воскресенье, 1 февраля 2009 г.

Сезон кінонагород

Січень та лютий — місяці роздачі нагород у галузі кінематографії. Напередодні “Оскара” американські гільдії роздають власні відзнаки, які фахівці називають репетицією “Оскара”. Адже переважно саме ті стрічки, які були відзначені професіоналами  у тій чи іншій галузі, згодом стають і лауреатами кіноакадемії. Саме ажіотаж довкола оскарівських перегонів і поставив маленькі професійні торжества у центр уваги не лише кінофахівців, але й кіноглядачів.

Переможні та незалежні

У США оголошено лауреатів 25-го Міжнародного кінофестивалю “Санденс” — одного з най­більших у світі форумів незалежного кіно, що відбувається щороку у місті Парк-Ситі в штаті Юта. Натхненником та організатором фестивалю є актор та режисер Роберт Редфорд, який створив його у 1981 році.

 Найкращою американською кінодрамою була названа стрічка “Натиск” про важку долю жительки Гарлему 80-х років минулого століття. Цей фільм здобув обидві премії у своїй номінації — аудиторії і великого журі.

Нагорода журі за документальний фільм американського виробництва дісталася стрічці “Публічне життя” про піонера інтернет-культури Джоша Гарріса. Приз аудиторії за американський документальний фільм був присуджений стрічці “Серед скель”.

Премію журі у номінації “Найкраща драма: світове кіно” присудили стрічці “Служ­ниця”, аудиторія фестивалю з ним не погодилася і віддала голоси стрічці “Утворення”. У категорії “Найкраща документалістика: світове кіно” були відзначені фільми “Афганська зірка” та “Товсті тітоньки”.

Цього року  у фестивалі “Санденс” брали участь 118 повнометражних художніх фільмів і 96 короткометражних стрічок з 21 країни. Вони були відібрані з величезної запропонованої кількості робіт — 3661 картина.

Актори — за “Мільйонера”

У Лос-Анджелесі відбулася 15-та церемонія вручення нагород Гільдії кіноакторів США — найбільшої профспілки Голлівуду. Саме її відмова від негайного страйку (”Пошта” вже писала про конфлікт акторів та великих кіностудій) врятувала усі зимові церемонії — від “Золотого глобуса” до “Оскара”). Ця церемонія традиційно відбувається за чотири тижні до оголошення власників “Оскарів” і вважається однією із головних нагород в американському кіно. Нагородою Гільдії акторів є золота статуетка з двома театраль ними масками в руках.

Головну нагороду за най­кращий акторський склад дістала стрічка “Мільйонер з нетрів” (саме вона виграла за версією “Золотого глобуса”, і саме їй пророкують перемогу на “Оскарі”). Конкуренцію у цій номінації стрічці становили такі картини, як “Сумнів”, “Фрост проти Ніксона”, “Загадкова історія Бенджаміна Баттона” (ця картина із Бредом Піттом та Кейт Бланшетт у головних ролях має найбільшу кількість оскарівських номінацій — тринадцять) і “Мілк” (із Шоном Пенном у головній ролі).

Проте сам Шон Пенн отримав нагороду за найкраще виконання головної чоловічої ролі за  “Мілк”. Він обійшов у цій номінації таких акторів, як Річард Дженкінс (”Гість”), Френк Лангелла (”Фрост проти Ніксона”), Бред Пітт (”Загадкова історія Бенджаміна Баттона”) і Міккі Рурк (”Рестлер”, саме Рурк отримав за цю картину “Золотий глобус”).

 Титулована акторка Меріл Стріп перемогла у номінації “Найкраща жіноча роль” у картині “Сумнів”. Ця драма про католицьку школу цього року  лідирувала за кількістю номінацій на премію Гільдії голлівудських акторів. Конкуренцію Стріп у головній номінації для акторок склали Кейт Вінслет (”Життя спочатку”), Енн Геттевей (”Рейчел виходить заміж”), Анджеліна Джолі (”Підміна”) і Меліса Лео (”Замерзла ріка”).

Проте Кейт Вінслет все ж таки визнана гідною нагороди за найкращу жіночу роль другого плану у фільмі “Читець”. Вінслет цього року вдалося неймовірне — вона отримала “Золотий глобус” за обидві ролі: за “Читець” і за “Життя спочатку”. За “Читець” вона також номінована на “Оскара”, але уже за найкращу жіночу роль.

Нагороди Гільдії кіноакторів США за найкращу чоловічу роль другого плану посмертно визнаний гідним Гіт Леджер за роботу у фільмі “Бетмен: Темний лицар”. Замість Леджера вийшов на сцену його партнер по фільму Гаррі Олдмен. Ця остання роль Леджера вже була нагороджена “Золотим глобусом” і номінована на “Оскар”.

Стрічка “Темний лицар” була визнана гідною нагороди Гільдії кіноакторів США за найкращий каскадерський склад. Аналогічну телевізійну нагороду одержав серіал “Герої”.

За “Темного лицаря” голосували не лише професіонали, але й глядачі: саме цей фільм став лідером прокату Північної Америки минулого року, зібравши в залах США й Канади 531 млн доларів. Вона вийшла на екрани через півроку після смерті Леджера.

Гільдія кіноакторів — най­більша профспілка Голлівуду. Вона об’єднує понад 120 тис. професіоналів на Західному й Східному узбережжях США. Нагороди вручають лише за акторську роботу в 13-ти номінаціях: п’ять — у кінематографі, вісім — на телебаченні.

Продюсери —
з  акторами

У Лос-Анджелесі оголосили володарів нагород Гільдії продюсерів Голлівуду за підсумками 2008 року. У категорії “Фільм року” продюсери назвали кращою картину “Мільйонер з нетрів”. Вона обійшла в боротьбі за цю нагороду фільми “Бетмен: Темний лицар”, “Загадкова історія Бенджаміна Баттона” і “Фрост проти Ніксона”.

Підтримка Гільдії продюсерів тепер зробила картину головним фаворитом у боротьбі за “Оскар” у номінації “Найкращий фільм року”, за­значають аналітики.

У категорії “Найкраща анімаційна картина” продюсери віддали “пальму першості” мультфільму “ВОЛЛ-І”. З ним змагалися стрічки “Вольт” і “Кунг-Фу панда”.

А тим часом Американська академія кіномистецтва судиться з аризонською компанією, яка продає квитки на церемонію вручення. Фірма “Macmerry inc.” з Фенікса пропонує тижневий “оскарівський” пакет за 175 тис. доларів, куди входять відвідування церемонії вручення “Оскарів” та прогулянка з зірками по червону килиму. Кіноакадемія вимагає заборонити продаж квитків. Адже, згідно з регламентом, запрошення роздаються поіменно та не можуть продаватися взагалі. Навіть журналістська акредитація на церемонію — процес складний. Подібна практика відбувається на деяких інших церемонія такого класу, наприклад на Каннському кінофестивалі. Проте це ще ніколи не зупиняло спекулянтів.

Джерело: lvivpost.net

Здесь можно оставить свои комментарии.

Комментариев нет: