четверг, 9 сентября 2010 г.

Бажаючим реставрувати історичні вікна та брами нададуть фінансову допомогу

p { margin-bottom: 0.21cm; }

У Львові розпочалась програма фінансування реставрації історичних вікон та брам. Мешканці мають можливість, поряд із власною часткою (20%), отримати часткове фінансування (в розмірі 80%) від Інституту міста на реставрацію вікон та вхідних брам будинків. Програма впроваджується у рамках українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення історичної частини міста Львова» разом із Комунальною установою Інститут міста, повідомляє прес-служба Львівської міськради.

Перед початком робіт мешканець повинен подати заявку. Фінансування надають для реставрації об'єктів межах старого міста. «Спільна комісія розглядатиме заявки від мешканців. Після цього ми визначатимемо виконавця робіт. Та ж комісія прийматиме виконані роботи», – розповів в. о. голови правління Інституту міста Олександр Кобзарєв.

«Покращення умов проживання з оглядом на фахову реставрацію історичних будівель є вирішальним для життя у місті. Ми підтримуємо це своєю програмою фінансування», – каже Іріс Ґляйхманн, керівник проекту GTZ.

Для підготовки програми фінансування під керівництвом німецького реставратора Крістофа Юнґганса для українських майстрів вже проведено 5 різних тренінгів на тему реставрації дерев'яних вікон та брам.

«З допомогою фінансової допомоги для пам'яткоохоронної реставрації ми хочемо виступити проти тенденції встановлення невідповідних пластикових вікон. Ми показуємо, що відреставровані вікна і двері відповідають сучасним вимогам тепло- і звукоізоляції і разом з тим зберігають історичну ідентичність старого міста. Потенціал цього міста є дуже своєрідним і тому його потрібно зберегти також і у цій сфері. До того ж встановлення пластикових вікон в історичній частині міста є заборонене», – каже Крістоф Юнґганс.

«Усі заборони, які діють щодо встановлення пластикових вікон в історичних будівлях, не дають результату. Програма безпроцентного кредиту на реставрацію вікон також не спрацювала, тому що люди купували нові вікна замість того, щоб реставрувати. За допомогою проекту з GTZ ми показали мешканцям, що вікна можна реставрувати. Особливо хотілось би, щоб люди долучились до відновлення брам», – зазначила начальник управління охорони історичного середовища Ліля Онищенко.

Мешканці, які хочуть відреставрувати свої вікна або брами і отримати для цього фінансування, повинні подати заявку в офіс проекту по вул. Богомольця 6/6 перед початком робіт.

У разі виникнення запитань можна звертатись в офіс проекту GTZ за тел. 276 05 52 або в Інститут міста за тел. 254 60 81. За подальшою інформацією звертайтесь в офіс проекту GTZ у вівторок 09.00-13.00 або у п'ятницю 14.00-18.00.

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Комментариев нет: