среда, 3 апреля 2013 г.

Концерт “Слухаємо Моцарта!”

Концерт з творів австрійського композитора, представника віденського класицизму, який вважається одним із найгеніальніших музикантів в історії людства – Вольфганга Амадея Моцарта.

Академічний камерний оркестр Віртуози Львова виступить під диригуванням іменитого європейського диригента з Ізраїля Сергія Островського. Сергій Островський як соліст також виконає концерти для скрипки з оркестром № 4 та № 1. Сергій Островський один із перших скрипалів у себе на Батьківщині. Він грає на скрипці Джованні Гранчіно 1716 року, яка має світлий польотний тембр, особливо у верхньому регістрі.

У симфонічній музиці Моцарта привертають до себе увагу його концерти для різних інструментів з оркестром. В ту епоху із вагомих інструментів з самостійною роллю в сольній концертно-віртуозній практиці, мабуть, не було такого, для якого Моцарт не писав би концертів. У всіх випадках він надзвичайно розвивав і збагачував віртуозні і виразні можливості інструмента. Концерт для скрипки з оркестром № 4 КV 218 є одним із п’яти творів цього жанру, які Моцарт написав за 1775 рік – справжній рік скрипкового концерту в своїй творчості. Композитор, схоже, свідомо намагався досконало оволодіти цим жанром, або заперечити твердження, що кращі взірці скрипкового концерту залишилися в минулому, в епосі Вівальді. Від старої, вівальдієвської форми, з якою Моцарт вже мав нагоду познайомитись, навчаючись в Італії, й справді залишається небагато – хіба що тричастинність циклу. Натомість, додається чимало віртуозних елементів, запозичених у француза Віотті, а також типово віденський колорит.

Концерт для скрипки з оркестром № 1 передає пристрасну любов до життя і до людини, невичерпну віра в торжество світлих ідеалів, багатство духовного світу. Він є вищим вираженням прогресивних досягнення музичної культури.

На завершення концертної програми пролунає Симфонія № 29 написана Моцартом у 1774 році. Симфонії Моцарта важливий етап в історії світового симфонізму. Орієнтуючись на досягнення Й. Гайдна, Моцарт розробив тип камерно-інструментального ансамблю, що вирізняється витонченістю лірико- філософської емоції, складністю гармонії мови.

Джерело: afishalviv.net

Здесь можно оставить свои комментарии.

Комментариев нет: