пятница, 23 января 2009 г.

Люко Дашвар — конкурентка Марії Матіос?

Назва твору:МОЛОКО З КРОВ'Ю
Автор:Люко Дашвар
Видавець:«Клуб сімейного дозвілля»
Рік:2008

Люко Дашвар - конкурентка Марії Матіос?

У Марії Матіос з’явилася досить серйозна конкурентка. Звати її Люко Дашвар, цей псевдонім, вигаданий спеціально для конкурсу Коронація слова, належить письменниці Ірині Черновій. Принаймні у нещодавно гучно врученій премії Книга року Бі-Бі-Сі-2008 роман Люко Дашвара Молоко з кров’ю випередив Москалицю Марію Матіос і отримав головний приз.

Я, звичайно, міг би підозріло здивуватися подібному рішенню журі цієї престижної премії, якби сам незадовго до того не без задоволення прочитав Молоко з кров’ю. Хоча й не за одну ніч, як обіцялося видавництвом на обкладинці, але попри все було цікаво дізнатися, яку ж розв’язку вигадає авторка для історії любовних стосунків своїх двох головних героїв — Марусі й Степана.

Як це полюбляє робити Марія Матіос, Люко Дашвар події свого роману прив’язує до історичних подій. Так, хронологічно роман починається у роки ІІ світової війни (зразу заінтриґую вас історією про цукерку і порятунок німцем малого Степана), та й згодом певні особливості радянського способу життя зіграють у долі героїв неостанню роль. Як і у Матіос, у Молоці з кров’ю не обійшлося без містики, яка насамперед концентрується навколо коралового намиста. Воно нібито має чарівну силу закохувати чоловіків у його володарку. До того ж переда ватися намисто має по жіночій лінії, і порушення цього призведе до трагічних подій.

І найголовніше, Люко Дашвар, на відміну від більшості сучасних прозаїків, пише про село. Тільки, на відміну від Марії Матіос, про село, скажімо так, Наддніпрянської України, з відповідною системою архетипних морально-етичних цінностей, мовою та особливостями побуту. Окрім класично-української сільської тематики Молоко з кров’ю вигідно вирізняє те, що це дійсно є у типовому своєму вияві роман — з виразною сюжетною лінією, мінімумом відступів і вставок (чим, погодьтеся, зловживають сучукрлітератори), продуманою системою образі� �. І нехай ці персонажі, та й подекуди повороти сюжету трохи серіальні (Ірина Чернова взагалі-то якраз і займається написанням сценаріїв для телевізійного мила), але ця спроба створити масове чтиво однозначно має вітатися. І, власне, вітається та заохочується і Коронацією слова, і Книгою року Бі-Бі-Сі.

Джерело: sumno.com

Здесь можно оставить свои комментарии.

Комментариев нет: