У селі Тур’ї-Ремети, що на Закарпатті, полювання на місцевий делікатес — жаб — у самому розпалі. Полювати на жаб місцеві жителі починають у березні, кажуть: допоки жаба сонна — її легше упіймати.
Традицію споживання жаб у закарпатське село Тур’ї Ремети, що на Перечинщині, завезли французи на початку ХІХ століття, вважає завідувач кафедри туризму Ужгородського національного університету Федір Шандор, котрий відкрив реметівських жаб усій Україні. Нині жаб’ячі стегенця стали візитівкою цього села. А у кризовий період — навіть порятунком для багатьох місцевих сімей.
У 1816 році після битви під Ватерлоо країни-переможці – Росія, Прусія, Австрія, Британія – вирішили з Франції вивезти всіх офіцерів наполеонівської армії, котрі згодом змогли б знову створювати бунти. Тому французів відселили: Росія – в Сибір, Прусія – в Померанію, а Британія – у Шотландію. А оскільки найбільш «забитим» місцем Австрійської імперії було Закарпаття, то Австрія відправила французів до нас. У селі побутує легенда про те, що серед виселенців трапився дослідник-повар, учень знаменитого Огюста Ескоф’є, котрий п� �ивіз із собою – на згадку про рідну французьку кухню – кілька французьких жаб, і вже тут, на місці, схрестив їх з місцевими особинами.
Селяни-реметівці кажуть, що упіймати жабу легко: після зимової сплячки вона ледача й неповоротка. Коли сонце вигляне, вони випливають грітися — тоді лише хапай їх руками. Цією справою у Реметах займаються цілими сім’ями: батько ловить жаб, син носить додому, а мати — чистить. Такий сімейний підряд дозволяє за сезон заробити до 5 тисяч гривень. Втім, щоб мати такий зарібок, треба цілими днями стояти у холодній весняній воді. До столу підходять тільки весняні земноводні. Влітку жаб’ятина гірчить. А в квітні-травні і попит є: беруть ресторани, супермаркети і навіть перекупники із сусідньої Словаччини. Годяться тільки окорочки бурих жаб. Місцеві підприємці задумали збудувати ферму, де вирощуватимуть бурих жаб. За кілограм очищених лапок у ресторанах Ужгорода та супермаркетах дають 100–200 гривень, а продають — за 230-260.
Тур’єреметівці кажуть, що жаб можна їсти тільки до першої грози. Оскільки перша десь у квітні, то саме тоді настає час, коли у жаби вже приростає шкіра до м’яса. Оскільки жаби всю зиму провели у землі, то зараз у них чисте м’ясо й воно легко відділяється. Причому саме в цей період популяції не завдається ніякої екологічної шкоди, бо жаби вже віднерестилися.
Аби приготувати жабу, в неї відрубують стегна, здирають з них шкіру, відтинають кігті. Чисті лапки промивають і зав’язують з боків — так вони стають схожі на серця. А далі, як відбивну, обвалюють у борошні, вмочують у збиті яйця і кладуть на сковороду. Дехто готує їх у панірувальних сухарях. Найкраще обсмажувати лапки в соняшниковій олії.
На смак м’ясо жаби нагадує щось середнє між морепродуктами і курятиною. Відноситься воно до земноводного м’яса, тому чудово підходить у пісне меню. Найпоширенішими способами приготування «жаб’ятини» з кореспондентом «ВЗ» поділилися місцеві жителі.
Жаб’ячі лапки в сметані
Жаб’ячі лапки, очищені від шкіри, 2 цибулини, 4 столові ложки олії, 1 столова ложка борошна, 1 склянка вина, 2 склянки сметани, зелень петрушки, сік лимона, сіль, чорний мелений перець.
Подрібнену на тертці цибулю спасерувати на олії, змішати з борошном, трохи підсмажити борошно, додати вино, помістити в отриманий соус жаб’ячі лапки, посолити, посипати перцем і тушкувати 15 хвилин, потім додати сметану, дрібно нарізану зелень і сік лимона. Подавати гарячими.
Жаб’ячі лапки, смажені в яйцях
Збити яйця, додати ложку борошна, хлюпнути трохи молока, посолити, поперчити. Окремо в тарілочку насипати борошна. Очищені від шкірки жаб’ячі ніжки обваляти в борошні, потім – в яйці. Відтак смажити на олії з обох боків.
Обсмажені лапки викласти на тарілку, посипати зеленою петрушкою.
Жаб’ячі лапки в маринаді
Жаб’ячі лапки витримати 1-2 години в маринаді з розбавленого крижаною водою лимонного соку, оливкової олії, перцю і посіченої петрушки. Смажити у фритюрі (або у великій кількості олії) швидко при високій температурі.
…
Джерело: kava.lviv.ua
Комментариев нет:
Отправить комментарий