Сьогодні у Львові вже усьоме розпочнеться Фестиваль давньої музики. Численним шанувальникам, котрих завжди збирає ця подія, її ініціатор та незмінний мистецький керівник, львівський музикознавець Роман Стельмащук трохи докладніше розповів про цьогорічні ідеї та сюрпризи: “Продовжуючи серію тематичних едицій фестивалю, VII Фестиваль давньої музики проводимо під титулом “З часів Гетьманщини”. В його концертах прозвучить музика доби української козацької держави нового часу. І хоч її існування традиційно окреслюю ть періодом гетьманування Богдана Хмельницького і Кирила Розумовського (1648 — 1764), часові межі виконуваної музики дещо ширші, як і не обмежені лише українською традицією”.
У програмі цьогорічного фестивалю прозвучать не лише козацькі пісні і танці, українські канти та псалми, але й пісні лицарів Великого Князівства Литовського і Королівства Польського й навіть твори віденських класиків з колекції Розумовських. На творчість тієї доби відчутний відбиток наклало “сарматство” шляхетського життя і побуту, що покликало до життя дуже своєрідні сторінки барокової музики і поезії (”Сарматський реквієм”, “Лев сарматський”). Окремий цикл складуть концерти давньої шведської музики (& #8221;Музика півночі…”) і придворної музики Швеції та Росії доби Карла XII і Петра І — це програма “Відлуння Полтави”, сумний спогад про 300ті роковини Полтавської битви. Відкриттям фестивалю стануть віртуозні опрацювання українських мелодій у варіаційних циклах Людвіга ван Бетговена (”Їхав козак за Дунай”), Михайла Висоцького (”І шумить, і гуде”) і Василя Саренка (”Український танець”) — останні дві композиції були написані для семиструнної гітари, що асоціюються переважно з російською чи циганською � �радиціями.
Серед виконавців цьогорічного фестивалю чимало вже знайомих та поціновуваних львівською публікою: київська клавесиністка Світлана Шабалтіна, львів’яни — віолончелістка Галина Жук, співачка Наталка Половинка, трубач із Польщі Томаш Слюсарчик, ансамблі “Laude Novella”, “Стари Ольса” і “A cappella Leopolis”, хорова капела “Дударик”. Але на фестивальному видноколі з’являться і нові міжнародні зірки найвищої проби — зокрема, британський контратенор Пол Ессвуд, польський клавесиніст і диригент Марек Т опоровскі, американський лютніст і гітарист Олег Тімофєєв, українська флейтистка Зарема Бекірова, ансамблі “Chorea Kozacky” і “Insula Magica”, Польська оркестра XVIII століття.
Концерти VII Фестивалю давньої музики у Львові вже традиційно відбуватимуться у Будинку органної та камерної музики, храмі св. Лазаря хорової школи “Дударик” та в Італійському подвір’ї палацу Корнякта.
Джерело: lvivpost.net
Комментариев нет:
Отправить комментарий