Заборона розпиття пива “на вулиці” породила більше міфів, ніж вирішила проблему. Тепер люди, які вирішили “відпочити” за пляшкою пива, більше замислюються не над тим “де можна”, а про те “як випити” там, де не можна, і не сплатити за це штраф.
Що не заборонено – те дозволено
Закон про обмеження продажу і вживання слабоалкогольних напоїв та пива був прийнятий парламентом ще у січні цього року і підписаний Президентом України вже у лютому. Відповідно до закону, розпивати слабоалкогольні напої та пиво заборонено:
На вулицях
У закритих спортивних спорудах, у закладах культури
У скверах і парках, на дитячих і спортивних майданчиках
У всіх видах громадського транспорту (також у транспорті міжнародного сполучення)
В учбових та освітньо-виховних закладах
На зупинках транспорту і в підземних переходах, у ліфтах і таксофонах
У приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установах
На виробництві Щоправда, юристи зазначають, що закон прописаний неідеально. “Зверніть увагу, — відзначає київський адвокат Андрій Нечипоренко – із законодавства вилучено формулювання щодо заборони розпивати слабоалкогольні напої в громадських місцях. Замість цього законодавець визначив перелік таких місць”.
“Рятівний” пакет
Оскільки ніякої виразної інформаційної кампанії про нові правила розпивання пива державою проведено не було, нововведення почало обростати різноманітними чутками. Люди сміливо продовжують пити пиво в пляшках, деякі загортають пляшки у паперові пакети, а хтось п’є пиво у пластиковій тарі, знявши завчасно етикетку.
Якщо досі вами ще не цікавилися представники правоохоронних органів, то повірте — це все гра у “російську рулетку” — до першого міліціонера з поганим настроєм. Нові правила у них, на відміну від “відпочиваючих”, відскакують від зубів. “На вулиці можна їсти морозиво, пити каву, воду, але пиво не можна — ні без пакету, ні в ньому. Сам факт розпивання пива вже є адміністративним правопорушенням. З лютого по 1 квітня ми обходилися зауваженнями. Тепер це складання протоколу про адміністративне правопорушення і п опередження або штраф”, “, — кажуть правоохоронці.
З чого українці взяли, що їх можуть врятувати паперові пакети, — у міліції є свої пояснення. “Наші люди дивляться фільми американського виробництва, де можна вживати алкогольні напої, загорнуті в пакети”, — відзначає головний фахівець відділу моніторингу дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ Олексій Лазаренко. “Але у нас така норма не діє”, — попереджає він.
Ціна задоволення
Розпивати пиво на вулиці заборонено незалежно від того, загорнута пляшка в пакет чи ні. Якщо пляшка загорнута, міліціонер має повне право попросити зняти пакет.
Розпивання пива в заборонених місцях тягне за собою попередження або штраф від 17 до 85 гривень. А повторне притягнення протягом року “підвищує ставки” — штраф від 51 до 119 гривень, в третій раз — від 102 до 136 гривень.
“Зверніть увагу, — попереджають юристи — попередження полягає не в тому, що співробітник міліції на місці “вичитує” порушника і попереджає про неприпустимість повторення ситуації, а припускає повну процедуру притягнення до адміністративної відповідальності — щодо нього буде винесено постанову про стягнення у вигляді попередження “.
Пляшка пива в недозволеному місці може коштувати вам не тільки грошей, але й три години дорогоцінного часу. Процедура притягнення до адміністративної відповідальності проходить у кілька етапів, три з яких обов’язкові.
Перший етап – це складання уповноваженою посадовою особою органів внутрішніх справ протоколу про адміністративне правопорушення. Другий етап – розгляд справи про адміністративне правопорушення начальником або його заступником у районному/ міському відділенні (управлінні) міліції, на якому приймається постанова про винність або невинність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та застосування санкцій. Третій етап — виконання постанови про накладення адміністративного стягнення. До речі, відзн ачає адвокат, підставою для складання протоколу є саме факт розпивання пива, а не тримання пляшки в руках. Свою незгоду людина може відзначити в протоколі про адміністративне правопорушення. “По можливості, в протоколі слід вказати свідків, які зможуть підтвердити вашу невинність. Особі, щодо якої складається протокол, повинен бути вручений другий примірник протоколу — обов’язково”, — попереджають юристи.Стверджувати, що пляшка не ваша або що в ній не пиво, звичайно, можна – погоджуються юристи. Проте на практиці , на жаль, бувають випадки, коли особливо “розумним” порушникам діставалися додатково сфабриковані правопорушення у вигляді непокори співробітнику правоохоронних органів, дрібного хуліганства і побиття. Єдина, на думку правозахисників, правильна поведінка у цій ситуації — утриматися від розпивання пива в заборонених місцях.
…
Джерело: kava.lviv.ua
Комментариев нет:
Отправить комментарий