У найбільш насичений музичний сезон, паралельно з фестивалем “Віртуози” днями відбувся й вельми цікавий концерт, організований львівським представництвом австрійської служби обміну (ОЕАД), за сприяння Фонду Александра Землінського у Відні. У Великому залі Національної музичної академії ім. М.Лисенка виступили знані австрійські музиканти, скрипаль Мартін Вальх та піаніст Тіль Александер Кьорбер, що мають немало відзнак престижних європейських конкурсів. Пан Кьорбер вже добре відомий львівському слухачеві, адже не� �дноразово виступав та проводив майстер-класи в нашому місті. Тому, незважаючи на напружений мистецький графік початку літа, концерт зібрав чимало публіки. І попри поважну конкуренцію й дуже складну та невиграшну, на перший погляд, програму, концерт австрійських виконавців викликав щонайпозитивніший резонанс. Представивши маловідому модерну творчість своїх співвітчизників початку ХХ ст. – Александра Землінського (до речі, вчителя з композиції патріарха львівської композиторської школи Станіслава Людкевича),
А. Шенберга та А.Веберна, а також власну творчість (Тіля Александра Кьорбера), артисти завершили вечір рідко виконуваною у нас скрипковою сонатою Л. ван Бетховена, яка в загальному контексті сприймалась не менш модерно, ніж твори, написані століттям пізніше.
Основні переваги, якими вповні володіють і дуже вміло використовують австрійські музиканти, – міцна професійна база, прекрасний смак, відчуття духу епохи, яку вони представляють, шляхетність виконавської манери. Тож виконавцям вдалося створити чудову духовну атмосферу, яку з вдячністю і задоволенням сприйняли як музиканти-фахівці, так і любителі серйозного мистецтва.
Любов Кияновська
Джерело: lvivpost.net
Комментариев нет:
Отправить комментарий