пятница, 11 июня 2010 г.

У Луцьку вперше показали роботи відомого художника андеґраунду

У художній галереї Луцька сьогодні, 11 червня, відкрилася виставка відомого українського художника з Тернополя Дмитра Стецька «Не в часі».

Як розповів голова Волинської обласної організації Національної спілки художників України Володимир Марчук, сьогоднішньої події чекали 4 роки. Заступник Луцького міського голови Анатолій Пархом'юк вважає такий захід важливим. За словами посадовця, картини Дмитра Стецька — з позитивною енергетикою.

Координатор виставки Олександр Смик подякував митцю за те, що той погодився провести виставку в обласному центрі Волині. Він назвав художника реформатором. Поділився своїми враженнями й ірландський журналіст, перекладач, композитор і музикант Том Мур. Він бачив картини Дмитра Стецька в Інтернеті, але вживу вони виглядають ще краще. «Талант великий», — зазначив гість.

Дружина митця Віра Стецько розповіла, що її чоловік творить, починаючи з 80-х років. Він є митцем андеґраунду, оскільки у радянський час його творчість зазнавала гонінь. Водночас Дмитро Стецько – великий індивідуаліст.

Художник подякував тим людям, завдяки яким він вперше проводить виставку в Луцьку. Всього на ній представлені 60 робіт, починаючи з 80-х і до сьогодення. Таким чином можна прослідкувати творчу еволюцію Дмитра Стецька. Його картини — багатошарові. В середньому на створення однієї роботи Дмитро СТецько витрачає місяць.

Він розповідає — окрім гонінь за часів СРСР, зараз його творчість не популярна в Україні, а більше цінується за кордоном. На думку Дмитра Стецька, картинні галереї в Україні заповнив «гламур», «попса» і «порнографія».

«Це моральне знищення молоді. Це загибель нації. А Європа, як одне із основних джерел зла, переходить в глобалізацію, один народ. Я вважаю, що кожний народ має своє коріння, свій менталітет і повинен цим гордитися», — наголошує Стецько.

Себе він вважає авангардним художником. А авангардне мистецтво часто публіка починає розуміти лише з часом. Улюбленими письменниками Дмитра Стецька є Іван Франко та Василь Стефаник. Художник свої картини порівнює з літературними творами. Всього їх налічується орієнтовно півтисячі. Дмитро Стецько розповів, що він заробляє на життя, продаючи деякі свої твори.

http://vip.volyn.ua/news/u-lutsku-vpershe-pokazali-roboti-v-domogo-khudozhnika-ande-raundu-foto

Здесь можно оставить свои комментарии.

Комментариев нет: