среда, 14 апреля 2010 г.

У Луцьку покажуть готського божка Сарапіса

З нагоди відзначення Всеукраїнського дня пам'яток історії і культури та Міжнародного дня пам'яток і визначних місць у Волинському краєзнавчому музеї 16 квітня о 14-00 відкривається стаціонарна виставка «Врятовані пам'ятки (матеріали рятівних археологічних експедицій 2005—2009 рр. з музейних збірок)».

Представлятимуть її організатори – Волинський краєзнавчий музей та Державне підприємство «Волинські старожитності – Охоронна археологічна служба України» Інституту Археології НАН України. Матеріали виставки, що походять з території Волинської та Рівненської областей, є своєрідним звітом Державного підприємства «Волинські старожитності» за останні 5 років своє діяльності.
Слід акцентувати, що знахідки, виявлені під час археологічних експедицій протягом 2005 – 2009 років, уже стали надбанням державних музеїв.

На виставці відвідувачі мають можливість ознайомитися з установчими документами ДП «Волинські старожитності». Тут вони оглянуть стародавні знаряддя праці, посуд (оригінальний та реконструйований), прикраси, зброю, культові предмети. Окрім археологічних артефактів представлено також чимало фотокарток, що стосуються процесу археологічних досліджень.

Виставка висвітлює результати найважливіших минулорічних розкопок: у Володимирі-Волинському, Луцьку, Шацьку, Рованцях та Полонці Луцького р-ну, Борисковичах Горохівського р-ну, Крижівці Рожищенського р-ну та в Рівному, Дубно і Хрінниках Демидівського р-ну Рівненської області та ін. Так, у княжому місті виявили фундамент невідомої споруди. Попередньо її ідентифікували як культову споруду (синагогу).

Унікальність її в тому, що про цю споруду немає відомостей у писемних джерелах. Знахідки такого рівня траплялися у княжому місті років п'ятдесят тому.

Ці та інші розкопки дали багатий археологічний матеріал. Привертають увагу давньоруські прикраси, символіка клейм на денцях керамічного посуду, скульптурка готського божка Сарапіса, металева накладка із зображенням тризуба, а також унікальна амфора, на якій прокреслене найдавніше в Європі зображення рала та ін.

Співучасниками виставки виступили Рівненський обласний краєзнавчий та Любомльський краєзнавчий музеї, які передали археологічні експонати зі своїх збірок.

Здесь можно оставить свои комментарии.

Комментариев нет: