Її рідний дім Мукачево, Закарпаття. Після художньої школи та року репетиторства, вступила в Львівську Академію мистецтва і так й залишилась у Львові. Вступала на «Моделювання», потім курс переназвали «Дизайн одягу». Оля Стеблак зробила вже дві власні колекції одягу й показала їх на Lviv Fashion Week
Перша колекція «Futuro Futuro» була презентована на конкурсі молодих дизайнерів «Саботаж», що відбувався в рамках Lviv Fashion Week в 2010 році. Це був результат магістерської работи, в висновках до якої Оля так і написала: «Футуро Футуро». Після чого хтось з комісії на захисті магістерки сказав: «Що це за маніфест?». Так ця фраза стала офіційною назвою футуристичної колекції.
Другу колекцію «Іхтіандрія» молода дизайнерка показала восени 2012 в рамках програми «Авангард» в Інтерсіті. На створення одягу надихнув фільм «Океани». Цікаво, що під час роботи над «Іхтіандрією» склався творчий тандем з Яною Карбовською, яка зробила аксесуари та «завітулічки» на ліфи з металевого дроту.
Зараз Оля працює над третьою колекцію, назва прийде, коли вона буде повністю готова. В цій колекції багато повітря, птахів, особливо ластівок, та відчуття свободи.
Про що думають сусіди
Про творчі плани
Хотіла би з ювелірами зробити щось спільне. Наприклад, з Настею Савіцькою. Хочеться якісь божевільні речі робити. Поєднувати шов з металом або з керамікою.
Про натхнення
Мене надихає все: життя, люди, музика, мистецтво. Найбільше люди. Природа звичайно. Коли я їду додому, а потім повертаюсь і відчуваю… БАХ! Стільки наснаги! Сублімую це все в роботу.
Про затишні місця у Львові
У Львові кожне місце якесь гарне. Я не можу сказати, хто найкращий друг або яка найкраща книжка, не можу сказати і яке місце найкраще. Люблю скверик біля вулиці Вороного. Там малесенька площа, деревця і лавочки. І ще площа Старий Ринок дуже гарна.
Про туристичні розваги
Я хіба що заводжу туристів на Ратушу. Раджу кафе «Купол», я там їла якийсь сирник з кавою. Кава була, як то кажуть, «кошерна». Там затишно, тихесенько.
Поїсти: найкраще вдома їсти або у когось в гостях
Послухати музику: в «Дзизі» добре
Подивитись: галерей тут (у Львові) валом. Зараз найкраща виставка Пінзеля. Вона мене дуже зворушила. Надихає. Все таке динамічне. Академізм, перфекціонізм – я таке люблю.
Про активний відпочинок
Коли малюю олією, то відпочиваю. Надає благородності і спокою. Взимку: лижі, гори. Я би каталась і каталась. Полінуватися теж люблю: включити музику, взяти келих вина й сидіти за балачками.
Про підводні камені роботи дизайнера та розклад дня
Не треба нічого боятися. Зранку встаю п'ю каву, снідаю, щоб сили були, роблю зарядку. Потім сідаю і працюю. Має бути самодисципліна. Вона виробилась у мене, це не зразу прийшло. День у день, систематично, зранку встала і робиш. Незалежно від настрою треба кожен день щось робити, вихідний – неділя. Найголовніше випрацювати систему.
Про планування
Хтось з дизайнерів казав, що найбільше роботи, коли багато недопрацьованих дрібниць. І у мене зараз такий етап, коли я сідаю і бачу багато дрібниць, які треба доробити, і не знаю за що хапатись. Плани і списки – не для мене.
Про корисні знайомства
Всі знайомства збагачують нас і мають якийсь вплив. Кожне знайомство, кожне. Не дарма зустрічаєш якусь людину. І чим більше пізнаєш когось, тим більше ця людина тобі і ти її. Наприклад, Андрій [музикант Андрій Кохан – ред.] відкрив мені Бреда Мелдау [Brad Mehldau]. І я його вже третій тиждень слухаю, це дуже надихає на роботу.
Про творчі самокопання
Я ненормальна… Нормальних не буває. Ось слова Чеслава Мілоша про митців:
«я відчуваю в собі стільки невиявленого зла, що не виключаю свого походу до пекла. Це б точно було пекло митців. Тобто людей, які досконалість твору ставили вище, ніж свої подружні, батьківські, братні та громадянські обов'язки».
Оце я би сказала про себе. Так і написала прямо у книжці – «О, Боже, це ж я».
Про улюблених дизайнерів
Давно вже нічим не зацікавлювалась. Раніше дуже захоплювалась англійцем Гаредом Хьюгом. Це коли мене футуризм цікавив. У нього божевільні ідеї. Він одягом руйнував форми фігури: робив великі плечі, великі бедра. Відчувається школа St.Martins.
Зараз зацікавила Іріш ван Харпен. Вона також робить круті речі, може трохи одноманітні. Але там завжди багато технічної роботи, ідеї круті. Багаж знань і колосальна робота. Хотіла би вживу подивитись.
І звичайно Олександр Макквін. Всім дизайнерам дизайнер.
Про філософію Steblakizm
Хочу щоб класні люди мій одяг носили. Відкриті до всього люди. Вишукані і красиві не зовнішньо, а дуже красиві всередині – це важливо. Деколи дарую свою речі людям, бо бачу їх у тому.
Показ третьої колекції – це буде альтернативна акція. Відкрита подія, без обмежень, з вільних входом. Відбудеться показ 6 липня о 15:00 в дворі Палацу Потоцьких.
Купити дизайнерські речі можна в Правді Б, або безпосередньо у дизайнера Олі Стеблак, зв’язатися можна через Facebook.
Ідея та реалізація: Олександра Кущенко
Джерело: lviv-online.com
Комментариев нет:
Отправить комментарий