воскресенье, 7 июня 2009 г.

Подорож Європою як прогулянка Львовом

Те, що львівська архітектура перегукується з архітектурою Праги, Дубліна, Відня, Будапешта та інших європейських міст, не на словах, а у власній живописній графіці спробувала продемонструвати молода художниця Олександра Брикса, репрезентуючи у галереї “Равлик” виставку  із понад трьох десятків філігранно виконаних і напоєних емоціями робіт. Властиво, урочисте відкриття виставки “Львів у контексті європейських міст” насправді стало творчим захистом дипломної роботи художниці на здобуття ступеня бакалавра в Українсь� �ій академії друкарства. 

Подорож Європою як прогулянка Львовом

“Творчий захист Олександри не в загальному потоці студентів, а у формі окремої виставки — додаткове свідчення зрілості автора, — говорив на відкритті завідувач кафедри книжкової графіки та дизайну друкованої продукції Української академії друкарства Володимир Стасенко, під керівництвом якого художниця й виконала свою дипломну роботу. -  Віртуозне володіння акварельною технікою, освоєння графічного ремесла множиться на талант художниці, її амбіційність, вміння ставити перед собою завдання і його якнайкраще виконув ати, а ще на силу її розуму та глибину думки. А для нашої академії ця подія — ще одне свідчення, що традиція робити творчі захисти у формі виставок справді потрібна”.

Теплих слів на адресу авторки на відкритті пролунало й справді багато. Однак для художниці важливим стало ще й інше — самій побачити, чи вдалося їй вловити схожість Львова з іншими європейськими містами навіть не стільки в архітектурі, скільки у колориті, містиці, внутрішньому дусі. І як самій здається, ідея мандрів Європою як одним містом виявилась успішною.

Врешті, ця ідея у її сприйнятті не була штучна. 16 років тому приїхавши до Праги як турист і випадково зайшовши до однієї з галерей, де познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, Олександра Брикса осіла у цьому місті надовше. Однак ностальгія за Львовом, який ще від дитинства підкорив її не лише цирком чи ляльковим театром, а й старовинними вуличками (які завжди навіювали їй цікаві фантазії у формі казки), була настільки велика, що почала відшукувати образи улюбленого міста у середовищі інших міст, де випадало бувати.

Так для неї, художниці, яка до цього працювала радше в модерній манері, встигши заявити про себе як про творця в Чехії, Швейцарії та Ірландії, виставка у ” Равлику” стала не лише першою персональною презентацією в улюбленому Львові, а й презентацією її вдалих спроб у реалістичній манері.

Джерело: lvivpost.net

Здесь можно оставить свои комментарии.

Комментариев нет: