В Україні до 2015 року заплановано створити єдину телемедичну мережу, яка охопить провідні наукові установи, Міністерство охорони здоров'я та обласні та центральні районні лікарні. Про це повідомив на прес-конференції у вівторок перший заступник міністра охорони здоров`я Василь Лазоришинець.
У вівторок відбулася презентація першої в Україні телемедичної мережі, яка об`єднала МОЗ, Клінічний науково-практичний центр телемедицини в Києві, а також Донецьку і Закарпатську обласні лікарні.
Першу телемедичну мережу створено в рамках проекту “мобільна медицина”, який реалізується під патронатом Міністерства охорони здоров`я України за підтримки ООН в Україні та спонсорської підтримки компанії “МТС Україна”. Меморандум про реалізацію цього проекту було підписано 1 жовтня 2009 року, робота з будівництва мережі проводилася з жовтня 2009 до середини січня 2010 року.
В. Лазоришинець зазначив, що створення телемедичної мережі надасть можливість значно зекономити бюджетні кошти. Мережа зробить більш доступною спеціалізовану медичну допомогу для мешканців обласних центрів, і пацієнтів, які приїжджають на консультацію до обласних лікарень з віддалених населених пунктів. За його словами, телемедичну мережу вже було випробувано для проведення низки круглих столів, наукових конференцій. Надалі її також планується використовувати для збирання статистичних і наукових даних. У разі виникнення на дзвичайних ситуацій, як це було з епідемією грипу минулої зими, мережа допоможе швидко налагодити зв`язок із регіонами.
За словами першого заступника міністра охорони здоров`я, на сьогодні телемедичні центри також існують у восьми медичних вишах із 15, а також у чотирьох із дев'яти науково-практичних центрах. Наступним кроком стане приєднання до мережі обласних лікарень, а в подальшому — районних центральних лікарень.
Генеральний директор компанії “МТС Україна” Андрій Дубовсков повідомив, що інвестиції компанії в створення цього проекту становили млн грн з урахуванням наданого обладнання, а також оплати трафіку в поточному році. В основу проекту “мобільна медицина” покладено послугу виділеного доступу до Інтернет, яку “МТС” надає на базі фіксованої оптоволоконної мережі. Технічним рішенням для надання виділеного доступу до Інтернету є будівництво віртуальної приватної мережі (VPN).
В. Лазоришинець закликав інші компанії також стати спонсорами цього проекту, щоб витрати з його реалізації було покладено не лише на “МТС Україна”.
Інтерфакс-Україна
Джерело: portal.lviv.ua
Комментариев нет:
Отправить комментарий