меті дослідження Стільського городища – столиці білих хорватів (ІХ-ХІ ст.). Про це повідомляє прес-служба ГО "Молодіжний націоналістичний конгрес".

Табір зібрав понад 20 молодих людей із усієї України, що протягом одинадцяти днів працювали та активно відпочивали у селі Ілів Миколаївського району на Львівщині.

Організаторами табору є Львівська міська рада, ГО «Інститут Громадського Лідерства», ЛОО «Молодіжний націоналістичний конгрес», ГО «Підкова».

Програма табору була насиченою та цікавою. Крім щоденної роботи, що передбачала археологічну розвідку, обміри об'єктів, складання планів та дослідження печерних комплексів, волонтери побували на екскурсіях, слухали лекції, брали участь у спортивних іграх та змаганнях, психологічних тренінгах.

Робота, яку очолював кандидат історичних наук, археолог Орест Корчинський, дала свої результати і впродовж таборування було здійснено ряд відкриттів. Одним із них була розвідка території околиць с. Ілів та відкриття комплексу жител та курганів, схожих на уже досліджені поселення білих хорватів. Крім того, під час проведення розкопок на місці жертовного комплексу та колишньої фортеці було виявлено залишки кам'яної дороги та фундаментів.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

У понеділок частина Франківського району не матиме води

На вул. Любінській – Кульпарківській будівельники закінчили роботи на аварійній ділянці водогону діаметром 300 мм довжиною 700 метрів, повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Для підключення новозбудованого водопроводу 30 серпня 2010 р., у понеділок, з 10 по 21 год. буде припинено подачу води у частину Франківського району, обмежену вул. Любінська, Городоцька, Смаль-Стоцького, Тургенєва, Кульпарківська, Окружна  та прилеглі до них.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

ДАІ розшукує мотоцикліста, який збив перехожого і втік

Невстановлений водій мотоцикла скоїв учора ввечері у селі Вовків Пустомитівського району наїзд на 35-річного пішохода, жителя села Милятичі Пустомитівського району. Про це повідомляє прес-служба управління ДАІ у Львівській області.

Після наїзду на пішохода водій мотоцикла залишив місце ДТП. Натомість потерпілого доставили у 8-му лікарню Львова, де його прооперували.

ДАІ закликає свідків цієї автопригоди зголошуватися за номерами телефонів: 264 69 41 або 102.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

На Львівщині у ДТП зіткнулися скутерист та мотоцикліст: обидва зламали плечі

У Буську центральну районну лікарню після дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася на автодорозі Теребежі-Циків Буського району, учора доставили двох потерпілих. Про це повідомляє прес-служба управління ДАІ у Львівській області.

Зокрема, у лікарні опинилися 18-річний водій скутера «Мустанг», житель села Циків Буського району, якому діагностували закритий перелом лівого передпліччя, та 42-річний водій мотоцикла «Восход-2», житель села Волуйки Буського району, у якого виявили такі ж тілесні ушкодження – закритий перелом лівого передпліччя.

Працівники ДАІ на місці події встановили, що 26 серпня водій скутера «Мустанг» (без номерного знаку), рухаючись автодорогою у напрямку до села Циків, в'їхав у мотоцикл «Восход-2» без номерного знаку. Унаслідок ДТП водії обох транспортних засобів отримали тілесні ушкодження та потрапили до лікарні.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

ДПА Львівщини просить подавати пропозиції до проекту Податкового кодексу

ДПА у Львівській області приймає пропозиції та зауваження до проекту Податкового кодексу України, оприлюдненого в газеті “Урядовий кур'єр” від 03.08.2010р. №141. Про це повідомляє відділ взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПА у Львівській області.

Телефон “гарячої лінії” ДПА області – (032) 297-38-96, 297-30-41 працює в робочі дні з 9 до 18 год.

Пропозиції та зауваження до проекту Податкового кодексу України також можна надсилати на електронну адресу – office@sta.lviv.ua.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

1


Здесь можно оставить свои комментарии.

11121212


Здесь можно оставить свои комментарии.

Розклад кіно Адреналін 26/08-01/09



Здесь можно оставить свои комментарии.

«Міцубіші» в’їхав у браму, яка травмувала пішохода

26 серпня о 10.20 год. у Львові на вул. Грабянки 41-річний водій автомобіля «Міцубіші», житель Львова в`їхав у металеві ворота, унаслідок чого вони відчинилися і спричинили тілесні ушкодження пішоходу, 61-річній львів'янці. Про це повідомляє прес-служба управління ДАІ у Львівській області. 

Унаслідок автопригоди автомобіль технічних пошкоджень не отримав, а пішохід була травмована. Жінку госпіталізували у 2-ге травматологічне відділення, де лікарі їй діагностували закритий перелом шийки правої стегнової кістки. 

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

У Львові встановлять вказівники для туристів

У Львові  встановлять 100 декоративних опор з вказівниками для туристів, на яких буде зазначено напрям туристично-привабливих об'єктів. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Як повідомив радник міського голови Олексій Побурко, у Львові також встановлять 40 інформаційних таблиць з вказівниками та мапами з конкретним місцем перебування користувача. Такі конструкції планують встановити на перехрестях Львова.

Нагадаємо, зараз проводиться робота із встановлення електронних центрів допомоги туристам. Один з таких центрів встановлено біля Львівської міської ради. Такі центри містять інформацію про Львів та Львівщину, а також є перелік закладів культури (музеї, галереї, театри, кінотеатри, виставкові зали, сакральні споруди…), готелів, хостелів, закладів харчування, маршрути Львівщиною. Міститься в електронних центрах також і довідкова інформація, а саме: транспортне сполучення, зв`язок, медицина, екстрена та довідкова інформація. 

«Вся проведена робота, це лише частина проекту «Створення інформаційної інфраструктури для туристів у Львові», – зазначив радник міського голови Олексій Побурко.

 

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

четверг, 26 августа 2010 г.

У ДТП на вулиці Пасічній травмовано 65-річного водія

Вчора о 9.20 на вулиці Пасічній, 127, у Львові, було травмовано 65-річного водія «ВАЗа». Про це повідомляє прес-служба ДАІ у Львівській області.

Зіткнення трапилось між автомобілем «ВАЗ-21013», яким керував 65-річний львів'янин, та автомобілем «Mercedes-Benz» під керуванням 57-річного місцевого жителя.

Унаслідок ДТП транспортні засоби отримали технічні пошкодження, а водій автомобіля «ВАЗ» – закриту черепно-мозкову травму, забійну рану тім'яної ділянки голови та забій і розтяг м'язів лівого гомілкового суглобу.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Гран-прі із перешкодою

Гран-прі  із перешкодою

У Львові у День незалежності завершився фестиваль “Кінолев”. Цього року працювали два журі. Одне традиційне журі “Кінолева”, а друге – експериментальне. Організатори фестивалю вирішили запросити студентів, які щойно вступили на режисерський факультет Київського інституту театру, кіно та телебачення м. І. Карпенка-Карого. Тож переможців визначали незалежно. Лише володар Гран-прі Максім Буйніцкі отримав нагороди відразу від обох журі. 

Гран-прі  із перешкодою

Переможці “Кінолева-2010” за версією молодіжного журі
Найкраще пластичне вирішення фільму.
“Дурочка”, реж.: Ірина Громозда, Україна
За креативність.
“Уві сні”, реж.: Катерина Чепік, Україна
Найкраща акторська гра.
“Не тато”, реж. Максим Ксєнда, Україна
Найкраща анімаційна стрічка.
“Всередині”, реж. Олена Потьомкіна, Україна
Найкраща документальна стрічка.
“Настя Волошин. Жертва напоказ”, реж.: Іван Федорич, Україна
Найкраща ігрова стрічка.
“Рахіра”, ре� �.: Мар’ян Бушан, Україна
“За завісою”, реж.: Олександр Биков, Україна.
Гран-прі.
Максім Буйніцкі “Перешкода”, Україна
Переможці “Кінолева-2010” за версією організаторів
Спеціальна відзнака.
“Тризуб Нептуна”, реж.: Іван Канівець, Україна
Найкраща анімаційна стрічка.
“Уві сні”, реж. Катерина Чепік, Україна
Найкраща документальна стрічка.
“Днюка”, реж.: Андрій Кутіло, Олександр Наливайко, Бєларусь
“Я пам’ятник собі…”, реж.: Дмитро Тяжлов, Україна
Найкра ща ігрова стрічка.
“Не тато”, реж.: Максим Ксєнда, Україна
Гран-прі.
Максім Буйніцкі “Перешкода”

Гран-прі  із перешкодою

 

Гран-прі  із перешкодою

Гран-прі  із перешкодою

 

Гран-прі  із перешкодою

Гран-прі  із перешкодою

 

Гран-прі  із перешкодою

Джерело: lvivpost.net

Здесь можно оставить свои комментарии.

ФЕСТИВАЛЬ ІРЛАНДСЬКОГО КОРОТКОМЕТРАЖНОГО КІНО

26 серпня — Програма фільмів ірландською мовою (Original Irish), тривалість 92 хв.

27 серпня — Програма документального та анімаційного кіно (Irish Mirror), тривалість 85 хв.

28 серпня — Ірландська короткометражна комедія (Irish Joke), тривалість 81 хв.

29 серпня — Програма експериментального кіно (Experimentally Irish), тривалість 93 хв.

30 серпня — (Sex’n’Irish), тривалість 100 хв.

31 серпня — Програма документального та анімаційного кіно (Irish Mirror), тривалість 85 хв.
 
1 вересня — (Sex’n’Irish), тривалість 100 хв.

Джерело: lvivpost.net

Здесь можно оставить свои комментарии.

На Львівщині під колеса автомобіля потрапив пішохід

Вчора о 20.00 у місті Соснівка під колеса автомобіля «KIA Cerato» потрапив пішохід. Про це повідомляє прес-служба ДАІ у Львівській області.

Дорожньо-транспортна пригода трапилась на вулиці Львівській. Відомо, що 20-річний водій автомобіля «KIA», житель міста Червоноград, скоїв наїзд на 46-річного пішохода.

Унаслідок ДТП пішохід з Червонограда отримав перелом лівої гомілки та був госпіталізований у травматологічне відділення Червоноградської лікарні.

 

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Тиждень актуального мистецтва

Тиждень актуального мистецтва

У Львові  – Тиждень актуального мистецтва

У п’ятницю, 20 серпня, у Львові розпочався Тиждень актуального мистецтва – один із найбільш масштабних проектів contemporary-art в Україні. Нагадаємо, цьогоріч триватиме навіть не тиждень, а цілих 10 днів – під символічним мотто “Абстрактне vs реальне”.

Відкриття Тижня актуального мистецтва відбулося у Львівській картинній галереї вернісажем Романа Жука – львівського художника, який уже багато років мешкає у Нідерландах. Оглянути її львівська публіка зможе до 20 вересня.

А вже через годину відкрилася експозиція на третьому поверсі і в Палаці мистецтв. Після реалізму Жука глядачів запросили оглянути виставку тандему патріархів українського контемпорарі: Василя Бажая та Тіберія Сільваші. М’які й медитативні полотна Бажая контрастують з яскравими, динамічними, різкими роботами Сільваші. Таке поєднання хоч і не розкриває всієї ширини абстрактного мистецтва, але як мінімум нагадує про неї.

Другий поверх палацу зайняли концептуальні проекти. Херсонська група “Тотем” представила своє “Рідке телебачення” – добірку абсурдних пародій на телепрограми – мабуть, найвеселіший об’єкт з експонованих у Палаці мистецтв, який примушує сміятися не менше, ніж замислюватися. “Тотем” також представив серію фотографій “Lucid Dreaming”. А киянин Антон Логов виставив масштабні абстрактні полотна під назвою “Дистанція”.

Молода львівська мисткиня Ольга Пильник представила інсталяцію “Чінвазія”, схожу глобальну тематику піднімає і її ужгородська колега Беата Корн в інсталяції-колажі “Проект старт-1”.

Куратор фотоклубу “5 х 5” Костя Смолянінов презентував фотографії у стилі супрематизму, а Віктор Мельничук із угруповання “Кружка Есмарха” вивісив проект “Ілюзія часу”. А вже відомий львівський подвижник відеоарту Сергій Петлюк представив відеоінсталяцію “Дихання”. Експозиції у Палаці мистецтв можна оглянути до 29 серпня.

Утім, важливо відзначити, що цього року активніше задіяні нові виставкові простори, зокрема “Фабрика повидла”, що на вул. Богдана Хмельницького, Музей ідей, галерея “Дзиґа” та – вперше – Перший український театр для дітей та юнацтва.

 

Тиждень актуального мистецтва

 

Тиждень актуального мистецтва

Тиждень актуального мистецтва

Тиждень актуального мистецтва

Тиждень актуального мистецтва

 

Джерело: lvivpost.net

Здесь можно оставить свои комментарии.

Міжнародний економічний форум у Трускавці виходить в Інтернет

X Міжнародний економічний форум «Транскордонне співробітництво. Погляд у майбутнє», який має відбутися 7-8 жовтня у Трускавці, відтепер має свою офіційну Інтернет-сторінку –  www.lvivforum.com.ua Про це повідомив перший заступник голови Львівської ОДА Мирон Янків, передає прес-служба ЛОДА.

Перший заступник голови Львівської ОДА наголосив, що всю офіційну інформацію щодо подій, які проходитимуть у межах заходу, та персоналій, що братимуть участь у Форумі, можна знайти на сторінках цього сайту.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

среда, 25 августа 2010 г.

Завтра виконавча служба вилучатиме у львів’ян майно за борги

Рейд виконавчої служби до квартир боржників з вилученням майна розпочнеться завтра, 26 серпня, о 19 годині. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Як йдеться в анонсі події, рейд виконавчої служби відбудеться у будинку на вулиці Лінкольна, який обслуговує ЛКП «Тополя-406».

 

           

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

На Львівщині зупинили «Ланос» з торбою маковиння

Правоохоронці зупинили у Кам'янка-Бузькому районі автомобіль «Деу-Ланос», в салоні якого виявили макову соломку. Про це повідомляє ВЗГ ГУ МВСУ у Львівській області.

Як йдеться у повідомленні, маковиння перевозили двоє раніше засуджених жителів Львова. Загалом в автомобілі знайшли 1,5 кілограма макової соломки.

 

 

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Під час святкувань Львів відвідали 20 тис. туристів

Протягом вихідних днів у міських святкуваннях взяли участь близько 20 тис. туристів. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради з посиланням на відділ туризму ЛМР.

За даними центру туристичної інформації, протягом п'яти днів з 20 до 24 серпня до центру туристичної інформації звернулось 508 туристів. Найбільше туристів відвідало Львів із різних міст України. Окрім того, була значна частка туристів з Польщі, США, Німеччини та Росії.

 

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

В Україні 6 людей померли від малярії

В Україні цього року було зареєстровано 32 випадки малярії.Як передає УНІАН, про це повідомив на прес-конференції завідуючий лабораторією кишкових інфекцій та паразитозу Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л.В. Громашевського Академії медичних наук Анатолій Зарицький.

За його словами, йдеться про випадки, коли люди із поїздок в теплі країни привезли дане захворювання. При цьому він зазначив, що 6 осіб, хворих на малярію, померли, і це пов'язано з тим, що вони пізно звернулися до медиків.

Також, за даними А.Зарицького, цього року в Україні на 22% збільшилась захворюваність на сальмонельоз в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Зокрема, зареєстровано 5,5 тис. осіб, які захворіли на сальмонельоз. Він зазначив, що це пов'язано з погодними умовами — спекотною погодою, а також з тим, що погіршився ветеринарний контроль за харчовими продуктами. За словами фахівця, часто саме на стихійних ринках продається продукція, якість якої ніким не контролюється.

Разом з тим А.Зарицький зазначив, що захворюваність на дизентерію знизалась на 20% у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Тим часом, за його словами, вже в цьому році понад тисячу людей захворіли на дизентерію.

Водночас А.Зарицький підкреслив, що ніякої "особливої ситуації" в Україні із інфекційними хворобами не спостерігається. Хоча, додав він, через екстремальну спеку загальний рівень захворюваності дещо зріс по ряду інфекційних хвороб.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

У Львові відбудеться конференція «Investor Days 2010»

27-28 серпня у Львові відбудеться конференція «Investor Days 2010», повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Цьогорічний захід Investor Days 2010 складатиметься з Business Angels Summit який відбудеться 27 серпня, а також з  Lviv StartUp Club 12 який буде проходити 28 серпня.

«Конференція є дуже актуальною, оскільки в Україні з`являється все більше і більше приватних інвесторів, які вкладають гроші в інвестиційні проекти (стартапи) на етапі створення в обмін на повернення вкладень та долю в капіталі», — розповів організатор заходу Ростислав Чайка.

Метою конференції є познайомити інвесторів з відібраними високотехнологічними проектами, створити культуру венчурного інвестування, обговорити правові і інші питання, пов'язані з інвестуванням в високоризикові високотехнологічні проекти.

Завданням конференції є обговорити, які Інтернет – проекти є потенційно успішними, показати, як створити й керувати Інтернет – проектом, наштовхнути на ідеї для нових стартапів.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

«Чорноморець» переміг у турнірі з пляжного футболу

24 серпня у Львові на пляжі Винниківського озера завершився фінальний матч Прем'єр-Ліги з пляжного футболу, у якому «Чорноморець» (Одеса) переміг «Таврію» (Сімферополь) з рахунком 7:3. Про це повідомляє прес-служба ЛОДА. Одразу після закінчення матчу відбулася урочиста церемонія нагородження переможців та учасників проекту. 

У дитячій Лізі з пляжного футболу перемогу здобула команда «Мегаполіс 104» (Запоріжжя). Крім того, відзначили переможця «Кубку черлідерів» та пару у футволеї. У конкурсі «Міс-Україна пляжного футболу» перемогла Юлія Вельберг.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Сьогодні Львів штормитиме

За повідомленням Львівського гідрометцентру, 25 серпня на всій території міста прогнозуються грози, в окремих районах град, вранці та вдень під час грози подекуди шквали вітру 17-22 м/с. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Львівська міська рада звертається до мешканців міста буди пильними та на час бурі обмежити своє пересування та не виходити на вулицю.

 

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

вторник, 24 августа 2010 г.

Завтра на заході України дощитиме

Як повідомили УНІАН в гідрометцентрі, 25 серпня у західних, північних, Вінницькій та Черкаській областях очікуються короткочасні дощі, грози, при грозах місцями шквали 15-20 м/с. На решті території переважно без опадів. Вітер південно-західний з переходом на північно-західний, 7-12 м/с. Температура вночі 16-21°, вдень 24-29°, у південній та східній частинах 30-34°; у західних областях вночі 12-17°, вдень 20-25°.

У Київській області завтра мінлива хмарність. Вночі без опадів, вдень короткочасний дощ, гроза. Вітер південно-західний з переходом на північно-західний, 7-12 м/с, вдень при грозах місцями шквали 15-20 м/с. Температура вночі 16-21°, вдень 24-29°.

У столиці мінлива хмарність. Вночі без опадів, вдень короткочасний дощ, гроза. Вітер південно-західний з переходом на північно-західний, 7-12 м/с. Температура вночі близько 20°, вдень 26-28°.

Температура води в Чорному та Азовському морях сьогодні 24-27°, у Дніпрі біля Києва — 23°.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

«Відпочинок у Луцьку» — вКонтакте

===Луцьк!!! Відпочинок в Луцьку http://v.lutsk.ua===
Нас вже більше 2500!
Вступайте, запрошуйте!

Здесь можно оставить свои комментарии.

НАШ FEST! ЗВЕНИГОРОД

28-29 серпня в с. Звенигород, що всього 15 км за Львовом, відбудеться молодіжний музичний фестиваль "НАШ FEST. ЗВЕНИГОРОД".
Організатор фестивалю – команда СИХІВ|team, що була співорганізатором фестивалю "Захід", який відбувся минулого літа на тому ж місці.

Найближчими днями буде остаточно сформовано музичну програму фестивалю, яка, впевнені, не залишить байдужим жодного меломана.
Багато учасників фестивалю – наші друзі, з якими неодноразово доводилось співпрацювати в проведенні клубних концертів.

Хочемо заспокоїти усіх щодо цін на квитки – вони залишаться такими ж, які на минулорічний фестиваль у Звенигороді.
093 931 49 00 – чекаємо на Ваші зауваження та пропозиції;)

Слідкуйте за новинами фестивалю на нашому сайті: http://nashfest.org.ua

НАШ FEST! ЗВЕНИГОРОД.

Пофестивалимо!

Здесь можно оставить свои комментарии.

У Луцьку збудували «живий» герб

Четвертий рік поспіль у Луцьку в День Незалежності України відбулася акція «Українська вишиванка» — люди у вишитих святкових строях знову вибудовували «живу» фігуру.

Цього разу, як і на дебютній акції у 2007-му, люди вишикувалися у формі тризуба.

Акцію приурочили не лише до Дня Незалежності, але й до 925-ї річниці першої згадки про Луцьк.

Театральний майдан Луцька був майже вщерть заповнений людьми. За приблизними підрахунками в акції взяло участь близько двох тисяч людей.

Розпочалась акція ходою, яку очолили луцький міський голова Богдан Шиба, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Пластуни несли синьо-жовтий стяг від Свято-Троїцького собору, де відбулося богослужіння, до пам'ятника Лесі Українці. Молодь несла освячену хоругву та стяги – український та волинський.

Шиба привітав зі святом усіх людей, які зібрались на майдані, вишикувавшись у формі тризуба. Сказав, що «любить усіх лучан».

Після цього з вікон «бім-бома» фотографи та оператори зазнімкували «живий» тризуб з людей у вишиванках.

Усі заспівали «Ще не вмерла Україна»

Усі, кого ще цікавило святкування Дня незалежності, після виконання гімну вирушили святковою ходою у старе місто – до Замкової площі. Таких виявилось багато. Слідом за церковниками та членами Пласту рухались інші лучани.

На Замковій площі до присутніх з вітальним словом звернувся і Шиба, і заступник голови облради Борис Загрева, і владика Михаїл.

Співали «Многії літа».

Керував перебігом сценарію заклопотаний директор міського департаменту культури Сергій Годлевський.

На завершення урочистостей Шиба звернувся і до іноземних гостей святкової процесії. Подякував їм за візит та подарував на згадку про українську культуру вишиті рушники. Дарунок від мера Луцька отримали білоруси, росіяни, індонезійці, поляки та серби.

По тому виконанням двох пісень потішив музикант, начальник міського управління культури Юрій Поліщук. Після нього запросили до співу вихованок Луцької музшколи №1.

Завершилась акція внесенням хоругви та прапорів до замку Любарта.

Учасникам акції вручали символічне «Пам'ятне посвідчення громадської акції «Українська вишиванка». У ньому йшлося: «Шановний друже! Щиро вдячні тобі за активну національну та громадську позицію, а також за участь в акції «Українська вишиванка», присвяченій 925 річниці від першої згадки про м. Луцьк. Щастя, добра тобі, звершень і перемог! У вишиванці крокую світом. Луцький міський голова Богдан Шиба».

Довідково:
[i]
Акція «Українська вишиванка» відбувається у Луцьку вчетверте. у 2007 році її учасники шикувалися, як і цьогоріч, тризубом.

У 2008-му — словом ЛУЦЬК.

У 2009 вони вибудовували слово УКРАЇНА

http://www.volynnews.com/allnews/view.php?id=17379

Здесь можно оставить свои комментарии.

В Луцьку знову відбувся «Любарт-фест»

У стінах Луцькому замку вдруге за цей рік пройшов «Любарт-фест» – його проведення 22 серпня приєднали до низки святкових заходів у рамках відзначення містом 925-річниці від заснування.
На фестиваль запросили народних майстрів, ковалів, гончарів, кухарів, які давали майстер-класи усім охочим.
На ярмарку можна було придбати прикраси, кераміку, ікони, іграшки, картини, різноманітні вироби з дерева, заліза, шкіри, скла.
Зібрав «Любарт-фест» і дзвонарів-церковників, які демонстрували свої вміння творити благодатну музику за допомогою дзвонів.
Хлопці з козацького братства Волині мали свої забави – змагались на мечах, стріляли з лука та гармати.
Частували відвідувачів Любартового замку і справжнім козацьким кулішем, приготуванням якого опікувались волинські козаки. Крім того, безкоштовно наливали квас.
Зовсім юні хлопці зі «Школи козацького гарту» влаштували показові виступи з бойового гопака. Ними командував їхній наставник Олександр Середюк.
Протягом дня замок відвідували туристи-іноземці та делегації школярів. Однак захід, [url=http://www.volynnews.com/news/culture/luchany_proihnoruvaly_lyubart-fest_foto/]як і минулого разу, зібрав небагато відвідувачів.

Нагадаємо, востаннє замкові мури приймали «Любарт-фест» 16-17 липня нинішнього року.

http://www.volynnews.com/allnews/view.php?id=17377

Здесь можно оставить свои комментарии.

Львівські пластуни складуть великий пазл до Дня Незалежності

На честь Дня Незалежності України львівські пластуни проведуть акцію для мешканців та гостей міста Львова, повідомляє прес-служба львівського осередку «Пласту». Окрім збору величезного пазлу, пластуни організують для перехожих цікаву та пізнавальну гру.

24 серпня, на площі поблизу кінотеатру імені О. Довженка львівські пластуни проведуть акцію, приурочену до Дня Незалежності України. Акція буде складатись з двох етапів. Перший етап – збір гігантського пазлу з зображенням українського війська різних епох. Ця частина є продовженням Всеукраїнської  акції «Вчимо історію разом!». Пазл був привезений до Львова саме до Дня Незалежності.

В ілюстрації великої мозаїки використані зображення українського війська у одностроях, зокрема відображені вояки Київської Русі, Запорізької Січі, Карпатського опришка, Січового Стрільця, вояка Української Народної Республіки, Української галицької армії, Карпатської Січі, Першого українського фронту та Української повстанської армії. Кожна ілюстрація є не лише деталізована, а й підписана.

Наступний етап акції – велика теренова гра-квест. У грі будуть залучені усі бажаючі, зокрема діти. Охочі будуть розділені на команди. Кожна команда отримає намальовану область нашої держави. За виконання певних завдань команда отримує відомості про свою область. В кінці гри, усі учасники гри збирають зі своїх областей цілу Україну. Після квесту усі перехожі зможуть подивитись на зібраний колаж, та дізнатись щось нове про свою Батьківщину.

 

Початок акції в 15.30.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

понедельник, 23 августа 2010 г.

Античні скульптури на площі Ринок вдягли у вишиванки

Сьогодні зранку у Львові на площі Ринок всі 4 львівські скульптури вдягли у вишиванки. Така традиція у місті зберігається вже третій рік поспіль. У вишиванках скульптури будуть протягом тижня.

Загалом на всі скульптури витратили 60 м тканини. Зокрема, на кожну по 15 м. Сорочки виготовлено з бавовни, а решта покриття скульптури лляне, повідомляє прес-служба Львівської міськради.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Міністр оборони дав добро на феєрверк у Львові

У зв`язку з покращенням погодних умов Міністерство оборони дозволило проведення святкових феєрверків у 9-ти українських містах.

Про це повідомляє прес-служба КМДА.

Згідно з відповідним наказом міністра оборони, 24 серпня 2010 року о 22.00 святкові феєрверки відбудуться у Києві, Севастополі, Одесі, Керчі, Вінниці, Львові, Житомирі, Рівному та Дніпропетровську.

У Києві на честь 19-ої річниці Незалежності України салютуватимуть 20 залпами з 5-ти позицій: Володимирської гірки, майданчика біля музею Великої Вітчизняної війни, парку Перемоги, проспекту Маяковського, стадіону Національного університету оборони.

Разом з тим, Київміськдержадміністрація наголошує на необхідності дотримання правил протипожежної безпеки під час святкових і вихідних днів та закликає киян не використовувати самостійно пожежонебезпечні піротехнічні засоби.

Українська правда

 

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Минулої ночі на Яворівщині втопився чоловік

38-річний чоловік втопився сьогодні вночі в озері села Тернавиця Яворівського району, повідомляє прес-центр головного управління МНС у Львівській області.

Сьогодні тіло утопленика мають шукати водолази.

З початку року на території області виявлено тіла 93 загиблих осіб, з них 8 дітей. Підрозділами управління  врятовано 4 осіб.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Кіно UPday – 12 вересня

Кіно UPday vol.2; 12 вересня поч. о 14.00; Пивний клуб "Майдан"

Найкращі короктометражні фільми Міжнародного фестивалю візуальних мистецтв "WIZ- ART " 2010

3 сеанси:

Анімація
Ігрове Кіно
Відеоарт

Майстер – класи:
Візуальні ефекти.
Віджеїнг
3d графіка

Поч. о 14.00
Закінчення о 20.00

По закінченню кіно сеансів
Виступ гурту "Zapaska" (Київ)
поч. о 20.30

London Calling Party
Кращі музичні хіти Британії
Поч. о 21.30

Ціна квитка:
50 грн.

Здесь можно оставить свои комментарии.

GARAGE DRIVE PARTY

4 вересня, 17-00, кафе-бар "МАНДРИ", DRIVE ВЕЧІРКА від репетиційної бази GARAGE

Гратимуть гурти:

Lewis Carroll (Рівне) http://vkontakte.ru/club7611484
When Ladies Go Charm (Луцьк) http://vkontakte.ru/club1719219
CUBE (Луцьк) http://vkontakte.ru/club17647782
KEtO (Луцьк) http://vkontakte.ru/club7332391
When The Weather Fix Up (Рівне) http://vkontakte.ru/club12514475
ЗЛАМ (Київ) http://vkontakte.ru/club4484678

Квитки:
РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ КВИТКІВ НА GARAGE DRIVE PARTY ЦІНОЮ У 20грн.
ТРИВАТИМЕ 5 ДНІВ… ПІЗНІШЕ ЦІНА БУДЕ ВИЩА!!!
КВИТКИ КУПУВАТИ У МУЗИЧНОМУ МАГАЗИНІ "МЕДІСОН" та ЗАМАВЛЯТИ ЗА НОМЕРОМ – 063-789-54-48 (Андрій)+(наша доставка в центр міста)))

УВАГА!!! Кількість квитків дУУУже ОБМЕЖЕНА!!!

Здесь можно оставить свои комментарии.

У Луцьку дівчата в купальниках з’ясовували, хто з них — Княгиня.

Конкурс краси на звання «Княгині Волині» та «Княгині Лучеська» 22 серпня відбувся в Луцьку в рамках святкування Дня міста та Дня незалежності.

Організатор свята – продюсер конкурсу «Княгиня України» Олександр Главацький розповів, що переможниця змагання поїде представляти Волинь на всеукраїнському конкурсі.

Дівчата виходили на сцену декілька разів, зокрема у купальниках та вечірніх сукнях. В перервах між виходами, аби конкурсантки встигнули перевдягнутися глядачів розважали співаки та танцюристи.

Серед журі конкурсі були, зокрема, дизайнер Анна Дідух, директор луцького нічного клубу Олександр Мельник, керівник ІАЦ «Луцьк» Мирослава Радавська, представниці модельного бізнесу, переможниці минулорічних конкурсів.

Відтак звання «Перша Віце-Княгиня Волині 2010» отримала Катерина Мартинюк, «Друга віце-Княгиня Волині 2010» — Аннета Клімішіна, «Третя Віце-Княгиня Волині 2010» — Мирослава Гутовська. Перемогу і звання «Княгиня Волині» отримала Леся Коробчук.

«Княгинею фото Волині» стала Юлія Чабан, «Княгинею Лучеська» — Яна Дударєва, а перемогу в конкурсі глядацьких симпатій отримала Тетяна Ломага.

http://www.volynnews.com/allnews/view.php?id=17370

Здесь можно оставить свои комментарии.

Музичний концерт в рамках проекту “Cuatro” NeFormaT

26 серпня у розважальному комплексі «Адреналін сіті» відбудеться музичний концерт в рамках проекту CUATRO «Neformat».

Для Тебе гратимуть та співатимуть:
Збіг обставин (Луцьк)
Крик душі – презентація нового альбому "PIPLE" (Рівне)
Cuatro (Луцьк)
Sound of the rain (Луцьк)
Caramba Crew (Луцьк)

Організатори:
Молодіжна громадська організація «Центр Ефективної Комунікації»
Волинська обласна громадська організація «Ми плюс»

Концерт проводиться за підтримки:
Миколи РОМАНЮКА – директора Волинського регіонально управління Приватбанку;
Волинського обласного осередку громадської організації "Фронт Змін"

Ведучі:
Оксана Лойко http://vkontakte.ru/id14432424
Паша Кіндрат http://vkontakte.ru/id17271167

Вхід – 15 грн.

http://molod.in.ua/?p=3713

Здесь можно оставить свои комментарии.

У Луцьку відбулося свято квітів

На святі квітів «Луцьк квітучий», яке відбулося на День міста Луцька – 22 серпня у Центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки, учасники представили 51 оригінальну квіткову композицію.
Участь у святі взяли як професійні флористи, так і та працівники закладів торгівлі, промисловості, освіти, медицини та побуту Луцька. Свято традиційно проводиться на День міста і є конкурсом, у якому згідно номінацій визначають кращу композицію.
Тема цьогорічного свята — «Наш рідний край — квітковий рай». 47 учасників, що зареєструвалися на святі, представили загалом 51 композицію.
Автори витворів не обмежилися лише квітами – втілюючи ідеї і образи у композиціях, використовували траву, кору дерев, тканину, бджолині соти, ляльок, кавуни, хліб і навіть дівчат.
Кожна робота мала свій зміст та задум. Деякі композиції навіть ілюстрували цитати та афоризми.
Серед тем – наречені, вічність, материнство, замок Любарта, екологія. Темою однієї з композицій навіть стало ліжко молодят.
Очолював журі заступник міського голови, начальник відділу екології Борис Сорока. Серед інших суддів – випускники та викладачі Академії флористики.
До слова, неподалік від виставки кожен охочий міг на самотужки спробувати сплести якусь композицію з трави та сіна.
Перше місце серед приватних підприємств, закладів промисловості, торгівлі та побуту зайняв ВАТ «Хліб». Друге місце зайняли в цій номінації автосалон ТзОВ «Автоконцепт», третє – ресторан «Білий рояль».

Серед закладів освіти перемогу розділили композиції гімназії №4, луцьких шкіл 7, 3 та 25. Срібло отримала ЗОШ №11, а бронзу – дошкільний навчальний заклад №21.

З-поміж медичних та лікувальних закладів перше місце отримали міські поліклініки та клінічна лікарня. Друге – міська стоматологічна поліклініка, а третє – обласний протитуберкульозний диспансер.

Серед професіонал перемогу присудили Марії Вейді, срібло дали Анні Гордійчук, а бронзу – Тетяні Мерченко.
В номінації «Краще квіткове оформлення балконів, фасадів чи прибудинкових територій житлових будинків» отримала Лілія Шелест, яка проживає на вулиці Наливайка. В категорії «Краще флористичне оформлення територій підприємств, установ та організацій» перемогу отримав дитсадок №13. «Приз глядацьких симпатій» отримали світи Поліклінік Луцька №1,2 та 3.
Окрему премію дали Василю Рижуку, який уквітчав чорнобривцями не один майдан міста, в'їзд у Луцьк та міські вулиці.

http://www.volynnews.com/allnews/view.php?id=17366

Здесь можно оставить свои комментарии.

Губернатор Львівщини роздавав паспорти громадян України

Сьогодні, 23 серпня, у сквері навпроти будівлі Львівської облжержадміністрації (вул. Винниченка, 1 8) відбулася урочиста церемонія підняття Державного Прапора Україні та вручення паспортів громадянина України.

Урочистості розпочалися з підйому Державного прапора України. Салютна група виконала салют п`ятьма залпами. Після цього керівництво області поклало квіти до пам'ятника В'ячеславу Чорноволу.

Голова ЛОДА Василь Горбаль вручив паспорти громадянина України юнакам та дівчатам, які зробили помітний внесок у піднесенні іміджу держави (здобутки у навчанні, спорті, мистецтві, перемоги на олімпіадах тощо), повідомляє прес-служба ЛОДА.

 

 

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

У Львові відзначили 100-річчя отця Дмитра Блажейовського

З нагоди 100-ліття з Дня народження відомого історика церкви, митця та науковця отця доктора Дмитра Блажейовського відбулася урочиста академія у Національному Академічному Українському Драматичному Театрі ім. М. Заньковецької.

Ювіляра прийшли привітати заступник голови Львівської ОДА Геннадій Дмитренко, голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник, мер міста Львова Андрій Садовий. Вітання телеграмою надіслав також Президент України Віктор Янукович, повідомляє прес-служба ЛОДА.

Отець Дмитро Блажейовський (народився 21 серпня 1910 року у селі Великий Віслок на Лемківщині) – український священик, чернець УГКЦ, історик, митець. Він є відомим автором вишиваних ікон і церковних хоругв (понад 300). Частина з них зберігаються в музеях, частина — використовується з літургійною метою. У 2010 році отримав Папську медаль “Христос — наш мир”.

 

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

воскресенье, 22 августа 2010 г.

Опера міста

Опера міста

У Львові виступила Наталія Ковальова

Великий концерт, що відбувся 19 серпня у Львові під назвою “Симфонія міста”, доречніше було б означити “Оперою міста” – адже відбувся він на сцені Національного театру опери та балету ім. С. Крушельницької, а головною дійовою особою свята стала світової слави оперна виконавиця Наталія Ковальова.

Уродженкою Рівненщини й вихованкою Львівської консерваторії  захоплювалися слухачі у Вроцлаві та Дрездені, Дюссельдорфі та Брюсселі, Барселоні й Санкт-Петербурзі. А от у рідному Львові вона дебютувала лише три роки тому своєю коронною партією – Травіатою в однойменній опері Джузеппе Верді.

Тепер же Наталія вирішила продемонструвати співвітчизникам різні грані свого таланту, виступивши в понад двогодинній програмі у супроводі міжнародного оркестру  INSO-Lviv. У першому відділі звучали популярні фрагменти із опер Джузеппе Верді, Альфредо Каталані, Джакомо Пуччіні, Антоніна Дворжака. А справжньою кульмінацією стала виконана наприкінці “Сцена листа” з опери “Євгєній Онєгін” Петра Чайковського: навіть без декорацій та відповідного сценічного контексту Наталії вдалося з притаманними їй природністю та артистизмом умить перевтілитися в Татьяну (до речі, це ще одна коронна роль співачки), демонструючи все багатство свого не лише вокального, але й драматичного обдарування.

“Наталія – великий митець”, – сказав у розмові з журналістом “Пошти” німецький маестро Петер Фальк, котрий підтримав свою колегу, продиригувавши масштабним концертом. – “Вона дає таке просте й зрозуміле бачення творів, у тому числі й менш відомих мені, що працювати із нею на сцені – і оркестрові, і диригентові – саме задоволення”.

Тож у другому відділі вечора співачка познайомила львів’ян зі своїм новим захопленням – оперетою, виконанням арій із класичних уже сьогодні творів Франца Легара та Імре Кальмана засвідчивши, що їй однаково легко даються і поважні, й менш “академічні” партії. А справжнім подарунком-сюрпризом для рідної публіки став повнометражний “блок” творів, виконаних “на біс”, у якому знайшлося місце і для українських пісень-романсів, і для гершвініського Summertime, і для всенародно-хітової “Застільної” із “Т� �авіати”, котру Наталія Ковальова співала з цілим залом.

До речі, львівська публіка вочевидь засумувала за класикою в доброму виконанні і заповнила театр майже по вінця. Серед глядачів були й батьки співачки, й її  педагог – професора Людмилу Посікіру з Національної музичної академії ім. М. Лисенка Наталя досі називає “академічною мамою” – і друзі ще із шкільних часів, зокрема, відомий львівський підприємець Юрій Путас, котрий саме того дня святкував своє день народження. Тож колишні однокласники привітали один одного навзаєм.

Опера міста

 

Опера міста

Джерело: lvivpost.net

Здесь можно оставить свои комментарии.

Федеріко Фелліні. Солодке життя

Цього року з 21 по 24 серпня уп’яте відбудеться міжнародний фестиваль незалежного кіно “Кінолев” під символічним патронатом Федеріко Фелліні. На його честь відкриють меморіальну дошку та назвуть вулицю його іменем. Також із цієї нагоди фестиваль до 90-річчя видатного режисера випустить українською мовою три його фільми – “Солодке життя”, “Рим”, “Сатирикон”.

У тому, що стільки великих італійських режисерів жили у наш час, є щось незбагненне. Фелліні, Пазоліні, Вісконті – ці імена ще за життя їхніх власників перетворилися на символи, чи як це би назвали зараз, – бренди і звучать не менш поважно, ніж імена Рафаеля, Леонардо чи Мікеланджело. І відчувати це дивно, адже відповідно до поширеного уявлення, справжній геній спершу мусить пройти випробування часом не менше ніж ніж років так двісті після своєї смерті.

Одним із таких “близьких геніїв” є один із найбільших режисерів ХХ ст. і майже наш сучасник, який народився у 1920 р., Федеріко Фелліні. Щоб його представити, не потрібно епітетів. За життя його настільки ж часто хвалили, як і критикували. Бо до його фільмів складно було застосувати стандартні схеми, які так люблять кінознавці. Але беззаперечною вартісність його фільмів є тепер. Його творчість можна зрозуміти лише серцем, інтуїцією, а не розумом. Сам Фелліні колись казав, що зі значно більшим задоволенням прислухався до дум� �и жінки, яка приходила до нього додому перетягувати матраци, ніж до самовпевнених висловлювань інтелектуалів. А у фільмі “Вісім з половиною”, фільмі-сповіді, є виразний епізод уявної “страти” кінокритика, якого повісили просто у глядацькому залі.

“Єдине виправдане свідчення, на яке має право людина, – це свідчення про самого себе “, – сказав одного разу режисер, чиї глибоко особисті враження якимось чарівним чином переплавилися у дзеркало часу і відобразили його з небаченою точністю. І при цьому зовні “легковажні” свідчення самого режисера старанно ховали між рядками свою гіркоту.

Фелліні не належав до активних борців із фашизмом і не став членом Руху Опору, як його старші колеги Вісконті та Де Сіка (бо вічно тікав із дому з циркачами). Але у його зрілій творчості ця тема присутня. Зачарований і мертвотно заціпенілий світ маленького містечка Ріміні, сповнений провінційного невігластва і зла, яке привнесене ззовні – зла фашизму. Тут у сім’ї комівояжера народився майбутній режисер, якому судилося зробити це містечко безсмертним. Саме тому “Амаркорд” назвуть одним із найсильніших антифашистс� �ких фільмів, хоча фашисти у цій подорожі в часі представлені радше як ідіотичні і буфонні персонажі, ніж реальне зло. Але, ясна річ, більшість тих, хто бачив “Амаркорд” – сповнений чарів, ніжної іронії, гротескних спостережень, витягнутих із генетичної пам’яті Фелліні, – найменше пам’ятають “політичну” складову фільму. Бо звикли вважати фашизм абстрактним злом, яке перебуває поза нами, але не вміють розпізнавати його, як це зробив Фелліні, у власному невігластві, провінційності, закостенілості.

У випадку з Фелліні ми маємо справу мало не з містикою. Видіння, які переслідуватимуть його все життя і створюватимуть образи, що їх він зніматиме на плівку, почалися ще у ранньому дитинстві, вони з’являлися йому перед сном у вигляді феєрверка вогнів, кілець, які крутяться, зірок, галактик світляних штрихів. Як стверджує сам режисер, у підлітковому віці ці видіння стали слабшати, поступившись місцем іншим, конкретнішим хвилюванням. Сімнадцятирічний Фелліні змушений був за будь-яку ціну – схоже до чехівських сестер – � �окинути своє провінційне містечко (“До Рима! До Рима! До Рима!”) і почати “повноцінне життя”. І правильно, бо ці фантазії могли б “заглушити усі здатності мислити і діяти”, як того побоювався режисер. Але фокус полягав у тому, щоб зберегти вміння свідомо викликати ці фантазії. І, як не дивно, цей фокус у нього вдався.

Яскраві міні-галактики нічної уяви змогли втілитися у конкретних персонажів, у кольори і мало не запахи, з яких твориться всесвіт Фелліні. Сам він ненавидів пояснювати і розмірковувати (“Про фільми взагалі не варто говорити! Це те саме, що “переказувати” музичну партитуру!”). Але одного разу він таки спробував привідкрити завісу перед своєю таємницею: на думку Фелліні, творча особистість – це хтось, хто стоїть поміж свідомим і підсвідомим. Між зручними канонами культури і “первісною магмою, мороком, ніччю, мо� �ською пучиною”. І хоча Фелліні, як людина скромна, відразу ж спохопився і почав виправдовуватися, що, мовляв, занадто романтизує і демонізує творчий процес, усім зрозуміло, що все сказане стосується насамперед його самого. Бо саме йому вдалося стати посередником між “мороком” фантазій і світлом свідомого висловлювання.

Він умів ніжно дружити, слухати співрозмовника, а також сам здатен був висповідатися другові, але, як правило, завжди ухилявся від необхідності збиватися у зграю – за політичною чи суспільною ознакою. Підписати петицію, протест чи щось подібне для нього було мукою, але не тому, що він був байдужим до проблем оточення індивідуалістом. А тому, що такі форми людського спілкування завжди здавалися йому мертвими, штучними. Фелліні вважав, що вони обмежують людську свободу.

Фактично всі його фільми, починаючи з “Ночей Кабірії” і “Дороги”, шедеврів, завдяки яким він прославився в усьому світі, відображають цю трагічну невідповідність між рамками, у які затиснута людина, і її душею, яка рветься назовні, до метафізичних просторів внутнішньої свободи. До звільнення від усіляких пут.

Мабуть, це майже нездоланне і болюче протиріччя між зовнішнім і внутрішнім могла зіграти тільки одна акторка на світі – Джульєтта Мазіна, з якою Фелліні познайомився ще у роки своєї юності. Вони одружилися рано – страхітливо худий хлопчисько, який писав гумористичні тексти і малював карикатури для журналів, і театральна акторка, а крім того – відома радіожурналістка. Вони втратили двох дітей – друга дитина прожила всього два тижні, а перша вагітність закінчилася викиднем. Не впасти у відчай допомогло кіно. Хоча с� �енарій “Дороги”, написаний Фелліні спеціально для Мазіни, пролежав майже п’ять років, перш ніж продюсери погодилися дати грошей під “негарну” акторку. Та і згодом, коли “Дорогу” нагородили двома “Оскарами” (за найкращий іноземний фільм і найкраще виконання жіночої ролі), велика Мазіна не стала вільною від підозр. Навіть роль у “Ночах Кабірії”, на які сьогодні всі посилаються, як на класику, Мазіна отримала випадково, бо від головної ролі в цьому фільмі відмовилася Анна Маньяні, обурена сценою, у якій герої ню, як висловилася Маньяні, “замикає у комірчині якийсь актор-придурок”. Неперевершену Маньяні, яка погодилася зіграти повію у фільмі “Мама Рома” Пазоліні, не надихнула роль Кабірії. І добре, бо навряд чи похмура велич Маньяні змогла би перемогти “ельфа” Мазіну з її поглядом клоуна і водночас, як говорив сам Фелліні, “песика, який загубився”, поглядом одночасно зухвалим і наївним, нахабно-грайливим і по-дитячому чистим.

Іншим актором, який умів відчувати найпотаємніші бажання маестро, був, безумовно, Марчелло Мастроянні (не випадково Фелліні звів обох акторів у одному зі своїх останніх фільмів “Джинджер і Фред”). “Марчелло і я – одне ціле”, – любив повторювати Фелліні, який відразу ж відчув довіру до Мастроянні під час зйомок “Солодкого життя”, їхньої першої спільної роботи. “Солодке життя”, чудова у своєму сарказмі фреска з життя римської богеми кінця 50-х, була нагороджена “Золотою пальмовою гілкою” Каннськ ого фестивалю; а Марчелло Мастроянні, до того відомий лише в Італії, відразу ж став зіркою світового масштабу. Ясно, що головну роль у автобіографічному фільмі “Вісім з половиною” повинен був зіграти Мастроянні.

Загалом усі фільми після “Вісім з половиною”: “Сатирикон”, “Рим”, “Амаркорд”, “Казанова” – рідко могли похвалитися адекватною реакцією критики. Наприклад, витончений і знятий на грані неможливого шедевр “Сатирикон” зустріли дуже прохолодно, у нього і досі є недоброзичливці, які закидають фільму історичні неточності. Але хто сьогодні може знати, як саме жили римляни в епоху занепаду імперії? Сам Фелліні у період підготовки до зйомок казав, що стрічка має бути радше науково-фантастичною, бо мандрівка у минуле така ж неможлива, як і у майбутнє. Він ставив перед собою запитання – чи можливо викреслити зі свідомості дві тисячі років християнства і уявити собі манеру поведінки, звичаї і міфи далеких предків без моралізаторства і осуду? Чи можливо наблизитися до них хоча б на йоту і створити “достовірний” твір? Тепер, коли стрічку не лише давно зняли, а вона встигла настоятися, ніби хороше вино, можна впевнено стверджувати, що така мандрівка у минуле неможлива. Бо звичаї відтоді не так уже змінилися: Фелліні показує дре� �ніх римлян – грубих, сповнених похоті, які живуть одним днем, – приблизно так само, як герої “Солодкого життя”, його сучасники…

Але що не кажи, а Рим, Рома став для Фелліні другою батьківщиною. Тим більше, що знайомого до сліз старого Ріміні більше не існує: це містечко перетворилося на звичайний сучасний “урбаністичний рай” – приморський курорт із готелями, неоном реклами, галасливою музикою. Рим і Фелліні віднині нерозлучні, незважаючи на приступи відрази, які викликає у режисера це місто.

Вдячний Рим, до якого Фелліні не завжди ставився справедливо, відпровадить великого режисера в останній путь із царськими почестями. У величезному місті перекриють рух задля траурного кортежу, багатотисячний натовп плескатиме в долоні, відпроваджуючи свого кумира від Рима до самого Ріміні, де прах Фелліні поховають у фамільному склепі.

Похорон майже перетвориться на свято, на вічний карнавал, на дивовижне, неповторне видовище: так не ховали жодного тирана, жодного монарха. Цей похорон транслювало телебачення на весь світ і він став не лише останньою крапкою у біографії цієї людини, а і кодою прощання з гуманістичною культурою, останнім представником якої став Федеріко Фелліні.
Джульєтта Мазіна пережила свого геніального чоловіка лише на п’ять місяців.

Варто було Фелліні відійти у кращий світ, як його місце у світовій культурі позначилося з неймовірною чіткістю. Саме йому – поряд із Берґманом – віддадуть пальму першості у світовій ієрархії митців – як найбільшому з найбільших. Історія кіно, яка всього за сто років існування пройшла період зародження, розквіту і занепаду, з усієї маси фільмів, імен, течій насамперед виділяє Фелліні й віддає йому ті почесті, яких він не дочекався, поки був живий.

І як не дивно, ця “скеля” (сам він, мабуть, усміхнувся б, прочитавши про себе таке), ця “чарівна гора” досі залишається непізнаною. Фелліні неможливо розтягнути на цитати, зробити зручним для споживання, втиснути в канон. Навіть професіонали не можуть збагнути, з чого створені його фільми. Іноді суто технічно неможливо уявити собі, де стояла камера і як була зроблена панорама.

Його мистецтво не лише не старіє (і це при тому, що кіно старіє миттєво), а й ніби набирає все більшої висоти. Для того, щоб збагнути це, не потрібна навіть сторічна дистанція.

Діляра Тасбулатова

Москва.

Переклад із російської 

 

Джерело: lvivpost.net

Здесь можно оставить свои комментарии.

Всюди буду


Здесь можно оставить свои комментарии.

Феста


Здесь можно оставить свои комментарии.

Світлини у Луцьку замінили машину часу

Вчора, 21 серпня, в історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк» відкрили відразу дві виставки: «Луцьк очима фотографів, художників та архітекторів» та фотоекспозиція «Луцьк і лучани». Обидві вони присвячені 925-річчю облцентру Волині.

Виставки презентують роботи волинських художників та скульпторів, а також знімки, які зберігались у архіві заповідника, фондах державного архіву Волинської області та краєзнавчого музею. Особливу цінність мають фото із сімейних альбомів лучан, які радо поділились своїми світлинами та доповнили виставку.

Для огляду представлені роботи, що охоплюють ціле століття – з 1910-й по 2010-й роки. Тут можна побачити, як виглядав Луцьк десятиріччя тому і як змінилось усе навколо: вулиці, будівлі, пам'ятки архітектури і навіть люди.

За словами директора історико-культурного заповідника Тараса Рабана, ці експозиції є захоплюючою подорожжю з минулого в сучасне: «Ми не робимо аналізу, чи змінився Луцьк у кращий чи у гірший бік. Ці виставки – просто порівняння. Ми показуємо тут обличчя міста, його історію».

Заступник Луцького міського голови Анатолій Пархом'юк звернув увагу на те, що виставка неодмінно змусить кожного задуматись, як розвивається місто, адже «усі ми творимо його історію. І саме від нас залежить, який вигляд матиме виставка наступного року».

Організатори сподіваються, що експозиція буде постійною, але з кожним роком оновлюватиметься.

http://vip.volyn.ua/news/sv-tlini-u-lutsku-zam-nili-mashinu-chasu-foto

Здесь можно оставить свои комментарии.

У Луцьку – на одного ангела-охоронця більше

У Луцьку напередодні відзначення 925-річчя міста відкрили декоративну скульптуру з металу «Ангел».

Автор скульптури – відомий майстер-коваль Віктор Семенюк, а ініціатор такого оригінального подарунка місту – депутат Волинської обласної ради Володимир Бондар.

Скульптура – майже три метри заввишки, встановлена поблизу дитячого містечка у Центральному парку культури й відпочинку імені Лесі Українки.
Володимир Бондар, звернувшись до присутніх на відкритті пам'ятника, привітав лучан з ювілеєм рідного міста і зауважив, що духовні символи завжди мали велике значення для українців. «Люди завжди сподівалися і вірили у захист ангелів-охоронців, тож вірю, що ця оригінальна скульптура з металу додасть лучанам впевненості у майбутньому, віри у те, що усі ми – луцька громада – захищені перед незгодами і лихом, додасть усім нам доброти і любові. Адже ця кована скульптура уособлює найкращі душевні поривання: молитву, віру, натхнення», — � �казав Володимир Бондар.

Депутат подякував за оригінальну роботу автору скульптури — «Митцю року — 2008», знаному далеко за межами Волині майстру Віктору Семенюку. Якого, до слова, на святі відкриття «Ангела», назвали «воістину невгамовним майстром, який багато років не бажає зупинятися на досягнутому, який знову і знову підкорює метал, який шукає нові форми, який живе і горить своєю роботою».

На скульптурі ангела є табличка, на якій вигравіювані імена ініціатора та автора скульптури – Володимира Бондаря та Віктора Семенюка.

Полотнище, яке закривало «Ангела» на церемонії відкриття Володимир Бондар та Віктор Семенюк зняли під звуки духовної музики у виконанні учасників камерного оркестру «Кантабіле» та після дитячої молитви до Агела-охоронця, прочитаної юною лучанокою Ганнусею.

Здесь можно оставить свои комментарии.

У драмтеатрі еліта Волині святкувала День Незалежності України.

21 серпня, Волинський обласний академічний музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка привітно відчинив свої двері з нагоди святкування 19-річниці Незалежності України. Урочисті збори та концерт зібрали у залі театру еліту волинського краю.

З вуст голови Волинської обласної державної адміністрації Бориса Клімчука усі присутні почули слова подяки та гордості за рідну Україну, адже «…жоден інший народ не пролив на шляху до своєї незалежності скільки крові і сліз». Хвилиною мовчання усі запрошені вшанували пам'ять тих, хто віддав своє життя у боротьбі за незалежність рідної держави.

У своїй промові Борис Клімкчук окреслив головні проблеми, які постали на шляху розвитку України у сьогоденні, як результат «в значній мірі втрачено довіру людей до влади і гірше того – до держави». Голова Волинської обласної державної адміністрації наголосив, що «головне завдання влади – повернути людям віру в сильну, розвинену і сучасну Україну».

У 20-й рік незалежності Волинь входить з новими планами та перспективами. Клімчук наголосив на успіхах у галузі політики, економіки, сільського господарства, культури, релігії, соціальному житті, медицині, освіти, що досягнуті спільними зусиллями жителів нашого регіону.

Подяку отримали і волинські засоби масової інформації: «Дякуємо тим з них, хто дає об'єктивні матеріали і різкі матеріали, критичні про діяльність органів влади. Це допомагає нам ввести корекції в нашу роботу».

Також з нагоди 19-ї річниці Незалежності України за наказом президента України орденами були відзначені: Сизонець Ілля Ілліч — орденом Богдана Хмельницького II ступеня, Єщенко Володимир Дмитрович — орденом «За заслуги» III ступеня, Воробей Віталій Валентинович — орденом «За мужність» III ступеня, Куліш Ольга Володимирівна – орденом княгині Ольги III ступеня.

Опісля офіційної промови голови ВОДА, усі присутні мали змогу насолодитися святковим концертом з нагоди 19-річчя незалежності України.

http://vip.volyn.ua/news/u-dramteatr-el-ta-volin-svyatkuvala-den-nezalezhnost-ukra-ni-foto

Здесь можно оставить свои комментарии.

У Луцьку стартував фестиваль «Поліське літо з фольклором 2010».

У замку Любарта у Луцьку урочисто відкрили ХІІ Міжнародний фестиваль «Поліське літо з фольклором».

Відкриттю фестивалю передувала [url=http://www.volynnews.com/news/culture/tsentrom_lutska_proyshlo_poliske_lito_foto/]святкова хода учасників вулицями Луцька.

На церемонії відкриття 20 серпня 9 країн-учасниць представили глядачам свої звичаї і традиції у піснях і танцях.

