среда, 29 сентября 2010 г.

Дев’ятнадцять миттєвостей осені

У Львові розпочався фестиваль “Контрасти”

Учора масштабним музичним проектом за участі виконавців із різних країн світу розпочався на сцені Львівської філармонії 16-й Міжнародний фестиваль сучасної музики “Контрасти”.

Ця імпреза вже давно користується заслуженим визнанням далеко за ме­жами нашого міста, адже “Контрасти” вважають одним із найпотужніших форумів модерної музики в Центрально-Східній Європі. З іншого боку, як зазначає незмінний керівник фестивалю, а водночас генеральний директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп, “за 16 років “Контрасти” суттєво подорослішали. З кожним роком у програмах меншає авангардових епатажних творів, що свого часу були цікавими як відкриття, натомість усе поважніше міс� �е займає класика ХХ ст. і нашого часу”.

Саме таким вечором класиків можна назвати і відкриття фестивалю. Під батутою всесвітньо відомого білоруського диригента Алєксандра Анісімова на ньому прозвучали Симфонія-концерт С.Прокоф’єва та “Lament” сучасного грузинського композитора, який цьогоріч відзначає свій 75-річний ювілей, Гії Канчелі. До слова, твори ювілярів різних часів завжди посідали почесне місце на афішах “Контрастів”, не винятком стане й цьогорічний фестиваль. Щоправда, із самим Канчелі львів’янам наразі зустрітися не вдасться – за сл овами пана Сивохіпа, ідея виконання його твору виникла надто пізно й часу на перемовини зі славетним музикантом, котрий зараз живе в Голландії, просто не залишалося. Однак директор фестивалю не виключає такої можливості у майбутньому, а наразі обіцяє зустрічі з іншими не менш іменитими соленізантами.

Цікаво, що задум виконати твір Канчелі довго плекала молода львівська скрипалька Марія Ткачик, котра врешті-решт наважилася висловити його керівництву “Контрастів” та запропонувала виконати партію сольної скрипки. Поруч із нею в проекті виступила відома російська співачка (сопрано) Іріна Крікунова. А приїзд Назара Джурина, котрий солював у прокоф’євському концерті, став подарунком і публіці, і самому віртуозу. Адже він, вихованець львівської спеціальної музичної школи ім. С.Крушельницької та, згодом – Московсь кої консерваторії, останніх 12 років мешкає у США, де його із захопленням та повагою називають “людиною-інструментом”, і концерт у рідному місті виявився для віолончеліста не лише унікальною нагодою ознайомити співвітчизників із своїми здобутками, але й зустрітися з рідними та друзями.

Загалом на два тижні “Контрастів” заплановано 19 концертів, сповнених прем’єрами, зустрічами, виступами виконавців – українських та запрошених із Росії, Сербії, Польщі, Канади, США, Туреччини.

 

Джерело: lvivpost.net

Здесь можно оставить свои комментарии.

Комментариев нет: