вторник, 18 августа 2009 г.

У зв’язку зі штормовим попередженням, «Львівобленерго» просить мешканців Львівщини бути уважними

За прогнозами синоптиків, сьогодні, 18 серпня, у Львівській області очікуються погіршення погодних умов — грози, сильні дощі, шквальні пориви вітру. Оголошено штормове попередження. Негода може привести до пошкодження ліній електропередачі та електрообладнання, і створити загрозу життю та здоров'ю людей, повідомляє прес-служба ВАТ «Львівобленерго».

ВАТ „Львівобленерго" закликає мешканців Львівщини бути уважними та обережними!  У разі виявлення обірваного проводу ліній електропередачі, необхідно:

організувати охорону місця, де є обірваний провід до приїзду оперативно-виїзної бригади ВАТ „Львівобленерго", та не наближатися до обірваного проводу на відстань до 8  метрів, аби не бути ураженим електричним струмом; 

Терміново повідомити диспетчерську службу ВАТ „Львівобленерго" за телефоном (032) 239–21–52, 239–22–52, 239–23–52 якщо це сталося у місті Львові, або диспетчерські служби районів електричних мереж, якщо це сталося в районі.

Якщо людина уражена електричним струмом, необхідно:

швидко звільнити потерпілого від дії струму, оскільки від цього залежить важкість електротравми, в той же час діяти обережно, щоб не потрапити самому під дію струму. Найбезпечніший спосіб — вимкнути електроустановку, до якої торкається потерпілий за допомогою вимикача, рубильника чи іншого комутаційного апарату.

У разі відсутності такої можливості, необхідно (Увага! При напрузі до 1000В!):

Перерубати провід, який торкається людини, сокирою або лопатою з сухим дерев'яним держаком.

Відкинути провід палицею, дошкою чи будь-яким іншим сухим предметом, що не проводить електричний струм. При цьому бажано ізолювати себе від землі, ставши, наприклад, на сухі дошку, пальто чи гумову підстилку. 

Відділити потерпілого від струмопровідних частин, відтягнувши його за одяг, якщо він  сухий та відстає від тіла. При цьому слід уникати дотику до металевих предметів і відкритих частин тіла потерпілого.

В крайньому випадку, коли необхідно доторкнутись до тіла потерпілого, потрібно одягнути діелектричні рукавички або обмотати руку сухим одягом.

Увага! Звільняючи потерпілого від дії струму, слід діяти однією рукою.

Після усунення дії струму, потерпілому слід надати першу допомогу, попередньо викликавши „швидку допомогу", а також повідомити про випадок диспетчеру району електромереж (телефон є на дверях електроустановок, або ж його знають диспетчери служб 101, 102, 103, 109). Надання першої допомоги потерпілому починається з моменту звільнення його від дії електричного струму. Потерпілого потрібно покласти на спину та з'ясувати чи є дихання і пульс. У разі необхідності проведення штучного дихання:

Якщо допомогу надає одна особа, то на кожні два вдихання необхідно проводити 15 натискань на грудну клітку. За хвилину — не менше 60 натискань та 12 вдувань.

Якщо допомогу надають дві особи, то співвідношення дихання-масаж становить 1:5, тобто після одного глибокого вдування роблять п'ять натискань на грудну клітку.

Дітям від 1 до 12 років масаж серця  роблять однією рукою, в хвилину  від 70 до 100 натискань, а дітям до 1 року  —  від 100 до 120 натискань у хвилину двома пальцями (вказівним та середнім) на середину грудини або великими пальцями обох рук.

Штучне дихання та зовнішній масаж серця необхідно робити до відновлення самостійного дихання та діяльності серця потерпілого чи до його передачі медикам.

 

Джерело: portal.lviv.ua

Здесь можно оставить свои комментарии.

Комментариев нет: