Цього року у німецькій столиці від 11го до 21 лютого пройде ювілейний, 60й, кінофестиваль. Берлінале входить у трійку найбільших фестивалів світу. Щорічно тут представляють до 400 фільмів, більшість із яких — світові та європейські прем’єри.
Поза конкуренцією
Особливою подією ювілейного Берлінале стане показ відреставрованого німого кіно Фріца Ланга “Метрополіс” (на фото) 1927 року, який є одним із найвагоміших фільмів в історії німецького кінематографа. “Метрополіс”, що представляє собою класичний науковофантастичний фільм, до певного часу вважався частково втраченим, проте його знайшли у музеї кіно БуеносАйреса. Прем’єра реконструйованої версії кінофільму відбудеться у Фрідріхштадпаласі у супроводі Берлінського симфонічного оркестру.
Також свій новий фільм на Берлінале покаже Мартін Скорсезе разом з акторами Леонардо Ді Капріо й Беном Кінгслі. “Острів проклятих” (”Shutter Іsland”) — розповідь про зниклу пацієнтку із клініки для божевільних злочинців. Фільм буде представлено у програмі “Поза конкуренцією”.
У жорсткій конкуренції
Звичайно, традиційно велике зацікавлення на будьякому фестивалі викликає конкурсна програма. Ювілейний Берлінале — не виняток. Головою журі цього року стане знаменитий німецький режисер Вернер Герцог.
Розпочне фестиваль нова робота китайського режисера Ванга Куанана “Окремо разом” (”Apart Together”).
Варто відзначити, що у 2007 році фільм Куанана “Весілля Туї” був відзначений найвищою нагородою фестивалю — “Золотим ведмедем”.
Закриє кінофорум картина японського режисера Йоджи Ямади “Про її брата” (”About Her Brother”).
Іншою світовою прем’єрою стане трилер Романа Поланскі “Безіменний автор” (”The Ghost Wrіter”), зйомки якого частково відбувалися у студії Бабельсберга в Потсдамі, з якою Поланскі співпрацював під час створення “Піаніста”. У картині йдеться про письменника, який пише мемуари колишнього прем’єрміністра Великобританії. Нехотячи, він розкриває політичні таємниці, які ставлять його життя під загрозу. На прем’єрі очікують і виконавців головних ролей: Пірса Броснана, Евана МакГрегора й Кім Кетрелл. Спочатку п ланувалося, що показ картини відбудеться поза конкурсом. Проте згодом організатори вирішили включити її до основної конкурсної програми. Таким чином організатори Берлінале вирішили підтримати режисера, який перебуває у Швейцарії під домашнім арештом. Дирекція Берлінського фестивалю й раніше відкрито демонструвала свою солідарність із Поланскі. Наприклад, відразу після арешту режисера була оприлюднена офіційна заява, в якій дії швейцарської влади були названі “свавіллям стосовно одного із найбільших режисерів сучасності”.
Загалом у конкурсі візьме участь 26 фільмів.
Україна на Берлінале
11хвилинний фільм “Глухота” режисера Мирослава Слабошпицького з циклу “Мудаки: Арабески” відібраний до конкурсної програми короткометражного кіно і боротиметься за “Золотого ведмедя”.
Цей фільм — соціальна драма, один епізод з життя вихованців інтернату для глухонімих. Мирослав Слабошпицький — випускник факультету режисури Університету кіно і телебачення імені КарпенкаКарого, автор чотирьох короткометражних картин, працював на кіностудіях імені Довженка і “Ленфільм”. Торік його фільм “Діагноз” також брав участь у конкурсній програмі Берлінале.
“Мудаки: Арабески” — безбюджетний короткометражний альманах амбітних українських режисерів. Проект виник як виклик ідейному застою в українському кіновиробництві. Головні принципи провокативного кіноруху — знімати тут, зараз і про звичайних людей. Генеральний продюсер проекту — Володимир Тихий, співпродюсер — компанія “Артхаус Трафік”. Фільми знімають на базі продакшнстудій “FilmToaster” і “CoffeePost”.
У конкурсну програму 60го Берлінського кінофестивалю було відібрано 25 короткометражних фільмів із 15ти країн.
Свято наближається
Організатори фестивалю вирішили внести певні зміни, присвячені 60річчю Берлінале. Червоні доріжки Берлінале2010 будуть, наприклад, підсвічені екологічними лампами низької напруги. Показ фільмів цього року відбуватиметься не лише в традиційних для Берлінале кінозалах, але й у кінотеатрах, наприклад, “Tonі” у районі Вайсензее й “Unіon” у Кепеніку. Таким чином організатори планують залучити усе місто до проведення фестивалю.
Планується, що цього року Берлін відвідають тисячі кіноманів з усього світу, яких насамперед цікавлять нові фільми. Також публіку привабить і присутність численних зірок. Зокрема, очікують “комісара Мозера” — Тобіаса Моретті, Жерара Депардьє, Бена Стіллера, Кейсі Аффлека, Кейт Хадсон, Джуліанну Мур, Анетт Беннінг, Йоланду Моро, Ізабель Аджані, Ребекку Голл та інших.
Джерело: lvivpost.net
Комментариев нет:
Отправить комментарий