Ім’я Катерини ШтанькоЛесюк, чия виставка акварелі ” Квіткова соната” відкрилася в галереї “Сливка”, в образотворчому світі є новим — для молодої художниці (яка здобула професійну освіту на відділі “Реставрація творів мистецтва” у коледжі імені І. Труша та на факультеті “Дизайн інтер’єру” у “Львівській політехніці”) ця виставка стала першою персональною у її творчій біографії.
Не аж так багато дотепер чули про Катерину ШтанькоЛесюк у світі музики, хоча 19 вересня це можна виправити. Саме цього дня у Будинку органної та камерної музики відбудеться її концерт, де у програмі — Гендель, Бах, Моцарт та інші видатні композиторикласики. І мова не про авторське захоплення самодіяльністю, а про професійний підхід до всього, за що береться і про потребу запрезентувати, що із того виходить. Адже художниця (а за сумнісництвом ще й викладач рисунку та живопису на кафедрі “Дизайну та основ архітектури” ; у “Львівській політехніці”) Катерина ШтанькоЛесюк має ще й музичну освіту — навчалася вокалу у Національній музичній академії імені М. Лисенка.
Проте дві яскравих грані її особистості не конкурують між собою, а доповнюють одна одну. А якщо говорити про це в ракурсі експозиції, то акварелі відображають не лише музикальність Катерини ШтанькоЛесюк, а також її спроби жити всередині ритму, мотиву, гармонії, тембру. “Думаю, це можна робити і робити успішно, — каже молода художниця “Пошті”. — Адже історія знає такі випадки. Зокрема, приклад геніального художника та геніального композитора, родоначальника професійної литовської музики Мікалоюса Чюрльоні са. Та й не тільки його. Отож, маю на кого рівнятись”.
“Слід зазначити, що живопис аквареллю є надзвичайно складним, — акцентує в анотації до виставки доцент кафедри “Дизайну та основ архітектури” Інституту архітектури Національного університету “Львівська політехніка” Федір Василенко. — Він вимагає величезного творчого зосередження, а також професійної вправності. Тут просто не можна допустити неточності в будьякій деталі натюрморту”. І підсумовує — виставлені твори не лише дарують естетичну насолоду, а й мають мистецьку цінність.
Джерело: lvivpost.net
Комментариев нет:
Отправить комментарий