Від енергетичної кризисвіт урятують мікроби – пожирачі вугілля. Про це написала The Sunday Times, посилаючись на ідеї відомого американського генетика Крейга Вентера.
Науковець оголосив, що його співробітники виявили під землею, на глибині милі, давні бактерії, які здатні своїми ензимами переробляти кам'яне вугілля на метан. У зв'язку з цим відкриттям учений запропонував оригінальний метод гірничих розробок: поселивши у вугільних пластах бактерії, можна викачувати звідти метан, який вони вироблятимуть. Такі ідеї варто сприймати обережно, адже біотехнічна галузь скандально відома своїми занадто грандіозними задумами, що їх часто висувають для залучення інвесторів, застерігає The Sunday Times.
Утім, якщо ідею Вентера вдасться реалізувати, то викиди парникових газів різко скоротяться, оскільки кам'яне вугілля найширше використовують і воно "найбрудніше" викопне паливо у світі.
Як нагадують "Подробности", Крейг Вентер – відомий американський біолог, який прославився успіхами в розшифровці генома людини й запропонував цю послугу всім охочим за гроші.
У науковому світі він має славу авантюриста, однак цей його прорив викликав прихильні й навіть захоплені відгуки від генетиків усього світу.
Віктор Мельничук
Джерело: gazeta.lviv.ua
Комментариев нет:
Отправить комментарий