понедельник, 1 марта 2010 г.

Відкриття виставки Миколи Бідняка

4 березня 2010 року о 16:00 у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького (пр., Свободи, 20) відбудеться урочисте відкриття виставки відомого живописця, графіка, майстра релігійного станкового та монументального малярства XX ст. Миколи Бідняка (1930—2000).

Микола Бідняк — людина непересічної, вельми складної долі. Цікава мистецька індивідуальність, що буланаділена з різнобічним обдаруваннями, широкою професійною ерудицією, гуманістичним світоглядом. Він здобув прихильність та визнання свого таланту в багатьох краї� �ах світу. На основі синтезу візантійського мистецтва та українського іконопису ХІV-ХVI ст. витворив власне бачення модерного іконописного образу. Свідченням цього є розписи в церквах Канади (Калгарі, Кітченер, Оттава, Велланд та Малдмей Гвелф), “Плащаниця” (для Папської Колегії, Ватикан), “Хрещення Руси-України”, портрети: Митрополита Андрея Шептицького, Кардинала Йосифа Сліпого, Митрополита Івана Огієнка тощо.

Микола Бідняк народився 1 лютого 1930 року в Торонто (Канада). Член УСОМ у Канаді, член Міжнародної Асоціації митці в, що малюють вустами чи ногами у князівстві Ліхтенштейн, член Національної спілки художників України. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, кавалер ордена Ярослава Мудрого V ступеня. Професор Львівської Національної Академії мистецтв. Художник із світовим ім'ям. За життя здобув численніи відзнаки і нагороди на міжнародних виставках у Канаді, США, Франції, Іспанії, Бельгії. Перша виставка в Україні відбулася у Львові 2 березня 1991 р. в Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького. Твори М. Бідняка є окрасою м узейних збірок та приватних колекцій світу, а тепер – і України (Києва, Канева, Львова, Чернівців, Яремча).

Виставка розгорнута у залах Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького приурочена 80-й річниці від дня народження митця і представляє ретроспективу його творчості протягом 1950-х – 1990-х рр. До експозиції увійшли визначальні програмні роботи у мистецькій спадщині М. Бідняка (композиції у сакральній тематиці, жанрові полотна, графіка тощо).

Джерело: lvivstory.com

Здесь можно оставить свои комментарии.

Комментариев нет: