вторник, 1 июня 2010 г.

Китайська “Весна” на Місяці і в Україні

Китайська

Днями у палаці Потоцьких на спеціальному урочистому засіданні своєї вченої ради Львівська національна академія мистецтв присудила почесне звання “Почесний доктор (Doctor Honoris Causa)” видатному сучасному китайському художнику Шуіфа Хе, чия виставка малярства відкрита у Музеї етнографії та художнього промислу. Це вп’яте ЛНАМ присуджує звання, яке уже носять Василь Куйбіда, Степан Павлюк, Михайло Маркович та Юрій Новосільський.

Властиво, на рішення вшанувати Шуіфа Хе почесним званням вплинуло не стільки те, що цей знаний китайський  художник уперше особисто приїхав до України, скільки його значення для сучасного мистецтва Китаю. Адже присвятивши мистецтву понад чотири десятки років свого життя, Шуіфа Хе не лише став одним із чільних представників жанру “квіти і птахи”, досконало опанувавши техніку акварелі й туші, а й очолив Асоціацію живопису квітів і птахів у Китаї, є почесним президентом низки мистецьких інститутів, членом Всекитайської політичної ради, Китайської асоціації мистецтв, заступником голови Спілки мистецьких ринків Комерційної асоціації Китаю, професором Вищої школи Китайського інституту дослідження мистецтв, заступником директора Мистецького центру Жеджіянг Асоціації мистецтв Китаю тощо. Тобто, попри власну творчість, є ще й глибоко заангажованим у суспільні та навколомистецькі процеси. Варте уваги, що саме твір Шуіфа Хе “Весна” є першим і наразі єдиним, що його китайські космонавти вибрали під час перебування на Місяці на згадку про батьківщ� �ну.

Як зачитував на урочистому засіданні довідку про художника проректор ЛНАМ Роман Яців, Шуіфа Хе уважно вивчав біологічний цикл росту квітів, відстежував їх настрої в період квітіння і відцвітання, відтак виробив у собі здатність малювання з пам’яті, саме у такий спосіб зафіксувавши найбільш заховливі моменти життя квітів. Однак сьогодні художник не лише віддає данину традиціям давнього китайського живопису і графіки, “яскраво маніфестуючи національну самобутність мистецтва”, а й має яскраву індивідуальну філосо фію життя і творчості, що їх впевнено сповідує у власних творах.

У Музеї етнографії та художнього промислу було заекспоновано кілька десятків робіт видатного маестро, який в Україні виставилася уперше.

 

Джерело: lvivpost.net

Здесь можно оставить свои комментарии.

Комментариев нет: