четверг, 28 мая 2009 г.

Простуючи лабіринтом “Півострова”

Відчути чудодійний вплив рисової саке, освоїти мистецтво чаювання, побачити долину персикового цвіту, вдягнути прекрасне кімоно та милуватися привабливіс­тю гейші допоможе читачеві загадковий просторово-часовий лабіринт "Півострова" Хісакі Мацуура.

Простуючи лабіринтом

Його світ створено зі спогадів, фантазії та химерної реальності, що набирає обертів у вигаданому сучасному провінційному японському містечку S, розміщеному на півострові, що своїм мисом виходить у Внут­рішнє Японське море. За сюжетом, головний персонаж роману Сакомурі – чоловік середніх років, колишній службовець торговельної компанії, а згодом викладач, – розчарувавшись своєю працею в університеті, несподівано навіть для себе вирішує відпочити від життєвих клопотів на затишному півострові. Проте, шукаючи спокою, герой натомість потрапляє в круговерть подій, зустрічей і розлук, відкриттів і блукань серед безлічі запитань. Так і не знаходячи відповідей на свої запитання, він часто розмовляє зі своєю тінню, яка з'являється у хвилини найбільшого вагання, виголошуючи ідею слухати своє внутрішнє, хоч воно інколи скидається лише на тінь.

Цікавим елементом у книзі є розповідь самого автора про те, як він створив цей роман. Виявляється, це сталося зовсім випадково навіть для нього. Письменник розповів, що перший варіант твору почав писати, бо змушений був через нес амовиту бурю сидіти в дешевенькому готелі малайзійського містечка. Щоб швидше згаяти нудьгу, взявся писати авторучкою на поштовому папері кілька епізодів майбутнього роману. Уважний читач може провести певні паралелі з книгою Яна Парандовського "Алхімія слова", зокрема з розділом "Натхнення", в якому автор описує, як Гете на вулиці записував на коробці з-під цигарок рядки "Вічного жида". Тоді ні німець Гете, ні японець Мацуура навіть не підозрювали, якими популярними вони стануть. Щодо популярності, то останній автор свого часу н аголосив, що написання цього твору, порівняно з попередніми, приносило йому насолоду, він хотів би, щоб її відчув кожен читач і більшого задоволення йому не треба. Зазначимо, крім захоплення від своїх читачів, Хісакі Мацуура здобув літературну премію газети "Іоміурі".

Юлія Вільховська

Джерело: gazeta.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Комментариев нет: