Про це розповіли члени оргкомітету фестивалю на прес-конференції 15 червня.
Зокрема, заступник луцького міського голови Анатолій Пархом'юк зазначив, що донедавна організація фестивалю була під великим питанням. Адже у міському бюджеті на фестиваль передбачено 100 тисяч гривень. А відповідно до укладеного кошторису на цей захід потрібно близько 450 тисяч гривень. Організатори беруть на себе оплату за проживання, харчування учасників та їх перевезення.
Утім, як повідомив чиновник, є уже домовленості з деякими бізнесовими структурами про залучення спонсорських коштів. Тож фестиваль таки відбудеться.
За словами директора фестивалю Юрія Войнаровського, на захід прибудуть фольклорні колективи з Польщі, Індонезії та Кенії. Колективи з цих країн уже підтвердили свою участь. Планується, що до Луцька приїдуть гурти з Венесуели та Малайзії. Виступатимуть і українські колективи.
«У нас є ще в запасі колектив з Росії, з міста Вятка. Хоч їм їхати до Луцька дуже далеко і затратно, але вони дуже хочуть побачити Західну Україну. Можливо, нам вдасться «втиснути» їх у кошторис нашого фестивалю», — розповів Войнаровський.
Цього року фестиваль відбуватиметься вдванадцяте. За час його існування не обходилося й без курйозів. Минулого разу, коли відбувався фестиваль, один з іноземних колективів «загубився». Організатори відправили гурт до Києва, а звідти вони додому не поїхали. Їх знайшли аж у лютому і депортували на Батьківщину.
У програмі заходу – кілька спільних концертів, індивідуальні виступи колективів, урочиста хода, святкові богослужіння у храмах міста. Виступи відбуватимуться на майданчиках біля Палацу культури міста Луцька, біля Палацу урочистих подій, у замку Любарта, на стадіоні «Авангард».
Як розповів Войнаровський, під час фестивалю усі учасники вчитимуться співати пісню «Волинь моя» і танцювати волинську польку. Тож разом із сувенірами вони повезуть додому і волинську пісню й танець.
За словами директора міського департаменту культури та збереження історичної спадщини Сергія Годлевського, фестиваль «Поліське літо з фольклором» — це не комерційний захід.
«Луцьк має всі права на те щоб стати столицею етнічних фестивалів. І це не прямий бізнес, а інвестиція у духовний розвиток наших людей. Адже залучати наших мешканців до таких заходів набагато краще, ніж вони сидітимуть у нічних клубах». – зауважив чиновник.
http://www.volynnews.com/allnews/view.php?id=15835
Комментариев нет:
Отправить комментарий