среда, 30 июня 2010 г.

У Львові знову залучили підприємців до ремонту тротуарів у центрі

Підприємці Львова долучаються до ремонту вулиць центральної частини міста. Зокрема, відремонтовано тротуари на вулицях С. Руданського, Л. Українки, Мушака, проспекті Свободи, пл. Яворського та вул. Парковій, повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

За рахунок підприємців на ремонт тротуарів уже залучено 109 тисяч гривень.

Наразі тривають роботи на пр. Шевченка. Ремонт було розпочато 21 червня і до кінця наступного тижня має завершитись.

Загальна площа тротуарів, які слід відремонтувати, становить 1040 метрів квадратних.

Представники Галицької адміністрації двічі зустрічались з підприємцями, які мають у центрі заклади громадського харчування чи торгівлі, і 15 підприємців погодилося взяти дольову участь у ремонті тротуару на пр. Шевченка. Кожен власник вкладає кошти для закупівлі матеріалів, зокрема плитки, біля свого підприємства.

«Ми залучаємо підприємців до ремонту тротуарів шляхом їхньої дольової участі. За гроші підприємців закупляється плитка, бруківка, а адміністрація виконує ремонтні роботи. Виконання робіт на проспекті Шевченка оплачує районна адміністрація – 70 тис гривень, а витрати на матеріали, зокрема плитку, – 67 тис. гривень покривають підприємці», – повідомила голова Галицької районної адміністрації Ірина Маруняк. 

Нагадаємо, торік за кошти підприємців відремонтовано вулиці Староєврейську, Театральну та Вороного, а також тротуари. Загалом у ремонт підприємці вклали 887 тис гривень.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Двоє школярів на Львівщині поцупили шість кришок каналізаційних люків

Двоє 14-річних школярів у місті Сколе на Львівщині викрали шість кришок каналізаційних люків. Про це повідомляє відділ зв'язків з громадськістю ГУ МВСУ у Львівській області.

Як йдеться у повідомленні, школярі завдали збитків львівській філії “Укртелекому” на 2 тисячі 400 гривень.

 

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Із м’ясопереробного цеху на Львівщині вкрали м’ясо

У Кам'янка-Бузькому районі 26-річний безробітний місцевий житель вкрав м'ясо із приміщення м'ясопереробного цеху приватного підприємства. Про це повідомляє ВЗГ ГУ МВСУ у Львівській області.

Як йдеться у повідомленні, чоловік вкрав 33 кілограми курячого філе, вартістю 858 гривень.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

У Львові зіткнулися чотири автомобілі

У Львові 29 червня на вул. Стрийській, 31, відбулося зіткнення відразу чотирьох автомобілів – «Міцубіші», «ВАЗ-21099», «Мазда» та «ВАЗ-21099». Як повідомили у прес-службі управління ДАІ у Львівській області, внаслідок автопригоди за медичною допомогою звернувся водій автомобіля «ВАЗ-21099», де йому діагностували забій грудної клітки, закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку.  Зараз з'ясовують обставини скоєння ДТП.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

В Україні до +31 і грози

У другій половині цього тижня в Україні очікується спекотна погода, а також опади по всій території держави. 

Місцями гроза, град. Шквали до 15-20 м/с. Середня температура повітря складе близько 14-19 градусів уночі і 24-29 градусів удень, повідомляє Ліга.net з посиланням на Укргідрометцентр.

На заході країни в четвер вночі 12-17 градусів, удень 22-27 градусів, очікується дощ. У п`ятницю також опади, місцями гроза. Температура повітря вночі — близько 12-17 градусів, удень 22-27 градусів.

У суботу вночі температура повітря складе 9-14 градусів. Вдень близько 22-27 градусів, невеликий дощ. Вітер північно-східний, 7-12 м/с.

У Києві в четвер 14-19 градусів уночі, 26-31 вдень. Пройде дощ, гроза. У п`ятницю також опади. Вночі 14-19, вдень 26-31 градус. У суботу дощова погода. Вночі 12-17, денна температура — від 23 до 28 градусів.

У Київській області у четвер очікуються дощ. Температура — від 14 до 19 градусів уночі, 26-31 градус у денний час доби. Вітер північно-східний, 7-12, м/с.

На сході в четвер 14-19 вночі, вдень 25-30 градусів. Дощова погода, місцями град. У п`ятницю вночі 14-19 градусів, денна температура 25-30 градусів. Пройдуть опади.

У суботу в основному сухо. Температура 13-18 градусів уночі, 26-31 градусів удень. Вітер північно-східний, 7-12 м/с. Шквали до 15-20 м/с.

У південних регіонах 1 липня прогнозують 16-21 градус уночі, 24-29 вдень. Пройде дощ, гроза. У п`ятницю вночі — близько 16-21 градуса, денна температура 24-29, також опади.

У суботу невеликий дощ. Вночі 15-20 градусів, удень 25-30 градусів. Вітер південно-західний, 7-12 м/с. Шквали до 15-20 м/с.

У Криму в четвер 16-21 градус уночі, 24-29 вдень. Пройде дощ, місцями град. У п`ятницю вночі 16-21, вдень 24-29 градусів. Також опади, гроза.

У суботу очікується невеликий дощ. Вночі 15-20, вдень 24-29 градусів. Вітер південно-східний, 7-12 м/с. Шквали до 15-20 м/с.

У центральних регіонах найближчої ночі 14-19, вдень 25-30 градусів. Очікується дощова погода, гроза. У п`ятницю також опади. Вночі близько 14-19 градусів, удень температура складе до 25-30 градусів.

У суботу пройде дощ. Вночі термометри покажуть близько 11-16 градусів, денна температура повітря складе 23-28 градусів. Вітер південно-східний, 7-12 м/с.

Українська правда

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

«Достучаться до небес» в Киноклубе «РетроСпект»

Режиссер: Томас Ян
Актеры:Тиль Швайгер, Ян Йозеф Лиферс, Тьерри Ван Вервеке, Мориц Бляйбтрой, Хуб Стапель, Леонард Лэнсинк, Ральф Херфорт, Корнелия Фробе, Рутгер Хауэр
— Пойми, на небесах только и говорят, что о море. Как оно бесконечно прекрасно. О закате, который они видели. О том, как солнце, погружась в волны, стало алым, как кровь. И почувтсвовали, что море впитало энергию светила в себя, и солнце было укращено, и огонь уже догорал в глубине. А ты? Что ты им скажешь? Ведь ты ни разу не был на море…
...судьба сводит героев картины в больнице, где врачи выносят им смертный приговор. Счет времени их жизней идет на часы. Дальнейшие события в фильме разворачиваются в стремительном темпе. Украв машину с миллионом немецких марок в багажнике, они сбегают из больницы...
...их преследуют наемные убийцы, они становятся грабителями поневоле, за ними гонится полиция, они попадают в бордель. Но тем не менее продолжают мчаться вперед, навстречу своей Судьбе...

Итак 07.07.2010
Ждём всех на улице Кафедральная 12 в кафе «Ретро»
В 19.00

Сюжет

В больнице два молодых человека, Мартин Брест (Тиль Швайгер) и Руди Вурлитцер (Ян Йозеф Лиферс) узнают, что оба неизлечимо больны. Их помещают в одну палату, в которой они узнают друг от друга, что у обоих остались считанные дни.

Одна из значимых сцен фильма — герой Тиля Швайгера говорит Руди: «Мы, наверное, лежим в палате для „конченых", этакий чулан». В этот момент распятие, висящее на стене, падает на тумбочку, та открывается — а там бутылка текилы. Напившись, новые друзья выясняют, что Руди никогда не видел моря.
Пойми, на небесах только и говорят, что о море. Как оно бесконечно прекрасно… О закате, который они видели… О том как солнце, погружаясь в волны, стало алым как кровь. И почувствовали, что море впитало энергию светила в себя, и солнце было укрощено, и огонь уже догорал в глубине. А ты?.. Что ты им скажешь? Ведь ты ни разу не был на море. Там, наверху, тебя окрестят лохом.

Пациенты сбегают из больницы, угнав со стоянки госпиталя раритетный Mercedes 230SL светло-голубого («небесного») цвета ради своей последней цели: увидеть океан. Автомобиль принадлежит боссу-гангстеру. В пути они грабят автозаправку и банк, пока не обнаруживают в багажнике их автомобиля кейс с миллионом наличными.

Босс отправляет на поиски автомобиля и кейса двух своих подручных — Хэнка и Абдулла.

По мере продвижения главных героев к морю за ними начинают горячее преследование полиция (Мартин «берет Руди в заложники», что обеспечивает им некоторую безопасность от полиции) и гангстеры . В конечном счёте, друзья оказываются пойманными в ловушку посреди просёлочной дороги, при этом полиция и гангстеры направляют оружие друг на друга. Завязывается большая перестрелка, воспользовавшись которой друзья отчаянно выруливают на поле.

На обнаруженный в багажнике миллион Мартин покупает розовый Кадиллак той же модели, которую — как он видел в детстве по телевизору — Элвис Пресли подарил своей матери. Его желание состоит в том, чтобы сделать такой же подарок своей собственной матери — горячей поклоннице Элвиса. Продавец автомобиля сообщает в полицию о том что эти известные преступники (Марти и Руди засветились в газетах и на телевидении) купили у него автомобиль для мамы. У дома матери Мартина Бреста их уже ждала полицейская засада. Во время задержания выясняется, � �то Марти тоже не видел моря. Затем у Мартина как будто бы опять начинается приступ и его везут не в полицию, а в больницу, и Руди вызвался ехать с ним. В пути выясняется, что Мартин притворился, чтобы освободиться от полиции. Мартин и Руди похищают машину, чтобы продолжить свой путь к морю. По дороге они заходят в бордель, где Руди должен исполнить своё желание: иметь секс с двумя женщинами одновременно. Этот бордель принадлежит главе гангстеров, у которого они угнали автомобиль с миллионом в багажнике. Естественно герои попадают в руки ба ндитов.

Гангстеры приводят Руди и Мартина к главарю, который спрашивает у них о деньгах, которые они взяли в багажнике мерседеса. Мартин объясняет, что все деньги были потрачены и разосланы различным людям по почте, что выводит из себя преступного босса. Разгневанный, он наставляет на них оружие в готовности выстрелить, и в это время как входит Кёртис (Рутгер Хауэр) — тот самый влиятельный преступник, для которого деньги в багажнике мерседеса как раз и предназначались.

Узнав в Руди и Мартине главных персонажей новостных выпусков последних дней, он отпускает их, давая возможность осуществить мечту — увидеть море. После чего Кёртис (Рутгер Хауэр) говорит, пожалуй, самые проникновенные слова о море:
На небе только и разговоров, что о море, и о закате. Там говорят о том, как чертовски здорово наблюдать за огромным огненным шаром, как он тает в волнах, и еле видимый свет, словно от свечи, горит где–то в глубине.

Мартин и Руди достигают берега океана. Друзья идут к песчаному берегу, Мартин садится на песок, выкуривает свою последнюю сигарету и делает пару глотков текилы, затем падает замертво. Руди садится около своего друга, наблюдая за океаном и смотря на прибой.
[править]
Факты
Несмотря на постоянные перестрелки, в фильме никого не убивают. Считается, что лишь один Мартин в конце умер своей смертью. Но, здесь возникает спор. Многие считают, что Мартину просто стало плохо, как показывается на протяжение всего фильма. Завершение вполне логично. Рудди попросту не стал давать ему лекарства. От опухоли мозга человек так просто не умирает. Смерть сопровождается агонией, рвотой, бредом и другим симптомами. Так что по сценарию никто в данном шедевре кинематографии не умер!
После титров происходит ещё один эпизод с участием полицейского с автозаправочной станции, ограбленной Мартином и Руди.
Руди Вурлитцер — имя сценариста фильма «Пэт Гэрретт и Билли Кид», в котором впервые звучит песня Боба Дилана «Достучаться до небес». (1973 г.)
В Фильме звучит кавер-версия песни Боба Дилана «Knockin' On Heaven's Door», исполненная немецкой группой «Selig»
В 2009 на экраны вышел японский ремейк[2]. В отличие от оригинала, в японской версии главными героями являются 28-летний парень и 14-летняя девочка. Режиссёр — Майкл Ариас, композитор — Plaid.
Режиссера Томаса Яна можно увидеть в эпизодической роли таксиста(сцена перед покупкой Каддилак-Флитвуд).
[править]
Премии и награды

Московский кинофестиваль, 1997 год
Победитель: лучшая мужская роль — Серебряный «Святой Георгий» (Тиль Швайгер)
Номинации: приз за лучший фильм — Золотой «Святой Георгий»
Высшая немецкая награда, Deutscher Filmpreis, 1997 год
Награда Эрнста Любича, 1997 год
Golden Screen, 1997 год

Здесь можно оставить свои комментарии.

вторник, 29 июня 2010 г.

У Львові відкриють художню виставку, присвячену визвольним змаганням

Художню виставку «Паролі повстанської битви» Степана Івасейка презентуватимуть завтра, 30 червня, у приміщенні Марійського товариства, що на вулиці Руській, 10. Початок – о 15 годині.  Виставка присвячена визвольній боротьбі українського народу за незалежність у 40-50-х роках.

Захід проводиться в межах 69-річчя проголошення Акту відновлення Української Державності та 103-річчя від дня народження Головного Командира УПА Романа Шухевича. Він проходить за сприянням Львівської обласної організації Політичної партії «За Україну!», повідомляє прес-служба партії.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Завтра розпочнуть порятунок скульптури Меркурія у Львові

Реалізація першого етапу проекту із порятунку скульптури Меркурія на будинку на перехресті вулиць Січових Стрільців та проїзду Крива Липа  у Львові відбудеться завтра, 30 червня, о 10 годині, повідомляють організатори.

Зокрема, за допомогою авто-вежі, архітектори та представники ініціативної групи проведуть коротке обстеження пам`ятки (не лише Меркурія, але й інших елементів композиції, як то «колесо фортуни» чи «ангели») та розпочнуть створення реставраційного завдання проекту.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

У п’яти будівлях Львова встановили теплові лічильники та автоматичні регулятори

У Львові у п'яти пілотних будівлях встановили засоби обліку теплової енергії та системи автоматичного погодного регулювання у рамках виконання проекту «Реформа міського теплозабезпечення». Це дасть змогу якісно відстежувати та коригувати температуру у квартирах відносно зовнішньої температури повітря, повідомляє прес-служба ЛМР.

Для участі у проекті USAID «Реформа міського теплозабезпечення в Україні» (РМТ) було обрано п'ять пілотних будівель м. Львова  (НВК «Один, два, три»; загальноосвітня школа № 77; житловий будинок на вул. С. Петлюри, 2а, житловий будинок на вул. Китайській, 6 та житловий будинок ОСББ «Сихівчани» на вул. Антонича, 4) для встановлення засобів обліку теплової енергії та систем автоматичного погодного регулювання подачі теплоносія.

На даному етапі виконано монтажні роботи відповідного обладнання, а на початку опалювального сезону буде проведено пусконалагоджувальні роботи та передачу вузлів обліку та регулювання в експлуатацію.

У зв'язку з відсутністю обліку енергоносіїв, сьогодні в мережах теплопостачання неможливе виявлення витоків. Без лічильників та регуляторів споживачі не можуть контролювати споживання тепла. Облік спожитого тепла будинками та тепловими пунктами є передумовою для модернізації та реформування систем централізованого теплозабезпечення. Це дасть змогу зробити системи теплопостачання  більш відкритими та керованими для споживачів

Зараз у міській раді у рамках проекту РМТ робоча група працює над енергетичним планом міста.

Нагадаємо, співпраця Проекту USAID «Реформа міського теплозабезпечення в Україні» (РМТ) зі Львовом розпочалася в грудні минулого року та триватиме 2,5 роки. Одним з основних завдань Проекту є допомога містам у впровадженні енергоефективної практики та сучасних методів регулювання тепла у будівлях. З цією метою Проект РМТ відібрав шість пілотних міст для реалізації демонстраційних проектів з енергоефективності та визначив по п'ять типових будівель (житлових та муніципальних) у кожному місті для встановлення лічильників тепла та сис� �ем погодного автоматичного регулювання, що дозволять більш ефективно управляти та обліковувати споживання тепла.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

«Мерседес» виїхав на тротуар і важко травмував пішохода

Важких травм зазнав 62-річний житель Старого Самбора внаслідок наїзду автомобіля «Мерседес-Бенц», повідомляє прес-служба УДАІ у Львівській області. Чоловіка госпіталізували до лікарні з переломами обох гомілок, черепно-мозковою травмою та струсом головного мозку.

За даними ДАІ, 27 червня, приблизно о п'ятій годині пополудні, 29-річний  водій  автомобіля «Мерседес-Бенц» намагався обігнати справа автомобіль «Опель», який рухався у попутному напрямку. Відтак водій «Мерседеса» виїхав на тротуар, де й збив 62-річного чоловіка та вдарив автомобіль «Фіат Дукато».

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Гастролі Львівського обласного музично-драматичного театру ім. Ю. Дрогобича

1 липня о 19:00 у стінах Волинського драмтеатру гастролі Львівського обласного музично-драматичного театру ім. Ю. Дрогобича з мелодрамою на 2 дії Едуардо де Філіппо
«Шлюб по-італійськи».

Ціна квитка — 10-30 грн.

Едуардо де Філіппо — італійський драматург-комедіограф, режисер і актор театру та кіно.

Зазвичай, у його комедіях змальовані біди неблагополучної сім'ї: свариться подружжя, син збивається на манівці, дочка нещаслива в коханні, виникають матеріальні труднощі. Але наприкінці, як і заведено в комедії, все влаштовується щонайкраще. Герої Де Філіппо демократичні: вони можуть бути багатими чи бідними, але завжди прості, звичні, впізнавані, вони — як усі, хоча кожен із них є індивідуальним характером.

Комедія яка буде демонструватися луцькому глядачу, визнана театрознавцями найкращою у доробку автора. Спершу вона називалася «Філумена Мартурано», була поставлена в театрі у 1947 р., а в 1951 р. екранізована особисто автором. У 50-х pp. вона пройшла тріумфальним маршем всіма сценами Європи, а в 1964 р. — кінотеатрами всього світу у новій екранізації, зробленій Вітторіо де Сіка (дещо змінений сценарій виправдовував і нову назву фільму — «Шлюб по-італійськи»). «Філумена Мартурано» за своєю драматичною конструкцією — комедія з ретроспективною � �ією, в якій усі події відбулися, так що героям зостається лише підсумувати прожите, яке, на щастя, виявляється добрим.

Здесь можно оставить свои комментарии.

У Дрогобичі піймали ще одного мисливця за металом

32-річного жителя Дрогобича затримано за крадіжку, повідомляє ВЗГ ГУМВСУ у Львівській області. Чоловіка підозрюють у тому, що він викрав з дороги дві металеві каналізаційні решітки, чим завдав майнової шкоди на дві тисячі гривень.  

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

понедельник, 28 июня 2010 г.

У Львівському медуніверситеті виготовляли амфетамін

Правоохоронцями Личаківського району встановлено, що 25-річний громадянин використовуючи медичне обладнання  лабораторії кафедри гістології Львівського медуніверситету, виготовив психотропну речовину “амфетамін” вагою  5.37 грама.

Про це інформує ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Завтра на заході України знову дощитиме

Завтра, 29 червня, на заході України хмарно з проясненнями, вночі дощ, вдень місцями короткочасний дощ, град; місцями грози, вітер північно-східний, 7-12 м/с, місцями шквали 17-22 м/с. Температура вночі +10…+15 градусів, вдень +23…+28 градусів. Про це повідомляє Гідрометеоцентр України.

У Карпатах вночі дощ, місцями сильний, вдень місцями короткочасний дощ, температура вночі +8…+13 градусів, вдень +13…+18 градусів.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Горбаль хоче дослідити військові форти на кордоні з Польщею

Голова Львівської ОДА Василь Горбаль висловив зацікавлення в археологічній експедиції оборонних фортів Першої Світової війни на кордоні з Польщею. Цю позицію голови ОДА засвідчив радник голови Львівської ОДА Володимир Бойко на прес-конференції з приводу проведення мистецького фестивалю «Fort.Missia», що відбуватиметься у селі Поповичі Мостиського району на Львівщині. «Реалізовуватиметься ідея дослідження фортів з метою внесення їх на світову туристичну карту” – зазначив Володимир Бойко.

Цьогорічна «Fort.Missia» відбуватиметься під патронатом голови Львівської ОДА. Василь Горбаль бачить фестиваль майданчиком не лише культурної інтеграції, а й розвитку прикордонної території та залучення інвестиці, інформує прес-служба ЛОДА.

Довідка:

Другий міжнародний фестиваль мистецтв «Форт.Місія» відбуватиметься 2-4 липня. У рамках фестивалю відбудеться Перший міжнародний волейбольний турнір через лінію кордону. Театральне шоу “Драма.UA” представлятиме вистави театрів “Калейдоскоп”, “Ага-Т”, Центру імені Вс. Мейєрхольда, театру Софії та Джоель Габріельсон (Швеція), драматургічні майстерні з Павлом Ар'є та читання п'єс.
На відвідувачів фестивалю чекає вдвічі більша музична программа, ніж торік. Зокрема виступлять “Тартак”, “Мертвий Півень”, “ ;Пропала Грамота”, “Горгішелі”, “Рутенія”, “Бай”, “Shockolad”.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Парад Наречених крокує до Луцька!

Пані та панове! 11 липня Парад Наречених відвідає Луцьк. Тож запрошуємо всіх охочих жінок у весільних сукнях взяти участь у цьому грандіозному шоу, яке в Луцьку організовують редакція журналу "Ваше ВЕСІЛЛЯ" та продюсерський центр "Велд". За результатами Параду організатори планують провести фотовиставку. Нагадаємо, 8 травня Парад Наречених пройшов у Львові, 23 травня – в Сумах.

http://molod.in.ua/?p=2983

Здесь можно оставить свои комментарии.

П’ять районів Львівщини підтоплено внаслідок сильних дощів

26-27 червня внаслідок дощів, розливу річок, підйому ґрунтових вод та місцевого стоку в п'яти районах області (Буський, Бродівський, Дрогобицький, Стрийський та Жидачівський) було підтоплено 21 підвал житлових будинків, 128 присадибних ділянок та 5 ділянок доріг обласного та місцевого значення. Про це повідомляє прес-служба Міністерства з надзвичайних ситуацій України.
Станом на 7 год. 28 червня залишаються підтопленими 18 підвалів житлових будинків, 100 присадибних ділянок та 4 ділянки доріг обласного та місцевого значення. Проїзд до нас елених пунктів забезпечено.
До ліквідації наслідків залучено 55 осіб та 20 од. техніки, в тому числі від МНС 20 чол. особового складу та 7 од. техніки.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

воскресенье, 27 июня 2010 г.

Павло Табаков поділиться з молоддю секретами успіху

УЛьвівськійміськійрадіврамкахпроекту «Школауспіху» продовжуютьсязустрічішколярів, студентівізвідомимитауспішнимилюдьми. Цьогоразу, увівторок, 29 червня «Школууспіху» відвідаєодинзкращихльвівськихспіваків — ПавлоТабаков. Зустріч із усіма охочими відбудеться о 17.00, у великій сесійній залі ЛМР.

Співак поділиться досвідом, власними правилами успіху та відповість на запитання присутніх, інформує прес-служба Львівської міськради.

«У межах проекту «Школа успіху» і надалі будуть проводити системні зустрічі з іншими успішними людьми, аби молодь отримала хороші поради та приклади для наслідування. Адже саме молодь – найближче майбутнє нашого міста. Нашою метою є допомогти молодим людям у визначенні ними свого життєвого шляху. Тому зустрічі з відомими людьми та історії їхнього особистого успіху можуть стати поштовхом для самореалізації та розвитку студентів та молодих спеціалістів», — зазначив керівник проекту Володимир Шнайдер.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

До Євро-2012 Україна найме авіаменеджерів світового рівня

Напередодні Чемпіонату Європи з футболу 2012 р. Україна запросить на роботу авіаційних топ-менеджерів світового рівня. Про це в інтерв`ю “Дзеркалу тижня” повідомив віце-прем`єр-міністр України з питань Євро-2012 Борис Колесніков.
За його словами, в процесі підготовки до континентальної першості Україна зіткнулася з проблемою управління об`єктами авіаційної сфери.
“УЄФА ставить із цього приводу абсолютно справедливі питання щодо розуміння в Україні методів сучасного авіаційного бізнесу. Це меншим чином стосується Києва, � �оча питання теж є. А ось Львів і Донецьк — це серйозніше. Тому що там 30 літаків протягом 30 хвилин востаннє приймали десь в 89-90-х роках”, — повідомив Б.Колесніков.
Віце-прем`єр додав, що зараз існує проблема з персоналом і топ-менеджерами.
“Персонал ми готуємо. Топ-менеджерів запрошуватимемо. Одного-трьох, поки думаємо, світового рівня. І формуватимемо місцеві команди з випускників авіаційних вузів, тому що ставимо виключно на українську молодь”, — уточнив він.
За словами Б.Колеснікова, з топ-менеджерами буд� �ть підписані трирічні контракти, в яких з пунктів буде підбір команди і підготовка. Таким чином, як зазначив віце-прем`єр, у молоді з`являється хороша можливість отримувати на практиці світовий досвід.
РБК-Україна

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

У день Конституції Азаров здасть Росії “Нафтогаз”?

Прем`єр-міністри України і Російської Федерації Микола Азаров та Володимир Путін на зустрічі в Москві можуть обговорити можливість створення тристороннього спільного підприємства з транзиту російського газу за участю НАК “Нафтогаз України”, ВАТ “Газпром” і однієї з компаній Євросоюзу.

Як повідомило агентству “Інтерфакс-Україна” джерело в уряді, прем`єри можуть обговорити також можливість збільшення транзиту і спільного будівництва двох потужних підземних газових сховищ в Україні.

“Можливості тристороннього СП плюс будівництво двох нових потужних підземних газових сховищ і збільшення транзиту на 60 млрд м куб”, — зазначив співрозмовник агентства, розповідаючи про ймовірні теми зустрічі двох глав урядів.

Як повідомлялося, у понеділок заплановано візит М.Азарова до Москви.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Розклад сеансів Адреналіну 24/06-27/06

Здесь можно оставить свои комментарии.

Розклад сеансів Адреналіну 1/07-7/07

Здесь можно оставить свои комментарии.

У Луцьку проходить фестиваль «Студентська республіка»

Участь в утворенні цьогорічної «Студентської республіки» взяло студентство 12 вишів.

Про це у перший день роботи фестивалю «Студентська республіка» 26 червня у Луцьку на території Центрального парку культури і відпочинку імені Лесі Українки розповів голова Національно-демократичної ліги молоді Валерій Пельц, — повідомляє «Волинська правда». Фестиваль проходить 26-27 червня.

«Студентська республіка» має своїх «урядовців» — міністра культури, внутрішніх справ, економіки, губернатора, голову Нацбанку.

В ході фестивалю відбуваються соціально-економічна гра «Вибори», випуск газети «За діло», турнір з Брейнг-рингу, реєстрація партій та кандидатів у мери, квести тощо.

Валерій Пельц розповів, що участь в утворенні цогорічної Студреспубліки взяло студенство 12 вишів. «Усі вони збиратимуть валюту нашої республіки», ? розповів, проводячи до адмінприміщення уряду республіки (намету) Валерій Пельц.

[smallimg=3]Така валюта, за словами голови республіканського Нацбанку Оксани Киричук, називається «шарою». «При реєстрації команд кожній видається по 10 шар. Учасники економічної гри створюватимуть підприємства. Надаватимуть послуги і за це отримуватимуть такі гроші. «Шари» даватимуть і переможям конкурсів», — розповіла Киричук.
Оксана Киричук повідомила, що очолює Нацбанк студреспубліки вже третій раз, потрапила до цієї фінустанови маючи великий багаж власної участі в органах студенського самоврядування у Волинському державному коледжі технологій і бізнесу.

Головний «криміналіст» студреспубліки, Міністр внутрішніх справ Анатолій Котлюк розповів, що гарантуватиме безпеку та порядок на території самоврядного утворення. «Порядок буде, ? зауважив Котлюк та нагадав, що тут не можна ні розпивати алкогольні напої, ні курити цигарок, а тим паче вживати наркотичні речовини.

До речі, серед правил, які регулюють життя студреспубліки і були розвішені на деревах, йшлося про заборону: «фальсифікацій та будь-яких підробок», «пошкодження майна», «неявки до суду при призові», «використання погроз та шантажу», «розпалювання багаття». «Хто буде порушувати правила, у тому числі коли йдеться про алкоголь – відразу будемо дискваліфіковувати», ? сказав Міністр.

[smallimg=2]Студентський мер та губернатор студреспубліки Майя Марченко, обрана на цю посаду на минулорічному фестивалі, повідомила, що цього року дводенне життя молодої країни доповнюють нічний квест та конкурс краси з визначення Першої леді республіки.

Як стало відомо, студентські команди реєструвалися у політичні партії, які у свою чергу висувають кандидатів в мери. При цьому вибори проходитимуть за чітко визначеними процедурними вимогами – з бюлетенями, урнами для голосування, територіальною виборчою комісією.

«До дня незалежності Магістрат і мер поїде на всеукраїнські збори таких студентських органів влади з різних областей», ? розповів Пельц.

Про свої амбіції стосовно мерства у Студреспубліці розповіла представниця команди ВНУ імені Лесі Українки Олена Гнатюк: «Ми хочемо відкрити своє бюро послуг. Підприємство, яке надаватиме послуги з транспорту, косметичні».

Участь у відкритті фестивалю взяли луцький міський голова Богдан Шиба, заступник начальника управління у справах молоді та спорту Волинської облдержадміністрації Ігор Дмитришин, начальник відділу у справах сім'ї та молоді Луцькради Ольга Коритнєва.

http://www.volynnews.com/allnews/view.php?id=16123

Здесь можно оставить свои комментарии.

У Луцьку молодь продемонструвала бунтівні рухи в мистецтві

Як ідеться у матеріалах виставки, її учасниками є творчі молоді люди. Серед них – митці з різних міст Західної України, переважно вихідці з Луцька. Такий підхід до відбору учасників є основною ідеєю творчого проекту «10-та платформа», який вперше розпочав свою роботу у 2006 році. Саме тоді група львівських студентів відчула потребу повернутися власним мистецтвом та власним серцем до міста, з якого вони зросли.

Молода художниця Вікторія Федина розповіла, що виставка сповнена позитивом, якого ми не помічаємо за буденним життям. «Тут кожен твір – це лист із повідомленням, написаним для вас», – сказала вона відвідувачам експозиції в луцькій Галереї Мистецтв.

Інша художниця – Ірина Корчук – зізналася: «Ми – мрійники, мріємо, творимо, і цього ж бажаємо вам».

Схвально про виставку відгукнулася відома майстриня Тетяна Мялковська: «Мене тішить, що Волинь, незважаючи на свою врівноваженість ментальну, робить такі бунтівні рухи, особливо – молодь».

«Я хочу вам побажати перебувати у тусовці духу, але не втрачати свого обличчя. Адже лише індивідуальність має значення в мистецтві», – додала вона.

http://vip.volyn.ua/news/u-lutsku-molod-prodemonstruvala-bunt-vn-rukhi-v-mistetstv

Здесь можно оставить свои комментарии.

На Волині стартувала підготовка до «Бандерштату-2010»

На Волині стартувала підготовка до четвертого за рахунком Всеукраїнського фестивалю альтернативної музики та сучасного мистецтва «Бандерштат-2010», який цьогоріч пройде в новому для себе місці – на території Музею історії сільського господарства – скансену, який знаходиться під відкритим небом в селі Рокині за 12 кілометрів від Луцька. Запланований захід на 7 та 8 серпня. Незважаючи на позиції нової влади щодо історичного минулого України та зокрема сторінок історії УПА та постаті Степана Бандери, який є символом «Бандерштату», орг� �омітет заходу принципово поставив за мету проведення фестивалю. Як і всі попередні роки незмінним організатором «Бандерштату» є всеукраїнська молодіжна організація «Національний Альянс».

До 16 липня триватиме відбір гуртів на музичну сцену фестивалю, неодмінною умовою участі для яких є україномовний творчий репертуар та наявність пісні на патріотичну тематику. Серед хед-лайнерів музичної сцени «Бандерштату» заплановані гурти, які минулого року тішили слухачів на фестивалі – «Роллікс», «Тартак», з якими наразі ведуться перемовини. Не виключений варіант і інших зірок української сцени на «Бандерштаті».

Традиційно широкою буде і патріотично-виховна складова фестивалю, в рамках якої заплановані зустрічі з ветеранами УПА, розгорнення різних тематичних виставок та експозицій, історична реконструкція, лекції на тематику історії УПА та національних героїв України тощо. Також в програмі фестивалю будуть традиційні для «Бандерштату» конкурс на кращого стрільця, майстер-класи з традиційних українських бойових мистецтв, патріотичні квести, нічна ватра, татуювання та боді-арт патріотичного змісту та багато іншого. Літературна частина ф� �стивалю буде представлена молодими поетами з різних куточків України.

Запрошуємо Вас до співпраці у реалізації Всеукраїнського фестивалю альтернативної музики та сучасного мистецтва «Бандерштат-2010» в якості як учасників та гостей, так і потенційних спонсорів!

Здесь можно оставить свои комментарии.

Арт фестиваль «UPfest» 2010

«Upfest» — фестиваль музики і мистецтва, один з найбільших в Україні, програма якого обіймає концерти на декількох сценах, біля сорока майстер-класів різних напрямків, семінари, перегляд кінофільмів та багато інших цікавих імпрез.

Фестиваль «UPfest» з самого початку є міжнародним. Запрошені гурти, викладачі семінарів та майстер-класів прибувають сюди з таких країн, як Великобританія, Польща, Швеція, США, Швейцарія, Білорусія.

За 3 роки існування на UPfest виступили такі гурти:

UPday 2010:
Holding Onto Hope (USA)
HOMEBODIES (Київ)
TO LEAVE A TRACE (Луцьк)
Keto (Луцьк)

UPfest 2009:
INTOHIMO (Швеція)
PREACHER (Німеччина)
TO LEAVE A TRACE (Луцьк)
КРИХІТКА (Київ)
ФЛАЙzZzА (Луцьк)
ФЛІТ (Івано-Франківськ)
HOMEBODIES (Київ) та інші

UPfest 2008:
MAMMUTH (Швеція)
WONDERLAND (Швеція)
MY ENDLESS WISHES (Швеція)
Pins (Київ)
E-42 ( post hardcore, Ukraine) та інші

UPfest 2006:
OX (Польща)
PHOSPHONIC (Швейцарія)
КАРНА (Київ)
ФЛІТ (Івано-Франківськ) та інші

DJ & VJ :

DJ ART
DJ MIX
DJ Hobbit
DJ Left Behind
DJ Troublemaker
DJ Zealot
DJ GoAmi
DJ Andys
DJ Scamp
DJ Shumin
Dance Project «3GADA»
LIME VJ's
Shifted VJ's

Місце:
Фестиваль відбувався на території історико-культурного заповідника «Старе місто», а зокрема в замку Любарта, та на території оздоровчого комплексу «Сонячний», поблизу м. Луцька.

З питань акредитації ЗМі та питань реклами звертайтесь за телефонами:
093 3906910
066 4622410
ds.dogma@gmail.com

Здесь можно оставить свои комментарии.

суббота, 26 июня 2010 г.

Стати співучасником “Драми”

Людям, які мають слабкі нерви чи проблеми із серцем, мистецька майстерня “Драбина” – організатор Фестивалю сучасної драматургії “Драма.UA”, що відбуватиметься 30 червня і 1 липня у Львові на Фабриці повидла (вул. Б. Хмельницького, 124) та 2 – 3 липня у с. Поповичах Мостиського району на Львівщині – разом із міжнародним фестивалем мистецтв “Fort.Missiа”, не радить приходити на окремі заплановані вистави. Особливо, коли є цілковите несприйняття нецензурної лексики та світосприймання у темних барвах. Адже чимало с учасних драматургічних текстів є саме такими – психологічно складними і з брутальною стилістикою, хоча аж ніяк не пласкими, а такими, що звертаються до глибинних цінностей.

Одинадцять театрів з України, Швеції, Чехії та Польщі спробують стати творцями експериментального творчого дійства, метою якого є створення сприятливого середовища постійної дії для розвитку сучасної української драматургії.  Зокрема йдеться  про Центр ім. Вс.Маєрхольда (Херсон), “Nie Ma” (Щецін, Польща), “Ага-Т” (Луганськ), “Котелок” (Харків), Krutovadlo Kachny (Прага, Чехія), Софія та Джоель Габріельссон (Стокгольм, Швеція), “Калейдоскоп” (Тернопіль), “Хочу” (Львів), Юрій Полєк, Юрій Пилипчик (Івано-Франківськ &n dash; Коломия), NAFTA (Львів – Харків), “Територія” (Хмельницький).

Фестиваль, наголосили організатори на попередній зустрічі з пресою, акцентуватиме увагу на читаннях та презентації вистав уже знаних п’єс, автори яких змінили обличчя як української, так і європейської драматургії. Зокрема, спеціально для “Драми.UA” вперше перекладені українською твори відомих британців – “Мати” Марка Равенхіла та “Сім єврейських дітей” Керіл Черчілль.

Як розповіла присутнім арт-директор фестивалю Оксана Дудко, хоч ніхто цього спеціально не планував, але буде представлено чотири  п’єси відомого російського драматурга, режисера та актора Івана Вирипаєва –  автора, п’єси якого часто ставлять в Україні. І що цілком несподівано –  Вирипаєвський “Кисень” буде репрезентований двічі – у виконанні українців та поляків.

Фестивальна програма, окрім власне вистав та читань, передбачає також “круглі столи”, розмови з драматургами Олександром Ірванцем та Наталією Ворожбит, драматургічні майстерні з Павлом Ар’є, театралізовану презентацію журналу “Коза”, оголошення переможців конкурсу авторських драматичних творів “Драма на Драбині”, а ще – розмаїті драматургічно-театральні обговорення та перформанси.

Дійство, якого шанувальники Мельпомени справді чекають, має пожвавити як мистецьке театральне життя, так і буття сучасної української драматургії. Принаймні заохотити до творення нових драматургічних текстів. 

 

Джерело: lvivpost.net

Здесь можно оставить свои комментарии.

Повернутися на кухню

На підготовку нового альбому українському гурту “Мері” знадобилося  близько трьох років. За цей час, кажуть учасники гурту, вони встигли подорослішати і створити музику, яка, на їхню думку, орієнтується на серйознішу і мислячу аудиторію, аніж попередній альбом “Меридіани”. Левова частка новоспечених пісень – ліричні балади з вкраплення року.

– Я хотів би, щоб наші слухачі відчули, що “Мері” – музика не тільки для настрою, це й серйозні роздуми про життя. Нова платівка повинна відкрити інший бік нашого багатогранного гурту, ми можемо експериментувати з музикою, змінюватися, – розповідає Віктор Винник, фронтмен гурту “Мері” на презентації у нічному клубі-ресторані “Рафінад”. – Ми хотіли сказати щось важливе і зробити це доступно – наче порозмовляти зі старими друзями на кухні і розказати усе, що не говорять на людях. Поговорити так, як г оворять під гітару за горнятком чаю. Оскільки наближається час, коли, ймовірно, знову не все можна буде говорити вголос, то ми хочемо наговоритися вдосталь…

Від часу виходу останнього альбому хлопці встигли написати 12 пісень, серед яких: “Прощатися”, “Не люблю”, “Лялька”, “Помри, тільки не сьогодні”, “Вокзали”, “Зерна”, “Незнайомий мій брат”, “Таблетки”, “Годинник”, “Молоді мами”, “Не Віталік”, “Good bye, baby”  та три бонусні треки “Місто”, “Не Віталік (ремікс)”, “One more kiss” . Багато з них вже встигли прозвучати на радіо. Музиканти також зняли перший кліп “Прощатися” на однойменну пісню з нового альбому. В основі кліпу кадри з відомим журналістом Ігорем Пелихом. Як розповів Віктор Винник, у цієї пісні є історія. Слова були написані близько двох років тому, а через рік загинув добрий знайомий гурту Ігор Пелих. Коли музиканти знімали кліп, то вирішили долучити й робочі відеоматеріали зі спільних з Ігорем концертів та акцій. Сама ж пісня не має ніякого стосунку до цієї трагічної події і не є прямою присвятою. Що ж до хіта “Не Віталік”, то хлопці запевняють, що зла Козловському жодним чином не бажають. Навпаки, згідно з формулюванням Ві� �тора Винника, головне правило шоу-бізу – “Піарся – або помри!”, тому вони вважають, що допомогли Віталію Козловському всім, чим змогли. Ідея виникла на ґрунті внутрішнього конфлікту лідера гурту, який вважає, що українська музика не повинна прогинатися у бік Росії і не має калькувати “кіркоровщину”, а пісня “Не Віталік” – це своєрідне “фе!” розважальній музиці такого штибу.  Хлопці резюмують, що платівка вийшла зваженою і спокійною, як вони й хотіли.

 

Джерело: lvivpost.net

Здесь можно оставить свои комментарии.

Як “Віртуози” скликали віртуозів

Як

Нещодавно у Львові завершився традиційний, уже двадцять дев’ятий, Міжнародний фестиваль музичного мистецтва “Віртуози”. Закривати цей музичний форум випала честь Соломії Івахів – відомій молодій українській скрипальці, котра активно гастролює не лише в Україні, але й у США (де тепер живе і працює), Китаї, Західній Європі. Цього разу Соломія виступила поруч з талановитим українським гобоїстом, лауреатом багатьох міжнародних конкурсів Юрієм Літуном. Разом із камерним оркестром Львівської філармонії “Віртуози Львова&rdqu o; під керуванням народного артиста України Сергія Бурка вони  виконали подвійний Концерт Й.С.Баха для скрипки і гобоя з оркестром. Молоді музиканти виявили тонке розуміння техніки ансамблевої гри, вміння слухати один одного, гнучко реагувати на будь-які динамічні зміни. А в Концерті  Марчелло для гобоя з оркестром Юрій Літун продемонстрував володіння гарним, художньо осмисленим звуком, різноманітні технічні можливості інструменту, інтонаційно чисту і продуману гру.

Концерт для скрипки з оркестром В.А. Моцарта є одним із  найважчих творів для інтерпретації. Класичний стиль вимагає від виконавця філігранного опрацювання деталей музичного тексту та водночас вміння тримати і думкою єднати все у цілісну композицію. Соломія Івахів з успіхом справилася з цим нелегким мистецьким завданням. А на завершення концерту вона виконала знамениту рапсодію для скрипки з оркестром “Циганка” М. Равеля, що є одним з вершинних творів світової скрипкової літератури. Тут композитор використав тради� �ії скрипкової віртуозності, що сягають часів Н. Паганіні. Інтонаційною сферою твору є народна музика угорських циган.

Рапсодія починається великою інтродукцією для скрипки соло. У ній Соломія виявила і майстерно передала різні зміни настрою, раптові переходи від драматичних фраз до патетичних чи наспівно-ліричних, які переривалися блискучими пасажами і флажолетами. Музична форма твору – тема з варіаціями, в яких виразові можливості скрипки використані Равелем дуже сміливо і незвично, зокрема, це стосується введення нових скрипкових прийомів. Кода-імпровізація – це феєрверк майстерної віртуозної гри Соломії. Легкість  у відтворен� �і безперервної плинності музичного розвитку з його поступовим максимальним прискоренням засвідчила непересічний талант української скрипальки.

Виступ Соломії Івахів викликав жваву реакцію її шанувальників. Тож не дивно, що на настирливу вимогу слухачів Соломія повторила на біс коду “Циганки” Равеля.

Необхідно відзначити,  що Львівський камерний оркестр “Віртуози Львова” під орудою С. Бурка став гідним партнером для солістів. Він звучав злагоджено, інтонаційно чисто, ритмічно точно, динамічно збалансовано, створюючи яскраво образну, емоційно наснажену ауру концерту. 

Оксана Захарчук

Джерело: lvivpost.net

Здесь можно оставить свои комментарии.

пятница, 25 июня 2010 г.

Росіяни називають об`єднання «Газпрому» і «Нафтогазу» «історично визначеним кроком»

Об`єднання «Газпрому» і «Нафтогазу» є історично визначеним кроком, заявив голова правління ВАТ «Газпром» Олексій Міллер, виступаючи на річних загальних зборах акціонерів.

«Сьогодні значно просунулися у співпраці з Україною — обговорюється можливість об`єднання «Газпрому» і НАК «Нафтогаз України». Це історично визначений крок. Газотранспортні системи «Газпрому» і «Нафтогазу» є єдиним комплексом, що функціонує тільки в тісній зв`язці один з одним», — сказав О.Міллер.

Він переконаний, що газова галузь України, як елемент глобального газового ринку, має майбутнє при розвитку разом з газовою галуззю Росії.

«Тільки в цьому випадку буде гарантовано довгострокове завантаження транзитної газотранспортної системи, й українська труба матиме не від'ємну вартість», — наголосив голова правління «Газпрому”.

УНІАН

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

У Городоцькому районі під час сварки вбили чоловіка

Трагічно закінчився конфлікт між двома чоловіками, що виник у приміщенні літнього павільйону в одному з населених пунктів Городоцького району. Як повідомляє ВЗГ ГУМВСУ у Львівській області, 43-річний чоловік заподіяв численні тілесні ушкодження 35-річному громадянину від яких той помер.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

В урочищі на Львівщині знешкодили 151 реактивну міну

Протягом 21–24 червня піротехнічною групою 6-го спеціального регіонального центру швидкого реагування ОРС ЦЗ МНС України продовжувалися роботи з обстеження території урочища “Куснева” поблизу села Дунаїв Перемишлянського району, де 18 червня були виявлені застарілі боєприпаси часів ІІ Світової війни.

На місці події всього виявлено, вилучено  та знешкоджено встановленим порядком 151 реактивну 158,5 мм міну загальною вагою 5285 кг. До проведення робіт 24 червня було залучено 16 осіб та 6 одиниць техніки, повідомляє управління з питань надзвичайних ситуацій ЛОДА.

 

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Наступного тижня розпочнуть порятунок скульптури Меркурія

У середу, 30 червня, о 10 год, на перехресті вулиці Січових Стрільців та проїзду Крива Липа розпочнеться реалізація першого етапу порятунку скульптури Меркурія. Про це повідомили представники громадської ініціативи “Врятувати Меркурія”.

За допомогою автокрану, архітектори та представники ініціативної групи проведуть коротке обстеження пам`ятки – не лише Меркурія, але й інших елементів композиції — «колеса фортуни» та «ангелів» і розпочнуть створення реставраційного завдання проекту.
«Не посягаючи на беззаперечний авторитет Лева-старійшини, ми хочемо, щоб урятований Меркурій став одним із нових символів нашого міста. Меркурій буде символом Львова сучасного, ділового, динамічного – Львова, спрямованого в майбутнє», — зазначають ініціатори акції.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

У Львові чоловік потрапив під колеса «Жигулів»

25 Учора, 24 червня, близько 8.00 год. у Львові на вулиці Городоцькій 53-річний пішохід, мешканець Самбірського району, потрапив під колеса автомобіля «ВАЗ», яким керував 28-річний львів`янин. Про це інформує прес-служба управління ДАІ у Львівській області

Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди пішохід отримав травми у вигляді закритого перелому великогомілкової кістки, після чого його госпіталізували у травматологічне відділення.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

четверг, 24 июня 2010 г.

Львівські депутати відмовилися за безцінь віддавати кінотеатр імені Миколайчука

Депутати Львівської міської ради не підтримали проект ухвали щодо проведення некомерційного конкурсу на нежитлові приміщення кінотеатру імені Миколайчука, що знаходиться на вулиці Личаківській, 131. За це питання проголосувало лише 10 обранців, тоді як необхідний мінімум для прийняття ухвали – 46 голосів.

Проект ухвали передбачав проведення некомерційного конкурсу на приміщення кінотеатру, загальною площею 810,3 кв м, терміном на 25 років за 1 гривню на рік.

В умовах конкурсу йшлося про те, що кінотеатр мають перетворити на культурний центр, а сам конкурс мав проводитись серед неприбуткових благодійних організацій. Впродовж трьох років переможець конкурсу мав завершити ремонт та відновлювальні роботи в кінотеатрі. Члени комісії з питань культури наголосили, що їх комісія закликала провести конкурс, проте він мав бути комерційним, оскільки неприбуткова благодійна організація не зможе довести кінотеатр до ладу і забезпечити його успішне функціонування.

Окрім того, завдяки продажу кінотеатру на комерційних умовах, місто зможе залучити додаткові кошти до міського бюджету.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Серед тестів ЗНО цьогорічні абітурієнти найбільше ігнорують хімію

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала явку абітурієнтів на цьогорічні тести зовнішнього незалежного оцінювання. Загалом по Україні за 11 днів на тести з'явилося 85,71% абітурієнтів. Потенційні студенти Львівщини проявили відносно велику активність – 90,81% з них уже пройшли ЗНО. Для порівняння, у Києві цей показник становить лише 80,54%.

Цікавими є також показники явки на тести з різних предметів. Найпопулярнішими є тести з української мови та літератури — 88,5% для третьої сесії, 88,2% — для другої та 87,3% — для третьої. У той же час єдиним предметом, явка на який є нижчою 80%, є хімія — 78,3%.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

У Львові відбудеться теренова гра для дітей

Сьогодні, 24 червня у Сихівському  парку, що на вулиці Чукаріна відбудеться  теренова гра. Близько 50 дітей братимуть участь в грі в парку, інформує прес-служба Львівської міської ради.

 «Основною метою такого заходу є популяризації здорового способу життя, залучення дітей та підлітків до вивчення історії Львова, розвиток навиків орієнтування на терені», — говорить директор установи дитячо-юнацького молодіжного клубу Сихівського району Володимир Холявінський.

Нагадаємо, у Львові є  6 установ дитячо-юнацьких молодіжних клубів. Кожна з цих  установ займається дозвіллям та відпочинком дітей. Також у цих 6 установах працює 69 спортивних та мистецьких клубів.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Зварича судитимуть у Києві

Судовий розгляд кримінальної справи проти колишнього голови Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича відбуватиметься у Києві. Проце "Львівському порталу" стало відомо з поінформованих джерел.

Верховний Суд України вирішив, що розгляд цієї справи відбуватиметься в Апеляційному суді Києва.

Як відомо, І.Зварича звинувачують в отриманні хабара в особливо великих розмірах.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

На Львівщині для дітей-сиріт шукатимуть наставників та патронатних вихователів

Круглий стіл для представників місцевих органів виконавчої влади, християнських організацій та церков, які працюють в інтересах дітей у Львівській області відбувся сьогодні у Львівському музеї історії релігії відбувся. Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

Під час круглого столу відбулася презентація проекту «Одна надія», який передбачає пошук та підготовку наставників та патронатних вихователів для дітей-сиріт в інтернатах та дитячих будинках.

Окрім цього, відбулася презентація Всеукраїнського альянсу «Україна без сиріт», який займається пошуком партнерів для подолання проблеми сирітства в Україні.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Олег Назаров: “Львів попереду Петербурга на три кроки. А, може, на всі п’ять”

Олег Назаров: Львів попереду Петербурга на три кроки. А, може, на всі п'ять

З Олегом Назаровим ми зустрілися напередодні другого семінару у Львові. Організатори його візиту – тренінговий центр “Максимум”, виробили московській зірці такий щільний графік, що на домовлене інтерв'ю довелося чекати більше двох годин. Але врешті- решт о 9 вечора змучений після насиченого дня маестро таки погодився відповісти на питання KAVY.

Олег Назаров – особа непересічна. Одні вважають його видатним ресторанним критиком, маестро ресторанного бізнесу, генієм у мастерності просування ресторанів та просто шоуменом. Інші — авантюристом, який не сам не створив жодного проекту, але активно навчає інших тому, як зробити ресторан успішним. Об’єктивним, натомість, є те, що його книжки “Як розкрутити ресторан”, “Як загубити ресторан”, “Найкращі ресторанні “фішки” світу” стали бестселерами, а тренінгові компанії збирають на його семінари десят ки рестораторів.

Про вибухові емоції

— Пане Олеже, як часто Ви буваєте у Львові? Які ресторани відвідуєте ?

— Вперше я був у Львові у 1989 році, вдруге – у березні цього року. Тож мій нинішній візит – третій. Сьогодні побував у “Хмільному домі Роберта Домса”, в “Кафе №1″, в “Кумпелі”, в “Казанові”, на Сихові в ресторані “Оазис”, в “Сантіно” був. А минулого разу обійшов майже усі заклади групи “Фест”. Вражень досить багато. Коли повернуся до Москви – опишу їх всіх у двох статтях, бо в одну всі не помістяться.

— І що це за враження? Цікаво, які емоції у Вас викликають львівські ресторани?

— Я проїхав весь колишній Союз – з півночі на південь і зі сходу на захід. І можу сказати, що під час минулого візиту був вражений ресторанною культурою Львова. Більше того, цього разу це відчуття ще більше підсилилося. Найбільше мене вразив креативний дух ресторанів. Тобто люди розуміють, що вони знаходяться в історичному місті. І це, мабуть, породжує величезний творчий вибух. Усі заклади, які ми відвідали, зроблені з неймовірною любов’ю і вигадками. У різних містах є багато ресторанів з різними фішками – ці ресторани є відом� �ми, успішними, розкрученими. Але створити цілу мережу таких закладів, як це вдалося зробити групі “Фест”, і щоб всі вони були настільки різними, але водночас з такою потужною енергетикою і задумками, – такого більше ніде немає. Юрію Назарукові, Андрієві Худо та іншим, які беруть участь в цьому проекті, – великий ріспект. У Марка Зархіна, з яким ми познайомилися минулого разу, також є дуже чітке розуміння публіки. Узагалі, він дуже позитивний чоловік. Львівські ресторатори — це люди, які люблять своє місто і боряться за кліє нта. І це навіть не можна описати просто словами “Ми любимо Львів”. Бо можна говорити, декларувати, а можна – робити. От львівські ресторатори це реально роблять. Про ресторан “Під золотою розою” мені вперше розповів в місті Набережні Човни ресторатор Діма Шемуратов. Він почув про цей ресторан, приїхав, поїв, потім отримав рахунок з якоюсь астрономічною сумою; йому нібито нахамив офіціант, потім ще прийшов адміністратор – з жінкою, дітьми. Він розлютився ще більше. Але потім зауважив, що насправді всі навколо сміються, і в ін зрозумів, що це лише вистава, розіграна для нього одного. Діма Шемуратов з таким захопленням про це все розповідав! Його цим просто купили! Ресторанний бізнес – це бізнес емоцій, бізнес хорошого настрою. Бо насправді ресторатор торгує емоціями. Тому коли “Фест” називає себе холдингом емоцій – це абсолютно вірно.

Про геморойний бізнес

— Основний напрям Вашої діяльності – це event-заходи. У цьому напрямку плануєте працювати з львівськими рестораторами?

— Це залежить від замовлень. Я готовий працювати хоч з львів’янами, хоч з мурманцями. Після першого свого семінару у Львові, я поїхав з семінаром про event-заходи в Одесу. Після цього мені зателефонували 6 осіб, які просили сценарії, поради. Зокрема, був хлопчина з Луганська, якому я скинув 2 сценарія і він згодом їх у себе втілив. Мій другий семінар – власне про моє ноу-хау – event-заходи. Якщо когось це зацікавить, ми співпрацюватимемо.

— Ви декларуєте, що знаєте всі нюанси ресторанного бізнесу. Проте свій ресторан досі не відкрили. Чому?

— Тому і не відкрив, що я знаю всі нюанси. Це такий геморойний бізнес! Цим бізнесом просто потрібно жити і ним вмерти. А я вже немолода людина, я не хочу стільки працювати.

— Але Ви, можливо, консультували когось від початку і до кінця створення ресторану?

— Ні. Я спеціалізуюся на “просуванні” ресторанів. У цьому кращого за мене немає. А щодо організації ресторанного бізнесу, то ресторатори, мабуть, знають краще, ніж я, як це зробити. Зрештою, я ніколи не консультую по тому, в чому не розбираюся.— Ви казали, що здивовані кількістю рестораторів, яка до вас прийшла на перший семінар у Львові. Більше було лише один раз в Новосибірську. Чим Ви це можете пояснити?

— Можливо, це можна пояснити моєю популярністю, що зросла. Можливо професійною роботою тренінгової компанії, яка організовувала мій візит.

— А за межами пострадянського простору теж читаєте лекції?

— Ні.

— Ви видали кілька книжок. Де черпаєте інформацію, викладену в них?

— Те, що стосується “просування” ресторанів, це на основі власного досвіду. А коли я писав про 1000 хитрощів ресторанного бізнесу чи про те, як крадуть у ресторанах, то спирався на інформацію від знайомих рестораторів. Справа в тому, що в мене величезна кількість знайомих, друзів саме серед власників закладів, кухарів та адміністраторів. Я можу з упевненістю сказати, що іншої такої людини, як я, з таким об’ємом спілкування в цій галузі просто немає.

— Ви написали книжку про фішки ресторанів світу. Можна сподіватися, що львівські ресторани туди також потраплять?

— Фішка в “Розі” – це концептуальна річ. Те саме – в “Масоні”: у кожного своя карточка на 90 відсотків знижки. Якщо про це не знаєш – можеш повністю оплатити рахунок. Я внесу це в книжки, коли вони перевидаватимуться. А наразі просто розповідатиму про це на семінарах. Насправді, вигадати ресторанну фішку дуже складно. А у львівський креатив я просто закохався. У Росії найкреативнішим вважається Петербург — там і назви прикольні, і формати неочікувані. Але Львів попереду Петербурга на 3 кроки. Якщо не на 5.

Про совдепівський рудимент

— Ви радите не ходити в Москві в ресторани з російською кухнею, бо стверджуєте, що вони пройняті совдепією…

— Так, ці ресторани або совдепівські, або орієнтовані на іноземців. В останніх, скажімо, гірка квашена капуста може коштувати 10 євро. Хоча її ціна – 3 копійки.

— Що є критеріями цієї совдепії? У Львові Ви її теж побачили?

— Це кухня, переповнена майонезом, незонований ресторанний простір, великі ангари, однакові столи-стільці, відсутність м’яких зон, тупий сервіс, очікування, переконання на кшталт, що якщо ти ресторан, то народ сам до тебе попре. А нині все не так. Нині потрібні фішки, потрібна цікава кухня, треба боротися за клієнта, кожного так облизати, щоб він був переконаний, що рідніший тобі за маму і батька.

— На пострадянському просторі чомусь вперто не приживаються ресторани “високої кухні”. Усі спроби відкрити такий ресторан закінчилися невдовзі його закриттям. На Вашу думку, чому?

— Знаєте, для того, щоб людина могла отримати задоволення від Маркеса чи Борхеса, треба, щоб вона перед тим багато читала. Якщо перед Маркесом людина читала лише Буратіно, то її улюбленою книжкою буде саме Буратіно. Іншими словами, повинен бути відповідний культурний рівень. А на пострадянському просторі немає ресторанної культури, культури споживача. Після 70 років совдепії в людей з’явилася потреба простої нормальної, зрозумілої, доступної, знайомої їжі. Спочатку треба задовольнити цю потребу, а потім вже людям захочеться чого� �ь іншого. Звичайно, є одиниці, які вже хочуть цього “іншого”. Вони вже поїздили по Європі, відвідали зіркові мішленівські ресторани. Але це справді одиниці. Зараз людям потрібна просто зрозуміла їжа, щоб наїстися. Можливо через кілька десятків років, коли люди нарешті наїдяться, їм захочеться втілити у життя свої гастрономічні забаганки. Але наразі цього немає.

— Можете передбачити, яка кухня буде популярною найближчим часом?

— Насправді, це непередбачувано. У 90-ті роки популярною була мексиканська кухня – бурітос, боби, все гостре, текіла. Потім всі перейшли на суші, сашимі. Потім раптом прийшла італійська кухня. За нею – азербайджанська і узбецька. Причому ці кухні досі популярні. Усе чекали, що стане популярною китайська. Але цього так і не сталося. У “просунутих колах” нині стає популярною паназіатська кухня – це трішки японської, трішки тайської, трішки полінезійської. Тайська кухня, до речі, неймовірно смачна. Я взагалі вирішив в Тайланд поїхати жити.

— Невже через смачну їжу?

— Не лише. Там дуже гостинні люди. Клімат хороший і все дуже дешево.

— Дякую за розмову ) 

Джерело: kava.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Вітаємо “Валентино”з першим Днем народження!

Вітаємо Валентиноз першим Днем народження!

25 червня 2010 року елітний ресторан італійської кухні “Валентино” святкує свою першу річницю.

За цей рік ресторан “Валентино” відвідало чимало знаменитих гостей таких, як: Валерій Леонтьєв, Лоліта, Григорій Лепс, Влад Яма, Ігор Кондратюк.

За рік свого існування заклад зарекомендував себе з якнайкращого боку. Яскравим доказом стала відзнака “Обличчя міста 2009″ у номінації “Львів гурман”, а також сертифікат відповідності, яким ресторану “Валентино” присвоєно клас обслуговування “люкс”.

KAVA.LVIV.UA вітає ресторан “Валентино”, його керівництво і працівників з Днем народження закладу. Бажаємо подальшого успіху і процвітання! 

Джерело: kava.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Учені довели, що жінки з низьким IQ шукають багатих чоловіків

Жінки з низьким IQ більшою мірою схильні захоплюватись багатими чоловіками, ніж розумні жінки, з`ясували дослідники.

На думку вчених, це пов`язано з початковою жадібністю жінок з низьким IQ. Крім того, важливу роль грає бажання забезпечити фінансову безпеку для своїх майбутніх дітей.

Автор дослідження доктор Крістін Станік з Університету Мічигану відзначає, що це цілком природно для жінок, які отримали погану освіту з поганими перспективами в плані роботи, шукати заможного кавалера. Власне, та ж мотивація була у жінок ще в давні часи, коли добробут чоловіка безпосередньо впливав на шанси виживання дітей і матері.

Дослідження також показало, що більш розумні, фінансово незалежні жінки більшою мірою, ніж дами з низьким IQ, йдуть на короткочасні стосунки. На думку доктора Станік, це пов`язано із завищеною самооцінкою, часто властивою активним, діловим жінкам.

ТСН

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

среда, 23 июня 2010 г.

Сладким і преблагим гласом

Сладким і преблагим гласом

Черговий аудіораритет від засновника та промотора Фестивалю давньої музики у Львові, музикознавця Романа Стельмащука, який є і керівником вокальної формації “A capella leopolis”. Цього разу  під ошатною обкладинкою зібрані “Пісенні замальовки з української старовини” – канти XVII – XVIII ст. У намаганні максимально відтворити звучання та атмосферу міського музичного побуту тієї доби виконавці використали й відповідний інструментальний супровід, також розіграли цілий сюжет, запозичений із гоголівського “Вія”. Вони вирі шили проілюструвати побут бурсаків, так жваво змальований у класичній повісті, кантами різної тематики – від уроку музики (“Ім’я моє єсть дишкант”) до вертепу (“Шедше тріє царі”), від пісень, близьких до народних (“Да під вишнею, під черешнею”) до т.зв. “пияцьких” концертів похмільної тематики і … на цілих 12 голосів-партесів (“Сначала днесь поутру рано/ хто ввечеру п’ян бил,/ Лучше опохмелиться/ горілкою преізрядно”).

Джерело: lvivpost.net

Здесь можно оставить свои комментарии.

Мобільні телефони згубні для кохання

Мобільні телефони згубні для кохання

Клод Лелюш, французький режисер, про жінок та чоловіків

32-й Московський міжнародний кінофестиваль відкрився новою картиною класика світового кіно Клода Лелюша “Жінка й чоловіки”. Він став і володарем першого фестивального призу – нагороди за внесок у кінематограф.

У програмі візиту Клода Лелюша також майстер-клас “Від фільму до фільму”, що відбувся 19 червня. А перед тим авторові пощастило побачити Лелюша під час ювілейного Каннського кінофестивалю, де режисер взяв участь у грандіозному проекті “Кожному своє кіно”.

Мобільні телефони згубні для кохання

Він зняв новелу “Кіно бульварів”, яку присвятив своїй мамі. Сам зізнався журналістам у Каннах, що знімає жіноче кіно і що кінотеатри, куди водила його мама, стали для нього найкращою кіношколою. Проте “стовідсотковий парижанин”, як сам про себе каже Лелюш, розповідав не лише про жінок і про кіно, а й про те, чому почувається щасливим.

– Ви стверджуєте, що Ви – щаслива людина. Навіть Ваша книга називається “Улюбленець долі”. Але чому знову й знову знімаєте кіно про самотність, розлуку та нерозуміння?

– Думаю, ми ставимо собі занадто багато запитань. Потрібно просто робити. Захотів щось зробити – роби! Сьогодні жінка відіграє подвійну роль у суспільстві, оскільки чоловік часто не готовий узяти  на себе відповідальність, від чогось він може втекти й піти, а жінка змушена здобувати статус чоловіка. І я у своїх стрічках намагаюся простежити, що змінилось відтоді, як я знімав “Чоловіка і жінку”.

Ті, хто ставить багато запитань, нещасні. Щасливі ті, хто живе сьогоденням, насолоджуючись кожною секундою. Я фахівець із теперішнього часу, і я щасливий.

– В одному з Ваших фільмів звучить пісня “Щастя краще, ніж життя”. Ви дійсно так вважаєте?

– Так, це моя життєва філософія. Утім у цьому я не надто відрізняюся від інших: кожен знає, щастя – найдорожче, що ми маємо. Якщо ж мене запитати про моє щастя, то я, звичайно, ухилюся від відповіді. Але насправді вважаю, що щастя нам можуть подарувати митці, вони – справжні улюбленці Бога. Саме вони зберігають ключі від щастя.

– Відомо, що всі акторки просто обожнюють Вас…

– Тому що я знімаю картини для них, для жінок.

– Чоловікам не радите дивитися Ваше кіно?

– Тільки якщо вони супроводжують своїх дам… Я розумію жінок краще, ніж чоловіків, і поважаю більше. Познайомився з Едіт Піаф, наприклад, коли вона була важко хвора. Ми знімали фільм навпроти галереї “Lafayette”, і нам заважав один автомобіль. Виявилося, що це Піаф чекала свого шофера, який робив для неї закупи. Вона запросила мене сісти поруч і протягом 20 хвилин розповідала про Марселя Сердана. Я виріс на її піснях. Наша зустріч стала потім приводом для стрічки “Едіт і Марсель”. Бути жінкою значно важче, особливо сьо� �одні. Чоловіки ліниві й навіть боязкуваті. До речі, фатальна жінка – це розчарована жінка. Варто про це пам’ятати.

– Ваша дружина Алессандра Мартінес у Вашому фільмі “Рід людський: парижани” грає роль самої себе. У житті вона теж грає?

– Саша Гітрі колись сказав: “Усі жінки грають, окрім акторок”. Я теж граю якусь свою роль.

– Вас називають егоїстом. Це правда?

– Усі люди закохані в самих себе. Нічого поганого в цьому не бачу. Богові вдалося зробити так, щоб кожен із шести мільярдів думав, начебто саме він відіграє головну роль. Вважаю, що Земля – це величезний знімальний майданчик. Хоча розумію: потрібно бути скромнішим і ніколи не вважати себе номером один у всьому світі. Але якщо в коханні ти номер два – це вже катастрофа!

– Ви жертвували особистим заради кіно?

– Мені вдавалося вирішувати все так, щоб не робити вибору.

– Головним героєм своїх фільмів називаєте музику…

– На початку своєї кар’єри я знімав кліпи, хоча такого поняття ще не було. Ми працювали разом із Джо Дассеном. Окрім того, я трохи граю на фортепіано та гітарі, ведмідь мені на вухо не наступив. Музика в моїх картинах фактично є персонажем, вона повинна торкати душі людей.

– Що б хотіли змінити в житті?

– Нічого. Успіх може зробити вас негідником, а поразка – змусити рухатися уперед.

– Свій культовий фільм “Чоловік і жінка” Ви знімали у Північній Нормандії. Чи правда, що місце зйомок обрали невипадково?

– Там народилася моя мама, ці краєвиди знайомі мені від дитинства. Мене навіть не дратує постійна зміна погоди.

– Ваше дитинство припало на роки Другої світової війни. Які спогади?

– У картині “Один та інші” є епізод, коли німецькі війська проходять парадом Єлисейськими полями. Звучить “Болеро” Равеля, вони крокують Парижем, а городяни ще не розуміють, що на них чекає. Це з мого дитинства. Гестапо переслідувало євреїв, мати ховала мене на горищах, у підвалах, у кінотеатрах. Але це було майже, як у фільмі Роберто Беніньї “Життя прекрасне!” Війна навчила мене нікому не довіряти. Проте не шкодую про це: я не часто розчаровувався.

– Чого ще навчили Вас батьки?

– Я від дитинства переконаний, що все можливо. Так навчив мене батько. Я ніколи не боявся втілювати свої мрії у життя. Проте в моїх сімох дітей усе інакше. Завжди прокидаюся о п’ятій ранку, мої діти – не раніше 11 – 12-ї. Ми різні. Але дітям треба пояснювати, що в житті всього необхідно досягати працею. І знати, якщо ти добре граєш, то завжди виграєш.

– Попри весь романтизм, Ваші фільми дуже реалістичні, навіть жорсткі…

– І зараз більше, ніж колись. У душі я залишаюся оператором-документалістом, навіть якщо знімаю фільм за своїм сценарієм. Мені взагалі необхідно, щоб навколо все кипіло, щоб відбувалося щось таке, що я потім міг би внести у свою роботу. Мушу бути в центрі подій, у контакті з іншими людьми. До того ж дуже цікавий, як консьєржка. І відразу розповідаю всім побачене та почуте. Словом, шпигун би з мене не вийшов.

– Усі Ваші фільми про кохання. Як вважаєте, вміння кохати – це  талант?

– Ніхто не може сказати, що таке любов. Можна протягом життя часто закохуватися, але щоразу ця любов має бути сильнішою, ніж попередня. Крім того, я переконаний, що мобільні телефони й інтернет згубні для кохання. Адже щоб зустріти людину, можна витратити п’ять хвилин на пошук в інтернеті, і так само швидко припинити цей зв’язок. Відбуваються не зустрічі, а обмін партнерами. Люди перестають бути романтичними.

– Чому Ви вперто ігноруєте Голлівуд?

– Надто великою перешкодою для мене є мовний бар’єр. Я – французький кінорежисер, навіть, скажемо так, паризький, і мене цікавить світ французів.

– Вас не турбує, що критики часто мають протилежні думки про Ваші картини?

– І так уже понад п’ятдесят років. Мене це мало хвилює: критична стаття для мене, як снодійне, після кожної з них я чудово засинаю. Кожний режисер, починаючи знімати, пірнає в авантюру, бо неможливо вгадати, якою стане картина. Сьогодні в Європі взагалі творчий спад. Де молоді й талановиті режисери? Незалежне кіно зникло. Телебачення втручається всюди й нав’язує свої права режисерові – знімати цю акторку чи цього актора. Відтак багато поганих фільмів, немає стрічок-одкровень, і тому волію не виконувати нічиїх замовле нь. Мене завжди критикували за кожну мою картину. Я вже 50 років захищаю авторське кіно, оскільки в нього максимально короткий шлях від творця до глядача.

– Про якого актора зберігаєте найкращі спогади?

– Про Ліно Вентуру. Це був фактурний, величний актор.

І – Габен – один із моїх улюблених акторів. Я мріяв зняти його в кіно, та не встиг. Обожнюю акторів, схожих на звичайних людей, яких можна зустріти на вулиці. Не люблю, коли артист стає недоступною зіркою. Не люблю гарних людей. Краса в класичному розумінні цього слова здається мені нудною. Ми не можемо всі мати зовнішність Бреда Пітта та Джулії Робертс. Світ нещасний, тому що люди постійно вважають, ніби вони менш гарні, ніж насправді. Це світ брехні.

– Що головне в людині?

– Її погляд. Мені завжди цікаво спостерігати, з яким виразом обличчя люди приходять дивитися мій фільм. І щоразу, коли дивлюся на аудиторію, запитую себе: “Цікаво, хто ж ці люди, які мають намір вирвати зі свого навантаженого справами життя дві години, щоб присвятити цей час мені?”

– Які фільми любите як глядач?

– Добрі (сміється). Зокрема, усі фільми Френсіса Копполи та Вуді Аллена.

– Останнім часом багато хто дорікає Каннському кінофестивалю, ніби він більше не підтримує молодий і талановитий кінематограф. Емір Кустуріца взагалі заявив, що фестиваль перетворився на показ мод. Ваша кінематографічна доля пов’язана з Каннами. Ви згодні з критикою на їхню адресу?

– Кустуріца плює в тарілку, з якої сам їв. Саме Каннський кінофестиваль приніс йому популярність. Кустуріци взагалі б не було, якби не Канни. І мене не було б. Головне для фестивалю – це гарні фільми. Решта мене не бентежить. Навіть покази мод. Адже якщо у стрічці знімається вродлива акторка, чому б їй гарно не вдягнутися на прем’єру?

Канни – Львів – Москва

 

Джерело: lvivpost.net

Здесь можно оставить свои комментарии.

У Дрогобичі та Бориславі водії повстали проти бездоріжжя

Акція „Геть бездоріжжя!” пройшла учора на Львівщині. Вона розпочалася автопробігом розбитими вулицями Борислава, а потім продовжилася в Дрогобичі. В марші взяло участь понад 100 автомобілів, повідомляє прес-служба Львівської обласної організації ВО “Свобода”. 

Акція пройшла під гаслами: “Місту потрібні дороги без ям”, “Дороги для водіїв, а не для ям”, “Дороги – не арена цирку, а водії – не клоуни”.

Далі “свободівці” влаштували театралізоване дійство, у якому показали, як халатно в містах ремонтують дороги, як бюджетні кошти закопують в асфальт. Декорацією для вистави послужив “транспорт майбутнього” — підвода, запряжена двома кіньми. Далі бориславці влаштували імпровізовані похорони автомобілів – жертв бориславського бездоріжжя, власне, це були запчастини “вбитих” авто, які склали до труни. Під жалобну мелодію процесія вирушила до міської ради, аби передати листа з вимогами міському голові. В мерії нія к не відреагували на масовий пікет “свободівців”.

У Дрогобичі основні події відбулися біля міської Ратуші. Колону автівок очолив знищений старий “Запорожець”, який символізував жертв дрогобицьких доріг.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Львівський муніципальний духовий оркестр здобув нагороди на фестивалі у Польщі

Львівський муніципальний духовий оркестр «Сурми Галичини» взяв участь у ХІХ Міжнародному фестивалі духових оркестрів «Золота ліра», що проходив з 18 до 20 червня у м. Рибнік (Польща). Про це повідомляє прес-служба ЛМДО «Сурми Галичини».

Загалом у фестивалі взяло участь 19 оркестрів з Словаччини, Угорщини, Чехії, Литви, Греції, Польщі, Німеччини, Північної Ірландії, Франції. Україну на цьому заході представляли лише львівські «Сурми Галичини».

Святкова програма почалася із урочистого маршу, під час якого кожен з оркестрів, у супроводі колективу мажореток, пройшов вулицями міста, виконуючи музичні твори. Зібравшись на міській площі Рибніка, всі 19 колективів під диригуванням музичного директора фестивалю Мар'яна Вольного одночасно виконали Гімн сполученої Європи і Гімн фестивалю «Золота ліра».

У конкурсній програмі взяли участь 10 оркестрів, які й змагалися за здобуття Кубка міністра культури і національної спадщини Польщі.

Міжнародне журі відзначило високий рівень професіоналізму львів'ян і нагородило «Сурми Галичини» срібною відзнакою фестивалю. Крім цього, за особливе віртуозне виконання сольних партій спеціальні дипломи отримали заслужений артист України Борис Олійник (соло на ксилофоні) та молодий музикант Анатолій Комар (соло на трубі).

За словами музичного директора фестивалю, «Сурми Галичини» другий рік поспіль чудово презентують себе на цьому музичному святі.

«Сурми Галичини» також взяли участь у музичних святкуваннях, що відбувалися під патронатом «Золотої ліри» — V Міжнародному фестивалі духових оркестрів у .м Хожув та ІV Міжнародному фестивалі у м. Домрова Гурніча.

Наступним музичним заходом, де звучатимуть «Сурми Галичини» буде участь у Великих Швейківських маневрах у фортеці Перемишля. Концерт оркестру відбудеться 11 липня 2010 року на території фортеці.

 

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

З початку червня центр туристичної інформації у Львові відвідало 1256 туристів

З початку червня цього року центр туристичної  інформації відвідало  1256 туристів. Зокрема, це туристи з Білорусії, США, Великобританії, Польщі, Франції, Японії, Данії, Чехії. Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Центр туристичної інформації знаходиться  на першому поверсі Ратуші (пл. Ринок, 1).

 

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Теплотрасу на Кавалерідзе обіцяють замінити до середини липня

Роботи із заміни ділянки теплотраси на вулиці Кавалерідзе міська влада обіцяє закінчити в середині липня. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

Роботи розпочаті у травні і вже виконано 50% запланованих обсягів робіт.

На цій ділянці буде замінено 533 метри труби діаметром 800 мм. На заміну теплових мереж у міському бюджеті передбачено 5,6 млн грн. Труби міняють на попередньо ізольовані.

Завдяки заміні аварійної теплотраси, підприємство економитиме за один опалювальний сезон 490 тис. грн через зменшення тепловтрат та відсутність витоків.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Ресторану “Кентавр”виповнилося три роки!

Ресторану Кентаврвиповнилося три роки!

Ресторан-цукерня “Кентавр” святкує сьогодні, 23 червня, свій третій день народження.

“Кентавр” — це заклад з майже 170-річною історією. У 1847—1933 у будівлі ресторану працювала винарня “Handel wina Sdadtmullera”, а у радянські часи заклад вважався одним з найкращих у центрі Львова.

Своє “друге дихання” ресторан “Кентавр” отримав у 2007 році, коли львівський ресторатор Вардкес Арзуманян відкрив тут ресторан-цукерню. Сьогодні “Кентавр” — це ресторан, де поєднані найкращі львівські традиції та європейські тенденції.

KAVA.LVIV.UA вітає колектив “Кентавру” з визначною датою! Бажаємо вам добробуту і процвітання! 

Джерело: kava.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Уряд розглядає можливість фінансування будівництва дороги «Львів-Краковець»

Кабінет Міністрів України розглядає можливість фінансування дороги "Краковець-Львів», повідомив 22 червня під час круглого столу «Модернізація інфраструктури та базових секторів економіки» начальник служби автомобільних доріг у Львівській області Петро Шпитак. Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

«Зважаючи на те, що за 10 років не вдалося знайти інвестора, який би спорудив концесійну дорогу «Львів-Краковець», уряд розглядає  можливість фінансування будівництва  цієї дороги. Для її спорудження потрібно близько 4 млрд грн» – сказав він.

 

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

вторник, 22 июня 2010 г.

В Україні оголосли штормове попередження на три дні, Карпати заливатиме

Протягом 23-25 червня внаслідок впливу активних атмосферних фронтів на більшій частині території країни очікуються дощі з грозами, місцями шквали та пориви вітру 15-20 м/с, в окремих пунктах град; у південній та центральній частині. Про це повідомляє Український гідрометцентр.

Крім того, за даними синоптиків, завтра у західних областях сильні дощі, а в Карпатах дуже сильні дощі.

23 червня у Києві та області грози, місцями шквали 15-20 м/с, в окремих пунктах град.

Також до 24 червня на рiчках басейнiв Сяну, Дністра на території Львівської та Івано-Франківської областей, на річках басейну Прута та Сiрета очiкується вiдновлення пiдйомiв рiвнiв води на 0,5 — 1,5 м, на ділянці Прута Коломия-Держкордон — на 2,0 — 2,5 м над поточними рiвнями.

При сильних зливах можливе формування значного схилового та мiсцевого стоку; у гiрських районах iснує загроза утворення селевих потокiв. В низькорозташованих дiлянках рiчок можливий вихiд води на заплаву, пiдтоплення автодоріг та мостів у Вижницькому, Новоселецькому районах Чернівецької області.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Вінницькі ресторатори створили «чорний список» офіціантів і барменів

Вінницькі ресторатори створили «чорний список» офіціантів і барменів

Створити спеціальний список недобросовісних найманих працівників громадського харчування вирішили господарі 28-ми ресторанів і 72-х кафе Вінниці. Цей «вовчий список» буде публікуватися на сайті, створеному на спільні гроші міських рестораторів.

“Найбільша проблема — крадіжки! Адже не секрет, що офіціанти та бармени працюють “на винос”, а кухарі сидять “на відкатах”!, — заявив власник “Феріде Плаза” Ельдар Назаров. — Тому в місті існує ціла група “ходоків”, які кочують з одного ресторану в іншій, крадуть на новому місці роботи і знову ходять по колу. Щоб уберегтися від таких працівників потрібно вивісити злодіїв на своєму сайті!”Для створення свого професійного сайту ресторатори вирішили скинутися по 100 гривень і щомісяця платити по 20-30 гривень на адміністрування. Нагадаємо, на сайті KAVA.LVIV.UA вже існує “чорний список” недобросовісних працівників кухні, залу, менеджменту а також список постачальників, які “дають відкати” топ-менеджменту закладів. Доступ до списку мають усі члени Гільдії рестораторів Львова.

Джерело: kava.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

На Волині знайшли місце, де готи шили одяг

Культурний шар розкопу хоча і перемішаний, однак чітко розділявся на часові горизонти. Тут виявлено знахідки, які можна віднести до часу Вельбарської культури (германські племена готів), культури типу Лука Райковецька (давні слов'яни) та давньоруського періоду. Про це повідомили у прес-центрі ДП «Волинські старожитності».

Вельбарська культура представлена фрагментами лощеного посуду коричневого та темного кольорів хорошої якості з вінцями характерними для цього часу. Слов'янські старожитності представлені фрагментами кераміки гіршої якості, з характерним для цього періоду хвилястим врізним орнаментом.

Найбагатшим виявився шар періоду Київської Русі. Виявлену у великій кількості кераміку «курганного типу» з гострим відтягнутим до низу краєм можна продатувати кінцем Х-ХІ століття. До цього часу можна також віднести і виявлені в розкопі індивідуальні знахідки – срібну сережку, перстень з схематичним малюнком хреста та половинку бронзової іконки-складня з біблійним сюжетом.

Досліджені різночасові об'єкти повністю повторюють хронологічну картину культурного шару: це житла періоду Лука Райковецька та давньоруського часу, а також споруда, яку за знахідками та типом планування можна віднести до часу Вельбарської культури. На ній потрібно зупинитись детальніше.

Споруда має форму овалу, розтягнутого по лінії захід-схід, з розмірами 4,5×3метри, і заглиблена в материк на 0,3-0,35 метра. В північно-західній її частині стінка похила, що вказує на високу вірогідність розміщення в цьому місті входу. Долівка рівна і достатньо добре утрамбована. В північній та західній її частинах, під стінками, виявлено ряд стовпових ямок, що слугували опорними для підтримання каркасу споруди. В заповненні виявлено характерну для Вельбарської культури кераміку, а також глиняний тягарець до ткацького верстата. Виявлен� � знахідки можуть слугувати доказом виробничого характеру споруди (там займалися ткацтвом), вони мають аналогії на синхронних пам'ятках вельбарської культури, зокрема в урочищі Шанків яр біля Хрінницького водосховища.

Таким чином розкопки підтвердили багатошаровість і багатство археологічної пам'ятки в урочищі Куповаті і підтверджують необхідність проведення археологічних розкопок при будь-якому будівництві в околицях Луцька.

http://vip.volyn.ua/news/na-volin-znaishli-m-stse-de-goti-shili-odyag-foto-0

Здесь можно оставить свои комментарии.

Околиця


Здесь можно оставить свои комментарии.

ВСЕУКРАЇНСЬКА виставка-продаж художньої фотографії

ОРГАНІЗАТОРИ: РІО РЕМАРК, ГО «СПАЛАХ-АРТ», Волинський осередок національної спілки кінематографів України, співорганізатор — кіноконцертний комплекс «ПРОМІНЬ».

ВІДКРИТТЯ фотовиставки відбудеться в 20-х числах вересня 2010 року (про точну дату кожному авторові буде повідомлено на початку вересня) у приміщенні кіноконцертного комплексу «ПРОМІНЬ», за адресою: м. Луцьк, пр. Грушевського, 2.

ГОЛОВНА ТЕМА: ПОЗИТИВ, або все те, що викликає у глядача позитивні емоції, добрі енергетику і стан душі.

МЕТА ФОТОВИСТАВКИ: Широкий обмін досвідом як фотоаматорів, так і професійних фотографів. Надання можливості фотографам представити свої роботи широкому загалу. Проведення майстер-класів для широкого загалу. Надання можливості відвідувачам придбати роботи, які стануть їм до душі. Налагодження контактів між фотографами і потенційними замовниками. Отримання відвідувачами естетичного задоволення. Стимулювання творчості фотографів-початківців.

ДО УЧАСТІ ЗАПРОШУЮТЬСЯ: Всі, хто вміє бачити світ навколо себе, хто вміє побачити незвичайне у звичному, і хто може зафіксувати це за допомогою фотоапарата. Обмежень по віку, статі, моделі фотоапарата тощо — немає.

ВИМОГИ ДО РОБІТ: Роботи повинні бути представлені у друкованому вигляді з мінімальними розміром 30×40 см. Роботи оформлюються авторами. Орієнтовне мінімальне оформлення: робота клеїться на лист картону для паспарту розміром від 50×60 см. У випадку відсутності у фотографа коштів на оформлення, організатори сприяють йому у вирішенні цього питання. Кількість робіт не обмежується.

На роботі обов'язково повинне бути зазначене прізвище автора або псевдонім. Якщо робота має назву (що бажано), то її також треба вказати на роботі.

Участь у конкурсі підтверджує згоду фотоавтора на безкоштовне використання робіт зі сторони РІО РЕМАРК у публікаціях про конкурс у пресі, брошурах, інтернет-ресурсах тощо.

Подання робіт на фотоконкурс підтверджує Вашу згоду з його умовами.

ОБМЕЖЕННЯ: не прийматимуться фото, що відображають насилля, жорстокість, алкоголізм, наркоманію, порнографію, безлад нашого життя, тобто все, що викликає негативні емоції.

ВІДБІР РОБІТ: здійснюватиметься у період 20 червня — 15 серпня. Відбір відбуватиметься на конкурсній основі. Роботи переглядатиме спеціальна комісія з кращих фахівців, членів Національної спілки фотохудожників України та оргкомітету виставки. Для економії коштів фотографів, роботи для відбору прийматимуться в електронному вигляді: формат jpg, розмір — 1600 px по найбільшій стороні, 72 dpi. Для відбору радимо надсилати на 3-4 роботи більше, чим планується виставляти на фотовиставці. Роботи надсилати на основну електронну адресу o sa.post@gmail.com (Олександр Алфьоров), радимо продублювати лист на адреси: foto@ua.lutsk.ua (РІО РЕМАРК), kino-volyn@ukr.net (Валерій Бєлов, кіностудія «Волинь»).

Фотографи, які не мають можливості надіслати роботи електронною поштою, можуть відправити на відбір друковані фото у розмірі 10×15 см поштою у конверті, або принести роботи за адресою: 43025, м. Луцьк, пр. Волі, 3, кіностудія „Волинь", тел. 72-52-66, або за адресою: м. Луцьк, вул. Стрілецька, 2, РА РЕМАРК.

В електронному або поштовому листі обов'язково вказати: ПІБ, псевдонім (якщо є) вік, кількість робіт, контактний телефон, поштову адресу, заявлену вартість робіт для продажу.

РЕЗУЛЬТАТИ ВІДБОРУ щодо його робіт будуть повідомлені кожному фотографу окремо. Також кожен автор може самостійно звернутися до організаторів (див. Контакти) і дізнатися результати відбору. Друкувати і оформляти роботи можна починати після отримання результатів відбору і підтвердження участі у виставці.

ЗАПРОШЕННЯ НА УЧАСТЬ У ФОТОВИСТАВЦІ будуть розіслані поштою за базою фотографів «СПАЛАХ-АРТ» та кіностудії „ВОЛИНЬ" у період 17-24 червня. У запрошенні буде продубльована ця інформація. Роботи на відбір можна надсилати і без отримання запрошення, якщо ваших даних немає у нашій базі, а у вас є бажання взяти участь у виставці.

ПРОДАЖ РОБІТ може здійснюватися як авторами робіт, так і організаторами виставки (виключно за погодженням власника), у останньому випадку організатори отримують 20% комісійних від вартості проданих робіт. Ціну визначає автор.

ПОВЕРНЕННЯ РОБІТ здійснюється протягом 2-х тижнів після закінчення виставки за адресою м. Луцьк, вул. Стрілецька, 2. Питання повернення робіт поштою для іногородніх авторів вирішуються з організаторами окремо.

КОНТАКТИ ОРГАНІЗАТОРІВ:

РІО РЕМАРК: 43021, м. Луцьк, вул. Стрілецька, 2, тел./факс (0332) 79-30-21, 28-53-50, e-mail: uaremark@gmail.com,
директор — Дмитро Єрошко моб. +38-093-840-92-57

СПАЛАХ-АРТ: голова Олександр Алфьоров моб. +38-066-565-92-59, e-mail: osa.post@gmail.com

ВОЛИНСЬКИЙ ОСЕРЕДОК НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ КІНЕМАТОГРАФІВ УКРАЇНИ: 43025, м. Луцьк, пр. Волі, 3, тел. (0332) 72-52-66, e-mail: kino-volyn@ukr.net, Валерій Миколайович Бєлов, моб. +38-099-714-98-31

Здесь можно оставить свои комментарии.

Арт-шоу «НІЧ У ЛУЦЬКОМУ ЗАМКУ-2010»

Дата і місце проведення:

м.Луцьк, 27-28 червня, 21.00 — 04.00, Луцький замок

Мета: популяризація історико — культурної спадщини, що є потенційним ресурсом для розвитку внутрішнього та міжнародного культурного туризму в Україні, сучасного і традиційного мистецтва, активізація міжкультурного діалогу мистецької еліти України і зарубіжжя, промоція м. Луцька як культурно-туристичного центру Волинського регіону, створення середовища для креативного відпочинку молоді.

Акцію присвячено 925-й річниці м.Луцька.

Основний мистецький акцент програми арт — шоу «Ніч у Луцькому замку- 2010»: етно-фольк, театралізоване відтворення елементів княжої доби, купальських традицій.

Давню епоху відтворюватимуть гурти лицарські клуби, музичні гурти «Львівські менестрелі», «Testamentum Terrae» з Білорусі та «Dark Patriсk» з Англії.

Містерію ночі доповнять: дійство «Запалення вогню Луцького замку», вражаюча вистава трипільської доби «Андрогін» Києво-Могилянського театрального центру «Пасіка», феєричне вогняне шоу театру «К.О.Т.» з Києва, справжні живі скульптури.

Українське кіно буде представлене авторськими роботами відомих кіномитців – членів Спілки кінематографістів України та учасників міського фестивалю «Моє місто-моє життя».

Етно-ска музику представлятиме гурт «Перкалаба».

Хедлайнер проекту – гурт «Воплі Відоплясова».

Будуть представлені жанри традиційного мистецтва нашого краю — соломоплетіння, лозоплетіння, гончарство, ковальство, бджолярство та ін. Працюватиме виставка — продаж традиційних виробів волинських ремісників, майстер-класи проводитимуть відомі майстри народної творчості .

Впродовж ночі відбуватимуться:

купальські ігри та забави;

середньовічні розваги;

театралізовані екскурсії: підземеллям — «Крізь віки» та на вежі замку -«Таємниця Соколиної вежі»;

презентація напоїв і страв за давніми рецептами.

Мистецька акція «Ніч у Луцькому замку-2009» відбувається за сприяння Луцької міської ради, Волинської обласної державної адміністрації, Волинської обласної ради.

Акредитація представників засобів масової інформації 25 червня з 09.00 до 16.00, (вул...Богдана Хмельницького,1, каб.4, тел.722756)

Виконавці проекту:

департамент культури та збереження історичної спадщини Луцької міської ради, мистецька агенція «АРТ-РЕАЛ»

Автор, режисер-постановник проекту:

Тетяна Гнатів, тел. 723 426, 80509650314

Здесь можно оставить свои комментарии.