28.02-06.03.2013
Про фестиваль: VOX ELECTRONICA це щорічна акція, що презентує своєрідний зріз сучасних напрямків академічної електроакустичної музики. Фестиваль складається з трьох частин: 1. Концерти (що презентують різні напрямки сучасної академічної електро-акустичної музики); 2. Мультимедійні інсталяції; 3. Відкриті лекції, майстер-класи та міні-конференції (присвячені проблематиці розвитку електро-акустичної музики).
Мета: розкриття та представлення величезного потенціалу нових концепцій експериментальної академічної електро-акустичної музики, а також створення міжнародної фестивальної платформи як унікального середовища для обміну досвідом між митцями (композиторами, виконавцями, творцями візуального мистецтва) різних країн та лабораторії творчого експерименту.
Завдання:
1. Популяризація в Україні актуальних в Европі течій електро-акустичної музики та мультимедійного мистецтва;
2. Представлення своєрідного зрізу актуального стану розвитку електро-акустичної музики та мультимедійного мистецтва;
3. Пошук та кристалізація нових форм виразу і сприяння створенню та розвитку нових течій електро-акустичної музики та мультимедійного мистецтва;
4. Сприяння процесам актуалізації української музики в европейському контексті;
Учасники:
Йон Маріус Аарескйольд (Норвегія),
Анастасія Архангородська (Україна),
Зенон Бачинський (Україна),
Юрій Булка (Україна),
Маріса Вендт (Німеччина),
Фред Лонберґ-Гольм (США),
Бйорн Андор Драґе (Норвегія),
Ілона Ельтек (Україна),
Сергій Зеленський (Україна),
Рупрехт Лянґер (Німеччина),
Остап Мануляк (Україна),
Ґреґор Майргофер (Німеччина),
Міхал Павелек (Польща),
Чинар Тімур (Туреччина),
Мирослав Трофимук (Україна),
Марина Фрідман (Україна),
Аяне Яманака (Японія),
Ансамбль сучасної музики «Константи» та Lviv laptop orchestra (Україна).
Місця проведення: Львівська національна музична академія ім.М.В.Лисенка, Галерея "Дзиґа", Центр міської історії Центрально-Східної Європи, Порохова вежа
Організатори: МО "НУРТ", Кафедра композиції ЛНМА ім.М.В.Лисенка
Співорганізатори: МО “Дзиґа”, Центр міської історії Центрально-Східної Європи, Польський Інститут у Києві, Посольство Республіки Польща в Україні, Львівська організація Національної спілки композиторів України.
Програма фестивалю.
Четвер, 28.02
Галерея «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35)
14.00 — Відкриття фестивалю. Презентація учасників фестивалю.
Прес-конференція за участю координатора фестивалю Остапа Мануляка, проректора ЛНМА ім.М.В.Лисенка проф. Віктора Камінського та гостей фестивалю: Міхала Павелека (Польща), Чинара Тімура (Туреччина), Аяне Яманаки (Японія).
П'ятниця, 1.03
Львівська національна музична академія ім.М.В.Лисенка (вул. Нижанківського, 5)
12.00 — Лекція Міхала Павелека "SuperCollider в електроакустичних творах на живо".
19.00 — Концерт. У програмі: П'єр Шеффер «Etude aux sons animés», Ґреґор А. Мейргофер «Етюд для фортепіано та рінґмодулятора», Йон Маріус Аарескйольд "Trip De Ski" для плівки, Сергій Зеленський «Двоголосна інвенція C-dur Й.С.Баха №1 та №2» для плівки, Чинар Тімур «in axe, pen sewed “e”» для електроніки на живо.
Субота, 2.03
Львівська національна музична академія ім.М.В.Лисенка (вул. Нижанківського, 5)
12.00 — Лекція Міхала Павелека "Проблематика використання сенсорів у творах live elctronic на прикладі "Ephreia".
15.00 — Майстерклас під керівництвом Міхала Павелека
19.00 — Концерт. У програмі: Зенон Бачинський "Діалоги" для кларнету, віолончелі, хвиль Мартено та плівки, Юрій Булка "Djina Impro", Ілона Ельтек "Ранок" для флейти і плівки, Мирослав Трофимук "Прип'ять" для плівки.
20.00 — Lviv laptop orchestra.
Неділя, 3.03
Порохова вежа (вул. Підвальна, 4)
19.00 — Концерт. У програмі: Анастасія Архангородська "Phluxus" для плівки, Остап Мануляк "Інтермедія" для електроніки, Бйорн Андор Драґе "Tisselur" для плівки, Міхал Павелек «Mal» для електроніки та «Mittsu no yume na monogatari» для двох флейт та електроніки, Марина Фрідман «Дзеркало» для флейти, кларнету, віолончелі та електроніки, Аяне Яманака "Me Breathing" для флейти, кларнету, скрипки, віолончелі, фортепіано та електроніки.
Понеділок, 4.03
Центр міської історії Центрально-Східної Європи (вул. акад. Богомольця, 6)
12.00 — Музикознавча конференція присвячена різним аспектам функціонування електронної музики у суспільно-культурному просторі. Учасники конференції: Юрій Булка (Україна), Маріса Вендт (Німеччина), Рупрехт Лянґер (Німеччина), Чинар Тімур (Туреччина), Марина Фрідман (Україна), Катерина Черевко (Україна), Аяне Яманака (Японія).
Середа, 6.03
Артклуб-кав'ярня «Новий Ноїв Ковчег» (вул. Ставропігійська, 9)
12.00 — Зустріч із Фредом Лонберґ-Гольмом (в рамках діяльності Клубу сучасного мистецтва ТАМ).
Галерея «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35)
19.00 — Сольний концерт Фреда Лонберґ-Гольма
Біографії учасників.
Йон Маріус Аарескйольд – керівник студії електронної музики при Університеті м.Тромсьо (Норвегія). Також працює звукорежисером на відомих звукозаписуючих студіях Норвегії та США. У своїй композиторській творчості намагається поєднувати елементи конструктивні елементи властиві популярній музиці із експериментальною академічною електроакустичною музикою.
Анастасія Архангородська (1984 р. н.) – почала займатися електронною композицією під час навчання в Національній музичній академії (м. Київ) під керівництвом Алли Загайкевич. З 2008 року комбінуючи навички написання академічних творів з комп’ютерними технологіями вона створила ряд електроакустичних композицій, які були представлені на кількох концертах ЕМ-Візія в рамках фестивалів "Київ Музік Фест", "Форум музики молодих" (Київ), "Gogolfest" (Київ), а також брала участь у “IV Музичних зустрічах польської та української молоді” у Львові та “Міжнародному форумі видавців у Львові”. В 2011 році отримала стипендію Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща “GAUDE POLONIA”, де займалася електроакустичною музикою під керівництвом Марека Холонєвського, писала твори з Міхалом Павелкем. Під час студіювання у Польщі створила разом зі скрипалем Андрієм Сачевою проект "ElvioDuo", з яким виступили на декількох концертах у Кракові, Катовіцах, Львові та Києві. У своїх творах Анастасія часто використовує незвичайні прийоми звуковидобування акустичних інструментів, імпровізацію, працює з синтезом звуку, обробкою та виконанням у реальному часі.
Юрій Булка – народився у Львові в сім'ї музикантів. Навчався грі на кларнеті. З 2009 розпочав навчання у ЛНМА ім.М.В.Лисенка також і як музиколог. З дитинства імпровізує на кларнеті, а згодом і за допомогою комп'ютера. Як стверджує сам: «музика і компутор – невід'ємна частина мого життя. Часто для мене музика і компутор — майже одне й теж: спосіб для людей творити й спілкуватись. Спосіб ділитись власним внутрішнім світом. А це, як відомо, для людини життєво необхідно».
Маріса Вендт – німецька акторка та театрознавець. Серед іншого займається також питаннями взаємодії актора із музикою і потенціалом електронної музики в театрі.
Фред Лонберґ-Гольм – відомий віолончеліст та композитор зі США. Навчався у Juilliard school. Серед вчителів: Ентоні Брекстон та Мортон Фелдман. Основна ділянка його творчої активності – це імпровізаційна музика що синтезує в собі елементи академічної електроакустичної музики та фрі-джазу.
Рупрехт Лянґер – німецький музиколог, співробітник Бахівського-архіву Академії наук в Ляйпціґу. Займається проблематикою впливу музики на соціо-культурні та соціо-політичні зміни пост-тоталітарних суспільств.
Остап Мануляк – народився 1983 року у Львові. Навчався на композиторському відділі Львівської державної музичної академії ім. М. Лисенка у проф. Віктора Камінського (інструментування у проф. Мирослава Скорика).
У 2001 став лауреатом стипендії ім. С. Людкевича.
2006 року Остап Мануляк отримав стипендію міністра культури і національної спадщини Республіки Польща та в рамках програми "Gaude Polonia" стажувався у Краківській музичній академії. Протягом стажування під керівництвом проф. Збіґнєва Буярського реалізовував свій композиторський проект – створення циклу "Псалмів Давидових" для двох хорів, солістів та симфонічного оркестру.
З травня 2007 року є членом Національної спілки композиторів України.
У 2010 р. за твори „Музика на другий розділ Євангелія від Луки" для скрипки соло й струнного оркестру та електронну композицію „Oremus fratres" – нагороджений Премією ім. Л. Ревуцького в галузі композиції.
На початку 2011 р. вдруге отримав стипендію "Gaude Polonia" та проходив стажування у Студії електроакустичної музики Краківської музичної академії під керівництвом проф. Марка Холонєвського.
Протягом 2003 — 2012 брав участь у майстеркласах з композиції під проводом Тревора Вестона (США), Войцеха Відлака (Польща), Сєрґєя Нєвского (Росія), Сергія Пілютікова (Україна), Ювала Шейкеда (Ізраїль)/в рамках майтеркласів ансамблю „Recherche" [Фрайбурґ, Німеччина], Герхарда Штеблєра (Німеччина), Едварда Харта (США).
З 2012 року є організатором фестивалю електроакустичної музики у Львові.
Ґреґор Майргофер – Народився 1987 р. У Мюнхені. У 2007 — 2010 вивчав композицію у проф. Я.Мюллером-Віландом у Мюнхенському університеті музики та виконавського мистецтва. У 2010—2011 рр. він навчався в рамках стипендії ERASMUS у Паризькій вищій національній консерваторії у проф. Ф.Дюріє (композиція). Також мав досвід майстер-класів з проф. А.Солбіатті та П.Дюсапеном. З 2011 він вивчає композицію у класі проф.М.Трояна та диригування у проф.Р.Бона у Вищій школі ім.Р.Шумана у Дюссельдорфі. Ґреґор є кількаразовим лауреатом композиторських конкурсів. Як диригент він працював музичним директором дитячого оркестру та кількох юнацьких/аматорських оркестрів та хорів. Гастролював з концертами як піаніст, композитор та диригент у Австрії, Італії, Німеччині, Франції та інших країнах. Отримував замовлення від телерадіокомпанії Bayerischer Rundfunk, Мавританської опери, Мюнхенського бієнале 2010, мюнхенського фестивалю ADEvantgarde, австрійського фестивалю Tiroler Festspiele Erl, форуму мистецтв Siemens та Баварської опери.
Міхал Павелек (Польща) – представник нового покоління європейських академічних композиторів, що поєднують в своїй творчості принципи академічного мислення та найсучасніші технологічні можливості музичної інформатики. Його діяльнсть спрямована на розвиток академічного музичного мистецтва в контексті актуального мистецького процесу. В якості викладача Краківської музичної академії Міхал Павелек постійно співпрацює зучасниками програми Gaude Polonia – молодими композиторами та артистами з України та Білорусії.
Любава Сидоренко – народилася у Львові. Член Національної Спілки Композиторів України з 2006 року. З 2007 року — Лауреат державної Премії ім. Л. М. Ревуцького, стипендіат фундації «Ernst von Siemens Musikstiftung» (м.Мюнхен,Німеччина), кандидат мистецтвознавства (2009).
2004 року закінчила Львівську музичну академію, а у 2007 асистентуру-стажування при ній. За роки навчання в Музичній Академії була стипендіатом Президента України та стипендії ім. Олега Криси, двічі ставала лауреатом міжнародного конкурсу композиції «Gradus ad Parnassum» (м. Київ — 2001, 2003). Стажувалась за програмою Gaude Polonia у Краківській музичній академії у класі композиції проф. Збіґнєва Буярського (2005). У 2004 році швейцарське видавництво «Sordino» уклало з Любавою Сидоренко контракт на видання камерних творів.
Її твори (в найширшому спектрі жанрів — від симфонічної, камерної до електронної музики) записано на 4-х компакт-дисках, увійшли до фондових записів Українського, Польського та Німецького радіо та телебачення. За останні кілька років мала прем’єрні виконання на таких знаних у цілому світі фестивалях, як: «Варшавська осінь»-2007 (замовлення та запис твору «Metabola» для камерного ансамблю здійснено через «Warsaw Autumn Friends Foundation», «Radio Dwójka», м. Варшава, Польща та «Deutschlandfunk», м. Кьольн, Німеччина), «Оксамитна куртина»-2006 (замовлення твору «Білий Ангел» для сопрано та комп’ютерної стрічки на тексти І.Калинця здійснено через фундацію «Ernst von Siemens Musikstiftung», м. Мюнхен, Німеччина), «Трибуна сучасних жінок-композиторів-2007» (м. Кьольн, Німеччина), «КиївМузикФест» та «Прем’єри сезону» (м. Київ), «Контрасти» (м. Львів), «Два дні і дві ночі» (м. Одеса) тощо, запис та прем’єра твору «Oktagon» для октету віолончелей варшавською группою «Cellonet» (мистецький керівник — Анджей Бауер) під час «XII Radziejowickich spotkań» (м. Раджєйовіци, Польща), «Chamber music» для польського молодіжного камерного оркестру «Sinfonia Iuventus» (м. Варшава, Польща).
Чинар Тімур – народився у Стамбулі у 1987 році. Спочатку навчався як інженер геолог, однак невдовзі розпочав навчання у Istanbul Bilgi University де вивчав музичні технології, комп'ютерну музику та композицію. В рамках програми ERASMUS протягом семестру навчався у Краківській музичній академії у проф. Войчєха Відлака. Після отримання ступеня бакалавра продовжив навчання у Краківській музичній академії під керівництвом Мачєя Яблонського (композиція) та проф. Марека Холонєвського і Матеуша Бєня (електронна і комп'ютерна музика). Чинар Тімур також є виконавцем на кількох іонійських та анатолійських інструментах і особливо цікавиться візантійською музикою та музикою Османської імперії.
Марина Фрідман – Народилася 1987 року в Кривому Розі. У 2006 закінчила Криворізьке обласне музичне училище ім.М.Глінки по класу форпепіано. В тому ж році вступила в НМАУ ім.П.І.Чайковського по класу композиції в клас професора професора Л.Колодуба. З 2010 року займається електроакустичною музикою з А.Загайкевич.
Марина лауреат всеукраїнських і міжнародних конкурсів. За роки навчання в консерваторії була учасницею різних фестивалів як композитор, піаністка і виконавець-імпровізатор. Брала участь у таких фестивалях як “Київ Музик Фест”, Міжнародному форумі “Музика молодих”, “Фестивалі камерної музики”, “IV Музичних зустрічах польської та української молоді” у місті Львові та “Міжнародному форумі видавців у Львові”. В композиторському доробку камерна, симфонічна, електроакустична музика.
В 2012 вільний слухач-композитор на перших міжнародних майстер-класах нової музики “Course” у місті Києві
Аяне Яманака — народилась 1987 р. в Аічі (Японія). З 2003 навчалась у DIT Conservatory of Music and Drama у Джейн О'Ларі (композиція) та Дейвіда Муні (фортепіано). Зараз завершує своє навчання на маґістерській програмі Краківської музичної академії. Вивчає композицію під керівництвом Марцеля Хижинського та електронну музику під керівництвом проф.Марека Холонєвського. З 2010 р. є стипендіатом Міністра культури та національної спадщини Республіки Польща.
Джерело: ulvovi.com
Комментариев нет:
Отправить комментарий