пятница, 15 января 2010 г.

Близька віддаленість

До 25 січня у Львівській національній галереї мистецтв триватиме надзвичайна виставка сучасного мистецтва "Віддаленість близькості". Як зазначив куратор експозиції, львівський художник Ярослав Качмар, Львівська галерея мистецтв іще не бачила таких полотен.

Близька віддаленість

"Віддаленість близькості" – українська частина міжнародного арт-проекту, що впродовж місяця (з 8 жовтня до 8 листопада 2009 року) тривав у знаних галереях Польщі.

Чому проект має таку назву, яка, на перший погляд, немає наглядного зв'язку з мистецтвом? Як пояснює багаторічний директор BWA в Любліні, відомий теоретик сучасного мистецтва, куратор численних арт-проектів, зокрема проекту "Віддаленість близькості", Анджей Мрочек, близькість насамперед асоцію­ється з близькістю географічною: "Запропонувавши таку наз­ву, мав на увазі по двійне значення цього терміну – географічне й мистецьке. Перше залишається беззаперечним. От тільки цікаво, чи, будучи близькими географічно, ми одночасно є близькими ментально?"

Саме в цьому полягала концепція проекту: попри всі міжнародні відмінності, показати одну велику міжнародну спільноту. Відтак експозиція представила сучасне мистецтво 20 митців із Білорусі, Литви, Польщі й України (по п'ять авторів із кожної країни). Українське сучасне мис­тецтво презентують художники, твори яких є в колекціях і музеях багатьох держав св� �ту: Тиберій Сільваші, Ігор Янович, Ярослав Качмар, Олена Турянська й Тамара Грідяєва.

"Спробували показати: хоч походимо з чотирьох різних країн, але в нас є те спільне, що не можна перервати кордонами чи штучними перепонами, і назва цьому – Творчість. Цією виставкою намагалися акцентувати на можливості сучасного мистецтва: ми різні, але маємо спільну мову – мову мистецтва. Кордонів для мистецтва не існує!" – наголосив куратор й учасник проекту Ярослав Качмар.

Як розповів "Газеті" пан Качмар, виставка в Польщі мала великий успі х і мистецький резонанс не тільки в Любліні, а й у Варшаві, Києві, Мінську, Вільню­сі. Саме тому її вирішили показати в залах Львівської національної галереї мистецтв, щоб львів­ський глядач зміг побачити хоч не всю експозицію, але окрему – українську – частину проекту.

До слова, цей проект водночас є інтегральною частиною програми, відомої як "Програма галереї "Лабіринт", яку започаткували в сімдесятих роках минулого століття.

Оксана Жила

Джерело: gazeta.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Комментариев нет: