вторник, 31 августа 2010 г.

Львівських майстрів навчатимуть відновлювати ліпнину та стінопис

У Львові продовжуються практичні семінари для місцевих реставраторів. Українсько-німецький проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» триватиме з 31 серпня до 10 вересня тренінг для місцевих спеціалістів з реставрації ліпнини та стінопису. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

У ньому бриатимуть участь маляри і штукатури із досвідом роботи на пам'ятках архітектури. Тренінг будуть проводити одразу двоє визнаних спеціалістів з Німеччини – Ульріх Тюммлер (реставрація ліпнини) та Роланд Мруґґала (реставрація стінопису).

«Після курсів реставрації природного каменю та дерев'яних вікон в центрі уваги опинилася саме ліпнина та стінопис. Як і решта семінарів, що проводяться GTZ, семінар буде практичним і відбуватиметься на конкретному об'єкті у місті. Місцем проведення вибрали галерею, що веде в подвір'я львівської середньої загальноосвітньої школи №21 на вул. Кониського 8. Загалом у приміщенні цієї школи проводиться багато реставраційних заходів. Після реставрації вікон столярі, що брали участь у попередніх семінарах по реставрації дерева взя� �ися реставрувати дві дерев'яні історичні брами», — розповіла керівник проекту у Львові Іріс Ґляйхман .

Метою учасників практичного семінару є зразкова реставрація ліпнин та стінописів у школі. Крім того у семінарі передбачена теоретична частина, під час якої буде опрацьовано такі теми, як колористика, технологія, реставрація та дослідження розписів, історичний огляд форм та орнаментів, використання сучасних та альтернативних матеріалів при реставрації та ін.

«Як і на інші практичні семінари, ми щиро запрошуємо всіх зацікавлених відвідати місце проведення тренінгу і подивитися на процес реставрації у холі школи № 21 на вул. Кониського 8. Керівники тренінгу відкриті для будь-яких питань в галузі реставрації», — додала Іріс Ґляйхман.

Довідка: проект «Муніципальний розвиток та реставрація старої частини міста Львова» втілюється міською радою та Німецьким товариством технічної співпраці (ҐТЦ) і спрямований на підтримку процесу оновлення старих кварталів міста. Для цього проект проводить конкретні заходи: напр. надання консультацій мешканцям, проведення роботи з громадськістю і власне проведення навчальних курсів для майстрів-реставраторів.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Комментариев нет: