суббота, 19 сентября 2009 г.

Україна, Ліван та Іран у Венеції

Україна, Ліван та Іран у Венеції

У створенні кінодебюту іранської художниці Ширін Нешат брала участь і УкраїнаНа Лідо завершився 66-й кінофестиваль. “Золотого лева” Венеційського кінофестивалю за найкращий фільм здобув “Ліван” Самуеля Маоза з Ізраїлю. Його перемога не була несподіваною — відразу після показу він вирвався у лідери і серед публіки, й серед критиків. Коли картина закінчилася, глядачі в залі попросили встати знімальну групу й аплодували їм протягом 15-ти хвилин.

Фільм “Ліван” розповідає про війну 1982 року в цій країні після вторгнення ізраїльських військ. При цьому все, що видно на екрані, — це бронемашина, екіпаж якої складається із чотирьох молодих людей. Увесь інший світ і події, що відбуваються в ньому, показують тільки через гарматний приціл. Критики назвали картину “хворобливою концентрацією первісних емоцій” і “одним із найменш героїчних творів про війну, будьколи знятих в історії кінематографа”.

Маоз зняв кінофільм на основі особистих переживань. У 1982 році він був звичайним ізраїльським призовником. “Я хочу присвятити цю нагороду всім тим людям, які повертаються з війни додому живими та неушкодженими”, — заявив режисер на урочистій церемонії закриття кінофестивалю у Венеції.

Україна, Ліван та Іран у Венеції

Уго Чавес став героєм нового фільму “Срібного лева” за найкращу режисуру удостоїлася іранська художниця Ширін Нешат за фільм “Жінки без чоловіків”, де чотири жінки з різних прошарків суспільства (домогосподарка, повія, солом’яна вдова та молода дівчина) намагаються змінити свою долю на тлі військового путчу, який відбувається у 1953 році в Ірані. “Цим фільмом я прошу іранський уряд дати країні те, що вона повинна мати, — основні права людини, волю й демократію,” — заявила Нешат під час одержання нагороди. П� �иємно, що до створення картини долучилася і наша країна. Фільм “Жінки без чоловіків” було знято за участю української компанії “SOTA Cinema Group”. Окрім України, у виробництві також взяли участь Німеччина, Франція та Австрія. Генеральний продюсер української компанії Олег Кохан завжди вважав копродукцію одним із найпродуктивніших шляхів розвитку кінематографа, зокрема українського. Тож “Срібний лев” — прекрасне свідчення успіху.

Кубок Вольпі за найкращу чоловічу роль отримав британський актор Колін Ферт за роль у дебютному фільмі американського модельєра Тома Форда “Холостяк”. У кінокартині Ферт грає британського професора, викладача коледжу, який важко переживає смерть свого коханця. “Актор із давно сформованою репутацією підкорив Венецію натхненною грою у ризикованій ролі “самотнього чоловіка”, — пише кінокритик Андрєй Плахов.

Україна, Ліван та Іран у Венеції

Самуель Маоз – переможець МостриКубок Вольпі за найкращу жіночу роль отримала російська актриса, яка переважно працює в Італії, Ксенія Раппопорт, котра зіграла у фільмі “Подвійна година” Джузеппе Капотонді. Раппопорт зіграла роль покоївки, емігрантки зі Словаччини. Нагадаємо, що наші глядачі знають Ксенію Раппопорт передусім завдяки ролі у фільмі Джузеппе Торнаторе “Незнайомка”, де вона зіграла роль української емігрантки, повії, яку злочинці використовують як сурогатну матір. Картину показували, зокрема, на цьогорічн ому “Кінолеві”.

Заохочувальною премією імені Марчелло Мастроянні (вручається молодому акторові чи актрисі) нагородили Жасмін Трінку за “Великі мрії” Мікеле Плачідо.

Премію Озелла за найкращий сценарій журі віддало Тодду Солондзу за фільм “Життя у воєнний час”. До речі, він був і режисером кінокартини про те, чи пережила Америка синдром 11 вересня.

Україна, Ліван та Іран у Венеції

"Pixar" отримала спеціальну відзнакуСпеціальний приз журі здобула комедія німецького кінорежисера турецького походження Фатіха Акіна під назвою “Кухня душі”. Фільм розповідає про молодого власника ресторану, який щосили намагається зберегти свій бізнес, налагодивши стосунки зі своїм братом злочинцем. “Акін — природжений постановник, але нова його картина при всьому її драйві не тільки пустувата, але, боюся, навіть старомодна — у дусі раннього Кустуріци”, — зазначає Плахов.

“Пан Ніхто” — феєричний кінопазл бельгійця Жако Ван Дормаеля — нагородили за чудову дизайнерську роботу.

Україна, Ліван та Іран у Венеції

Колін Ферт підкорив ВенеціюПриз ФІПРЕССІ (так само, як і приз католицького журі) віддали фільму “Лурд”, далекому від політики й присвяченому питанням віри в чудеса. Між іншим, це був найбільш “зроблений” фільм фестивалю, але в офіційному конкурсі він так і залишився без нагород.

Крім того, вручали нагороди і за внесок у кінокар’єру. Ними відзначили аніматорів студії “Pixar” (цього року у Венеції заснували окрему програму кіно у 3D). Нагорода в категорії “найкращий 3D фільм року” дісталася режисерові Джо Данте (США) за кінострічку “The Hole” (”Діра”), а також акторові Сильвестру Сталлоне.

Україна, Ліван та Іран у Венеції

Найкраща акторка Ксенія Раппопорт”Журі очолював Енг Лі, китаєць, що підкорив Голлівуд, мультикультурний герой, один із найбільш непередбачуваних режисерів світу, який сам двічі вивозив з Венеції “Золотого лева”. Завдяки його воістину конфуціанській мудрості так чи інакше нагородженими стали майже всі основні країни й фігуранти конкурсу”, — пише про рішення журі кінокритик Андрєй Плахов.

Усього ж на суд журі на чолі з тайванським режисером Енгом Лі було представлено 25 кінострічок.

Підготувала Катерина Сліпченко

Джерело: lvivpost.net

Здесь можно оставить свои комментарии.

Комментариев нет: