среда, 30 января 2013 г.

Лекція «Львівська скульптура та живопис доби бароко і рококо»

Лектор Юрій Бірюльов розглядатиме як інтер'єрні ансамблі храмів, так і окремі пам'ятки бароково-рокайльної скульптури та живопису львівської мистецької школи!

Львів можна вважати заповідником бароково-рокайльного мистецтва XVII-XVIII століть – в цьому сенсі він не поступається таким великим європейським містам, як Відень, Мюнхен, Краків, Прага, Будапешт, хоч, звичайно, не може перевершити Рим і Неаполь – урбаністичні центри, де бароко зародилось і стало еталоном для інших регіонів.

Власне під італійським впливом в архітектурі і образотворчому мистецтві Львова вже з початку XVII ст. з’явились такі характерні стилістичні риси бароко, як зіткнення протилежних елементів – співставлення реального та ілюзорного, контрасти ритміки й масштабів, світла і тіні, фактур і матеріалів, динамізм композиції, криволінійні форми.

Ірраціональність та театральність світогляду бароко знаходили вираз у домінуванні декоративності над тектонікою, складній символіці й містицизмі. У 1740–1770-х рр. стиль бароко перейшов у пізню стадію, яку в мистецтвознавстві відокремлюють в стиль рококо.

Цей період у львівському мистецтві відзначався вишуканою декоративністю, домінантою кривих ліній, підкресленою асиметричністю, характерними орнаментальними мотивами (один з них – рокайль, стилізована мушля).

Джерело: afishalviv.net

Здесь можно оставить свои комментарии.

Комментариев нет: