понедельник, 31 мая 2010 г.

На “Винному вікенді”львів’ян вчили розбиратися у вині

На Винному вікендільвівян вчили розбиратися у вині

Львів на два дні перетворився на винну столицю України. У місті вперше відбувся фестиваль винного мистецтва «Винний вікенд». У межах фестивалю львів'яни та гості міста змогли продегустувати понад 50 видів вина, дізнатися про особливості цього хмільного напою, етикет споживання.

Мета заходу – розширити сферу культури споживання винних напоїв, оскільки, як зазначають організатори, в Україні через низький рівень життя та відсутність смаків, алкоголь, де-факто, вважають суцільним злом.

За словами Івана ТУРАНСЬКОГО, експерта з питань алкогольної торгівлі, в Україні дуже слабо розвинена культура споживання вина.

— В Україні необхідно привити розуміння споживачам, що алкоголь має інші — якісні характеристики, — каже експерт. – Алкоголь у сприйнятті наших співвітчизників – «суцільне зло», якого треба викорінювати. Тому на фестивалі, ми ставимо мету ознайомити львів’ян з виноробами з України та різних країн світу, з етикетом вживання вина, з технологіями його виготовлення, з особливостями правильного підбору посуду для вина та підбору вина до кулінарних страв. Ми ставимо акцент не на виробниках напоїв, а на країнах, де виро бляють вино.

Проте, помітні успіхи у просуванні винного мистецтва таки спостерігаються. Так, заостанні роки особливо популярними серед українських споживачів стали чилійські та південноафриканські вина, водночас дуже популярними залишаються грузинські вина. Не оминають українці і українських вин з Одеси, Криму, Закарпаття.Як розповів Сергій ПІДГОРНИЙ, член Всеукраїнської асоціації виноробів і сомельє основними критеріями якісного вина є його натуральність, збалансованість смаку (рівень кислоти, терпкості, вмісту цукру), колір, післясмак, та найповніше — уявлення про якість вина, аромат напою.

— Щодо самої професії сомельє, то вона досить нова та рідкісна в Україні. Перша школа сомельє була відкрита 2001 року у Києві, — каже Сергій Підгорний. — Професійних сомельє в Україні кілька сотень, а у Львові близько десяти. Це ті люди, які працюють у ресторанах, де є солідна карта вин. Їх завдання — не просто порекомендувати хороші вина, але такі, які б пасували до обраної клієнтом їжі.

Окрім того, при виборі вина експерти радять звертати увагу на етикетку та відстань транспортування виноградної сировини для виготовлення сировини: якщо вона коротша, вино мало б бути кращим. Щодо цін на вина, фахівці запевняють: усі правдиві некріплені солодкі і напівсолодкі вина у одного виробника є дорожчими від сухих вин, оскільки технологія їх виробництва є складнішою.У межах фестивалю відбулося ознайомлення львів’ян з виноробами з України та різних країн світу, з технологіями його виготовлення, з особливостями правильного підбору посуду для вина та підбору вина до кулінарних страв.

Джерело: kava.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Комментариев нет: