Людям, які мають слабкі нерви чи проблеми із серцем, мистецька майстерня “Драбина” – організатор Фестивалю сучасної драматургії “Драма.UA”, що відбуватиметься 30 червня і 1 липня у Львові на Фабриці повидла (вул. Б. Хмельницького, 124) та 2 – 3 липня у с. Поповичах Мостиського району на Львівщині – разом із міжнародним фестивалем мистецтв “Fort.Missiа”, не радить приходити на окремі заплановані вистави. Особливо, коли є цілковите несприйняття нецензурної лексики та світосприймання у темних барвах. Адже чимало с учасних драматургічних текстів є саме такими – психологічно складними і з брутальною стилістикою, хоча аж ніяк не пласкими, а такими, що звертаються до глибинних цінностей.
Одинадцять театрів з України, Швеції, Чехії та Польщі спробують стати творцями експериментального творчого дійства, метою якого є створення сприятливого середовища постійної дії для розвитку сучасної української драматургії. Зокрема йдеться про Центр ім. Вс.Маєрхольда (Херсон), “Nie Ma” (Щецін, Польща), “Ага-Т” (Луганськ), “Котелок” (Харків), Krutovadlo Kachny (Прага, Чехія), Софія та Джоель Габріельссон (Стокгольм, Швеція), “Калейдоскоп” (Тернопіль), “Хочу” (Львів), Юрій Полєк, Юрій Пилипчик (Івано-Франківськ &n dash; Коломия), NAFTA (Львів – Харків), “Територія” (Хмельницький).
Фестиваль, наголосили організатори на попередній зустрічі з пресою, акцентуватиме увагу на читаннях та презентації вистав уже знаних п’єс, автори яких змінили обличчя як української, так і європейської драматургії. Зокрема, спеціально для “Драми.UA” вперше перекладені українською твори відомих британців – “Мати” Марка Равенхіла та “Сім єврейських дітей” Керіл Черчілль.
Як розповіла присутнім арт-директор фестивалю Оксана Дудко, хоч ніхто цього спеціально не планував, але буде представлено чотири п’єси відомого російського драматурга, режисера та актора Івана Вирипаєва – автора, п’єси якого часто ставлять в Україні. І що цілком несподівано – Вирипаєвський “Кисень” буде репрезентований двічі – у виконанні українців та поляків.
Фестивальна програма, окрім власне вистав та читань, передбачає також “круглі столи”, розмови з драматургами Олександром Ірванцем та Наталією Ворожбит, драматургічні майстерні з Павлом Ар’є, театралізовану презентацію журналу “Коза”, оголошення переможців конкурсу авторських драматичних творів “Драма на Драбині”, а ще – розмаїті драматургічно-театральні обговорення та перформанси.
Дійство, якого шанувальники Мельпомени справді чекають, має пожвавити як мистецьке театральне життя, так і буття сучасної української драматургії. Принаймні заохотити до творення нових драматургічних текстів.
Джерело: lvivpost.net
Комментариев нет:
Отправить комментарий