Ведучі фестивалю «Поліське літо з фольклором» привіталися з присутніми різними мовами тих країн, які прибули до Луцька у рамках фольклорного свята. Виявилося, що на попередніх 11-ти фестивалях побували 72 творчих колективи із 40 країн світу.

На відкриття ХІІ Міжнародного фестивалю «Поліське літо з фольклором» завітали представники влади міста, області та консули і посли країн-учасниць.

Так, у віп-зоні концертну програму дивилися голова Волинської обласної державної адміністрації Борис Клімчук, луцький міський голова Богдан Шиба, заступник міського голови Анатолій Пархомюк, Посол Індонезії в Україні Нінінг Сунінгсіх Рохадіат, Генеральний консул Республіка Польща у Луцьку Томаш Янік і директор фестивалю «Поліське літо з фольклором» Юрій Войнаровський.

Відкривали 12-ий фольклорний фестиваль своєю творчістю ансамбль народного танцю «Волиняночка», заснований 1986 року. До речі, ці танцюристи є незмінними учасниками всіх фестивалів «Поліське літо з фольклором».

Гості з Білорусі – народний ансамбль народної пісні і танцю «Траєцькі музикі», заснований 1996 року.

Доки на сцені представляв свою творчість гурт української пісні «Червона калина» з села Крупа, за сценою тренувалися учасники російського народного ансамблю пісні та танцю «Іскорка».

Найекзотичнішими для луцьких шанувальників фольклору були індонезійські танцюристки із колективу «Трісакті», які просто «завели» публіку своїми танцями.

Українські традиції демонстрував ансамбль народного танцю «Барвінок» з Ковеля, заснований 1973 року.

Польську культуру представила фольклорна група «Костржанє» (Стрегом), що заснована 1975 року. Учасники колективу демонструють традиції та звичаї з регіонів Жешува, Любліна, Пжеворська та багато інших.

Рівненський народний аматорський фольклорний колектив «Барвінок» заспівали українську народну пісню. До речі, ці співуни з Рівного брали участь у кастингу другого сезону шоу «Україна має талант».

Сербську культуру на ХІІ Міжнародному фестивалі «Поліське літо з фольклором» представили гості із Белграда — — культурне-мистецьке товариство «Нікола Тесла», засноване 1926 року. Названий колектив на честь відомого науковця родом із Сербії.

Останніми виступали гості з Росії – народний ансамбль пісні та танцю «Іскорка», заснований 1975 року. До речі, виступ східних сусідів був найдовшим і складався із кількох номерів. Як подарунок росіяни презентували присутнім волинянам українську пісню «Ой, на горі два дубки», яку підспівували усі бажаючі.

Варто зазначити, що 22 серпня до Луцька прибудуть ще дві фольклорні делегації – з Іспанії та Сенегалу (Африка). Іспанську культуру будуть представляти ансамбль пісні і танцю «Elai-Alai», а сенегальську – колектив «Леви Африки».
Закриття ХІІ Міжнародного фестивалю «Поліське літо з фольклором» відбудеться 24 серпня на стадіоні «Авангард».

http://www.volynnews.com/allnews/view.php?id=17352

Здесь можно оставить свои комментарии.

суббота, 21 августа 2010 г.

У Львові стартував міжнародний фестиваль фольклору «Етновир-2010»

Святкування Дня незалежності в місті розпочалось із міжнародного фольклорного фестивалю «Етновир». Фестиваль стартував парадом з площі Ринок і далі всією центральною частиною міста. Про це повідомили у прес-службі Львівської міськради.

Цьогорічний III фестиваль фольклору «Етновир-2010» представляє фольклорні колективи з Індонезії, Сенегалу, Бразилії, Португалії, Іспанії, Польщі, Чехії та України. Гасло фестивалю: «Весь світ до Львова». Щовечора о 19.00 год. на пл. Ринок мешканці та гості міста мають можливість знайомитись з фольклором різних країн світу.

Учасники  фестивалю презентують, окрім танців та пісень, ще й кухню своєї країни. Завершиться фестиваль парадом та гала-концертом 23 серпня на Ринку. Парад відбудеться о 18.00 год., а гала-концерт о 19.00 год. Також в день завершення фестивалю буде проходити вікторина розіграшу двох авіа-квитків у будь-яку країну світу.

Фестиваль відбувається під егідою Міжнародної Ради Організацій Фестивалів Фольклору і Традиційних мистецтв (CIOFF), що діє при ЮНЕСКО (www.cioff.org) та Міжнародної організації фольклорного мистецтва (IOV) (www.iov-world.com).

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Десять днів Львів буде центром актуального мистецтва

У Львові розпочався «Тиждень актуального мистецтва» – один із наймасштабніших проектів contemporary-art в Україні, який цьогоріч триватиме навіть не сім, а цілих 10 днів. Його темою цього року є «Абстрактне vs реальне».

Відкриття відбулося у Львівській картинній галереї, де виставлені картини Романа Жука – львівського художника, що роками мешкає в Нідерландах. Його виставку, і, відповідно, увесь «Тиждень» відкрили директор галереї Борис Возницький, куратор виставки Жука Віта Сусак і координатор «Тижня» Влодко Кауфман. Полотна Жука нагадують, що реалістичний живопис може займати достойне місце в сучасному мистецтві, а також те, наскільки іронічними можуть бути традиційні жанри портрету та натюрморту. Оглянути їх львівська публіка зможе до 20 верес ня.

Відкрилася експозиція і в Палаці Мистецтв. Після реалізму Жука глядачів запросили оглянути виставку тандему патріархів українського контемпорарі: львів`янина Василя Бажая та ужгородця Тіберія Сільваші, що займає третій поверх Палацу. М`які, медитативні й лагідні полотна Бажая контастують з яскравими, динамічними, різкими роботами Тіберія. Таке поєднання хоч і не розкриває всієї ширини абстрактного мистецтва, але, як мінімум, нагадує про неї.

Другий поверх Палацу зайняли концептуальні проекти. Херсонська група «Тотем» представила своє «Рідке телебачення» — добірку абсурдних пародій на телепрограми — мабуть, найвеселіший об`єкт з експонованих у Палаці Мистецтв, який заставляє сміятися не менше, ніж замислюватися. «Тотем» також представив серію фотографій «Lucid Dreaming»…

Киянин Антон Логов, проект якого курує арт-центр Павла Гудімова «Я-галерея», виставив масштабні абстрактіні полотна під назвою «Дистанція».

Молода львівська мисткиня Ольга Пильник представила інсталяцію «Чінвазія», складену із гіпсових голів китайців і китайських же іграшок з музикою, що пропонує замислитися про китайську експансію в білий світ. Схожу тематику підняла ужгородська художниця Беата Корн у інсталяції-колажі «Проект старт1», яка розмістилася поруч.

Куратор фотоклубу «5×5» Костя Смолянінов запрезентував фотографії у стилі супрематизму, а Віктор Мельничук із угрупування «Кружка Есмарха» вивісив проект «Ілюзія часу».

Вже відомий львівський подвижник відео-арту Сергій Петлюк представив відео-інсталяцію «Дихання». На дванадцяти моніторах, стилізованих під акваріуми, демонструвалися відео із головами людей, які виранають з води щоб зробити ковток повітря. При спогляданні інсталяції, справді можна відчути смак кисню.

Експозиції у Палаці Мистецтв можна оглянути до 29 серпня.

У суботу 21 серпня дійства «Тижня» розпочнуться із відкриття проекту люблінської галереї «Бяла» о 17:00 у «Дзизі». Згодом можна буде подивитись на стріт-арт Олексія Хорошка, а потім перейтися до Музею Ідей щоб оглянути інсталяції Ярослава Першка з Яцеком Ягельським та Олеся Дзиндри.

У неділю 22 серпня події «Тижня актуального мистецтва» розгорнуться на Фабриці Повидла (вул. Богдана Хмельницького,

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Віруючим дозволять не використовувати ідентифікаційний код

Після громадського обговорення проекту Податкового кодексу було ухвалено рішення передбачити в ньому право віруючих здійснювати платежі і платити податки, не використовуючи податковий ідентифікаційний номер, а за допомогою серії та номера паспорта. Про це заявила заступник міністра фінансів Тетяна Єфименко.

“Йдучи назустріч побажанням тих громадян, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера, була впроваджена альтернативна форма — за серією та номером паспорта”, — сказала чиновниця. “Отже, віруючі громадяни України можуть не хвилюватися: їхні права не будуть порушені”, — підкреслила вона.

Нагадаємо, c 3 серпня в Україні почалося всенародне обговорення проекту Податкового кодексу.

ТСН

 

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.