30 вересня у Будинку органної та камерної музики відбудеться унікальний концерт творів композитора Богдана Котюка під назвою «Авлос і кіфара». У програмі прозвучать 12 оригінальних творів композитора для різних музичних інструментів. Більшість композицій буде виконано у формі річеркару. Про це повідомили у прес-службі Львівської міськради.
«Львів має один з найкращих та найбільших органів в Україні. Грати на цьому інструменті дуже важко. Орган має від 2 до 5 клавіатур. У нашому – 3, не рахуючи клавіатури для ніг. Найважче у грі на органі – втриматися на лавці. Це жонглерство в мистецтві», – говорить Богдан Котюк.
Митець зазначив, що звучатиме стилістично дуже різноманітна музика. Твори виконуватимуть солісти Будинку органної та камерної музики: Олена Мацелюх (орган), заслужена артистка України Маріанна Лаба (сопрано), Іванна Митроган (арфа), Анастасія Арбузова (сопілка), Ігор Мацелюх (флейта Пана, сопілка), Ігор Брухаль (цимбали), Ярослав Гамаль та Назар Леськів (гітари). Ведуча – музикознавець Інна Павлюк. Твори концерту видані у збірнику «Авлос і кіфара».
Авлос і кіфара стали символами мистецтв ще із часів Давньої Греції. Авлос, на якому грав легендарний творець театрального мистецтва Діоніс, дав поштовх до розвитку різноманітних духових інструментів. Аполлонова кіфара як різновид ліри стала символом музичного мистецтва взагалі.
«Поєднання авлоса та кіфари, єднання театру і музики – це споглядання світу і, водночас, заглиблення людини у власне єство. Містично-сакральна сутність авлоса породила короля музики – орган, а струни ліричної душі кіфари з бігом віків трансформувалися в сучасну арфу, гітару та цимбали. Поєднання цих інструментів дозволить поринути в незрівнянно багатий світ звуків, що музику перетворюють у дійство.
Річеркар – це жанр багатоголосої інструментальної (рідше вокальної) музики в західній Європі XVI—XVII століть. Італійське слово ricercare означає "шукати" або "вишукано висловлюватися". Тому спосіб і форма музичного висловлювання, яким є річеркар – це своєрідне техніко-композиційне дослідження. Стилістика неокласицизму на початку 20 ст. спонукала багатьох знаних композиторів до відродження річеркару. Альфредо Капелла, Боґуслав Мартіну, Ігор Стравінський, Антон фон Вебер у своїх ансамблях та оркестрових творах відродили ренесансний інструментальний річеркар», – розповідає композитор.
Довідка
Концерт розпочнеться о 17:00. Вартість квитка – 20 грн.
Джерело: portal.lviv.ua
Комментариев нет:
Отправить комментарий