пятница, 6 августа 2010 г.

Спека не відпустить Україну до 20 серпня

Спекотна погода збережеться в Україні до 20-х чисел серпня. Про це заявив заступник начальника Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко.

“Принаймні, до 18 серпня спека збережеться… Погода — це справа досить мінлива і можливі зміни, хоча до 20-х чисел якихось особливих змін, за нашими розрахунками, ми не бачимо”, — сказав Прокопенко.

Він додав, що особливо це стосується східної частини України. Прохолодніше буде на заході країни, де час від часу випадають дощі.

Прокопенко повідомив, що і надалі в Україні, крім західних областей, збережеться надзвичайно висока пожежна небезпека.

Така тенденція буде посилюватися, оскільки йде інтенсивне висихання трави.

“Якщо до цього часу трава ще зеленіла трохи, то йде надзвичайно інтенсивне її висихання. Через тиждень, у тому числі, я думаю, і в Києві, ми зелені побачимо надзвичайно мало — лише там, де поливають”, — сказав він.

За словами Прокопенка, короткочасні дощі очікуються на Західній Україні, а також, можливо, у Житомирській, Вінницькій областях.

“На решті території переважно без опадів”, — підкреслив він.

У Гідрометцентрі прогнозують, що якщо і буде зниження температури в Україні, то ненадовго — на добу або менше.

Прокопенко пояснив, що спекотна повітряна маса займає надзвичайно велику територію — практично до Архангельська, західного Сибіру, Казахстану.

“Поки немає перспектив цю спеку зсунути кудись”, — сказав він.

“Поки нічого втішного з приводу похолодання ми не бачимо”, — резюмував заступник начальника Укргідрометцентру.

Максимальна температура цього літа перевищила показники 1936 і 1972 років, заявила раніше радник голови Національного агентства екологічних інвестицій Ірина Трофімова. Проте, за її словами, наступне літо має бути не таким спекотним.

Однак екологи вже зараз говорять про зміни клімату, котрі відбуваються в Україні і можуть призвести до наступу пустель на нашу територію.

“Змінюється клімат, змінюються екосистеми. Найбільш вірогідний сценарій розвитку — у Білорусі з`являється степ, відповідно в Україні степ приходить на північ, на півдні з`являються напівпустелі”, — впевнений еколог Сергій Шапаренко.

ТСН

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Комментариев нет: