вторник, 31 марта 2009 г.

З 15 по 31 травня у Львові традиційно відбуватиметься Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози»

З 15 по 31 травня у Львові традиційно відбуватиметься Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози».  

          Фестиваль, який був започаткований ще в травні 1981 р. (тоді — «Виртуозы страны») з ініціативи Львівської філармонії дуже швидко став невід'ємною частиною мистецьких вражень травневого Львова, однією з найважливіших його культурних характеристик, справжнім святом для поціновувачів високого музичного мистецтва.

          Фестиваль вже регулярно та з великим успіхом проводить концерти за участі всесвітньо відомих музикантів.

Джерело: kultura.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Львівські джазові музиканти запрошуються до участі у благодійному концерті

Благодійний фонд «Крила надії», що опікується онкохворими дітьми у Львові організовує джазовий концерт, щоб зібрати кошти на лікування Володимира Брича, 19-літнього львів'янина, хворого на рак.

Організатори концерту БФ «Крила Надії» і МО «Дзиґа» звертаються до музикантів, що грають джаз із проханням підтримати щиру людську ініціативу своєю грою. Якщо концерт пройде успішно та набуде розголосу, він стане початком низки аналогічних заходів, які збережуть життя багатьом важкохворим дітям.

Концерт відбудеться у приміщенні клубу «Хмільний дім Роберта Домса». 

На теперішній момент є домовленість з клубом на другу половину квітня (23 чи 24 число). Квиток на концерт буде коштувати 30 грн. при попередньому продажі і 40 у день концерту (з флаєром знижка 10 грн.) 

Усі кошти, зібрані від продажі квитків і протягом концерту в скриньки, будуть перечислені на рахунок Володимира наступного дня після концерту.

Зібрані сума буде оголошена перед завершенням концерту. 

Якщо Ви граєте від душі, то знаєте що музика здатна відроджувати і зцілювати. Якщо Ви присвятите кілька годин своєї гри, то допоможете видужати Володі. Зрештою, музика існує для того, щоб збільшувати кількість добра у світі. 

Звертайтесь до 5 квітня за контактами: 8 (067) 370−85−22 (Микола)

Джерело: kultura.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Львівські джазові музиканти проведуть благодійний концерт для онкохворого

 Благодійний фонд «Крила надії», що опікується онкохворими дітьми у Львові організовує джазовий концерт, щоб зібрати  кошти на лікування 19-літнього Володимира Брича, хворого на рак. Про це повідомляють організатори заходу.
Організатори концерту ­БФ «Крила Надії» і МО «Дзиґа»  звертаються до музикантів, що грають джаз із проханням  підтримати щиру людську ініціативу своєю грою.  Якщо концерт пройде успішно та набуде розголосу, він стане початком низки аналогічних заходів, які збережуть життя багатьом важкохворим дітям.
Конц� �рт відбудеться у приміщенні  клубу “Хмільний дім Роберта Домса”.
На сьогодні є домовленість з клубом, що концерт відбудеться 23 чи 24 квітня. Квиток на концерт буде коштувати 30 грн. при попередньому продажі і 40 у день концерту (з флаєром знижка 10 грн.)
Усі кошти, зібрані від продажу квитків, і  протягом концерту в скриньки, будуть перечисленні на рахунок  Володимира наступного дня після концерту.
Зібрана сума буде оголошена перед завершенням концерту.
Нагадаємо, Володимир Брич має мієлодиспластичний синдром — рак, і йому вкрай  необхідна неродинна  ТКМ (трансплантація кісткового мозку від неродинного донора).  При такому діагнозі без трансплантації хлопець помре через декілька місяців — альтернативи нема.
Сама ТКМ коштує 70 тисяч євро, 6,5 тисяч коштуватиме обстеження донорів і 112 євро — кожен додатковий день госпіталізації у випадку ускладнень, без вартості ліків.  На сьогодні не вистачає 35 тис євро.  Усі кошти, котрі залишаться після завершення лікування Володимира, будуть передані іншій потребуючій дитині.
Кошти  для Володими ра можна передати за наступними контактами:

8 067 776 41 73  батько Андрій Іванович
8 093 054 08 35  Сергій, товариш.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

На Львівщині знайшли дві гранати Ф-1

Дві гранати Ф-1 часів Другої світової війни виявили на Львівщині упродовж останніх днів, передає прес-центр головного управління МНС у Львівській області.

 Зокрема, 28 березня в селі Заріччя Старосамбірського району виявили предмет, дуже схожий на гранату Ф-1. Ця знахідка чекає на саперів.

 А вчора такий же предмет виявили у селі Ясенівці Золочівського району. Там сапери вже побували і вилучили гранату у встановленому порядку.

 Загалом з початку року в області виявлено майже 90 боєприпасів.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Виставка іконопису на склі Тараса Лозинського

1 квітня 2009 року о 16.00 у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького (пр. Свободи, 20) відбудеться урочисте відкриття виставки іконопису на склі Тараса Лозинського.

Свого часу український іконопис на склі, яким митець цікавився віддавна, перетворився на основну лінію його творчості. Відтак з-під пензля художника з'явилися численні ікони на склі, якими маємо змогу милуватися нині . Зокрема, на виставці представлено твори митця, написані в 2004—2005 роках, серед яких — «Архангел Михаїл», «Богородиця з Ісусом» ;, «Тайна вечеря» та багато інших.

джерело: Національний музей

Джерело: lvivstory.com

Здесь можно оставить свои комментарии.

Виставка акварелей Миколи Гроха

3 квітня 2009 року о 16.00 у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького (пр. Свободи, 20) відбудеться відкриття виставки, на якій буде представлено 40 акварельних робіт Миколи Гроха.

Відомий український художник працює майже у всіх графічних техніках, акварельному та пастельному живописі. М. Грох — лауреат всесоюзних та республіканських конкурсів на краще оформлення книги. Роботи художника зберігаються в музеях та приватних колекціях в Україні та за кордоном. Останні півтора року митець плідно експериментує в акв арелі — техніці тонкій, майже ювелірній, що вимагає надзвичайної майстерності. Пошуки велися не тільки у формальному плані. В ці роботи вкладені переживання, емоції, ідеї, роздуми.

джерело: Національний музей

Джерело: lvivstory.com

Здесь можно оставить свои комментарии.

Готівковий євро стрімко дешевшає: — долар на місці

У Львові стрімко подешевшав готівковий євро, натомість вартість долара залишилась без змін. За ніч купівля-продаж європейської валюти впала на 30 — 40 копійок. Про це повідомляє «АвтоПортал».
Загалом курси валют коливаються до 15 копійок, залежно від місця реалізації. Станом на 12.00 середня вартість купівлі-продажу долара становить 8.20 — 8.35 грн, євро — 10.45 — 11.00 грн відповідно.

Варто відзначити, що у пунктах обміну із привабливо-низьким курсом валют, гроші обміняти фактично не можливо. Валютні міняйли повідомляють, що на продаж доларів та євро немає.  

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Форсаж

Кур'єрська доставка мото-кур'єрами межах Львова протягом 60 хвилин

Здесь можно оставить свои комментарии.

У Золочівському районі виявили 24 мінометні міни

24 мінометні міни та два снаряди калібру 75 мм часів Другої світової війни виявили в лісі біля села Гончарівка Золочівського району, передає прес-центр головного управління МНС у Львівській області.

Учора піротехніки МНС вилучили та знешкодили усі боєприпаси у встановленому порядку. 

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

У Львові призупиняють подачу теплопостачання до помешкань

З метою економії коштів мешканців та раціонального використання природного газу на час сприятливих погодних умов у місті Львівська міська рада призупиняє подачу теплопостачання до помешкань.

«Норми говорять чітко, що при середньодобовій +8 і більше теплопостачання припиняється повністю. Але цілком опалювальний сезон ми не зупиняємо, адже вночі може бути +5−6. Тобто в день, коли не буде на це потреби, котельні будуть гаситися, щоб економити кошти. А на вечір, коли буде недостатня температура повітря, будемо розпалювати. Окрім того, повністю котельні і так не гаситимемо, адже ми подаємо гарячу воду», — повідомив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Юрій Голець.

«Головною метою припинення є економія людських коштів, адже коли є тепла погода надворі, немає потреби у подачі тепла. Це додаткові витрати мешканців. А друге питання — економія також і бюджетних коштів», — додав він.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

понедельник, 30 марта 2009 г.

Виставка-вернісаж Львів та Львів’янки

6 квітня 2009 року в рамках IV Міжнародного Салону художньої фотографії “З любов'ю до Жінки” — 2009 у виставкових приміщеннях Укрсоцбанку(пл. Міцкевича, 10) відбудеться урочисте відкриття виставки-вернісаж “Львів та Львів'янки”.

Прес-конференція з нагоди відкриття відбудеться 6 квітня о 11.00 в приміщенні Укрсоцбанку (пл. Міцкевича, 10)

Організатор проекту — Фотогалерея Юрія Тітовця.

Mета виставки “Львів та Львів'янки” — показати Львів “із жіночим обличчям” — трохи мінливим і нев ловимим, але завжди неповторним та зворушливим. Адже Львів — це не тільки історія у кожному камені, самобутня культура та аромат кави на вузьких вуличках, Львів — це ще і місто чарівник жінок. Також за допомогою виставки ми прагнемо долучитися до розвитку фотомистецтва в Україні, привернути увагу світової громади до нашої держави як до фотомистецького центру Східної Європи та показати Україну як країну з великим культурним та туристичним потенціалом

На виставці будуть представлені роботи Юрія Тітовця та молодих креати вних фотографів галереї Юрія Тітовця — Романа Жука та Сергія Горобця. Буде випущено каталог формату А-5 з усіма фотографіями експозиції. На церемонії урочистого відкриття будуть присутні спеціальні почесні гості: керівники Всесвітньої федерації Фотомистецтва (FIAP) — Віллі А. Сайс (Люксембург), Герберт Гмайнер (Австрія) та видатний фотограф з Німеччини Йорг Мюллер.

“Львів та Львів'янки” — це один з сателітних проектів IV Міжнародного Салону художньої фотографії “З любов'ю до Жінки” — 2009. Салон відбуде ться під патронатом Всесвітньої Федерації Фотомистецтва (FIAP) та Європейського Фотографічного Союзу (ISF) .

Довідка:

Юрій Тітовець — видатний громадський діяч Львова, видатний медик Львова, засновник однієї з найкращих клінік України, меценат-благодійник багатьох соціальних та оздоровчих проектів у Львівській області, автор багатьох науково-публіцистичних видань. Фотограф, член Львівської організації Національної спілки фотохудожників України, зановник фотогалереї Юрія Тітовця «Простір», голова Громадської Ор� �анізації "Галицький клуб «Інтеграція». Організатор міжнародних конкурсів художньої фотографії «З любов'ю до Жінки».

Роман Жук — народився 18.02.1987 року в м. Новодністровськ (Чернівецька обл.) Фотограф, графічний дизайнер. Студент Національного університету «Львівська Політехніка». Закінчує навчання на факультеті дизайну. Персональні виставки — 2006 рік в національному університеті Львівська політехніка.

Сергій Горобець — народився 01.06.1985 року в м. Львові. Фотограф, графічний дизайнер. В 2006 році за� �інив Львівський державний коледж декоративно-ужиткового мистецтва ім. І. Труша за спеціальністю промислова графіка. В 2008 році закінчив навчання в Українській академії друкарства за спеціальністю графік-поліграфіст. Виставки — 2004 — “Дегустації Львова” м. Львів ЛДКДУМ ім. І.Труша. 2007 — “Осінній Салон” м. Львів. 2008 — “Осінній Салон” м. Львів.

Контакт — Ольга Щербюк (8097 6290033)

Джерело: lvivstory.com

Здесь можно оставить свои комментарии.

Сцена і криза

Завтра — Всесвітній день театрів

Ще на початку березня світ облетіла новина — один із найвідоміших театрів — Метрополітен-опера — у зв’язку зі своїми фінансовими проблемами вимушено заклав в одному із найбільших ломбардів Нью-Йорка дві фрески Марка Шагала “Початок музики” та “Тріумф музики”, які художник на початку 1960-х років створив спеціально для цього театру.

Також пожвавилися розмови про те, що нині тою чи іншою мірою жертвами кризи є оперний театр “Ла Скала” в Мілані, кабаре “Мулен Руж” у Парижі (яке вимушено скоротило кількість годин своєї праці на 30 відсотків), Большой театр у Москві та інші. І вкотре заговорили про вимирання театрів.

Але парадокс. Як зауважують фахівці, зокрема член-кореспондент Національної академії мистецтв України Неллі Корнієнко, чим важчим стає життя, тим українці частіше відвідують театри. “Чим екстремальніша ситуація, тим охочіше людина рятується культурою, — недавно зауважила Неллі Корнієнко в розмові на одній із радіохвиль. — Цим ми дуже схожі на аргентинців, які, коли їхня країна переживала дефолт 1997 року, культурні заходи відвідували значно більше, ніж в інших, сприятливіших для людського життя умовах”. Та що там каза ти, мюзикл як жанр виник у США саме під час “великої депресії”, що викликало “вибух” у розвитку сценічного мистецтва.   

“За театр люди голосують своїми грішми”, — любить повторювати художній керівник драматичного театру імені
М. Заньковецької Федір Стригун. І в цій логіці йому не відмовиш. Попри економічні реалії, театри збирають повні зали глядачів і не лише у Львові. А як же криза?

А властиво, про кризу в театрі чи кризу театрів говорять постійно. Старше покоління акторів у розмовах на цю тему часто акцентує — навіть коли вони робили свої перші кроки на сцені, йшлося про те, що театр відмирає, що його обов’язково замінить телебачення, що глядачі приходять, але нема що дивитися, чи, навпаки, що не приходять, хоча варто було б, або ж про інші “обнадійливі” речі.

А театр все одно живе. Можливо, інколи “хворіє”, але для будь-якого живого організму це нормально. Хтось і справді відходить, інший оновлюється, ще інший народжується, але цей колообіг вічний, як і саме життя. Звичайно, змінюються ритми, жанри, але не змінюються природа людини, наше бажання набратися енергії, спільно пошукати відповідей на одвічні екзистенційні питання. І театр у цій площині — саме те місце, куди людина приходила не тільки вчора-сьогодні — віками. Адже в театрі можливе все. Хоча воно і залежить від загаль ної культури, смаків, почуття міри, сердечності та філософської ваги того, про що йдеться зі сцени.

Театр і криза — тема об’ємна, багатовимірна, про яку можна чимало говорити під різними кутами зору. “Пошта” поцікавилася у львівських театрів, а як саме вони почуваються в часи економічного лихоліття для країни.   

Андрій Мацяк, генеральний директор Національного академічного українського драматичного театру імені М. Заньковецької: “Чесно кажучи, мені не зовсім випадає з морально-етичного боку говорити про кризу, оскільки національні театри, порівняно з іншими, у справді добрій ситуації. Збираємо повні зали глядачів, вчасно отримуємо зарплату — на що нарікати? Звичайно, скорочені цьогоріч постановочні, гастрольні та деякі інші видатки, однак було б дивним, якби складалось інакше. Уже під час кризи — на завершення минулого року&nb sp;— випустили  сценізацію мелодрами А.Дюма-сина “Дама з камеліями”, нещодавно “Історію коня” за повістю Л.Толстого “Холстомєр”, а 4 квітня презентуватимемо драматичну поему Лесі Українки “Бояриня”.  До літа глядачі побачать також прем’єру “Одруження” за твором Миколи Гоголя.  Тобто вистави готуємо, отже, живемо”.

Ярослав Федоришин, засновник, художній керівник та директор Львівського духовного театру “Воскресіння”: “Саме поняття кризи — річ дуже специфічна. Наш театр, як і чимало інших львівських театрів, на превеликий жаль, у стані кризи перебуває пос­тійно. А зараз мало того, що рівень заробітної плати, у зв’язку з курсом долара, дуже впав, так ще й місцева влада ліквідувала надбавки, навіть маючи які, наші актори не отримували фантастичних сум. Вважаю ліквідацію цих надбавок безпрецедентною, але це не вперше театр вимушений сам себе рятувати. Усупереч усім, кому театри не потрібні, ми недавно випустили прем’єру “Ніч для жінок” і  зараз готуємо іншу — “Пісочниця” Михайла Вальчака. А там — час покаже”.

Олексій Кравчук, директор Львівського академічного театру імені Леся Курбаса: “Сказати, що кризи не відчуваємо, — неправда. Але розуміємо, що цей період треба пережити. Економічні реалії внесли суттєві корективи в життя нашого театру. Наприклад, під загрозою є те, чи буде профінансований наш Антонич (планували з нагоди ювілею кілька вистав), та інші речі. Не знаємо, як врешті виглядатиме фінансування постановки за твором Володимира Винниченка “Між двох сил”. Але націлюємося на те, що жити і працювати потрібно, незважаючи на всі ті неприємності, що їх готують будні”.

Тадей Едер, генеральний директор та художній керівник Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С.Крушельницької: “План першого кварталу ми перевиконали. Це якщо говорити про те, як на нас відобразилася економічна криза. Якщо ми в Україні не перші серед театрів, то й не другі. Причому ціни на квитки ми не підвищували і робити цього не плануємо. Якщо в інших оперних театрах України кількість глядачів різко зменшилась, то у нас все залишається на звичному рівні — середня наповненість залу становить 65&minus ;70%. На жаль, не львів’яни є нашими основними глядачами. Ситуація змінюється під час прем’єрних показів. Наприклад, на прем’єру опери К.В.Глюка “Орфей і Еврідіка” — найдорожчу постановку за останні десять років, яка відбудеться завтра і приурочена Міжнародному дню театру, — квитки вже розпродано”.

 

Джерело: lvivpost.net

Здесь можно оставить свои комментарии.

Авторське «я» Ольги Кравченко

Авторське

“Не треба боятися запозичувати в іншого, а треба намагатися зробити краще. Індивідуальність сама проявиться, коли майстер дозріє,” — розмірковував свого часу Михайло Бойчук стосовно нападок на нього через те, що школа вбиває індивідуальність.

Невідомо, чи знала про цю його настанову вихованка відділу реставрації (сьогодні аспірантка) Львівської національної академії мистецтв Ольга Кравченко, але страху у пробах себе в тому чи іншому творчому вимірі не мала. Може, давалися взнаки гени (вишкіл у Михайла Бойчука проходив її дід Охрім Кравченко — поодинокий вцілілий після сталінських репресій учень цього видатного художника і єдиний, хто зберіг і проніс через усе життя принципи творчої концепції школи бойчукістів), а може, просто риса молодості — не боятись. Бо, к� �ли отримала стипендіальний грант “Gаude Polonia”  і поїхала у його рамках до Польщі, то несподівано — передовсім для себе — відчувши потребу малювати, не схарапудилась, коли в уяві почали виникати дивні силуети, а почала для кожного із них витворювати його ситуацію і його сутність.

“Ольга Кравченко має універсальну вдачу вбирати у себе особливості мистецького життя, що позначають наш час з огляду і на цивілізаційну спадщину, і на перспективи, — аналізував у львівській галереї “Бон Тон” творчість художниці на відкритті першої персональної виставки її живопису “Про найважливіше” мистецтвознавець Роман Яців. — Надзвичайно уважно вдивляючись у феномени малярства попередніх епох не лише України, а й світу, авторка знаходить власну проекцію творчого досвіду попередників, збагачуючи її в ласним чуттям та здобутками часу. Це не цитування, а намагання зіставити і свою молодість, і сучасність через призму тих сенсів. У цих роботах не лише глибинне занурення у матеріал, коректність, переконлива форма та цікавий образний світ (свого роду поетично-філософські рефлексії через іконографічні типи), а й свіже прочитання, нова якість структури образу, поезія, яка відсвічує через ці твори, а ще — дуже виразне й естетично вмотивоване авторське “я”.

Реставратор за фахом Ольга Кравченко творить місток між тим, на що вчилась, і тим, що її займає, шляхом використання для творчості дошки та яєчної темпери. Матеріал, спосіб творення та уява у підсумку дають дуже важливий для творця результат: її персонажів (а всі роботи — наче фрагменти життя мешканців однієї квартири, будинку, міста) цікаво пізнавати, у їхньому товаристві  приємно бути.

“Мені з ними добре, — зізналася Ольга Кравченко “Пошті”. — Від них віє теплом, якого в реальному житті подекуди бракує. Малювала їх , відчуваючи щастя, а це в житті — найголовніше. Тому й назвала цю першу свою експозицію — “Про найважливіше” — бо відчуття щастя і є таким у житті людини”. 

 

Джерело: lvivpost.net

Здесь можно оставить свои комментарии.

Страйк виробників сигарет в Україні не підтримали

Оптовики та виробники протестують проти підвищення з 1 травня цього року ставок акцизного збору. Сьогодні в рамках страйку до 13 години хотіли призупинити продаж тютюнових виробів на всій території України, проте кіоски, магазини та супермаркети не підтримали акцію протесту. Про це повідомляє Громадянська мережа «Опора».
У 10 регіонах України (Львівська, Черкаська, Чернівецька, Рівненська, Херсонська, Чернігівська, Харківська, Вінницька області, АР Крим та м. Київ) моніторингові групи перевірили продаж тютюнових виробів у великих т оргових мережах. За результатами спостереження Громадянська мережа стверджує, що більшість регіонів не долучилися до акції.

 

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

На зустріч до … Моцарта

Денис Прощаєв відродив на львівській сцені кращі традиції класицизму. Із сучасними акцентами

Один із найталановитіших уродженців України — молодий піаніст та диригент Денис Прощаєв із Гановера — дебютував 20 березня для львів’ян.

Його творча біографія цікава і насичена подіями. Випуск­ник Київської музичної академії Денис Прощаєв удосконалював свою піаністичну майстерність у Вищій школі музики та театру в Ганновері, у класі легендарного Володимира Крайнєва. Із 2003 року не менш успішно випробовував себе, як диригент, у класі професора Ейджі Оуе, був учасником майстер-класів Романа Кофмана. Денис Прощаєв — переможець низки престижних міжнародних конкурсів піаністів, виступав із концертами в Німеччині, Австрії, Франції, Італії, Хорватії, Польщі, Україні, Китаї, Японії, США, як піаніст та диригент.

Програма львівського концерту Дениса Прощаєва потішила естетичні смаки меломанів своїм класико-романтичним змістом: ноткою інтриги прозвучала увертюра В. А. Моцарта до опери “Дон Джованні”, центральним яскравим епізодом вечора стало виконання Фортепіанного концерту Моцарта “Jeune­homme”, величним завершенням програми прозвучала  Сьома симфонія чеського композитора-романтика Антоніна Дворжака.

Концертна програма вечора була цікавою ще й тим, що публіка мала змогу насолодитись звучанням розмаїтих за складом оркестрів під темпераментним керуванням Дениса Прощаєва: спочатку малого симфонічного в увертюрі до опери “Дон Джованні”, потім — прозорого камерного у Фортепіанному концерті та насиченого, масштабного, великого симфонічного оркестру в Сьомій симфонії Дворжака.

В інтерпретації увертюри до опери “Дон Джованні” Прощаєву вдалось передати яскраву театральність і моцартівський темперамент, хоча, можливо, диригент трохи форсував темпи, що надавало звучанню зайвого неспокою. Натомість виконання Фортепіанного концерту розкрило перед публікою весь шарм і направду моцартівську безпосередність самого Дениса Прощаєва, який водночас солював і диригував оркестром. До речі, такий тип виконання зараз є дуже популярним на сценах Західної Європи, вважають, що він найкраще відтворює атмосферу сво єї епохи, коли артист поєднував у одній особі виконавця і диригента. Відчути її тепер отримали нагоду і львів’яни. Адже своїм виконанням Денис Прощаєв зумів створити тонке відчуття самого духу епохи класицизму. Залишається тільки сподіватися, що в ті часи валторни та перші скрипки поєднувалися більш злагоджено, та назагал три частини концерту Моцарта прозвучали гармонійно й прозоро. Особливо проникливою видалась друга повільна частина з наспівними інтонаціями арії ламенто, тут Денис Прощаєв проявив свою майстерність, як витонче ний піаніст-моцартіанець. А ще — справжній “Jeunehomme”, молода людина, для якої і був написаний 21-літнім Моцартом концерт. Вражали блиск піаністичної техніки Прощаєва, м’яке, наближене до клавесинного звучання. Публіка була в захваті від виконання концерту, тож “на біс” піаніст виконав п’єсу одного з композиторів-клавесиністів XVIII ст. (доречно нагадати, що в 2006 році Денис Прощаєв записав усі клавесинні сюїти Жана Філіппа Рамо на SONY Classical радіо).

А на завершення концерту прозвучала Сьома симфонія Антоніна Дворжака,  менш знана, порівняно з його останньою славнозвісною “З Нового Світу”. Цікавим є те, що ідея написання цієї симфонії виникла у Дворжака під враженням від прем’єри Третьої симфонії Брамса. Однак у музиці симфонії більше “бетховенівського” драматизму, аніж “брамсіанського” самозаглиблення. Денис Прощаєв разом із Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії зумів досягти необхідної злагодженості й окремих груп, і цілого, передати романтичну патетику й епічну велич симфонії Дворжака.  Вражаючим завершальним штрихом прозвучав фінал симфонії. Цей вольовий імпульс диригента  контрастно доповнив витончений образ моцартіанця, яким львів’яни милувалися в першому відділі концерту.

 

Джерело: lvivpost.net

Здесь можно оставить свои комментарии.

Виставка малярства

25 березня-25 квітня в галереї “Пори року”триватиме виставка творів малярства Люби Лебідь-Коровай.В експозиції представлені роботи, створені у 2008 році в рамках поїздок на творчі пленери в Карпати, Закарпаття, Прикарпаття та Хортицю.

Любов Лебідь-Коровай народилася у 1959 році. 1982 р. закінчила Львівський інститут декоративно прикладного мистецтва. Член Національної спілки художників України. Викладає на кафедрі графічного дизайну ЛНАМ.

На своїх живописних роботах авторка творить світ не таким який він є насправді, � � таким яким він мав би бути.

джерело: Пори року

Джерело: lvivstory.com

Здесь можно оставить свои комментарии.

Прикордонники затримали вірменську сім’ю нелегалів з двома дітьми

На Львівщині вчора затримали сім'ю нелегалів з Вірменії з двома маленькими дітьми. Сім'я планувала потрапити до Франції, де проживають їх родичі. Про це повідомляє відділ з питань взаємодії із ЗМІ та зв'язків з громадськістю Державної прикордонної служби України

Перетнути кордон 29-річний глава сімейства із дружиною та двома дітьми, віком 3 та 5 років планував самотужки. Для цього вірмени приїхали до прикордонного міста Рава-Руська, що у Львівській області. На ніч вони вирішили зупинитися у готелі, дорогу до якого запитали у місцевих жителів. Вказавши шлях, жителі міста повідомили про підозрілих осіб прикордонників і тільки-но іноземці заселилися в готелі, за ними прибув наряд співробітників Держприкордонслужби, який і забрав нелегалів до підрозділу.  

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

На Львівщині горів трактор

Повідомлення про пожежу у місті Судова Вишня Мостиського району в тракторі ПЄА-1,0 «Карпати» надійшло вчора до надзвичайників. Про це повідомляє прес-центр ГУ МНСУ у Львівській області.

Вогонь знищив колесо, завдавши збитків на 1500 грн. Врятовано трактор та майно на 40 тис. грн. Причина пожежі — встановлюється.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

воскресенье, 29 марта 2009 г.

Концерти Валерія Коростельова

Концертами відомого органіста, професора Національної музичної академії Валерія Коростельова, які відбудуться 28 і 29 березня 2009 року о 17 годині у Львівському будинку органної та камерної музики (вул. Ст. Бандери, 8) розпочинається низка заходів, присвячених відзначенню 600-річчя органної музики у Львові.

Заходи триватимуть впродовж усього 2009 року, серед них — концерти ІІІ міжнародного фестивалю органної музики «Діапазон», який відбудеться в червні-липні.

В концерті Валерія Кор остельова прозвучать твори західноєвропейської класики , композиторів Дж. Фрескобальді, Й.С. Баха, С. Франка.

Валерій Коростельов — вихованець Львівської музичної школи, закінчив у Львові музичну школу і перший курс консерваторії, потім навчався органу в Києві у засновника органної школи в Україні, професора А.Котляревського. Нині В.Коростельов належить до найавторитетніших українських органістів, 10 років був Головою асоціації органістів та органних майстрів України, проводить активну пропаганду творів львівських композиторів .

Під час концерту відбудеться друга (DUO) презентація компакт-диску «Органна музика львівських композиторів XVI-XX ст.» у присутності виконавця, В. Коростельова, в підготовці та записі якого він відіграв суттєву роль і виконав чотири твори. Перша (UNO) презентація відбулась під час сольного концерту Надії Величко 10 січня ц.р. Запис компакт-диску зроблено на львівському органі, львівськими виконавцями Надією Величко, Валерієм Коростельовим та Самуїлом Дайчем (архівний запис). Диск був виданий за проектом Благодійної асоціації друзів орг анної музики і мистецтв (президент правління Сергій Каліберда) на початку цього року на відзначення 600-річчя органної музики у місті.

Концерт рекомендується тим, хто хоче відірватись від проблем та кризових явищ і зануритись в безмежну стихію космічної музики великих попередників у виконанні сучасного органного гросмейстера.

Детальніше — www.organy.lviv.ua

Джерело: lvivstory.com

Здесь можно оставить свои комментарии.

Виставка Ангели

13−30 квітня 2009 у Палаці Мистецтв триватиме виставка Мирослава Дедишина та Тетяни Кравченко “Ангели”

Тетяна Кравченко народилась 29 квітня 1954 року в м. Обухів. Закінчила Республіканську середню художню школу ім.Т.Г.Шевченка, Київський поліграфічний інститут ім. І.Федорова. Художній керівник монументально-декоративного відділеня творчого обєднання «Художник»(1976—1996). Член Спілки художників України з1990 року. Техніки в яких працює автор: живопис, акварель, олія, гобелен, батік, кераміка. Живописні роботи Те тяни Кравченко привертають увагу — автор не просто малює, вона філософськи розмірковує над кольором.

Її живопис прозорий тапіднесений. Багато картин — «Мажор», «Звучання», «Плин часу» народилися після того, як Тетяна брала уроки музики (клас фортепіано). В творчості художниці останніми рокамизаймають теми, повязані із зображенням ангелів. Це здебільшого світлі і темніші кольорові силуети, в яких відчувається легкість, нереальність зображеного.

Мирослав Дедишин народився 1958 року в Україні (на Гуцульщині), м� �шкає у Львові. Скульптури виконує переважно в бронзі та дереві, рідше в цементі чи ковальстві, інколи в камені, кризі чи теракоті або комбінації різних матеріалів. Теми: жіночі та чоловічі акти, анімалістика, ангели, спорт, знаки зодіаку, портрет, міфи, еротика, жарти. Цікавиться просторовою графікою. З 2002 року- постійний учасник виставоку галереях Німеччини та Австрії та у Львові. Минулого року відзначив 50 ліття творчої діяльності.

джерело: Палац мистецтв

Джерело: lvivstory.com

Здесь можно оставить свои комментарии.

Найдорожчі

Укладено рейтинг художників, роботи яких найкраще продавалися у 2008 році

Згідно із підрахунками фахівців, було укладено рейтинг 10 художників, які принесли найбільші прибутки своїм власникам.

Найдорожчі

Найдорожчі

Найдорожчі

Найдорожчі

Його очолив Пабло Пікассо. Обсяг продаж його картин сягнув 262 млн доларів. За останні десять років ціни на твори Пікассо, незалежно від виду мистецтва, зросли на 96% та досягли піку у січні 2008 року.

Знаменитий іспанець на
8 млн доларів “переміг” американця Френсіса Бейкона. Найвищі аукціонні результати Бейкона припали на долю Sotheby’s на торгах у лютому-травні 2008 року. На роботах художника продавцям вдалося заробити 256 млн доларів.

Трійку лідерів замикає Енді Воргол. У 2007-му Андрій Варгола став автором сенсації, витіснивши з першого місця за аукціонним оборотом Пабла Пікассо. Однак вже наступного року все повернулося на більш звичні місця. Обсяг річного продажу Воргола зменшився на 194 мільйони доларів.

Загалом роботи художників, які опинилися у топ-десятці 2008 року, принесли власникам 1,7 млрд доларів. Це на 100 млн доларів менше, ніж 2007-го, показники якого, своєю чергою, були на 50% вищими за попередній рік.

Зазначимо, що цього року топ-10 “омолодився” насамперед за рахунок Демієна Герста, який відстав від Воргола усього на 6 млн доларів (нагадаємо, що виставку Герста заплановано відкрити у Києві наприкінці квітня). Ще один сучасний художник, Герхард Ріхтер, посів у рейтингу сьоме місце.

Топ-10

1. Пабло Пікассо (262 млн доларів)

2. Френсіс Бейкон (256 млн)

3. Енді Воргол (236 млн)

4. Демієн Герст (230 млн)

5. Клод Моне (174 млн )

6. Альберто Джакометті (132 млн)

7. Герхард Ріхтер (122 млн)

8. Едгар Дега (111 млн)

9. Лучіо Фонтана (95 млн)

10. Ів Кляйн (91 млн).

 

Джерело: lvivpost.net

Здесь можно оставить свои комментарии.

П’єро призначив пігулку від стресу

П'єро призначив пігулку від стресу

“Гарна жінка має бути руда”, — відповіла мені художниця Ольга Володарська-Іщук (чия виставка олійного живопису “Погляд у себе” відкрилася у галереї LvivArt) на запитання, чим тримає її біля себе рудоволоса красуня, яка мандрує — здебільшого як головна героїня — від картини до картини. І продовжила: “Принаймні рудоволоса жінка майже завжди є красунею для мене. Я витворила собі ідеальну модель, яка уже давно стала невід’ємною від мого життя. Бо цей колір, як ніякий інший, найбільше асоціюється з радістю, задо� �оленням, теплом, екстравагантністю, чого життю часто бракує”.

Саме ось це — загальне відчуття сонячності та позитиву — у рамках виставки переживає  кожен. Ольга Володарська-Іщук не прагнула до цього зумисне. Просто ще з юності відчувала гостру потребу “створювати власний світ, в якому можна жити, особливо художнику, котрий, як правило, незахищений перед дійсністю”. І намагалася це робити. А відтак тематика виставки є логічним продовженням того, що художниця, яка сьогодні викладає на відділенні дизайну в технологічному коледжі, робила раніше.

Ця друга персональна у її житті виставка у рідному місті (хоча вона чимало виставлялася в Україні та світі) є тільки черговою сторінкою буднів її героїв.

У творчому світі Ольги Володарської-Іщук усе можливо — справжнє місто на жіночому капелюшку, розквітлий сад у складках сукні, живі пташки у жіночому волоссі. Сприймаючи життя як театр, тяжіючи в роботах до активного декоративізму, підкреслено спрощуючи композиції, художниця усе ж не солодкава. Її карнавальний світ, в якому справді  вільно почуваються усі ці зна­йомі ще з дитячих казок П’єро, Коломбіни та інші герої, насправді не приторний і не ма­нірний.

“Отримавши запрошення на виставку “Погляд у себе”, я насторожився, -говорив на відкритті мистецтвознавець Андрій Дорош. — Бо такий погляд, зазвичай, нічого доброго не віщує. Але ця виставка — підтвердження того, що жінки бачать світ інакше, ніж чоловіки. Відтак це їхнє бачення можна сприймати чи ні,  але загнати жінок у рамки у цій площині неможливо. За останні тридцять років  багато цінностей розмито. І цей живопис — свого роду реакція на божевільну дійсність. Власне він і є саме те, що потрібно, щоб знімати суч� �сні стреси”.

 

Джерело: lvivpost.net

Здесь можно оставить свои комментарии.

3 квітня, Вечір-спогад пам’яті Квітки Цісик

3 квітня о 18.00 годині на сцені Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької відбудеться вечір-спогад пам'яті Квітки Цісик.

Вечір є першим українсько-американським проектом високого рівня, присвячений Квітці Цісик в Україні. Захід відбудеться за сприяння Міністерства культури і туризму України та Української Американської Координаційної Ради. В жовтні минулого року вечір пам'яті відомої співачки відбувся в Києві в Українському Домі.

3 квітня, Вечір-спогад памяті Квітки Цісик

«Цей вечір — унікальний прецедент пишання видатними вихідцями з України, що поширюють та відстоюють позитивний імідж України прикладом усього свого героїчного життя і творчості. Водночас це перший  україно-американський проект такого високого рівня, присвячений Квітці Цісик в Україні — країні її походження, де вона була лише раз — у 1983 р. і мріяла проїхатися з концертним туром Незалежною Україною», — повідомили організатори вечора.

 У вечорі пам'яті візьмуть участь державні та культурні діячі, представники дипломатичного корпусу. Частину коштів, зібраних від продажу квитків, буде передано на рахунок Благодійного фонду «Здоров'я жінки і планування сім'ї у рамках міжнародної програми «Разом проти раку молочної залози».

За детальнішою інформацією звертатись за тел. 8 067 238−81−85, Ольга. 

Довідка:

Кві́тка Ці́сик (*4 квітня 1953 Квінс, Нью-Йорк — †29 березня 1998), співачка-сопрано, виконавиця українських народних та популярних пісень: виконувала заголовні пісні у фільмах, виступала на американському телебаченні (у рекламі); співала у Ґентській опері (Бельгія), одержала нагороду «Оскар» («You Light Up My Life», 1977).

Квітка Цісик відома своїми двома українськими альбомами: «Kvitka — Songs of Ukraine»та «Kvitka — Two Colors». Обидва альбоми були родинними проектами: її чоловік та інженер звукозапису, Ед Ракович (англ. Ed Rakowicz), спродюсував їх; сестра Марія Цісик грала на піаніно, а мати Йванна — слідкувала за чистотою вимови доньки. У записі брали участь близько 20 музикантів, які грали на більш ніж десяти різних інструментах.

В 1983 з матір’ю Квітка відвідала Україну, а після проголошення незалежності України мріяла дати серію концертів на Батьківщині. Її мрії не здійснилися: 29 березня 1998, не доживши 5 днів до свого 45-річчя, померла від раку молочної залози.

Джерело: lvivstory.com

Джерело: kultura.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Вечір-спогад пам’яті Квітки Цісик

3 квітня о 18.00 годині на сцені Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької відбудеться вечір-спогад пам'яті Квітки Цісик.

Вечір є першим українсько-американським проектом високого рівня, присвячений Квітці Цісик в Україні. Захід відбудеться за сприяння Міністерства культури і туризму України та Української Американської Координаційної Ради. В жовтні минулого року вечір пам'яті відомої співачки відбувся в Києві в Українському Домі.

«Цей вечір — унікальний пр� �цедент пишання видатними вихідцями з України, що поширюють та відстоюють позитивний імідж України прикладом усього свого героїчного життя і творчості. Водночас це перший україно-американський проект такого високого рівня, присвячений Квітці Цісик в Україні — країні її походження, де вона була лише раз — у 1983 р. і мріяла проїхатися з концертним туром Незалежною Україною», — повідомили організатори вечора.

У вечорі пам'яті візьмуть участь державні та культурні діячі, представники дипломатичного корпусу. Частину коштів, зібраних від продажу квитків, буде передано на рахунок Благодійного фонду «Здоров'я жінки і планування сім'ї у рамках міжнародної програми «Разом проти раку молочної залози».

За детальнішою інформацією звертатись за тел. 8 067 238−81−85, Ольга.

Довідка:

Квітка Цісик народилась 4 квітня 1953 року в США в сім'ї українських емігрантів. Навчалась в Нью-Йоркській консерваторії, де опанувала вокальну техніку і майстерно відшліфувала свій голос, колоратурне сопрано.

Ніколи не забуваючи, хто вона, і звідки її коріння, Квітка вирішує записати диски з українськими піснями. Перший диск «Kvitka» був записаний у 1980-му, другий «Two Colors» («Два кольори») — 1989-го. Також у творчих планах Квітки Цісик був запис ще одного альбому — з колисковими для дітей. На жаль, передчасна смерть поламала усі її плани. Померла Квітка Цісик 29 березня 1998 р. від раку грудей, не доживши 5-ти днів до свого 45-ти річчя.

джерело: Прес-служба ЛМР

Джерело: lvivstory.com

Здесь можно оставить свои комментарии.

Мистецький проект Дійові особи

3 квітня о 17.00 в галереї “Зелена канапа” стартує проект одеського художника Віктора Колосова “Дійові особи”. В якому будуть задіяні живописні твори різних періодів, в тому числі і абсолютно нові, а також інсталяція, вона ж “аромамедіа-проект” з цікавою назвою “Ніздря в ніздрю”.

Творчість Колосова незвична для чемного Львова і його мистецької школи. Часто сатирична, дещо провокативна , часами шокуюча.Сам Віктор Коло co в пише про себе:

“…Вигнаний з Ростовського мистецького коледжу імені Греков а. Я вважаю себе самоучкою, хоча я отримав базову освіту в відомій художній школі. В той час я був не передбачуваний і моя офіційна освіта закінчилась швидко. Виключення з коледжу примусило мене шукати власні шляхи вивчення мистецтва. Повірте, я багато вчився. З самого дитинства я почувався справжнім аутсайдером в живописі. Я ніколи не сприймав жодних стандартів, мистецьких форм, стилів чи групових правил, хоча мої улюблені митці ті ж що й в усіх… Всі мої роботи натхненні звичайними людськими подіями, простими речами. Вони примушують мене виражати повну повагу до їхньої невимушеної структури і вибудовувати магію притаманну кожному окремому моменту життя. Отже емоційний елемент є найважливішим.”

Біографія:

Народився в Ростові на Дону в Росії. В 70-тих коротко навчався в Ростовському мистецькому коледжі імені Грекова. В 1980 році закінчив морське училище і досі виходить в море в ранзі старшого помічника капітана. В 1984 році переїхав жити до Одеси. З 90-тих почав працювати, як художник. З 1993 року учасник багатьох виставок в Одесі, Москві. З 2005 — авто� � 6 персональних виставок в Одесі і Києві. Учасник “Гоголь fest” 2008 року в Києві — проект “Подорож мундира”.

Виставка триватиме до 19 квітня

джерело: Зелена канапа

Джерело: lvivstory.com

Здесь можно оставить свои комментарии.

суббота, 28 марта 2009 г.

Український драматичний театр ім. Марії Заньковецької — репертуар на квітень 2009

Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької — репертуар та розклад вистав на квітень 2009р.

Міністерство культури і туризму України
Національний академічний український драматичний
театр ім. Марії Заньковецької
Рік заснування 1917

РЕПЕРТУАР  НА  квітень 2009 РОКУ

 

1 середа
18−00

Сто тисяч
Трагікомедія на 4 дії
(з антрактом)

І.Карпенко-Карий

Тривалість вистави 2 год. 40 хв.

 

2 четвер
18−00

Два дні… Дві ночі…

Вистава з антрактом

Сучасна фантазія Б. Ревкевича навіяна трагедією «Ромео і Джульєтта» В. Шекспіра
Тривалість вистави 2 год. 40 хв.    

4 субота
18−00

ПРЕМЄРА

Бояриня

Драматична поема

Леся Українка

5 неділя
18−00

ПРЕМЄРА

Бояриня

Драматична поема

Леся Українка

7 вівторок
18−00

Наталка Полтавка
Оперета на 2 дії

І. Котляревський
Музика М. Лисенка

Тривалість вистави  2 год. 10 хв.

8 середа
18−00

Історія коня
Вистава на 2 дії (без антракту)
(за повістю «Холстомер»)

Л. Толстой
Інсценізація М. Розовського
Переклад з російської
В. Морозова

Тривалість вистави 1 год. 40 хв.         

9 четвер
18−00

Ісус, син Бога живого
Містерія на 2 дії за Євангеліями від Матвія, Марка, Луки та Івана

 В.Босович

Тривалість вистави 3 год. 00 хв.

11 субота
18−00

ПРЕМЄРА

Бояриня

Драматична поема

Леся Українка

12 неділя 18−00

 

Ісус, син Бога живого
Містерія на 2 дії за Євангеліями від Матвія, Марка, Луки та Івана

В.Босович

Тривалість вистави 3 год. 00 хв.

13 понеділок
18−00

 

Ісус, син Бога живого
Містерія на 2 дії за Євангеліями від Матвія, Марка, Луки та Івана

В.Босович

Тривалість вистави 3 год. 00 хв

14 вівторок
18−00

Ісус, син Бога живого
Містерія на 2 дії за Євангеліями від Матвія, Марка, Луки та Івана

В.Босович

Тривалість вистави 3 год. 00 хв

15 середа
18−00

Ісус, син Бога живого
Містерія на 2 дії за Євангеліями від Матвія, Марка, Луки та Івана

В.Босович

Тривалість вистави 3 год. 00 хв

21 вівторок
18−00

Дама з камеліями
Мелодрама у 2-х частинах

А. Дюма-син
Переклад з французької М. Якуб'яка

Тривалість вистави 3 год. 15 хв.

22 середа
18−00

 

Коханий нелюб
Комедія на 2 дії

Я. Стельмах

 

Тривалість вистави 3 год. 00 хв.

23 четвер
12−00 та 18−00

Доки сонце зійде, роса очі виїсть…
Драма на 2 дії

М. Кропивницький

Тривалість вистави 3 год. 00 хв.

24 п'ятниця
18−00

Історія коня
Вистава на 2 дії (без антракту)
(за повістю «Холстомер»)

Л. Толстой
Інсценізація М. Розовського
Переклад з російської
В. Морозова

Тривалість вистави 1 год. 40 хв.         

25 субота
18−00

Три ідеальні подружжя
Комедія на 3 дії
(з антрактом)

  А. Касона
Переклад з іспанської
О. Дроздовського

Тривалість вистави 2 год. 50 хв. 

26 неділя
18−00

ПРЕМЄРА

Бояриня

Драматична поема

Леся Українка

28 вівторок
18−00

Неаполь- місто попелюшок
П'єса на 2 дії

Н.Ковалик

 

Тривалість вистави 3 год. 00 хв.

29 середа
18−00

Сільва
Оперета на 3 дії (з антрактом)

І.Кальман
Лібрето Л. Штейна
і Б. Йенбаха
Вірші О.Вратарьова
Переклад з російської С.Сміяна
Сценічний варіант Ф.Стригуна

Тривалість вистави 3 год. 00 хв.

30 четвер
18−00

Гуцулка Ксеня
Оперета на 3 дії
(з антрактом)

Музика і лібрето Я.Барнича
Вірші Д.Николишина

Тривалість вистави 3 год. 00 хв.    

Камерна сцена

Джерело: kultura.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Презентація наукового каталогу

31 березня 2009 року о 16.00 у Національному музеї у Львові імені А. Шептицького відбудеться презентація наукового каталогу Романа Зілінка «Іконостас церкви Св. Івана Богослова в Суховолі. Зі збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького та приватної колекції о. Ростислава Гладяка». Каталог опубліковано з ініціативи пароха с. Суховолі о. Ростислава Гладка та за підтримки братів Юрія та Володимира Лепецьких уродженців Суховолі.

Видання присвячено дослідженню видатної пам'ятки українського іконопису середини XVII століття — іконостасові церкви Св. Івана Богослова с. Суховоля Городоцького р-ну, Львівської обл. У вступній статті автор розкриває історію створення іконостаса, детально розглядає розміщення ікон в ансамблі, проводить атрибуцію та датування творів. Укладений за уніфікованою схемою ґрунтовний науковий каталог подає вичерпну інформацію про кожну ікону зокрема. Дослідник вводить до наукового обігу чимале коло маловідомих пам'� �ток, а також здійснює реконструкцію пам'ятки.

Пропонований каталог є першим у серії видавничих проектів «Українські іконостаси», присвячених вивченню іконостасних комплексів, які зберігаються у фондах Національного музею у Львові імені А. Шептицького і в інших музейних та приватних колекціях.

джерело: Національний музей

Джерело: lvivstory.com

Здесь можно оставить свои комментарии.

Виставка Абстрактні візії

27 березня о 17.00 в арт-салоні “Сливка” (вул. Театральна 24) відбудеться відкриття персональної виставки Михайла Красника “Абстрактні візії”.

Михайло Красник є знаний львівський митець. Його становлення та міжнародне визнання пройшло поза контекстом псевдо творчої культ-агітацйної державної індустрії, проте саме Красник достойно презентує Україну вже впродовж 20-ти років на найповажніших бієнале та мистецьких салонах світу. Його графічну творчість можна вважати візитною карткою постмодерного Львова, бо кожен з етапів творчої еволюції є в авангарді того «формально нового» прояке ще ніде не написано, але вже говорять.

Категоричний противник зображальності та літературщини в мистецтві, він малює те що відчуває і волів би, щоб його мистецтво не вивчали — але відчували….

Напівабстрактні чуттєві візії кінця 1980-х — початку 1990-х років, що їх Михайло Красник уклав до форми кольорового лінориту є своєрідною чуттєвою концепцією часу. Ними галерея «Сливка» розпочинає своє ширше знайомство з творчістю художника та запрошує до обсервації найповажнішу аудиторію цінителів «справжнього мистецтва»

Богдан Мисюга, мистецтвознавець

Нині — це утримання рівноваги між абстракцією та реалізмом, лаконізм засобів вираження і водночас внутрішнє відчуття простору.Розумове для мене в мистецтві завжди після інтуїтивного, — зізнався Михайло Красник “Газеті”. — Я працюю на відчуттях і дійшов до висновку, коли робота зачіпає без слів — це добре. А коли починається літературщина — це вже не щиро. Інакше кажучи, мистецтво, як на мене, треба сприймати тільки так : прийшов, побачив і відчув.

Ярина Коваль.

Джерело: lvivstory.com

Здесь можно оставить свои комментарии.

пятница, 27 марта 2009 г.

CEMETERY OF SCREAM презентуватимуть новий альбом у Львові!

CEMETERY OF SCREAM презентуватимуть новий альбом у Львові!

У лютому легендарна польська група CEMETERY OF SCREAM видала свій новий альбом "Frozen Images". Примітно, що у ході туру в його підтримку до списку міст потрапив і Львів. Отож 6-го червня львів’яни матимуть нагоду отримати добірну європейську музику з перших рук.

За організацію дійства взялись лейбли Blackart та Metalicon, котрі вже мають набиту руку на подібних акціях. Зауважимо, що востаннє європейська група такого рівня відвідала Львів ще у далекому 2006 році, коли у рамках Рокотеки хедлайнером виступила шведська легенда — Lake of Tears.

Уся детальніша інформація про місце проведення та саме діство — вже незабаром. Наразі ж ліквідуємо неписемність коротеньким інфо про гостей з Польщі.

CEMETERY OF SCREAM одна з провідних і найбільш відомих у світі польських рок-груп. Гурт був створений у 1992 році у Кракові. З виходом першої повнотривалої платівки «Melancholy» про них заговорили далеко за межами Польщі. Того ж року провідний європейський лейбл Nuclear Blast долучив відео на пісню «Anxiety» до компіляції «Beauty in Darkness vol. I», де «Cemetery of Scream» потрапили в компанію Lacrimosa, Tiamat, Love Like Blood, та Therion. Сьогодні група залишається однією з провідних європейських дум-метал команд. На їх рахунку 5 повнотривал их альбомів та численні тури Європою. Остання платівка "Frozen Images" побачила світ на початку 2009 року і вже отримала чимало схвальних відгуків у пресі та серед прихильників, які побачили у ній повернення до ранньої творчості.

Примітно, що львів’яни почують новий матеріал раніше за європейців. До цього часу група перебуватиме у турі Польщею.

Дискографія групи:

«Frozen Images» 2009 (Metal Mind Production)
«The Event Horizon» 2006 (Metal Mind Production)
«Prelude to a Sentimental Journey» 2001 (Mystic Production (PL), Hammer Muzik (EU), Doom Records (Latin America), Irond Music (Russia))
«Fin de Siecle» EP 1999
«Deeppression» 1997 (on Croon Records in Poland, and on Serenades Records in Europe)
«Melancholy» 1995 (Croon Records in Poland, Serenades Records in Europe)
«Sameone» EP (Croon Records in Poland, Wild Rags Records in the USA).

Склад:

Marcin Piwowarczyk — гітара,
Katarzyna Rachwalik — клавішні,
Tomasz Rutkowski — барабани, акустична гітара,
Olaf Rozanski — вокал,
Pawel Golarczyk — гітара,
Jacek Krolik — бас,
Piotr Labuzek — семпли, клавішні.

Лінки на музику:

“Frozen Images” 2009

http://depositfiles.com/files/lsh0c9hhu — частина 1
http://depositfiles.com/files/cfjmo6w0p — частина 2

Офіційний MySpace і сайт групи:

http://www.myspace.com/cemeteryofscream
http://www.cemeteryofscream.com/

Джерело: Західноукраїнський Рок-портал

Джерело: kultura.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

ЛОДА просить утриматися від будівництва на час пониження дороги до Пустомит

Львівська ОДА закликає не проводити будівельних робіт під час пониження дороги Львів-Пустомити, повідомляє сайт ЛОДА.

У рамках підготовки «Міжнародного аеропорту «Львів» до проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи 2012 року з футболу передбачена реконструкція його аеродромної частини та продовження злітно-посадкової смуги у бік дороги Львів — Пустомити. Це потребує проведення робіт з пониження на 6 метрів цієї ділянки дороги від закінчення вул. Кульпарківської протяжністю 2,5 км.

У зв'язку з цим, Львівська обласна держадміністрація звертається з проханням до фізичних та юридичних осіб, які отримали дозвіл на будівництво нерухомих об'єктів у зоні, прилеглій до цієї ділянки дороги, не проводити жодних будівельних чи ремонтних робіт на час реконструкції зазначеної дороги.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Учень з Миколаєва виграв всеукраїнський конкурс дитячого малюнка

На Львівщині учень миколаївської ЗОШ №2 виграв всеукраїнський конкурс дитячого малюнка та плаката, присвяченого подвигу українських юнаків під Крутами. Про це повідомляється на офіційному сайті Миколаївського району.
Майстерним виконанням плаката на цю патріотичну тему підкорив журі восьмикласник Петро Чопик.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

На міжнародній виставці у Львові представили нові технології вирощування картоплі

В Регіональному аграрно-маркетинговому центрі «Шувар» відбувається перша міжнародна конференція «Картопля України 2009», де розглядаються актуальні питання розвитку ринку картоплі, нові технології вирощування, зберігання та переробки. До участі в конференції запросили провідних науковців та практиків з України, Польщі, Нідерландів, Росії та Білорусії. Про це повідомляє кореспондент «Львівського порталу».
За словами генерального директора «Шувар» Романа Федишина, учасники конфер енції отримають ексклюзивну інформацію про стан ринку картоплі в Україні та перспективи його розвитку від експертів. «Ми хоч поєднати науку з виробником. Люди матимуть можливість отримати безкоштовні консультації. На теренах області понад 90% від всього об'єму картоплі вирощують в дрібних приватних господарствах, тому фермери не завжди можуть ознайомитись з провідними науковими розробками», — зазначив Р. Федишин.
Організатори конференції РАЦ «Шувар» та «АПК Інформ: овочі і фрукти». На виставці представлено приблизно 50 комп аній, фірм, науково-дослідних установ і вирощувачів картоплі.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

На Кукурудзяній облаштують стоянку на 60 місць

Між двома ринками на вулиці Кукурудзяній облаштують стоянку на 60 місць. Відповідне рішення затвердив сьогодні виконком Львівської міської ради. 
Крім того, начальник управління транспорту та зв'язку ЛМР Микола Шкурган також запропонував облаштувати додаткову смугу на кільці. По одній смузі їздитиме транзитний транспорт, по другій — на стоянку заїжджатимуть відвідувачі ринків.
На облаштування стоянки оголосять конкурс.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Протягом ночі на Львівщині через куріння господарів горіло дві квартири

Цієї ночі на Львівщині горіло дві квартири через необережність при палінні господарів, повідомляє прес-центр ГУ МНСУ у Львівській області. 
Спершу пожежа спалахнула у квартирі по вул... Степана Бандери, 4 що у місті Новояворівськ. Вогонь знищив речі домашнього вжитку на площі 1 м2. Під час гасіння пожежі врятовано власника квартири та майно на суму 50 тис грн...
А вже за кілька годин, вогонь спалахнув у квартирі по вул... Підзамче, 20, що у Стрию. Вогнем знищено речі домашнього вжитку на площі 2 м2 та пошкоджено диван. Врятовано власника кв артиру та майно на суму 30 тис грн...

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

У Львові незаконно рекламують алкоголь

У Львові незаконно рекламують алкоголь

З 1 січня 2009 р. заборонено рекламувати алкогольні напої та тютюнові вироби, а також їх товарні знаки засобами зовнішньої реклами. У Львові вже фіксують фірми-порушники.

З початку року КП «Адміністративно-технічне управління» на засобах зовнішньої реклами зафіксувало по місту 4 випадки реклами алкогольного напою «Sobieski», що є порушенням чинного законодавства України. Під товарним знаком цього горілчаного виробу здійснювалася реклама проведення конкурсу «Miss sobieski». Після невиконання вимоги усунути порушення були скеровані відповідні подання в Управління у справах захисту прав споживачів для притягнення порушників до відповідальності. Нагадаємо, що згідно із змінами до ЗУ «Про рекламу», в несеними ВР України у 2008 р., з 1 січня 2009 р. забороняється реклама алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також їх товарних знаків засобами зовнішньої реклами. За порушення чинного законодавства на порушників накладатимуться штрафи у розмірі чотирикратної вартості розповсюдження реклами, а у випадку неможливості встановлення вартості розповсюдження — до 300 неоподаткованих мінімумів (5100 грн).

Джерело: kava.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

четверг, 26 марта 2009 г.

Веселі антикризові рецепти

27−29 березня до Львова з'їдуться «кавеенщики» з усієї України для участі у IV Все­українському фестивалі команд КВН «Галицька ліга запрошує друзів». Зокрема, організатори очікують понад чотири десятки команд-учасниць, що жартами допомагатимуть подолати кризу.

Попередні фестивалі двічі проводили у Львові, а минулорічний — у місті Турка Львів­ської області. Цьогорічний захід знову повернувся до міста Лева, де 29 березня (початок — о 16.00) відбудеться гала-концерт фестивалю в кінотеатрі ім. О. Довженка (просп. Червоної Калини, 81).

Веселі антикризові рецепти

 
Улюбленці публіки — львівська команда «Набла» — знову веселитимуть глядачів перченими жартами

Як і попередніми роками, цьогоріч до участі запрошено «кавеенщиків» зі всієї України. Разом із молодими і перспективними командами КВН на сцену ви­йдуть також уже добре відомі львівському глядачу найкращі колективи попередніх сезонів Галицької ліги: «Набла» (Львів), «ЧистоГон» (збірна Західної України), «Єталон» (Львів), «Вар'я­ти» (Тернопіль), «Аварія» (Рівне), «За буйки не запливати » (Київ) і багато інших.

Анна Гроцька

Джерело: gazeta.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Цього року розроблять місцеві правила забудови Львова

У 2009 році управління архітектури міської ради працюватиме над розробленням місцевих правил забудови Львова. На замовлення таких робіт у бюджеті закладено 390 тис. гривень, передає прес-служба ЛМР.

Розроблення цих правил забудови — це наступний етап після затвердження генерального плану.

Довідка: місцеві правила забудови — це нормативно-правовий акт, яким встановлюється порядок планування і забудови та іншого використання територій, окремих земельних ділянок, а також перелік усіх допустимих видів, умов і обмежень забудови та іншого використання територій та окремих земельних ділянок у межах зон, визначених планом зонування. План зонування передбачений у генеральному плані.            

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Фармацевти погодили рішення уряду щодо обмеження націнки на ліки

Асоціації фармацевтів і виробників України погодили рішення уряду, яке врегулює питання обмеження націнки на перелік лікарських засобів. Про це повідомляє прес-служба Ради підприємців.    

Нагадаємо, уряд схвалив проект постанови щодо обмеження націнки на ліки. Таким чином, буде забезпечено наявність в аптечній мережі визначеного медиками переліку лікарських засобів і виробів медичного призначення за мінімальною для споживачів ціною, а також надано фінансову можливість фармацевтам це організувати.

Рішення уряду передбачає пріоритет українського виробника та розподіл націнки, прив'язаної до курсу валюти, між оптом і роздробом.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Годиник Роналду дорожчий за «Фераррі»

Португальська «зірка» «Манчестера» Кріштіану Роналду захопився придбанням годинників.

Годиник Роналду дорожчий за

Футболіст уважає за краще купувати годинники, які коштують дорожче, ніж «Феррарі». Роналду вже придбав один за 70 тисяч євро від Франка Мюллера й тепер має намір купити інший дорогий годинник таких марок, як «Ролекс», «Картьє» і «Брайтлінг».

Фото: peoples.ru

Джерело: gazeta.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Небезпечні «подарунки» весни

Щороку на Львівщині фіксують близько 400 випадків виявлення боєприпасів часів Другої світової війни. І найбільше їх трапляється саме навесні, в пору танення снігу. На жаль, чимало людей вважає, що старі боєголовки не становлять особливої небезпеки, і в підсумку розплачуються за свою самовпевненість — хто каліцтвом, а хто й життям.

Дати однозначну відповідь, що саме спонукає людей необачно поводитися з вибухонебезпечними предметами, — доволі склад­но. Зате легко ще раз нагадати елементарні правила безпеки під час виявлення боєприпасів.

Пам'ятайте: якщо ви знайшли вибухонебезпечний предмет, слід обгородити місце знахідки та негайно повідомити про неї підрозділи МНС України за телефоном 101, а також місцеві органи влади. До прибуття спеціалістів варто орга­нізувати чергування поблизу знахідки та не допускати до неї людей. Категорично заборонено розби рати боєприпаси, кидати їх у вогонь або самостійно переносити чи транспортувати. Дотримання цих простих правил убезпечить ваше життя.

Шевченківський РВ Львова ГУ МНС України
у Львівській області

Джерело: gazeta.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Львів нагряне до Любліна потужними мистецьким десантом

Масове переміщення мистецтва із Західної України до Любліна планується на 3 квітня 2009 року. Як повідомляє прес-служба МО «Дзиґа», саме на цей день планується початок цьогорічного проекту «LІ» (помноження культур Любліна та Львова). До Любліна приїде майже сотня українських митців. Настільки масштабної акції культурного обміну між цими містами ще не було.

Львівське мистецьке об`єднання «Дзиґа» (координатор проекту з української сторони) везе на «LІ» 166 візуальних об`єктів. Більше 80 % проектів створені спеціально для цьогорічного «LІ» у Любліні. Також львівський джаз-етно-фанк гурт «ShockolaD» спеціально створив дві композиції на тексти Юліуша Словацького, приурочені 200-літтю польського поета.

Серед заходів «LІ» плануються концерти, спектаклі, музичні заходи, мультимедійні проекти, перформанси, виставки фотографій та картин, інсталяції, гепенінги, презентації та обговорення .Заходи проекту «LІ» у Любліні завершаться 5 квітня.

Цьогорічне представлення в Любліні українського мистецького середовища сформоване з трьох блоків:

Візуальне мистецтво представлене 10 проектами (малярство, інсталяції, мультимедіа, перформанс, фотографія) за участі 20 авторів під загальним куруванням Володимира Кауфмана. Здебільшого автори є молодими митцями у найцікавішому періоді свого безкомпромісного творчого злету.

Музичний блок протягом трьох вечорів сформований із середовища «JazzClub.Lviv», що об`єднує близько 200 музикантів, і представлений трьома джазовими проектами, які мають яскраву українську етнічну основу, та молодих митців, що працюють у сфері «нових медій» (електронна музика і відеомистецтво).

Театр презентує Фестиваль аматорського мистецтва «Драбина», а зокрема минулорічні переможці фестивалю — театр «Next Step».

Першим етапом проекту «LІ» був триденний виїзд майже ста осіб з Любліна до Львова у листопаді 2008 року.

Ідея проекту «LІ» полягає у створенні нагоди для зустрічі різних творчих середовищ Любліна і Львова. Насамперед це представники «молодого», експериментального, незалежного, альтернативного, сучасного мистецтва та культури. Безпосередній контакт має стати шансом для обміну знаннями та досвідом, зокрема обміну «ноу-хау» в царині мистецтва і культури, що в майбутньому сприятиме зміцненню зв`язків, а також ініціюванню та реалізації культурних проектів.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Хотей

Здесь можно оставить свои комментарии.

Світлиця Лева

Здесь можно оставить свои комментарии.

Антикризова кнайпа «ППЦ»

Здесь можно оставить свои комментарии.

Туропереатор УЄФА побачив прогрес у готельній сфері Львова

Туроператор УЄФА позитивно оцінив готельну інфраструктуру Львова, повідомляє пресс-служба Львівської міської ради. «Львів — надзвичайно привабливе туристичне місто з готельним господарством, що стрімко розвивається», — такими були враження після огляду Львова та зустрічі із власниками готелів Адама Крчука — представника офіційної агенції УЄФА з розміщення (TUI Travel Plc) під час Євро-2012.

«Від часу мого останнього візиту у 2007 році місто зробило великий крок у покращенні свого іміджу як туристичного центру. Львів добре розуміє свої туристичні активи та вдало позиціонує себе як туристичний центр», — наголосив Адам Крчук.

За словами Адама Крчука, в місті та регіоні вже сьогодні є потужна готельна інфраструктура. «Після розмови із власниками готелів я переконався, наскільки вже сьогодні місто та регіон є сильними у готельній сфері. Адже запропонувати альтернативні, окрім необхідних, готелі для розміщення представників УЄФА та футбольних команд можуть не всі українські міста-претенденти на проведення Євро-2012. Такий підхід до справи однозначно підвищує авторитет Львова», — наголосив менеджер TUI Travel Plc.

Як підсумував Адам Крчук, готелярі позитивно налаштовані на подальшу співпрацю, тому не буде жодних труднощів із підписанням угоди про співпрацю.

TUI Travel Plc — провідна міжнародна туристичний оператор, створений внаслідок злиття найбільшої європейської туристичної компанії TUI AG і британського туроператора First Choice Holidays Plc. Головний офіс TUI Travel Plc знаходиться у Лондоні. Філії компанії розміщені у 180 країнах. Згідно з рішенням Наглядової ради УЄФА компанія TUI Travel Plc є офіційною агенцією з розміщення УЄФА під час ЄВРО 2012.

Протягом останніх двох років кількість туристів у Львові зросла на 40%. У 2008 році Львів відвідало 1,5 млн. туристів, переважна більшість з яких іноземці. Серед туристичних активів міста 366 пам'яток різних стилів під захистом ЮНЕСКО, 55% усіх пам'яток України.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

среда, 25 марта 2009 г.

7 квітня концерт Олега Полянського (Німеччина) у Філармонії

7 квітня о 18:00 у Львівській філармонії відбудеться концерт Олега Полянського (Німеччина) — музиканта, якого називають «справжнім поетом фортепіано».

І небезпідставно. Саме на таке звання заслуговує його яскрава слов'янська емоційність в поєднанні з вишуканою європейською майстерністю виконання, у якій Ви зможете пересвідчитись послухавши Сонату № 32 до мінор, ор.111 — останню фортепіанну сонату Л. ван Бетховена, що вирізняється складністю присутніх у творі елементів фуги, які вимагають високої техніки виконання.

Також у програмі «Прелюдія, хорал і фуга» Сезара Франка — цикл, у якому композитор зробив спробу зближення органної та фортепіанної техніки виконання, тим самим визначивши новий етап в розвитку французької фортепіанної музики кінця ХІХ ст.

У виконанні О. Полянського прозвучать також твори основоположника музичного імпресіонізму — Клода Дебюссі — «Образи» ( І зошит): Reflets dans l’eau, Hommage à Rameau, Моuvement. Це фортепіанні прелюдії, що створюють образи м’яких, деколи нереальних пейзажів, імітують пластику танцювальних рухів, навіюють поетичні бачення, жанрові картини.

Завершить свій концерт Олег Полянський трьома фрагментами з балету «Петрушка» І. Стравінського — відомого і улюбленого твору, який приніс композиторові світову славу, є популярний також і в опрацюванні для фортепіано.

Довідка:

7 квітня концерт Олега Полянського (Німеччина) у Філармонії

Олег Полянський — піаніст.

Випускник Інституту ім. Гнєсіних (кл. проф. О. Александрова). Закінчив аспірантуру в Московській консерваторії в класі С. Доренського та Вищу школу музики в Кьольні (клас проф. П.Гилилова).

Лауреат міжнародних конкурсів: в Токіо (1986 р.), Монреалі (1988), в Марселі, І премія — Канту (1998), ІІ премія конкурсу ім. Чайковського в Москві, VI премія ( 1998), Цинцинатті — II премія (1999), I премия Канту (2003).

Учасник великих фестивалів: Біаріц (Франція), Шлезвіг-Гольштейн (Німеччина), Кастело Бранко (Португалія).

Виступає з сольними концертами в найвідоміших залах світу, таких як: Санторі Холл в Токіо, Зале Верді в Мілані, Уігмор Холл в Лондоні, зал Гаво в Парижі тощо.

В 2003 році в рамках європейського Фестивалю класичної музики в Рурі О.Полянський виступив з унікальним сольним концертом, що занесений в Книгу рекордів Гінеса — у вугольній шахті на глибині 1012 метрів.

Виступає з оркестрами: Камерний оркестр «Будапешт Стрінгз», з оркестром «Junge Filarmonika» (Кельн), Симфоніетта Хунгаріка, Московський симфоничний оркестр, Новосибірський симфонічний оркестр, Уральський симфонічний оркестр, Національний симфонічний оркестр України та інші.

Має численні записи на Німецькому радіо та телебаченні.
Багато гастролює з сольними концертами у Великобританії, Німеччині, США, Японії, Кореї, Венгрії, Бельгії, Голландії, Італії, Франції, Россії, Україні тощо.

Джерело: Філармонія

Джерело: kultura.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

На Львівщині у 77-річного дідуся поцупили автомобіль

Вчора у Стрию з подвір'я 77-річного пенсіонера невідомі особи викрали автомобіль «Москвич-412». Завдяки оперативно-розшуковим заходам затримали та притягують до відповідальності двох місцевих жителів, 18 та 20 років. Автомобіль уже повернуто власнику. Про це повідомив відділ зв'язків з громадськістю ГУ МВС України у Львівській області.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Жителя Закарпаття затримали за грабіж у Дрогобичі

21-річного жителя Закарпатської області затримали у Дрогобичі за підозрою у грабежі, повідомляє ВЗГ ГУМВСУ у Львівській області.

Міліція вважає, що саме цей молодик у лютому цього року на вулиці Володимира Великого вирвав з рук 50-річної жінки сумку, в якій були 1700 гривень та особисті речі.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Сальса Клуб

Здесь можно оставить свои комментарии.

У Львові презентуватимуть «Співаник Студентського братства»

Студентське братство Львівського національного університету ім. І.Франка у рамках проекту «Фестиваль братської пісні» видало збірник пісень популярних серед молоді, повідомляє прес-служба міської ради.

Як повідомили організатори, це єдиний молодіжний співаник, опублікований за останні 5 років. Презентація «Співаника» відбудеться 28 березня 2009 року о 18 год. у приміщенні Будинку архітектори (Порохова вежа, вул. Підвальна, 4).

«Студентське братство зробило значний внесок у розвиток авторської пісні та її поширення серед громадськості. Видання «Співаника» — ще одне свідчення цього», — зазначає заступник начальника управління молоді, сім'ї та спорту Львівської міської ради Дмитро Пушкарьов.

Музичний супровід вечора проведуть Андрій Хавунка, Тарас Гривул, Богдан Лялька, Андрій Кухар, гурт «К402».

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Тимошенко молилася в Японії за вихід України з кризи

Прем'єр Юлія Тимошенко помолилася в Токіо у синтоїстському храмі про якнайшвидший вихід України з економічної кризи. Про це повідомила сама Тимошенко перед початком зустрічі з представниками Федерації ділового бізнесу “Кейданрен”.

“Перше, що я відвідала в Японії, — це храм, де я помолилася за те, щоб Україна якнайлегше пережила кризу”, — сказала Тимошенко, яка перед цим побувала в синтоїстському храмі Мейдзі Дзінгу.

Тимошенко підкреслила бажання України продавати Японії квоти на викиди вуглецю в рамках Кіотського протоколу.

“Отримані кошти Україна на 100% використає в співпраці з японськими корпораціями на зелені екологічні проекти. Хочу підкреслити — не на 10%, не на 50%, а всі на 100%”, — пообіцяла Тимошенко.

Вона також зазначила, що в понеділок у Брюсселі була підписана декларація України та ЄС щодо модернізації газотранспортної системи.

“Я мала зустрічі з представниками міжнародних фінансових організацій, і ми обговорили можливість залучення японських корпорацій в цей проект. І міжнародні фінансові корпорації вітали такі проекти”, — сказала Тимошенко.

Українська правда

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Хостел «LeoCity Rynok Square»

Хостел LeoCity Rynok Square пропонує затишні кімнати, кухню, кімнату відпочинку, цілодобову рецепцію,Wi-Fi підключення, камеру схову, послуги банку, банкомат, повна туристична інформація, безкоштовні карти Львова, організацію зустрічей на вокзалі та аеропорті, організацію розваг. Персонал хостелу LeoCity Rynok Square спілкується англійською, німецькою, французькою, польською та голландською мовами.

Хостел LeoCity Rynok Square знаходиться у серці старовинного Львова — площі Ринок, яка зберегла свою назву від ХІV століття. Саме тут, Ви знайдете архітектурну досконалість Ринку італійської та австрійської архітектори.

В 1 хвилині знаходиться український паб «Криївка» — найпопулярніше місце з українськими стравами серед гостей Львова. В 2 хвилинах Ви знайдете кафе «Мазох» для приємного та романтичного відпочинку. А також найяскравіші вечірки у самих популярних клубах Львова.

LeoCity надає 2-х, 3-х, 6-ти містні кімнати

Ціни:

Двомісний, з двоспальним ліжком: 250 грн.

3-х місний: 100 грн./особи

Здесь можно оставить свои комментарии.

вторник, 24 марта 2009 г.

Зустріч з Андрієм Підпалим

26 березня о 18.00 літературній кав’ярні “Кабінет” (вул. Винниченка,12). Зустріч з поетом і літературознавцем Андрієм Підпалим.

Контакт: Юрко Кучерявий (модератор «Кабінетних» зустрічей) 8 (050) 430 56 89

Вхід, як завжди, вільний. Приходьте, а згодом читайте: http://dzyga.com

Літературний подкаст кабі.net.
Останній на сьогодні запис — з Тарасом Прохаськом, у якому він розповідає про: класичну літературу національне самоутвердження чи потрібні нам нові соціальні й культурні авторитети? читання як фізіологічну потребу роди нні легенди про те, чим живе Прохасько як письменник користь письменника для суспільства єдність і різноманіття в культурі улюблених авторів папір, комп'ютер і оформлення книжок новий роман серію «Інший формат»: чи буде продовження? бунтарство та читає фрагмент з книжки «З цього можна зробити декілька оповідань»

Також доступні записи таких зустрічей: з Андрієм Любкою, презентації оновленого сайту «Рожевий слоник» та перекладацької газети й сайту prostory.net.ua, Ірен Роздобудько та Володимиром Даниленком, а також літе ратурно-критичне обговорення книжки «Її тіло пахло зимовими яблуками» Олександра Жовни за участю Віктора Неборака та Ігоря Котика. Найближче очікуване оновлення — із зустрічі з Юрієм Іздриком.

Джерело: lvivstory.com

Здесь можно оставить свои комментарии.

Благодійний концерт Рок заради життята гурт Опіуму Антикризовій кнайпі

Учасники рок-концерту, організаторами якого благодійний фонд “Крила надії”, мають за мету зібрати кошти для фонду, який допомагає хворим дітям всієї України.

Для Вас виступатимуть гурти “Опіум”, “Еффата”, “Зефір”, “Ефекти охолодження” та “Агонія”.

Просимо не бути байдужими і у часи кризи економічної заручниками кризи й духовної.

Чекаємо на Вас о 19.00,четвер 26 березня, вхід — 30 гривень.

Гарного звуку!

Благодійний концерт Рок заради життята гурт Опіуму Антикризовій кнайпі

Джерело: kultura.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Музично-поетичне дійство за мотивами поезії Богдана-Ігора Антонича

1 квітня о 19.00 у театрі ім. Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3) розпочнеться музично-поетичне дійство за мотивами поезії Богдана-Ігора Антонича. Це дійство є наступним етапом єднання поезії українських класиків із сучасною імпровізаційною музикою після джазово-поетичного вечора “Франкові…”, який минулоріч влаштував гурт “МТ-3″. Тепер львівські музиканти та актори імпровізуватимуть на вірші Антонича звуками, рухами та словами.

Дійство відбудеться в імпровізаційному просторі “Jazz Cabaret” в рамках проекту “� �оезія Львова”. Керівник проекту — Мартин Твердун. Серед запрошених музикантів: Кирил Абрамов — фортепіано, Марк Токар — контрабас, Андрій Войтюк — барабани.

Дійство творитимуть актори із театру Курбаса та студенти кафедри акторської майстерності ЛНУ ім. І. Франка.

Квитки можна придбати у касі театру ім. Леся Курбаса.

Організатори: Мартин Твердун та ГО “Творча майстерня “Штука”"
Партнер: Мистецьке об'єднання “Дзиґа”.

Проект реалізовується за підтримки управління культури та туризму Львівської міської ради.

Довідка:

8-го серпня 2008 року, в рамках проекту «Джаз Кабаре» була проведена акція присвячена творчості Івана Франка. У ній звучала поезія із збірки «Зів`яле листя» покладена на джазову музику. Після цього виникла ідея аналогічних акцій присвячених ще двом великим поетам, історія яких зв`язана з Львовом, це Богдан-Ігор Антонич та Грицько Чубай.

2009 рік — є сотою річницею з дня народження Антонича та шестидесятою з дня народження Чубая. З тієї нагоди «Джаз Кабаре» � �ланує провести кілька вечорів, присвячених творчості цих поетів. В кінці року «Джаз Кабаре» має наміри випустити диск з піснями на тексти Антонича та Чубая, використанням відеоряду відзнятого під час акцій та з поезією поетів.

Деталі: http://dzyga.com.ua/content/view/125/239/lang,ua/

Джерело: lvivstory.com

Здесь можно оставить свои комментарии.

Львівщину не перестає штормити

Сьогодні на території Львівщини знову оголошено штормове попередження, повідомляє прес-служба головного управління МНС у Львівській області.

Синоптики попереджають про те, що на дорогах області ожеледиця, падає мокрий сніг, а пориви вітру сягають 17−22 метри за секунду.

Крім того, сьогодні та завтра у Карпатах зберігається небезпека сходження лавин. 

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Найкращого читача України визначать у Львові

Під час традиційного «Тижня дитячого читання» відбудеться третій, заключний етап 5-го Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України-2009». Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Міський етап конкурсу відбудеться 25 березня о 15.00 у Львівській центральній міська дитячій бібліотеці на вулиці Окуневського, 3. Обласний етап цього ж конкурсу проходитиме 26 березня о 12.00 в палаці культури ім... Гната Хоткевича, на вулиці Кушевича, 1.

За словами організаторів заходу, у конкурсі, за попередніми оцінками, взяло участь понад 150 тисяч учнів 6−7 класів з усіх регіонів України, але після підрахунку всіх даних ця кількість може навіть перевищити 200 тисяч.

Організаторами конкурсу є громадська організація «Форум видавців», Міністерство освіти і науки України, Національної бібліотека України для дітей, Львівська міська рада.  

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

понедельник, 23 марта 2009 г.

Чуття і символ

День народження Олекси Новаківського відзначили новим альбомом

Укотре традиційно 14 березня — у день народження одного із найбільших авторитетів мистецького Львова початку ХХ століття Олекси Новаківського — його художньо-меморіальний музей збирав львів’ян, аби порозмовляти про великого майстра. Але не просто так, а, як і завжди, ще й через окремий привід: щойно побачив світ новий розкішний альбом “Олекса Новаківський”, який поповнив понад десяток поважних видань, присвячених цьому митцю за останнє десятиріччя.

“Олекса Новаківський — не стільки історія, пам’ять, скільки, живий імпульс, що діє на свідомість і мистецтво не лише Львова, усієї України, — говорив на представленні альбому директор коледжу імені Івана Труша, мистецтвознавець Василь Откович. — Взявши за основу символізм образної поетики у творах Новаківського, цей альбом ставить мистецтвознавчу думку  на нові горизонти як через те, що йдеться про художника, який у нашому мистецтві — епоха, так і тому, що символізм не песимістичний, а життєствердний, бунті вний, прометейський”.

У ширшому вимірі появою альбому “Олекса Новаківський” завдячуємо трьом установам: Національному музею у Львові, Інституту колекціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ та Фондові “Олекса Новаківський та його мистецька школа”. Однак насправді книгу покликав до життя невтомний ентузіазм двох людей — багатолітньої дослідниці творчості Олекси Новаківського, завідувачки його художньо-меморіального музею у Львові Любов Волошин (яка підготувала для неї вступну статтю)  та співзасновника Інституту коле� �ціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ Тараса Лозинського (котрий не лише  ініціював появу альбому, а й зробив усе, щоб цей альбом вийшов). Але стала книга такою, якою є, завдяки творчій праці ще двох одержимих великими ідеями людей — автора-упорядника цього видання Остапа Лозинського та дизайнера Андрія Кіся.

Попри те, що про Олексу Новаківського уже написано таки чимало, книга розглядає той аспект, про який дуже мало говорили раніше. Адже так складалося, що ще за радянських часів психологічний портрет Олекси Новаківського як людини старанно ретушувався  у мистецтвознавчій літературі стереотипами про “правильність” класика. Сьогоднішні дослідники знають — йдеться про винятково складну особистість, перейняту напругою внутрішніх протиріч та контрастів. Захоплюючись здатністю Олекси Новаківського мислити масштабними обра� �ами, вмінням вийти на нові візїі, Люба Волошин стверджує — символізм художника інтуїтивно вичутий, а не осмислений, й, окрім того, це безперечно національний варіант символізму. Адже власну творчість, пов’язану із новими на початку ХХ століття течіями європейського модерну, символізму та неоромантизму художник завжди трактував не інакше, як тільки служінням на вівтарі національної культури.

Зрештою, того дня і про Олексу Новаківського, і про новий альбом говорилось багато. Окремим моментом про те, що українській культурі не бракує ні хороших художників, ні хороших науковців — їй бракує хороших популяризаторів. Альбом “Олекса Новаківський” мав би стати міцною цеглинкою ще й у цій сфері.

 

Джерело: lvivpost.net

Здесь можно оставить свои комментарии.