В Україні заборонили показ фільму “Бруно”
Таки є частка правди у вислові: “В Радянському Союзі сексу не було”. Коли фільм “Бруно” за участю Саші Барона Коена з’явився у кінотеатрах у 2006 році, ніхто й не здивувався, що у рідній країні героя фільму Бората, невинного дурника казаха, заборонили показ фільму, щоб захистити честь країни. Тепер українські цензори обрали таку ж тактику, тільки цього разу для захисту суспільної моралі.
У той час, як американські кінотеатри загрібають гроші завдяки новій комедії Барона Коена, Міністерство культури в Україні не зрозуміло, у чому прикол (не побачили позитивного боку). Вони вирішили, що гостра пародія на гомофобію, з численними непристойними сценами — це занадто для українського глядача і заборонили розповсюдження кінострічки. Максим Ростоцький, член експертної комісії з розповсюдження фільмів при Міністерстві культури, стверджує, що був зобов’язаний заборонити показ фільму “як психолог і юрист& #8221;, і додав, що фільм зображає “сцени гомосексуальних стосунків з елементами збочення”.
Фільм, який розповідає про пригоди австрійського репортерагомосексуаліста у пошуках слави в Сполучених Штатах, мав вийти в Україні наступного тижня. Але комісія вирішила, що країна з консервативним католицьким заходом та православним сходом ще не готова для такого фільму та до перебільшеної збоченої поведінки головного героя, разом з відвертими сценами з його маленьким бойфрендом та оральним сексом з привидом.
Як заявляє журналу “Тайм” заступник міністра культури та голова комісії Тимофій Кохан, дев’ять з чотирнадцяти експертів комісії проголосували за заборону фільму. У своїх звітах вони зазначили, що у фільмі є “безпідставне для художності фільму зображення статевих органів, гомосексуальних статевих актів та збочень, садизм та антисоцільна поведінка, яка може зашкодити моральному здоров’ю громадян”. Т. Кохан стверджує, що він радше б дозволив випустити фільм на DVD, однак більшість голосів усе вирішила.
Критики гостро атакують заборону, заявляючи, що це нагадує моральну цензуру. “Це знак тривоги, якщо влада України забороняє показ фільму через гомосексуальні сцени”, каже Євген Мінко, головний редактор журналу, сторожового пса медіапростору “Телекритика”. Якщо взяти до уваги те, як фільм пародіює нетолерантне ставлення до гомосексуалізму, то вони самі стали жертвою жарту. Мінко каже: “Вони цього не зрозуміли. Інтерпретація фільму комісією і є власне пародією”.
Від недавна український парламент бореться за захист суспільної моралі, заборонивши гральні автомати минулого місяця та останніми тижнями заборонивши розповсюдження та зберігання порнографії. Спостерігачі висловили занепокоєння, що такі рішення є приманкою, аби послабити соціальні сили, що протистоять лібералізації та мають підтримку загалом консервативних українців. Оскільки вибори Президента заплановані на 17 січня, політики, здається, шукають усіх можливих способів аби забезпечити собі більшу підтримку на виборах . “Вони намагаються справити хороше враження на громадськість, використовуючи найбільш екстремальні методи, — каже Тарас Карасюк, керівник альянсу гомосексуалістів в Україні. — Це популізм, а не бажання захистити мораль суспільства”.
Карасюк стверджує, що заборона нікого не дивує у країні, де прихована гомофобія підживлюється браком розуміння та стереотипами. Але заступник міністра культури Т. Кохан заперечує, що це рішення мотивувалося фобією гомосексуалізму, зазначаючи, що фільм “Горбата гора” показали в Україні відразу після його виходу в 2005 році.
І не лише українців цей фільм зачепив. Кіностудія “Universal Pictures” вирішила випустити в Британії пом’якшену версію фільму, вирізавши кілька відвертих сцен з надією розширити коло глядачів з обмежень “від 18″ до “від15″.
Але Т. Кохан цим не вражений. “Це не є фільм художньої цінності, який варто переглянути українському глядачеві”.
“The Times”
(з англійської переклала Ольга Дмитрів)
Джерело: lvivpost.net
Комментариев нет:
Отправить комментарий