Із Міжнародної школи бойківського іконопису в монастирі села Лаврів Старосамбірського району (що свого часу був одним із найбільших духовних та культурних центрів Східної Галичини) стартував фестиваль культури “Карпатія-2010”.
Сьогодні – попри те, що і сам монастир, і монастирський храм Св. Онуфрія належать до унікальних пам’яток вітчизняної культури – про це унікальне місце ширшому загалу відомо хіба те, що саме тут свого часу поховали короля Лева Даниловича, який завершив свій земний шлях як простий чернець.
Учні школи бойківського іконопису (якими стали не лише студенти Львівської академії мистецтв та художники з України, Росії, Польщі, Казахстану, а й люди різного віку, які ніколи дотепер не тримали пензля у руках) під керівництвом іконописця диякона Михайла Олійника за десять днів зуміли створити копії кращих взірців бойківської ікони. Тієї, що за визначеням співорганізатора такої незвичної імпрези, директора львівського Музею ідей Олеся Дзиндри, є явищем світового рівня, хоча донині ще належно й не оціненим. Посвячення ци х взірців відбулося минулої п’ятниці у храмі святого Онуфрія.
Ініціатор дійства, голова Старосамбірської районної ради Володимир Горбовий наголосив, що за його задумом, на фестивалі “Карпатія” щоразу відбуватиметься знайомство з духовними, архітектурними та історичними багатствами району. І зволікати з цим знайомством не будуть. Зокрема, уже завтра у Лаврському монастирі розпочнеться скульптурний пленер за участю митців з цілої України, який триватиме до 30 вересня. Художники творитимуть Арт-сад ( сад скульптур), що покликаний увіковічнити у камені видатних історичних постате й бойківського краю. А наприкінці вересня – 26 числа – тут відбудеться регіональний фестиваль нематеріальної культури. Тобто народні колективи представлятимуть пісні, танці та обряди Бойківщини.
Наголосив Володимир Горбовий і на іншому – Старосамбірщина є місцем, яке надихає на творчість і відомих українських письменників. Зокрема, присутніх на посвяченні двох Галь – Пагутяк і Вдовиченко, події нашумілих романів яких “Слуга з Добромиля”( Пагутяк) і “Тамдевін”( Вдовиченко) відбуваються саме на цих теренах.
Ганка Пастушенко
Джерело: lvivpost.net
Комментариев нет:
Отправить комментарий