27.04-03.05.2013
Театральний центр «Слово і голос», м. Львів, вул. Городоцька, 38
Художнє дослідження принципів традиції та традиційного виконавського мистецтва в просторі та вимірі театру на основі давніх духовних напівів України.
Лабораторія досліджує здійснення духовного напіву сьогодні, його основи і засоби, виявляє проблеми сучасного співака в роботі з духовним напівом.
Лабораторія постає із необхідності усвідомлення давнього духовного напіву України як сучасної школи службового співу.
«Персональне начало»
«Ім'я Бога – АЗ ЄСЬМ СИЙ. Для людини, образу Всевишнього, це слово АЗ – одне з найцінніших, тому що виявляє принцип Персони в нас. Поза цим началом – все втрачає зміст, стає не-сутнім, бо Сутній неодмінно АЗ…В умовах даного нам історичного існування – боротьба за здійснення високої ідеї нашого Творця і Бога щодо нас зовсім не легка.»
Архимандрит Софроній
Лабораторія передбачає цілоденну практику протягом семи днів, що вміщує:
– роботу з давніми духовними напівами Великого Посту та Пасхи;
– лекції богословів, священиків, мистецтвознавців.
Завершення лабораторії – спів біля Плащаниці у Велику П'ятницю в храмах Львова та Національному музеї ім. Андрея Шептицького
Запрошуємо до участі акторів, співаків, музикантів, художників, священиків, семінаристів, науковців, студентів та всіх, кому важливе пізнання та проявлення Слова через давній духовній напів.
Заявки для участі надсилати на скриньку slovo.i.golos@gmail.com
В заявці просимо вказати:
1) основну інформацію про учасника ;
2) мотивацію участі.
Ми підтвердимо Вашу участь та надішлемо необхідні матеріали для підготовки лабораторії.
Плата за навчання для учасників Третьої Міжнародної Лабараторії ІРМОСу “Спас” складає 700 грн.
Учасників з інших міст України та світу просимо подбати про житло та харчування (допоможемо знайти оптимальний варіант).
Контакти: (097) 9747831 – Марія Лазебник
(032) 22 57 709 – «Слово і голос», slovo.i.golos@gmail.com
Художній керівник – Наталія Половинка, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка.
Довідка:
Проект ІРМОС розпочався в 2000 р. Це художній антропологічний проект, засобом і звершенням якого є ірмолойний спів, православна духовна практика, здійснювана в сучасному соціо-культурному просторі і втілена в сучасних художні формах. Ціль проекту – через розчищення мотиву співу – оновлення слова, зцілення особистої території служіння і творчості, нове художнє пізнання закону, канону. Проект Ірмос включає дослідження духовних напівів зі стародруків і рукописів, лабораторію ірмосу, служби в храмах на основі давніх духовних напівів, співочі вистави, випуск компакт-дисків.
Джерело: ulvovi.com
Комментариев нет:
Отправить комментарий