Сьогодні, 16 липня, у Волинському краєзнавчому музеї у розділі експозиції «Волинь: історія, політика, економіка, культура» відкрили виставку «Від Декларації до Незалежності», приуроченої 20-й річниці проголошення Декларації про Державний суверенітет України та підняття над Луцькою міською радою національного прапора. Виставка експонуватиметься протягом липня – серпня 2010 року.
Проголошення Декларації про Державний суверенітет України 16 липня 1990 року стало першим кроком у відродженні української державності, окресленні нових напрямків розвитку країни. Цим документом були визначені основні політичні, економічні, соціальні засади державотворення, задекларовані демократичний устрій та дотримання прав і свобод громадян, верховенство права. Декларацією проголошені базові принципи Конституції та законодавства України, які є гарантією соборності та єдності держави, віддзеркаленням одвічного прагнення ук� �аїнців жити у власній вільній країні.
На виставці представлені матеріали з фондів Волинського краєзнавчого музею, Державного архіву Волинської області, які ілюструють державотворчий процес 1990—1991 років. Це – Декларація про Державний суверенітет України, хронологія важливих політичних подій 1990—1991 років, листівки, агітки, бюлетені, протоколи, афіші, матеріали, які стосуються виборів Президента України 1991 року та Всеукраїнського референдуму на підтвердження «Акту проголошення Незалежності України», виборів до місцевих рад.
Матеріали виставки розповідають про громадсько-політичну організацію «Народний Рух України за перебудову», яка відіграла важливу роль в процесах національного відродження на Волині у 1990—1991 роках.
Окремо представлений комплекс матеріалів, що стосуються діяльності Луцької міської ради 21-го скликання. Експонуються перші демократичні рішення про національну символіку, світлина «Підняття над Луцькою міською радою синьо-жовтого прапора», розміщені статті та фото з волинських газет, які висвітлювали цю подію.
За словами наукового співробітника відділу новітньої історії музею Сергія Лиса, лучани і волиняни підтримували державотворчі процеси, проводилися численні мітинги. «Це заперечує ту думку, що незалежність українцям мало не впала з неба», – сказав Лис. «Шкода, що люди зараз забули цю важливу подію. Значення Декларації відсунули на задній план і не всі її положення були затверджені при формуванні Конституції України», – вважає він.
http://vip.volyn.ua/news/u-lutsku-mozhna-pobachiti-yak-volin-ta-ukra-na-ishli-v-d-deklarats-do-nezalezhnost-foto
Комментариев нет:
Отправить комментарий