суббота, 1 мая 2010 г.

«Піккардійська терція» запрошуєо на концерт «Усе Тобі»:

11 травня — Луцьк. 20:00.
Обласний музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка.

Точка відліку та народження «Піккардійської терції» — 1992 рік. Первісний формат — дванадцятиголосий мішаний хор студентів Львівського державного музичного училища ім. С. Людкевича. Після природного відбору репетиціями та вокальними експериментами залишилося лише четверо добровольців, готових працювати далі, — Володимир Якимець, Ярослав Нудик, Богдан Богач та Андрій Капраль. Аби ніколи не бракувало оптимізму свій колектив назвали терміном, запозиченим в українського композитора Анатолія Кос-Анатольського — «пікардійська терція», який означає мажорний зворот у фіналі музичного твору. Аби все-таки відрізнятися від терміну, в назві подвоїли літеру к.

Згодом до квартету доєдналися ще двоє музикантів — Андрій Базиликут та Роман Турянин. Головна мета, яка об'єднала учасників колективу, — відточувати майстерність співу a capella (без інструментів) та експериментувати з різноманітними музичними стилями. 24 вересня 1992 року — перший виступ «Піккардійської терції» у Львівському національному університеті імені Івана Франка, перше визнання публіки. Єдина заміна в складі учасників відбулася 1996 року: замість Андрія Базиликута до колективу доєднався Андрій Шавала, який до то го тринадцять років співав у знаній «Трембіті».

1993 року формація стає дипломантом фестивалю «Червона Рута» в місті Донецьку, 1994 року на музичному фестивалі «Доля» в Чернівцях журі одноголосно визнає секстет найкращим у всіх жанрах. Того ж 1994 року формація підписала п'ятирічний контракт із мистецьким об'єднанням «Дзиґа». Із того часу незмінним менеджером стає Роман Климовський, завдяки якому учасники формації досі займаються виключно творчими питаннями. Упродовж двох років (1994—1995) «піккардійці» були учасниками «Таврійських ігор». 1995 рік — чергова перемога — гр ан-прі телевізійного пісенного фестивалю «Мелодія» за виконання пісні «Пустельник». 1996 року вийшов дебютний компакт-диск «Сад ангельських пісень», режисерами якого стали Руслана Лижичко та Павло Грабовський. За дизайн обкладинки, розроблений львівським художником Євгеном Равським, та якість поліграфії незалежні експерти визнали компакт-диск найкращим на той час в Україні.

2000 року, вперше за час існування міжнародного фестивалю акапельного співу Vokal total у Мюнхені (Німеччина) організатори запросили творчий колектив зі Східної Європи — «Піккардійську терцію». Vokal total — такий собі неформальний тест на справжність та життєздатність акапельної музики — скласти його та водночас оцінити результати своїх колег вважають за честь акапельні виконавці з усієї Європи. Через рік секстет знову «порушив» правила авторитетного фестивалю — попри постійну ротацію учасників, формацію запросили на сцену вдруге. А от третій раз «піккардійці» вийшли на сцену Vokal total вже 2008 року.

2006 року саме «Піккардійська терція» представляла своєю творчістю Україну перед депутатами Європейської комісії в Брюсселі (Бельгія). 2007 року в Сопоті (Польща) формація виступила на престижному фестивалі «Top trendy», а День незалежності України того ж року «піккардійці» відзначили грандіозним спільним концертом з Русланою, Ал ді Меолою у супроводі симфонічного оркестру «Leopolis».

2007 року «Піккардійська терція» відсвяткувала знаковий ювілей — «15 акапельних років» на сцені. Підсумком плідної співпраці всіх учасників вокальної формації стали понад 300 пісень найрізноманітніших музичних стилів (поп, рок, класика, фольк, джаз, кантрі, духовна музика, рок-н-рол, блюз). Хоча на 95% репертуар україномовний, однак в активі «піккардійців» є пісні 12 мовами світу. Не меншою є й географія виступів — секстет дуже часто запрошують до Польщі, Німеччини, Іспанії, Італії, Франції, Канади та США, залишили свій вокальний ав тограф і в Сингапурі, Бельгії та Швейцарії.

Музичні критики охрестили творчість «Піккардійської терції» як інтелектуальну — таку, що прививає аудиторії добрі смаки, остання ж віддячує великою любов'ю — практично всі сольні концерти відбуваються з аншлагами. Незалежно від географії виступу. 7 жовтня 2007 року на виступі, присвяченому 15 акапельним рокам, у національному палаці «Україна» вокальна формація отримала привітання від Президента України Віктора Ющенка, у якому було зазначено: «Ціную ваш внесок у розвиток української культури, унікальну вокальну традицію та служіння благородній справі єднання суспільства навколо неповторного пісенного мистецтва — животворного джерела духовності нації».

2008 року вокальна формація «Піккардійська терція» стала лауреатом Національної премії України ім. Т. Шевченка, а на завершення свого шістнадцятиріччя випустила десятий за ліком альбом «Етюди». Музичні критики визнали його як найбільш зрілий та креативний продукт «піккардійців». 2010 року вокальна формація випустила свій перший DVD із записом живого концерту у Львівській опері.

Здесь можно оставить свои комментарии.

Комментариев нет: