Звідки родом зірки “фабрики мрій”?
Сьогодні за календарем – День українського кіно, яке відзначають у другу суботу вересня. Про саме кіно у нас прийнято говорити, як про покійника: або добре, або нічого. Проте фільми знімають, хоч і важко. З’являються молоді обдаровані режисери. Процес якось йде, хоч і з великим трудом. Але у день свята ми вирішили розповісти про деяких із тих, хто хоч і не працює в Україні, але зуміли завоювати кінематографічний Олімп – голлівудські пагорби.
Основними постачальниками кадрів для “фабрики мрій” традиційно були Київ та Одеса, проте й інші українські міста не раз долучалися до кадрової політики найбільшої у світі кіноіндустрії.
Ковбой та кобзар
Найбільш титулованим українцем Голлівуду є, без сумніву, оскароносна зірка вестернів Джек Пеланс (нар. 1919 р., Латімер-Майнз, Пенсильванія, справжнє ім’я Володимир Палагнюк, помер 2006 р.). Джек Пеланс здобув “Оскара” за фільм “Міські піжони”(1991) та номінувався за роль у картині “Раптовий страх”. Був також лауреатом “Золотого глобуса” й “Еммі”.
Володимир Палагнюк народився у родині українських емігрантів, його батько працював шахтарем і помер від раку легенів. Починав як боксер, був ветераном ІІ Світової війни. Скориставшись пільгами для ветеранів, Володимир вступає у Стенфордський університет на факультет акторського мистецтва. Перша акторська робота Джека – на Бродвеї поруч із Марлоном Брандо у виставі “Трамвай “Бажання”. Саме тоді Володимир змінив ім’я та прізвище.
У його фільмографії, зокрема, ролі у фільмах “Танго і Кеш”, “Бетмен”, “Кокаїновий ковбой” тощо.
Пеланс настільки пишався своїм українським корінням, що відмовився від звання народного артиста Росії, запропонованого йому на Фестивалі російського мистецтва в Лос-Анджелесі. Він заявив: “Я українець, а не росіянин!” Він планував взяти участь у фільмі Олеся Саніна “Кобзарі”.
Рестлер з Тернополя
Найстарішим із “голлівудських українців” є Майк Мазуркі (нар. 1907, пом. 1990), він же Маркіян Мазуркевич, родом з Тернополя. Видатний характерний актор, він знімався майже з усіма суперзірками: від Рейгана до Мадонни. Нам він відомий насамперед завдяки культовій комедії “У джазі тільки дівчата”.
Його специфічний хриплий голос – наслідок травми адамового яблука на рингу: “Залізний” Майк Мазуркі був колись відомим рестлером. Усупереч іміджу громили, Майк Мазуркі мав ступінь бакалавра мистецтв і дуже любив зніматися у комедіях. Він зіграв понад сто епізодичних ролей і помер у 81 рік, так і не здійснивши мрію – ще раз побачити батьківщину.
Мисливець на оленів
Кар’єра Джорджа Дзундза (нар. 1945, Розенгайм, Німеччина) й сьогодні на підйомі. Він зіграв у багатьох відомих фільмах і кількох телесеріалах (“Закон і порядок”). Та найбільше він запам’ятався як напарник і приятель Майкла Дугласа в “Основному інстинкті”. Проте найвідомішим фільмом Дзундзи є “Мисливець на оленів”, де він зіграв разом з Робертом Де Ніро та Меріл Стріп. Невелика роль бармена Джона є дещо автобіографічна: замолоду Юрій Зунза сам працював у барі для українців. Д. Дзундза зіграв також у стрічці “Невд ахи”, що на Венеційському кінофестивалі 1983 року одержала нагороду в категорії “Ансамбль акторів”.
Київський вундеркінд
Режисер Вадим Перельман (нар. 1963, Київ). У 15 років він виїхав з України. 12 років Перельман займався рекламою для Mіcrosoft, Panasonіc і Nіke. Потім захопився кіно. Дебютний фільм Вадима Перельмана “Будинок з піску й туману” – улюблений проект студії Спілберга. Картина здобула кілька номінацій на “Оскар”.
Ще одним зоряним проектом Перельмана стала стрічка “Життя перед її очима”, головну роль в якому зіграла Ума Турман.
Дитина в порядку
Ліза Холоденко (нар. 1964, Лос-Анджелес). Ліза Холоденко, американський режисер українського походження, виросла в Сан-Фернандо Валлей, передмісті Лос-Анджелеса. Вступила до кіношколи Колумбійського університету, де навчалася у Мілоша Формана. Під час навчання зняла два короткометражні фільми “Souvenіr” (1994) і “Dіnner Party” (1996). У 1998 році зняла свій перший повнометражний фільм “Високе мистецтво”, що був високо оцінений критикою. Була режисером популярних телесеріалів, зокрема “Клієнт завжди мертвий”. На цьогорічному Берл інале представила фільм “Діти в порядку”, де зіграли Анет Беннінг та Джуліана Мур.
П’ятий елемент
Кінозірка та модель Міла Йовович (нар. 1975, Київ) до п’яти років жила в Києві. Її мама Галина Логінова, теж акторка, починала кар’єру на кіностудії ім. Довженка. Тато Богі Йовович, серб, за професією лікар-педіатр.
Батьки змушували Мілу вивчати іноземні мови мало не з народження, що, безсумнівно, допомогло їй досягнути успіху. Але сама акторка називає себе міцною українською дівчиною.
Дівчина Джорджа Клуні
Актриса Віра Фарміга (нар. 1973 р., округ Ессекс, Нью-Джерсі) – друга із семи дітей українських іммігрантів Михайла (комп’ютерник) і Люби (шкільна вчителька). Навчалася в українській греко-католицькій школі, яку закінчила в 1991 році, танцювала в ансамблі українського народного танцю. До шести років Віра взагалі не розмовляла англійською мовою.
Хоча Віра колись хотіла стати окулістом, вона вступила до школи виконавського мистецтва Університету Сіракуз. У 1996 році дебютувала на Бродвеї. Наприкінці 90-х почала з’являтися на теле- та кіноекрані. Знялася у кількох відомих проектах: “Осінь у Нью-Йорку”, “Манчжурський кандидат”, “Відступники”, “15 хвилин слави”, “Хлопчик у смугастій піжамі”. За роль у картині “Мені б у небо”, де вона зіграла коханку Джорджа Клуні, була номінована на кілька премій, зокрема на “Оскар”.
Попелюшка з Бердянська
Ольга Куриленко (нар. 1979, Бердянськ) – французька акторка та модель, яка нещодавно дебютувала у Голлівуді. Найвідомішими її ролі у двох екранізаціях за мотивами гри “Гітмен” і “Макс Пейн”, а також у фільмі “бондіади” “Квант милосердя”.
Росла Ольга в бідності, у квартирі з нею жили її мати, тітка, дядько, бабуся, дідусь і двоюрідний брат. Батьки розлучилися відразу після народження доньки. З дитинства вивчала англійську мову, займалася музикою та балетом.
У 16 років поїхала працювати до Парижа, де підписала контракт із агентством “Madіson”. У 18 років з’явилася на обкладинках журналів “Glamour”, “Elle”, “Madame Fіgaro”, “Marіe Claіre” і “Vogue”, а також стала обличчям компанії “Lejaby”, “Bаbe clothіng”, “Clarіns and Helena Rubіnsteіn”.
Зараз знімається у фільмі про Чорнобиль.
Марія, Марія, Марія
Королевою Голлівуду називають Наталі Вуд (нар. 1938 р., пом. 1981р.). Під цим псевдонімом прославилася Наталя Миколаївна Захаренко, батьки якої під час революції утекли з Харкова у Владивосток, потім у Китай, а звідти в Сан-Франциско. Там і народилася Наталя. Акторка почала зніматися з чотирьох років. Славу їй принесла роль Марії у фільмі “Вестсайдська історія” (1961). Потім були “Великі перегони” та інші успішні роботи.
Наталі Вуд здобула славу гарної, досить скандальної й загадкової акторки Голлівуду. Вона трагічно загинула у 1981 році і дотепер не зрозуміло, чи викинулася акторка з яхти сама й потонула, чи її убили? Адже життя Наталі було застраховане на 13 млн доларів, які отримав чоловік.
Спартак з Одеси
Батько прославленого Майкла Дугласа, не менш прославлений “Спартак” Кірк Дуглас (нар. 1916 р., Нью-Йорк) походить із родини іммігрантів з Одеси. Його справжнє ім’я – Іссур Демський. Він змінив його тоді, коли перебрався до США і розпочав кінокар’єру.
Його син Майкл зізнається, що прізвище Демський йому дуже подобається. І не користується ним він тільки тому, що професія не дозволяє. Адже англійською Дуглас легше вимовити. Однак поїздка до Одеси є у його планах.
Голлівудські внуки
Коли Стівен Спілберг приїхав до Києва, то для нього цей візит був не тільки робочим, але й особистим. Голлівудський автор світових кінохітів уперше побачив батьківщину предків – Україну. Дідусь Спілберга з маминого боку родом з Одеси, з татового – з маленького українського села. Улюбленою стравою, за словами самого режисера, завжди був борщ.
Не обійшлося без українських коренів і в зірки “Титаніка” Леонардо Ді Капріо. Його бабусю відразу після революції батьки вивезли з Одеси.
У Дастіна Гоффмана батьки – з Києва. Коли бабусю й дідуся розстріляли більшовики, вони емігрували в США, де народився Дастін. Актор не приховує цього факту, проте плутає територіальні й етнічні кордони українців і росіян, тому іноді бувають курйози. В 2005 році на Фестивалі російського мистецтва він сказав, що його предки родом з російського міста Києва, що викликало палке обурення присутнього там Джека Пеланса.
Мати “Рембо” Сільвестра Сталлоне Жаклін спеціально приїжджала до Одеси розшукати родичів, які залишили ся в Україні після того, як частина родини Сталлоне емігрувала за кордон. Скромна єврейська дівчина Роза Рабінович, яка народилася в Одесі, навряд чи могла уявити, що її правнук стане світовою знаменитістю.
Катерина Сліпченко
За матеріалами imdb, wikipedia, mobus, ynik.info
Джерело: lvivpost.net
Комментариев нет:
Отправить комментарий