Львів охопило нове віяння: тепер не кав'ярні і ресторани шукають біля пам'ятників, а навпаки — пам'ятники символізують той чи інший ресторанний проект.
«Хліба та вражень» — з таким лозунгом йдуть до кав’ярень і ресторанів відвідувачі. Заклади годують своїх гостей не лише гастрономічними смаколиками, а й смачними враженнями. Варто тільки зайти у деякі ресторани — й одразу з’являється гарний настрій.
А у деяких закладів позитив розпочинається буквально при вході, бо Львів охопило нове віяння: тепер не кав’ярні і ресторани шукають біля пам’ятників, а навпаки — пам’ятники символізують той чи інший ресторанний проект.
Звичайно, ідею закладу через певну архітектурну форму передати просто і важко водночас.
Але, провокативні і цнотливі, пізнавальні та агітуючі, ці металеві обличчя ресторанів все ж таки виконують свою функцію та спонукають відвідувачів якщо не завітати до ресторану та дізнатися більше про нього, то вже напевно сфотографуватися з цим ресторанним символом, тим самим несучи «візуальну» рекламу закладу у кола друзів і у всесвітню мережу (зайвим буде нагадувати дієвість ресторанної реклами/антиреклами у соціальних мережах, «живих журналах» тощо).
«Празький» мешканець біля ресторану «Прага»
Пам’ятник Усмішці біля «Дзиги»
Письменник Леопольд фон Захер-Мазох біля «Мазох-кафе»
Бравий вояка Шейк біля «Віденської кав’ярні»
Винахідник гасової лампи Ян Зеґ біля кав’ярні «Гасова лямпа»
Існує й дещо інша категорія пам’ятників для гурманів — це так звані «гастрономічні» скульптури, які присвячуються чи то певній страві, як от пам’ятник галушці у Полтаві, чи то цілій м’ясній промисловості (пам’ятник салу) Таких на Україні та й по цілому світі є безліч. Ось тільки декілька з них:
Пам’ятник галушці у Полтаві
Пам’ятник ніжинському огірку
Пам’ятник варенику у Черкасах
Пам’ятник яйцю у Кременчуці
Пам’ятник хлібу
Пам’ятник салу
Пам’ятник уральському пельменю
…
Джерело: kava.lviv.ua
Комментариев нет:
Отправить комментарий