понедельник, 16 августа 2010 г.

Чотири дні у серпні

Чотири дні у серпні

Львівський міжнародний кінофестиваль незалежного кіно “Кінолев” цього року відбуватиметься уп’яте від 21 до 24 серпня.

Він пройде під символічним патронатом великого Федеріко Фелліні, 90-річчя якого минулого року відзначила уся кінематографічна спільнота світу. На честь геніального режисера у Львові буде названо вулицю. Також фестиваль ініціював переклад трьох фільмів українською мовою (“Сатирикон”, “Рим” та “Солодке життя”). Переклала стрічки досвідчений перекладач Мар’яна Прокопович, озвучення було здійснено акторами театру ім. Леся Курбаса на львівській студії “Стрих”.

Україномовні прем’єри стрічок відбудуться у театрі ім. Курбаса та у Бернарденгардені. Крім того, у театрі ім. Леся Курбаса пройде ретроспектива фільмів Фелліні, до якої входять фільми “Ночі Кабірії”, “Білий шейх”, “Репетиція оркестру”, “8 ½”, “Амаркорд” і три документальні фільми про видатного режисера. Відкриється фестиваль гастрономічним перформан­сом “Паста від Маестро” (сад “Бернарденгарден”) у рамках італійського тижня проекту “Меццодром”.

Також особливістю цьогорічного фестивалю стане неабияка увага до українського кіно. І у конкурсній, і у позаконкурсній програмі переважатимуть саме українські фільми. Це зумовлено насамперед ситуацією, що склалася у нашій державі, коли українське кіно практично не має доступу до екрану. Фестиваль навіть дещо пом’якшив умови конкурсного відбору, щоб представити глядачам максимально повну та об’єктивну картину того, що відбувається в українському кіно саме зараз. До конкурсної програми фестивалю увійшли документал� �ні, ігрові, анімаційні фільми молодих режисерів, серед яких визначатиметься переможець у номінаціях: найкращий документальний, найкращий ігровий, найкращий анімаційний фільми, а також – найкращий фільм усієї конкурсної програми. Крім того, традиційно вручатиметься приз за найкращий кінопереклад (переможець визначатиметься із тих прем’єр, що виходили щороку).

Позаконкурсні програми також підтримують ідею максимально повно показати те, що з’являється у сучасному українському кіно.

Програма “Україна без кордонів” презентує фільми українців, що з тих чи інших причин працюють за кордоном.  Зокрема, фільм Олі Онишко та Сари Фархат “Три історії Галичини”, що представляв Україну під час роботи Українського павільйону у Каннах. Цікавою видається і документальна картина Юрія Лугового “Свобода мала ціну”, що розповідає про концентраційні табори, створені у Канаді в часи Першої світової війни для українців.

Програма “Кіно без ек­ра­ну” покаже фільми, які лише знаходяться в роботі, дасть можливість побачити, чим живуть українські режисери, а також прокласти місток режисер-продюсер-дистрибютор, що дозволить молодому українському кіно знайти вихід у кінопрокат. У рамках цієї програми відбудеться “круглий стіл”, на який запрошено не лише кінематографістів, але і провідних українських продюсерів та кінокритиків. Транслюватиметься також стрічка “Живі” Сергія Буковського, що об’їздила півсвіту, проте в Україні майже не була презентована. Крім того, ця програма представляє картини не “без”, а “до” екрану. Принаймні дуже хотілося б на це сподіватися. Адже стрічка Максима Васяновича “Мама померла в суботу на кухні”, а також два великих проекти – “Моя країна – Україна” та “Мудаки. Арабески” знаходяться у роботі.

“Моя країна – Україна” – анімаційний серіал, створений Сашком Лірником, Степаном Ковалем та молодими українськими аніматорами. Докладніше про цей проект – у попередньому числі “Пошти”.

Про збірку “Мудаки. Арабески” “Пошта” також писала вже неодноразово. Нагадаємо, що це – унікальний безбюджетний кіноальманах молодих, але вже відомих українських режисерів. До стрічки входять короткометражні фільми. Її структура рухома. Картини можуть додаватися, залежно від готовності. Львів’яни зможуть побачити дев’ять картин.

У програмі “Українська класика” цього року – два сигменти – традициційне “Німе кіно”, куди увійдуть фільм із Вірою Холодною “Міражі”, Дзиги Вертова “Одинадцять”, “Мазепи” 1915-го року та вечорів пам’яті Юрія Іллєнка. Зокрема, львів’яни зможуть першими побачити нову версію картини “Молитва за гетьмана Мазепу”, а також культову стрічку “Вечір на Івана Купала”.

Проте фестиваль не збирається відмовлятися від статусу міжнародного, тож, надаючи безперечну перевагу українському, не забуває і про кіно інших країн.

Програма “Інший погляд” презентує останні досягнення російського кінематографа, який за останні роки швидко розвивається, а багато фільмів російських режисерів стають учасниками та переможцями найвідоміших світових кінофестивалів. Фестиваль зосередив увагу насамперед на малобюджетному авторському кіно. У програмі – “Вовчик” Вадима Сігарєва, “Юр’їв день” Кирила Сєрєбрєннікова та “Росія 88” Павла Бардіна.

Програма “Фестиваль фестивалів” проводить кінопокази стрічок переможців та учасників конкурсних програм найвідоміших міжнародних кінофестивалів. Те, що можна вважати показовим для світового кінопроцесу. Цього року в програмі чорна комедія “Луїза-Мішель” Гюстава де Кервен та Бенуа Делепена, володар “Золотого ведмедя” Берлінале “Молоко скорботи” Клаудії Ллоса з Перу, володар Гран-прі Канн “Пророк” Жака Одіяра та лауреат кількох призів Венеціанського кінофестивалю “Кус-кус і барабулька” режисера Абделатіфа Кешиша, субтитрована по-українськи Французьким культурним центром і надана Француьким альянсом Львова.

Програма “Рainting-хауз” – це чотири документальні філь­ми, що розповідають про того чи іншого художника. “Десята муза” розповідає про Святослава Гординського (режисер Тарас Ткаченко), Йогана Георга Пінзеля (режисер Владіслав Юрков), Поліну Райко (режисер Надія Кошман), Оскара Рабіна (режисер Тетяна Пінська).
Т

ож протягом чотирьох днів серпня можна буде з ранку до ночі дивитися доб­ре кіно на будь-який смак.

 

Джерело: lvivpost.net

Здесь можно оставить свои комментарии.

Комментариев нет: